Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty znów przy 5-miesięcznych minimach

Złoty znów przy 5-miesięcznych minimach

2014-08-12 Komentarz walutowy DM BOŚ
W trakcie dzisiejszego handlu obserwujemy kolejną wzmaganie się kolejnej fali obaw co do możliwej eskalacji konfliktu na wschodzie. Tradycyjnie zakładnikiem tych obaw pozostaje polski złoty, który o dziwo jest dzisiaj relatywnie słabszy (-0,65%) niż rosyjsku rubel (-0,45%), który również znajduje się w odwrocie.
Ciężarówki rozjadą rynek?

Ciężarówki rozjadą rynek?

2014-08-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Być może za chwilę zobaczymy nowy etap ukraińskiego kryzysu. O ile wojskowa interwencja jest nadal mało prawdopodobna, to Rosja wysyłając bez pytania się kogokolwiek o zdanie, szeregi własnych ciężarówek z pomocą humanitarną na wschodnią Ukrainę, pokazuje tym samym, że to ona kontroluje ten region.

Złoty spokojnie ale powyżej 4,20

Złoty spokojnie ale powyżej 4,20

2014-08-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poniedziałek nie przyniósł znaczących zmian ani dla eurodolara ani dla eurozłotego. Dzisiejsza sesja także powinna być spokojna. W kalendarzu makro tylko indeks ZEW z Niemiec. Złoty utrzymuje się powyżej 4,20 a inwestorzy coraz intensywniej myślą o kolejnej obniżce stopy procentowej w Polsce.
O wczorajszej sesji na rynku walutowym można powiedzieć niewiele więcej niż to, że się odbyła.
Poprawa nastrojów dobra dla dolara

Poprawa nastrojów dobra dla dolara

2014-08-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Napięcie wokół Ukrainy nieco spadło, przynajmniej chwilowo. Momentalnie dało się to odczuć na światowych rynkach, gdzie jeszcze w piątek dyskontowane było wejście rosyjskich wojsk na Ukrainę. Paradoksalnie taka poprawa nastrojów sprzyjać może dalszemu umacnianiu się dolara. Straty odrabia też złoty.
ZEW w centrum uwagi

ZEW w centrum uwagi

2014-08-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar umacnia się dziś wobec wszystkich walut G10. Kurs EUR/USD zniżkuje w kierunku 1,3360. Nad ranem wyraźnie osłabił się polski złoty. Kurs EUR/PLN pokonał barierę 4,20, natomiast USD/PLN zdołał przekroczyć już wyraźnie poziom 3,14.
Poniżej 1,34

Poniżej 1,34

2014-08-12 Raport poranny FMCM
W górę nie poszliśmy: Wczorajszy dzień nie był szczególnie emocjonujący na rynku forex, przynajmniej jeśli chodzi o EUR/USD czy też pary złotowe powiązane z walutami amerykańską i europejską. Brakowało odczytów makroekonomicznych, a dziś pojawi się jedynie indeks instytutu ZEW z Niemiec.
Złoty względnie stabilny, rynek czeka na dane dot. CPI

Złoty względnie stabilny, rynek czeka na dane dot. CPI

2014-08-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę dalszego wzrostu polskiej waluty po weekendzie. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1915 PLN za euro, 3,1355 PLN PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4530 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,346% w przypadku obligacji 10-letnich.
Spokojny poniedziałek

Spokojny poniedziałek

2014-08-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj brakowało istotnych publikacji makro, poza danymi o norweskiej inflacji, która mocno zaskoczyła na plus i stała się pretekstem do wyraźnego umocnienia się korony (o czym pisaliśmy we wcześniejszych wpisach).
Czekamy na gorącą środę

Czekamy na gorącą środę

2014-08-11 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień nie przynosi większych zmian na rynku walutowym, pozna dość sporym umocnieniem mało popularnej pośród inwestorów korony norweskiej. Zyskuje ona na wartości do dolara o ponad 0,7% przede wszystkim na fali wyższego od oczekiwań odczytu inflacji (2,2% r/r vs konsensus: 1,5% r/r).
Utrzymane hipotezy

Utrzymane hipotezy

2014-08-11 Raport popołudniowy FMCM
Lekko w dół: Próby dokonania korekty na EUR/USD okazały się nader skromne. Notowania chwilami oscylowały powyżej charakterystycznej linii 1,34, ale po południu jesteśmy wyraźnie niżej, w okolicach 1,3380 – 1,3390. W ogólności zresztą działo się niewiele, kalendarium makroekonomiczne nie obfitowało w odczyty, brakło też innych impulsów.
Spada zaufanie do rosyjskiej waluty

Spada zaufanie do rosyjskiej waluty

2014-08-11 Komentarz walutowy Saxo Bank
Koniec tygodnia na rynku finansowym upłynął pod znakiem spekulacji na temat znaczenia sankcji nałożonych przez Rosję na kraje Zachodu. Wiele wskazuje na to, że embargo na import żywności będzie miało poważne konsekwencje nie tylko dla europejskiej, ale także rosyjskiej gospodarki.
Rynki mają chwilę spokoju

Rynki mają chwilę spokoju

2014-08-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Informacja o tym, że koncentracja wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą była elementem „ćwiczeń”, które zostały zakończone, podały jeszcze w piątek wieczorem rosyjskie źródła.
Uspokojenie na rynkach

Uspokojenie na rynkach

2014-08-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie zawiera praktycznie żadnej istotnej publikacji. Nieco więcej atrakcji przyniosą jednak kolejne dni. W nocy japoński indeks Nikkei zyskał prawie 2,5 proc., wymazując tym samym niemal całą piątkową zniżkę.
Uspokojenie. Rosną oczekiwania na cięcie stóp w Polsce.

Uspokojenie. Rosną oczekiwania na cięcie stóp w Polsce.

2014-08-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na rynkach względne uspokojenie. Złoty stabilniejszy, na przestrzeni tygodnia powinien jeszcze zyskać. Przed publikacją danych o inflacji CPI (środa) rosną oczekiwania rynku, że dojdzie do obniżki stóp procentowych NBP. Pusty kalendarz zapowiada dziś spokojną sesję.
Poweekendowe odreagowanie na PLN

Poweekendowe odreagowanie na PLN

2014-08-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi spodziewane odreagowania na wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1900 PLN za euro, 3,1247 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4487 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się blisko 3,394% w przypadku papierów 10-letnich.
Rosną napięcia geopolityczne

Rosną napięcia geopolityczne

2014-08-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W mijającym tygodniu swoje decyzje ogłaszały aż 4 banki centralne z grona G10. Pomimo to zmienność na rynku walutowym była ograniczona. Zdecydowanie więcej atrakcji przyniósł rynek akcji. Przecena japońskiego Nikkei sięgnęła 4 proc., natomiast mediolański FTSE MIB zniżkował o ponad 6 proc.
Tydzień osłabionego orła

Tydzień osłabionego orła

2014-08-08 Raport tygodniowy FMCM
Droga w dół: Mijający tydzień był na eurodolarze czasem, w którym potwierdziła się teza, iż euro na razie traci i będzie tracić na wartości, zaś dolar w tym układzie rzecz jasna zyskiwać. W poniedziałek wykres EUR/USD oscylował jeszcze w okolicach 1,3410 – 1,3430, a zatem powyżej charakterystycznej (także z psychologicznego punktu widzenia) granicy 1,34.
Dolar, a Obama

Dolar, a Obama

2014-08-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie bezpośrednią reakcją na zapowiedź amerykańskich bombardowań w Iraku były spadki na giełdach, a także ruch w dół na rentownościach amerykańskich obligacji, to już złoto zyskało niewiele, a dolar zwyczajnie się … osłabił.
Wyprzedaż złotego trwa

Wyprzedaż złotego trwa

2014-08-08 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek przynosi dalsze osłabienie złotego co wynika bezpośrednio z sytuacji geopolitycznej. W poprzednich dniach słabość naszej waluty spowodowana była informacjami o sankcjach, które zostały narzucone ze strony europejskiej na Rosję, a ponadto ze strony rosyjskiej na kraje Zachodu.
Obama straszy rynki

Obama straszy rynki

2014-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś w nocy prezydent USA Barack Obama zautoryzował powietrzne ataki na Irak by zapobiec potencjalnym atakom ludobójstwa. Sytuacja geopolityczna na świecie wyraźnie się pogarsza. W wyniku wzrostu napięć dziś w nocy obserwowano wyraźny odwrót od ryzykownych aktywów.