Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Chińczycy szykują się na słabsze dane?

Chińczycy szykują się na słabsze dane?

2013-08-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie dni przynoszą zwiększoną aktywność Ludowego Baku Chin w operacjach repo – innymi słowy PBOC zwiększa płynność, aby obniżyć krótkoterminowe stopy procentowe. Tamtejsza prasa spekuluje też o dopuszczeniu do możliwości nieznacznej deprecjacji tamtejszego juana (kurs jest ustalany na bazie widełek).
Publikacja PMI dla usług nie rozstrzygnęła sytuacji na EURUSD

Publikacja PMI dla usług nie rozstrzygnęła sytuacji na EURUSD

2013-08-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na eurodolarze wciąż trwa duże niezdecydowanie. Poziom 1,33 stał się bardzo trudny do sforsowania przez byki. Wczorajszy dzień nie pomógł kupującym EURUSD. W dniu wczorajszym od rana publikowane były wskaźniki PMI dla sektora przemysłowego w strefie euro i poszczególnych krajach.

Stabilizacja w pozytywnym klimacie

Stabilizacja w pozytywnym klimacie

2013-08-06 Komentarz walutowy Alior Bank
Nie za dużo da się napisać o wczorajszym handlu na rynku walutowym. Aura wakacyjnego marazmu dominowała w poniedziałek, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić w ostatnich tygodniach w sytuacji, kiedy kalendarium pozbawione jest kluczowych publikacji.
Kolejne sygnały wychodzenia z kryzysu w strefie euro

Kolejne sygnały wychodzenia z kryzysu w strefie euro

2013-08-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty mocniejszy w reakcji na kolejne sygnały ożywienia w strefie euro. Eurodolar stabilny, poniżej 1,33. Sesja zapowiada się spokojnie. Brak istotnych wydarzeń i danych z gospodarek.
Pierwsza sesja nowego tygodnia na rynkach finansowych przebiegła spokojnie. Złoty umocnił się nieznacznie wobec głównych walut.
Kolejny dzień spokojnych notowań

Kolejny dzień spokojnych notowań

2013-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar od wczorajszego popołudnia znajduje się w wąskim przedziale wahań wyznaczonym przez poziomy 1,3230 i 1,3270. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się dokładnie na 200-godzinowej średniej kroczącej. Na wykresie dziennym kurs zbliża się do 50 proc. zniesienia Fibonacciego fali spadkowej zapoczątkowanej w lutym.
Złoty lekko zyskuje na płytkim rynku

Złoty lekko zyskuje na płytkim rynku

2013-08-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę dalszego umocnienia złotego po wczorajszej lekkiej aprecjacji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2113 PLN za euro, 3,1750 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4219 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły do okolic 4,20% w przypadku obligacji 10-letnich.
Funt silny, ale przed nami kluczowa środa

Funt silny, ale przed nami kluczowa środa

2013-08-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rewelacyjny odczyt indeksu PMI dla usług, jaki poznaliśmy dzisiaj rano – wskaźnik wzrósł do nienotowanego od grudnia 2006 r. poziomu 60,2 pkt. (spodziewano się zwyżki do 57,2 pkt.) – wpisał się w serię dobrych PMI, jakie poznaliśmy w ostatnich dniach.
A jednak orzeł nabrał sił

A jednak orzeł nabrał sił

2013-08-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z naszą poranną prognozą, eurodolar dalej utrzymuje się w konsolidacji pomiędzy 1,32 a 1,33. Co więcej, tak jak sugerowaliśmy, odczyty PMI dla usług w krajach Strefy Euro okazały się (podobnie jak dynamika sprzedaży detalicznej w Strefie) niezłe jak na kryzysowe czasy, a niekiedy nieco lepsze od prognoz (Hiszpania, Francja, cała Strefa).
Europa odżywa

Europa odżywa

2013-08-05 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień nie przyniósł dużej zmienności na rynku złotego, upływając głównie pod znakiem publikacji wskaźników PMI dla sektora usług w europejskich gospodarkach. Złoty zachowuje się stabilnie, umacniając się nieznacznie do euro i franka a tracąc względem funta i dolara.
Wrócimy do mocnego dolara

Wrócimy do mocnego dolara

2013-08-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W Azji spadek indeksu Nikkei umocnił notowania japońskiego jena, a informacje o blokadzie importu mleka w proszku z Nowej Zelandii przez kolejne kraje uderzyły w notowania NZD. Słabo radziła sobie też Australia - indeks PMI dla usług spadł w lipcu do 39,4 pkt., a rynek oczekuje na jutrzejsze cięcie stóp procentowych przez RBA.
Brak zdecydowania na EURUSD

Brak zdecydowania na EURUSD

2013-08-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ubiegły tydzień zakończył serię ważnych danych makro. Rynki czekały na decyzje banków centralnych USA i Strefy Euro. Zarówno jeden, jak i drugi nie zaskoczył inwestorów. Komitet FOMC po środowym posiedzeniu nie pozostawił żadnych wątpliwości, ...
Coraz więcej wątpliwości

Coraz więcej wątpliwości

2013-08-05 Komentarz walutowy Alior Bank
W piątek mocno wyczekiwany raport z amerykańskiego rynku pracy ostatecznie rozczarował. Wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w lipcu wyniósł „zaledwie” 162 tys. wobec prognozowanych 184 tys., a co więcej rewizja danych za poprzednie miesiące uszczupliła liczbę pracujących o 26 tys.
Groźba ograniczenia QE oddalona

Groźba ograniczenia QE oddalona

2013-08-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja na rynku pracy za oceanem poprawia się, ale w tempie wolniejszym niż oczekiwałby Fed. Wydźwięk danych o zatrudnieniu oraz środowy komunikat Rezerwy Federalnej oddalają groźbę ograniczenia QE we wrześniu. Eurodolar nadal poniżej 1,33, dlatego scenariusz jego wzmocnienia w dalszej części miesiąca obowiązuje.
Gorsze dane z Chin

Gorsze dane z Chin

2013-08-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar od rana stabilizuje się w okolicy 1,3270. Spośród walut G-10 dziś wobec dolara amerykańskiego zyskują jen (0,5 proc.) i korona szwedzka (0,3 proc.), a tracą dolar nowozelandzki i australijski (odpowiednio: 0,6 i 0,1 proc.).
Eurodolar wciąż w wąskim pasie

Eurodolar wciąż w wąskim pasie

2013-08-05 Raport poranny FMCM
Między 1,32 a 1,33: W zasadzie aktualna sytuacja na wykresie eurodolara zawiera się w powyższym zdaniu. Otóż pół godziny przed ósmą rano kurs wynosi 1,3276. Po tym, jak 25 lipca wreszcie przebity został poziom 1,32, ...
Dane z USA umocniły złotego, inwestorzy śledzą rynek bazowy

Dane z USA umocniły złotego, inwestorzy śledzą rynek bazowy

2013-08-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty po skokowym umocnieniu w piątek. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2303 PLN za euro,3,1894 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4289 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Dużo wydarzeń, mało niespodzianek

Dużo wydarzeń, mało niespodzianek

2013-08-02 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Końcówka tygodnia przynosi zaskoczenie w postaci słabszego od oczekiwań odczytu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych, co przełożyło się na silne umocnienie polskiej waluty.
Zakres zmienności nieco się poszerzył

Zakres zmienności nieco się poszerzył

2013-08-02 Raport popołudniowy FMCM
Po zejściu w dół powrót na wyższe poziomy? Tydzień na eurodolarze rozpoczął się w okolicach poziomów 1,3260 – 1,3290, a potem działo się raczej niewiele. W ogólności zresztą wykres trwa w konsolidacji pomiędzy 1,32 a 1,33. W poniedziałek nie było istotnych danych makroekonomicznych, które mogły wpływać na kurs EUR/USD, ...
Czy poprzeczka jest zawieszona zbyt wysoko?

Czy poprzeczka jest zawieszona zbyt wysoko?

2013-08-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wszyscy zdają sobie sprawę z istotności wyliczeń Departamentu Pracy USA, które poznamy dzisiaj o godz. 14:30. Będą one przecież jednym z kluczowych determinantów decyzji FED oczekiwanej 18 września – mowa tutaj o potencjalnym ograniczeniu skali programu QE3.
Dziś USA dyktują sytuację na rynkach

Dziś USA dyktują sytuację na rynkach

2013-08-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartek niewątpliwie należał do dolara. Na wykresie dziennym EURUSD mogliśmy obserwować dużą świecę spadkową. Dolar umocnił się do euro 0,67%. Kolejna, w tym tygodniu porcja danych mogła przyczynić się do osłabienia euro. Indeks ISM dla przemysłu w USA wyniósł 55,4 pkt., i był wyższy niż zakładała prognoza 52 pkt.