Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jackson Hole przyćmiło Ukrainę

Jackson Hole przyćmiło Ukrainę

2014-08-22 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Głównym punktem piątkowej sesji na rynku walutowym było zaplanowane na godzinę 16 czasu polskiego przemówienie szefowej Fed na dorocznej konferencji ekonomicznej w Jackson Hole. Wystąpienie to było tym bardziej istotne, ...
Dolar nieco mocniejszy po słowach Yellen

Dolar nieco mocniejszy po słowach Yellen

2014-08-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Problemy na rynku pracy kontrastują w słowach szefowej FED z tym, że dalsza szybsza poprawa wskaźników gospodarczych może doprowadzić do przyspieszenia terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych. Innymi słowy Yellen nadal stara się być „gołębia”, ale zostawia sobie furtkę do wyjścia, gdyby jednak sytuacja miała się zmienić.

To nie koniec siły dolara

To nie koniec siły dolara

2014-08-22 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kolejny tydzień upłynął pod znakiem umocnienia amerykańskiego dolara. W skali tygodnia zyskał on wobec wszystkich walut z grona G-10 oraz zdecydowanej większości rynków wschodzących. Kurs EUR/USD osiągnął nowe tegoroczne minimum i zarazem najniższy poziom od września ubiegłego roku (1,3240).
Tydzień z finałem w Jackson Hole

Tydzień z finałem w Jackson Hole

2014-08-22 Raport tygodniowy FMCM
Słabe euro, silny dolar: Kończący się tydzień (roboczy) zasadniczo upłynął pod znakiem przeceny euro i wzrostu wartości dolara, jeśli chodzi o główną parę walutową. Jeszcze w poniedziałek maksimum dzienne wypadło niemal na poziomie 1,34, ale były to już ostatnie chwile, w których byki miały coś do powiedzenia. Sesja była wybitnie spadkowa, podobnie było we wtorek i środę.
Spokojnie przed Yellen, a co potem?

Spokojnie przed Yellen, a co potem?

2014-08-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynek czeka na popołudniowe wystąpienie szefowej FED w Jackson Hole, które ma nawiązywać do sytuacji na rynku pracy. Wczoraj dolar nie zareagował zbytnio na lepsze dane makro, co można tłumaczyć tym, że część inwestorów zaczęła już realizować zyski po relatywnie „jastrzębich” zapiskach z lipcowego posiedzenia, które poznaliśmy w środę.
W oczekiwaniu na Yellen

W oczekiwaniu na Yellen

2014-08-22 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W dniu dzisiejszym oczy inwestorów zwrócone będą przede wszystkim w kierunku Jackson Hole, gdzie o godzinie 14 rozpoczyna się coroczne sympozjum z udziałem przedstawicieli banków centralnych. Tegoroczna konferencja przebiegać będzie pod hasłem „Ocena dynamik na rynku pracy”, siłą rzeczy nawiązując do najważniejszego aspektu amerykańskiej polityki pieniężnej.
Wszystkie oczy na Jackson Hole

Wszystkie oczy na Jackson Hole

2014-08-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do pozostałych walut z grona G10. Nie są to jednak zbyt duże zmiany. Najsilniej zyskują waluty Antypodów. Kurs EUR/USD zbliża się do poziomu 1,33.
W Górach Skalistych trwa coroczne sympozjum bankierów centralnych z całego świata, ...
Rynek pracy w USA uzdrowiony. Co na to Yellen?

Rynek pracy w USA uzdrowiony. Co na to Yellen?

2014-08-22 Poradnik Home Broker
W tygodniu poprzedzającym wystąpienie J. Yellen w Jackson Hole na rynek napłynęła seria dobrych odczytów z amerykańskiej gospodarki. Czy spowoduje to zaostrzenie retoryki prezes Fed?
Dzień po tym, jak Rezerwa Federalna wskazała, że jest zaskoczona szybką poprawą sytuacji na amerykańskim rynku pracy, niejako na potwierdzenie tej tezy opublikowano kolejne świetne dane.
Dziś Jackson Hole

Dziś Jackson Hole

2014-08-22 Raport poranny FMCM
Sympozjum popołudniowo-wieczorne: Z naszego punktu widzenia najważniejsze wydarzenia dzisiejszego sympozjum w Jackson Hole odbędą się po południu i wieczorem. Mamy tu na myśli przemówienie szefowej Fed (Janet Yellen) o godzinie 16:00, a także Mario Draghiego (prezesa EBC) – który wystąpi o 20:00. Oboje będą mówić na temat rynku pracy i sytuacji, jaka na nim panuje.
Dolar nie zwalnia tempa

Dolar nie zwalnia tempa

2014-08-21 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wczorajszy wieczór minął pod znakiem publikacji minutes z lipcowego posiedzenia FOMC, które to przyniosły kilka zaskakujących faktów. Opublikowany zapis pokazał zmianę w polemice na temat obecnej i przyszłej sytuacji gospodarczej w USA oraz jej korespondencji z prowadzoną przez FED polityką pieniężną.
Dane PMI nieco w cieniu

Dane PMI nieco w cieniu

2014-08-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar po wczorajszej publikacji zapisków z posiedzenia Fed zniżkował w okolice 1,3260, dziś w nocy pod wpływem słabych danych z Chin zszedł jeszcze niżej do poziomu 1,3245. Jednakże od godz. 8:00 zwyżkuje on już o około 20 pipsów.
Fed jastrzębio, dolar w górę

Fed jastrzębio, dolar w górę

2014-08-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed zaczyna zmieniać retorykę przekazu na bardziej jastrzębią, co umacnia dolara. Bank centralny jest zaskoczony tempem poprawy sytuacji na rynku pracy. Kurs EUR/USD spada na 11-miesięczne dołki. Dziś w centrum uwagi wstępne odczyty PMI.
Rajd w dół trwa

Rajd w dół trwa

2014-08-21 Raport poranny FMCM
A jednak: Okazuje się, że ten tydzień stał się czasem przełomu na eurodolarze. Przełożyło się to, o czym wspomnimy dokładniej w drugiej części raportu, na osłabienie złotówki w stosunku do waluty amerykańskiej (a więc na wzrost kursu USD/PLN). W mniejszym stopniu osłabienie to widać na EUR/PLN.
Złoty słabnie wobec dolara po „zapiskach” FED

Złoty słabnie wobec dolara po „zapiskach” FED

2014-08-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację osłabienia PLN wobec dolara amerykańskiego oraz mniejsze spadki w stosunku do euro oraz franka. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1909 PLN za euro, 3,1640 wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4590 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,170% w przypadku papierów 10-letnich.
Oczekiwanie na minutes

Oczekiwanie na minutes

2014-08-20 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Rynki ostatni nie dają odetchnąć, ze względu na ilość informacji i wydarzeń ostatnich tygodniu. Dzisiaj jedno minutes już za nami, zostało jeszcze to ważniejsze, przynajmniej patrząc z perspektywy dolara, gdzie inwestorzy będą wyczekiwać najdrobniejszych jastrzębich przesłań podczas dyskusji członków FOMC.
Schodząc poniżej 1,33

Schodząc poniżej 1,33

2014-08-20 Raport popołudniowy FMCM
Symboliczna granica: Strona grająca na obniżkę wartości euro zaczęła już naruszać poziom 1,33 i sprowadzać notowania głównej pary walutowej jeszcze niżej niż dotąd. Dzienne minima wypadły (jak dotąd) nawet poniżej 1,3280, około godziny 15:30 mamy wstępny powrót na poziomy nieco wyższe, ale w gruncie rzeczy wciąż nie przekraczające wspomnianej linii 1,33.
Dolar rekordowo mocny przed zapiskami FED

Dolar rekordowo mocny przed zapiskami FED

2014-08-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj o godz. 20:00 rynek pozna zapiski z lipcowego posiedzenia FED. Oficjalny komunikat był nieco lakoniczny, jak na oczekiwania rynku – Rezerwa Federalna nie dała sygnałów w jakim okresie od zakończenia programu QE3 może dojść do podwyższenia stóp procentowych. Nie zgodził się z tym „jastrząb” Charles Plosser, ale już Richard Fisher był mniej radykalny.
Co pokażą minutes

Co pokażą minutes

2014-08-20 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W ostatnich tygodniach inwestorzy z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Po wczorajszym dniu, obfitującym w publikację bardzo ważnych danych o inflacji z rynku amerykańskiego i brytyjskiego, oczy kupujących zwrócone będą dziś przede wszystkim na publikację „minutes” z posiedzenia FOMC oraz Banku Anglii.
Eurodolar coraz bliżej 1,33

Eurodolar coraz bliżej 1,33

2014-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś opublikowane zostaną zapiski z posiedzeń dwóch anglosaskich banków centralnych, czyli BoE i Fed-u. Dolar umacnia się dziś wobec wszystkich walu z grona G10. Kurs EUR/USD zbliża się do poziomu 1,33.
Odrodzenie na rynku domów w USA. Obligacje w cenie.

Odrodzenie na rynku domów w USA. Obligacje w cenie.

2014-08-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Świetne dane z rynku nieruchomości oraz brak pozytywnej niespodzianki, jeśli chodzi o odczyt inflacji CPI skutkowały wznowieniem spadków na parze EUR/USD. Dolar jest najmocniejszy do euro od 9 miesięcy. Złoty stabilny, nie traci dzięki rosnącym cenom na rynku długu.