Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Marazmu ciąg dalszy

Marazmu ciąg dalszy

2014-09-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Trwa powolne odliczanie do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia i trudno oczekiwać, aby wtorek przyniósł istotne zmiany. EUR/USD zatrzymał się pod 1,2980, GBP/USD nie może domknąć luki spadkowej z zeszłego tygodnia, USD/JPY zrobił sobie przystanek tuż nad 107. Bez emocji pozostaje handel na EUR/PLN blisko 4,20.
Minutes tylko na chwilę pomogły Australijczykowi

Minutes tylko na chwilę pomogły Australijczykowi

2014-09-16 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie dolara australijskiego, który traci po wystąpieniu Christophera Kenta, przedstawiciela RBA. W ciągu dnia poznamy także odczyty dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii oraz niemiecki indeks ZEW, który w ostatnim miesiącu bardzo negatywnie zaskakiwał inwestorów.

Sprzeczne sygnały w danych z Fed

Sprzeczne sygnały w danych z Fed

2014-09-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dwie publikacje na temat kondycji amerykańskiej gospodarki opublikowane przez bank centralny dały niejednoznaczny obraz aktywności. Gorsze wyniki produkcji to najpewniej przejściowe zjawisko i nie zapowiada trwałego pogorszenia sytuacji. Nie powinno również wpłynąć na ocenę koniunktury i ton komunikatu po jutrzejszym posiedzeniu Fed.
Czekamy do jutra

Czekamy do jutra

2014-09-16 Raport poranny FMCM
Na Zachodzie bez zmian: 1,2940 – mniej więcej taki kurs na EUR/USD mamy dziś rano, co uzasadnia taki, a nie inny tytuł tej części raportu. Od początku ubiegłego tygodnia (a nawet od końca tygodnia jeszcze wcześniejszego) eurodolar konsoliduje się.
Słabe dane z Chin, spokojna sesja w Europie

Słabe dane z Chin, spokojna sesja w Europie

2014-09-15 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja miała bardzo spokojny przebieg. Trochę zamieszania wprowadziły jednak bardzo słabe dane z chińskiej gospodarki, który doprowadziły do lekkiej wyprzedaży na rynku azjatyckim. Handel w Chinach odbywał się pod dyktando sprzedających.
Chiny znów niepokoją

Chiny znów niepokoją

2014-09-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane w weekend dane z tamtejszej gospodarki wzbudziły obawy o perspektywy na najbliższe miesiące. Uwagę zwracają przede wszystkim dwie kwestie – wyhamowanie wzrostu produkcji przemysłowej w sierpniu do 6,9 proc. r/r, oraz inwestycji do 16,5 proc. r/r. Tradycyjnie rynki będą teraz oczekiwać dodatkowych działań ze strony PBOC i rządu.
Ostrożne wyczekiwanie

Ostrożne wyczekiwanie

2014-09-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Zapowiada się ospały start emocjonującego tygodnia. Rynek dolara czeka na posiedzenie FOMC, funt - na szkockie referendum. Słabe dane z Chin z weekendu ciążą na walutach rynków wschodzących, choć EUR/PLN nieznacznie odbija ponad 4,20.
Wyprzedaż walut krajów wschodzących

Wyprzedaż walut krajów wschodzących

2014-09-15 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek przynosi znaczne osłabienie walut emerging markets, które spowodowane jest m.in. gorszymi odczytami dotyczącymi produkcji przemysłowej w Chinach. Nieznacznie traci także funt brytyjski, który pozostaje pod presją zbliżającego się referendum niepodległościowego w Szkocji.
Dobre dane to już za mało by umocnić dolara

Dobre dane to już za mało by umocnić dolara

2014-09-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pomimo dobrych odczytów z amerykańskiej gospodarki dolar przestał się umacniać. Trwa konsolidacja przez kluczowym wydarzeniem tygodnia, jakim jest posiedzenie Rezerwy Federalnej. Jedynie dużo łagodniejszy niż się oczekuje komunikat Fed może spowodować silniejsze wzrosty i utrzymanie kursu powyżej psychologicznej bariery 1,30.
Nadal bez rozstrzygnięć

Nadal bez rozstrzygnięć

2014-09-15 Raport poranny FMCM
Co z EUR/USD? Na głównej parze walutowej nadal nie ma rozstrzygnięcia. W ubiegłym tygodniu wykres w zasadzie poruszał się w obrębie konsolidacji na poziomach wytworzonych (pośrednio, rzecz jasna) przez Mario Draghiego i EBC (w szczególności chodzi tu o obniżkę stóp procentowych dla euro).
Piątek, dwunastego

Piątek, dwunastego

2014-09-12 Raport tygodniowy FMCM
Swego rodzaju konsolidacja: Jeśli spojrzymy na wykres EUR/USD o interwale dziennym, to łatwo przekonamy się, że mamy w tym tygodniu (a poniekąd już od końca poprzedniego tygodnia) konsolidację, której górne ograniczenie to w przybliżeniu linia 1,2960, dolne zaś przebiegają przy 1,2890 i 1,2860.
Dobre dane z USA pomagają dolarowi

Dobre dane z USA pomagają dolarowi

2014-09-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Najważniejszą figurą, którą poznaliśmy w trakcie dzisiejszej sesji walutowej były dane dotyczące sierpniowej sprzedaży detalicznej na rynku amerykańskim, a także finalne odczyty dotyczące inflacji we Włoszech i Hiszpanii.
Oczekiwanie na wydarzenia przyszłego tygodnia

Oczekiwanie na wydarzenia przyszłego tygodnia

2014-09-12 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji na światowych rynkach poznamy ważne dane z rynku amerykańskiego, w tym dane o sprzedaży detalicznej. Jednak inwestorzy tak naprawdę oczekują już na przyszły tydzień i już teraz widzimy rozgrywki pod najważniejsze wydarzenia. W przyszłym tygodniu poznamy odpowiedź, czy Szkocja stanie się niepodległym państwem.
Sprzedaż detaliczna z USA utrzyma silnego dolara?

Sprzedaż detaliczna z USA utrzyma silnego dolara?

2014-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Spekulacje rynkowe na temat podwyżek stóp procentowych w USA utrzymują silnego dolara wobec walut surowcowych i rynków wschodzących. Spadki notują AUD/USD i NZD/USD, USD/JPY poprawia 6-letnie maksima. Funt najsilniejszy od tygodnia, gdyż ostatnie sondaże na powrót wskazują na przewagę zwolenników utrzymania Szkocji w Wielkiej Brytanii.
Kolejne sankcje UE wobec Rosji. Jaka będzie odpowiedź?

Kolejne sankcje UE wobec Rosji. Jaka będzie odpowiedź?

2014-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Z opóźnieniem, ale ogłoszone zostały nowe restrykcje UE wobec Rosji. W reakcji rubel spadł do dolara do najniższego poziomu w historii. Złoty stabilny, ale wciąż narażony na osłabienie w sytuacji wprowadzenia silnych retorsji ze strony Federacji. W centrum uwagi odczyt sprzedaży detalicznej z USA.
Złoty stabilny, pomimo spekulacji o zmianach w Rządzie

Złoty stabilny, pomimo spekulacji o zmianach w Rządzie

2014-09-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku PLN przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty z sesji wczorajszej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1900 PLN za euro, 3,2400 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4651 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły i wynoszą teraz 3,245% w przypadku papierów 10-letnich.
Finał tygodnia

Finał tygodnia

2014-09-12 Raport poranny FMCM
Czekając na odczyt ze Strefy: W Strefie Euro najważniejszym odczytem będzie dziś ten dotyczący produkcji przemysłowej na tym obszarze. Chodzi o jej dynamikę w lipcu, którą poznamy o godzinie 11:00. Prognozy to 0,5 proc. m/m oraz 1,2 proc. r/r, w czerwcu notowano -0,3 proc. m/m oraz 0,0 proc. r/r.
Rekordowe odczyty z Australii

Rekordowe odczyty z Australii

2014-09-11 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie dolara nowozelandzkiego, co spowodowane jest wypowiedzią prezesa Narodowego Banku Nowej Zelandii po wczorajszym posiedzeniu RNBZ. W nocy poznaliśmy dane z australijskiego rynku pracy, które okazały się być dużo lepsze od oczekiwań.
W poszukiwaniu świeżych impulsów

W poszukiwaniu świeżych impulsów

2014-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek dolara stopniowo wycisza się po burzliwej pierwszej połowie tygodnia. Informacje z Antypodów przynoszą odbicie na AUD/NZD. Dziś rano po danych ze Szwecji możliwy podobny scenariusz w przypadku NOK/SEK. Złoty odzyskuje równowagę – EUR/PLN wraca poniżej 4,20.
Szwajcaria grozi wprowadzeniem opłat za depozyty

Szwajcaria grozi wprowadzeniem opłat za depozyty

2014-09-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niewielkie zmiany na rynkach poza szwajcarskim frankiem. Waluta Helwetów osłabiła się po sugestii, że stopy procentowe w Szwajcarii mogą spaść poniżej zera. Dziś ponownie zapowiada się spokojna sesja. Rynki w oczekiwaniu na przyszłotygodniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej.