Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrost apetytu na ryzyko

Wzrost apetytu na ryzyko

2013-06-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje spadki. Wczoraj kurs EUR/USD naruszył poziom 1,30 i dotarł do linii trendu poprowadzonej przez dołki z ubiegłego miesiąca. O nadchodzącym odwróceniu tendencji w notowaniach głównej pary walutowej świadczyć może jednak sytuacja techniczna – spadkom kursu towarzyszą wzrosty oscylatorów (dla interwałów 1H i 4H).
EBC nie pójdzie w ślady Fed jeszcze przez długi czas

EBC nie pójdzie w ślady Fed jeszcze przez długi czas

2013-06-27 Komentarz walutowy Alior Bank
W skali miesiąca eurodolar znajduje się niemal w punkcie wyjścia, powracając w pobliże 1,30 po raz pierwszy od 3 czerwca. Drobną różnicą w środowych notowaniach było to, że tym razem na niższe poziomy kursu nie pchały pozytywne czynniki dla dolara, ale osłabiające impulsy dla euro, a dokładniej seria gołębich komentarzy z Europejskiego Banku Centralnego.

W I kw. amerykańska gospodarka słabiej niż prognozowano

W I kw. amerykańska gospodarka słabiej niż prognozowano

2013-06-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Negatywna rewizja danych o wzroście gospodarczym w USA w I kw. nie zaszkodziła dolarowi, który osiągną wczoraj najwyższy poziom od początku miesiąca. EUR/USD dotarł do psychologicznej bariery 1,30, która na jakiś czas powinna powstrzymać aprecjację amerykańskiej waluty. Na złotym, poziom 4,35 wobec euro jak na razie skutecznie powstrzymuje dalsze wzrosty.
Początek korekty na eurodolarze?

Początek korekty na eurodolarze?

2013-06-27 Raport poranny FMCM
Fitch tnie prognozy dla Chin. Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej upłynęło nam pod znakiem małej zmienności kursu, który lekko jednak zwyżkował. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3033. Na gruncie analizy technicznej przełamany został krótkoterminowy trend spadkowy.
Spokojna reakcja złotego na zamieszanie wokół OFE

Spokojna reakcja złotego na zamieszanie wokół OFE

2013-06-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny obrót na rynku złotego przebiega pod znakiem lekkiego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4.3358 PLN za euro, 3,3275 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5365 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dolar wciąż mocny

Dolar wciąż mocny

2013-06-26 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środa to kolejny dzień, który przynosi umocnienie amerykańskiej waluty względem euro oraz złotego. Polska waluta jest także pod presją w relacji do euro, franka, czy funta. Dokładnie tydzień temu inwestorzy dowiedzieli się, że Rezerwa Federalna może zakończyć program skupu aktywów QE3 już w połowie 2014 roku.
Odczyt o PKB to za mało by poprawić nastroje? Co ze złotym?

Odczyt o PKB to za mało by poprawić nastroje? Co ze złotym?

2013-06-26 Raport popołudniowy FMCM
Kurs na południe: Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD przebiegała w spadkowym tonie, a inwestorów interesował w zasadzie jeden odczyt - PKB za I kwartał z USA, wypadł on poniżej prognozy i w ujęciu zannualizowanym przyspieszył do 1,8% wobec prognozy 2,4 proc i wartości poprzedniej 0,4 proc.
Dobre dane umocniły dolara

Dobre dane umocniły dolara

2013-06-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorek okazał się być dobrym dniem dla dolara i amerykańskiej gospodarki. Po południu seria danych zza oceanu pokazała wciąż poprawiający się sentyment w USA. Pozytywne informacje pojawiły się już o godz. 14:30, kiedy to nastąpiła publikacja danych dotyczących zamówień w amerykańskim przemyśle.
Dolar silny względem euro, stabilny względem jena

Dolar silny względem euro, stabilny względem jena

2013-06-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z oczekiwaniami, we wtorek na rynkach walutowych uwagę przyciągały przede wszystkim Stany Zjednoczone, gdzie po południu pojawiła się porządna porcja danych makroekonomicznych. Dane te w większości okazały się lepsze od oczekiwań: dotyczyło to zarówno zamówień w przemyśle, jak i sprzedaży nowych domów w maju.
PKB z USA i główna para walutowa w centrum zainteresowania

PKB z USA i główna para walutowa w centrum zainteresowania

2013-06-26 Raport poranny FMCM
Nadal w dół: Wczoraj po lepszych od prognoz danych z USA, główna para walutowa zniwelowała wcześniej wypracowane wzrosty kursu i skierowała się na południe przebijając wsparcie w okolicach 1,31. Obecnie spadki wyhamowały, jednak nadal znajdujemy się poniżej tego poziomu, a wartość pary EUR/USD wynosi 1,3065.
Chwilowe odreagowanie rynków wschodzących

Chwilowe odreagowanie rynków wschodzących

2013-06-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Po serii lepszych od oczekiwań danych zza Oceanu dolar amerykański umocnił się wobec większości głównych walut. Kurs EUR/USD naruszył poziom poniedziałkowego minimum na 1,3060. Wraz ze spadkami eurodolara osłabiła się polska waluta. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/PLN znajduje się na 4,3260, a USD/PLN na 3,31.
Dane z USA wspierają stanowisko Fed

Dane z USA wspierają stanowisko Fed

2013-06-26 Komentarz walutowy Alior Bank
We wtorek na rynkach finansowych obserwowana była poprawa sentymentu wspierana pozytywnymi doniesieniami z Chin oraz serią dobrych danych z gospodarki USA. Kiełkujący w Państwie Środka kryzys płynności na rynku międzybankowym na tą chwilę został ujarzmiony przez złagodzenie stanowiska Ludowego Banku Chin, ...
W Polsce stagnacja, w USA rozkwit

W Polsce stagnacja, w USA rozkwit

2013-06-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po doskonałych danych ze Stanów Zjednoczonych dolar utrzymuje się w okolicach lokalnych maksimów wobec najważniejszych walut. Odczyty przesądzają, że skala QE3 zostanie w tym roku ograniczona. Dane z Polski potwierdzają stabilizację aktywności na niskim poziomie. Kolejne publikacje powinny wskazywać na łagodne ożywienie.
Chwilowa poprawa nastrojów wokół emerging markets

Chwilowa poprawa nastrojów wokół emerging markets

2013-06-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przebiega pod znakiem stabilizacji w rejonie wczorajszych minimów. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,3266 PLN za euro, 3,3140 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,5322 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Lepsze dane z USA umacniają dolara

Lepsze dane z USA umacniają dolara

2013-06-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nadal na 1,31: Przez większość część sesji byliśmy świadkami lekkiego odreagowania i wzrostu kursu pary EUR/USD. W drugiej części sesji lepsze od prognoz odczyty z USA z rynku nieruchomości, indeksu Fed z Richmond, ...
Większa zmienność na złotym

Większa zmienność na złotym

2013-06-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś zmienność na rynku złotego nieco wzrosła, po tym jak w poniedziałek obserwowaliśmy bardzo spokojny handel w pobliżu kursów zamknięcia z piątku. Z polskiej gospodarki napłynęły kolejne dane.
Rynki odreagowują ostatnie spadki

Rynki odreagowują ostatnie spadki

2013-06-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Mimo złych poniedziałkowych informacji z Chin oraz ubiegłotygodniowych komentarzy odnośnie wycofywania się z programu QE przez FED, początek tygodnia był pomyślny dla euro. Wspólna waluta umacniała się do dolara.
Inwestorzy nadal niechętni ryzyku

Inwestorzy nadal niechętni ryzyku

2013-06-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z oczekiwaniami, w poniedziałek na rynkach walutowych było w miarę spokojnie. Pojawiły się jedynie nieliczne dane makro (indeks instytutu Ifo w Niemczech, indeks Dallas Fed), które w niewielkim stopniu wpłynęły na nastroje. Na szerokim rynku przede wszystkim wciąż komentowano ubiegłotygodniowe słowa Bena Bernanke i ich wpływ na rynek.
Korekta aprecjacji dolara

Korekta aprecjacji dolara

2013-06-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wybronił wsparcia wyznaczonego przez zbiegające się 100- i 200- dzienne średnie kroczące. W pierwszej godzinie sesji europejskiej wspólna waluta lekko zyskuje na wartości. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,3145. Umacnia się również polska waluta. Kurs EUR/PLN zniżkuje poniżej 4,30, a USD/PLN poniżej 3,27.
Przyszedł czas na odreagowanie

Przyszedł czas na odreagowanie

2013-06-25 Komentarz walutowy Alior Bank
Zdecydowanie lepsze nastroje panują na rynkach finansowych we wtorek rano, za co zasługę można przypisywać dwóm czynnikom. Przede wszystkim osłabieniu uległy obawy o rychły koniec wsparcia monetarnego ze strony Rezerwy Federalnej po tym, jak dwóch przedstawicieli Fed odniosło się do zeszłotygodniowego komunikatu FOMC, który wstrząsnął rynkami.