Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Na zachodzie bez zmian

Na zachodzie bez zmian

2013-09-24 Raport poranny FMCM
W mini-trendzie bocznym: W istocie – na Zachodzie bez zmian, to znaczy wykres eurodolara porusza się w opisywanych już wcześniej okolicach 1,35 – 1,3550. Wczoraj notowania osuwały się raczej ku dolnej granicy, w nocy oscylując nawet poniżej niej, dziś rano widzimy jednak ponowny wejście ponad 1,35.
Wybicie z konsolidacji coraz bliżej

Wybicie z konsolidacji coraz bliżej

2013-09-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Na głównej parze walutowej wciąż utrzymuje się niska zmienność. Od rana wspólna waluta lekko zyskuje na wartości, kurs EUR/USD ponownie wzrasta powyżej 1,35. Od początku tygodnia bardzo stabilne pozostają również notowania par złotowych. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,2250, a USD/PLN na 3,1280.

IFO rozda karty

IFO rozda karty

2013-09-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Publikacja niemieckiego indeksu nastrojów wśród tamtejszego biznesu może okazać się głównym wydarzeniem dnia. Mediana oczekiwań zakłada jego wzrost we wrześniu do 108,2 pkt. z 107,5 pkt. Biorąc pod uwagę ostatnie rozczarowania odczytami PMI dla przemysłu, dobre IFO mogłoby dać paliwa do zwyżek wspólnej waluty.
Kalendarz sugeruje spokojny tydzień

Kalendarz sugeruje spokojny tydzień

2013-09-23 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Ostatni tydzień przyniósł sporą zmienność na parach z polskim złotym. FED miał ograniczyć program skupu aktywów z rynku. Tego oczekiwał rynek i takie były komunikaty wysyłane przez poszczególnych członków rezerwy.
Nowe trendy na parach złotowych

Nowe trendy na parach złotowych

2013-09-23 Raport popołudniowy FMCM
Godziny niewielkich wahań: Wykres eurodolara nie wykroczył dziś poza 1,3545, ale nie zszedł też poniżej 1,3490. Można zresztą powiedzieć w przybliżeniu, że nie zszedł poniżej 1,35 – obecnie kurs oscyluje nieco powyżej tej granicy.
Lekkie uspokojenie po decyzji FOMC

Lekkie uspokojenie po decyzji FOMC

2013-09-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ubiegły tydzień dostarczył mnóstwo emocji. Głównym wydarzeniem było posiedzenie FOMC, którego wynik był bardzo zaskakujący. Od długiego czasu mówiło się o tym, iż we wrześniu FED rozpocznie ograniczanie programu QE3 a rynek spodziewał się takiego finału wrześniowego posiedzenia.
Gorsze informacje ze strefy euro

Gorsze informacje ze strefy euro

2013-09-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zwycięstwo Angeli Merkel w wyborach do Bundestagu jest pyrrusowe. Koalicja CDU/CSU nie może rządzić samodzielnie, a jej dotychczasowy sojusznik – liberalna FDP – znalazł się poza parlamentem.
Niejednoznacze odczyty PMI

Niejednoznacze odczyty PMI

2013-09-23 Raport poranny FMCM
W konsolidacji: Główna z interesujących nas par walutowych, mianowicie eurodolar, porusza się od wieczornych godzin 18 września (tj. od pamiętnego przemówienia Bernanke i decyzji FOMC) w dość wąskiej konsolidacji.
Dziś uwaga skupiona na danych makro i Fed

Dziś uwaga skupiona na danych makro i Fed

2013-09-23 Komentarz walutowy Alior Bank
Nowy tydzień na rynku walutowym zaczyna się spokojnie. O nastrojach inwestorów trudno wnosić po azjatyckiej sesji, gdzie brakowało japońskich uczestników rynku, którzy obchodzili święto Równonocy Jesiennej. Ale pozytywny sentyment, jaki panował jeszcze przed weekendem, powinien dalej się utrzymywać.
Kto koalicjantem dla CDU/CSU?

Kto koalicjantem dla CDU/CSU?

2013-09-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Partia A. Merkel wygrywa niedzielne wybory miażdżącą przewagą głosów, ale koalicyjny FDP prawdopodobnie poza parlamentem. Powstaje problem znalezienia partnera, który zapewni stabilną większość w Bundestagu. Obok ostatecznych wyników głosowania w Niemczech, w centrum uwagi wstępne odczyty wskaźników PMI z Europy.
Powrót stabilizacji

Powrót stabilizacji

2013-09-20 Komentarz walutowy Alior Bank
Okres dostosowań do nowej rzeczywistości (brak redukcji QE3 przez Fed we wrześniu) na rynku walutowym był krótki i 36 godzin po decyzji banku centralnego przeważa stabilizacja. USD powoli odchodzi od siedmiomiesięcznych minimów wobec pozostałych głównych walut, choć w rozbiciu na poszczególne pary sytuacja nie jest tak jednoznaczna.
Złoty mocny tylko przez chwilę

Złoty mocny tylko przez chwilę

2013-09-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodnie z założeniami wycena złotego w szybkim tempie wraca do poziomów sprzed decyzji Fed. Atrakcyjne ceny kupna walut pojawiły się tylko na chwilę. Eurodolar nadal w okolicach szczytów, ale czas korekty i na tej parze zbliża się wielkimi krokami. Sesja zapowiada się spokojnie. Brak istotnych publikacji.
Decyzja FOMC pozytywna dla krajów EMEA

Decyzja FOMC pozytywna dla krajów EMEA

2013-09-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana najmocniej w gronie walut G-10 zyskują waluty Antypodów oraz jen, które w perspektywie dnia zyskały względem dolara prawie 0,20 proc. Na przestrzeni tego tygodnia najmocniej względem amerykańskiej waluty zyskiwała korona szwedzka (3,50 proc.) a najmniej jen (0,11 proc.).
Częściowe odreagowanie

Częściowe odreagowanie

2013-09-20 Raport poranny FMCM
Niżej i znów wyżej: Jak wszyscy wiemy, w środę wieczorem rynkami wstrząsnął Ben Bernanke, którego wypowiedzi (wraz z oficjalnymi decyzjami FOMC) gwałtownie wywindowały kurs eurodolara. Główna para walutowa dotarła wówczas nawet w okolice 1,3570, aczkolwiek wczoraj, naturalną koleją rzeczy, mogliśmy obserwować powrót na południe.
Krajobraz po decyzji FED

Krajobraz po decyzji FED

2013-09-19 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wielkie zaskoczenie, które zafundował wczoraj inwestorom FED na czele z Benem Bernanke, przyniosło wielkie ruchy na rynku. Zakres ruchu na USDPLN wyniósł wczoraj ponad 10 groszy! Silne wzrosty notowały surowce i rynki akcyjne. Dzisiejsza sesja przynosi ochłodzenie nastrojów.
Lepsze dane z USA – na ile to pomoże dolarowi?

Lepsze dane z USA – na ile to pomoże dolarowi?

2013-09-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na rynku widać próby odreagowania wczorajszej przeceny dolara, ale widać, że wciąż sporo inwestorów próbuje wykorzystać każdą okazję do wyjścia z nietrafionych inwestycji. Dobrze to widać po reakcji notowań EUR/USD na publikacje lepszych danych z USA.
FOMC zaskoczył rynki

FOMC zaskoczył rynki

2013-09-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsze wydarzenia zza oceanu były dla inwestorów jak zimny prysznic. Podczas gdy rynki spodziewały się rozpoczęcia wygaszania programu QE3 o 10-15 mld USD już od września, stało się zupełnie, inaczej. Ben Bernanke oświadczył, iż w chwili obecnej program luzowania ilościowego w wysokości 85 mld USD będzie kontynuowany.
FED zaskakuje. Mocna reakcja rynków

FED zaskakuje. Mocna reakcja rynków

2013-09-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,35: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów głównej pary walutowej. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3538, natomiast wczoraj wieczorem byliśmy świadkami mocnego wzrostu kursu z poziomu 1,3380 do 1,3544.
Fed daje sygnał do wzrostu apetytu na ryzyko, ale na krótko

Fed daje sygnał do wzrostu apetytu na ryzyko, ale na krótko

2013-09-19 Komentarz walutowy Alior Bank
W środę wieczorem Rezerwa Federalna USA zatrząsnęła rynkami finansowymi odkładając start procesu ograniczania ekspansji monetarnej na późniejszy termin. W opinii banku centralnego nie posiada on wystarczająco silnych dowodów na solidność ożywienia gospodarczego, co przez ostatnie tygodnie wielokrotnie podkreślałem.
FED zaskakuje, dolar w dół

FED zaskakuje, dolar w dół

2013-09-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że Ben Bernanke znalazł sobie kolejną wymówkę w postaci niskiej inflacji, co zresztą sam FED już sygnalizował w lipcowym komunikacie – chociaż wtedy rynki uznały to jako ukłon w stronę mocno „gołębiego” Jamesa Bullarda.