Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kurs EUR/USD koryguje czwartkowy wzrost

Kurs EUR/USD koryguje czwartkowy wzrost

2008-01-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek kurs EUR/USD znajduje się pod lekką presją sprzedających. O godzinie 13:18 para ta testowała poziom 1,4775 dolara, wobec 1,4805 dolara pod koniec wczorajszego dnia. Notowania eurodolara dziś korygują czwartkowy silny wzrost, sprowokowany m.in. "gołębią" wypowiedzią szefa Rezerwy Federalnej Bena Bernanke.
Komentarze bankierów wzmocniły euro

Komentarze bankierów wzmocniły euro

2008-01-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja na rynku walutowym przyniosła rozstrzygnięcie trwającej od kilku dni konsolidacji. Większość inwestorów wstrzymywała się w ostatnich dniach z decyzjami czekając na rozstrzygnięcie sytuacji na parze EUR/USD. Para ta także utknęła od początku tygodnia w wąskim przedziale wahań, ponieważ inwestorzy czekali na publikowane wczoraj decyzje ECB oraz Banku Anglii.

Fed jest  gotowy dalej obniżać stopy

Fed jest gotowy dalej obniżać stopy

2008-01-11 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Czwartek charakteryzował się dość dużą zmiennością na wszystkich rynkach. Zapoznaliśmy się z decyzją Banku Anglii i ECB odnośnie stóp procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami analityków stopy pozostały na niezmienionym poziomie odpowiednio 5,5% i 4.0%.
Gorsze dane o produkcji przemysłowej na Wyspach

Gorsze dane o produkcji przemysłowej na Wyspach

2008-01-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W listopadzie produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii spadła o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca i wzrosła o 0,4 proc. rok do roku. Rynek szacował, że produkcja wzrośnie odpowiednio o 0,1 proc. i 0,5 proc., po tym jak w październiku produkcja była wyższa o 0,5 proc. miesięcznie i 1 proc. rocznie.
Berananke i Trichet rozwiali wątpliwości

Berananke i Trichet rozwiali wątpliwości

2008-01-11 Raport poranny FMCM
Końcówka tygodnia przyniosła uwolnienie magazynowanej od początku tygodnia energii. Inwestorzy, którzy od poniedziałku do środy unikali odważniejszych posunięć, gdyż nie byli pewni obrazu sytuacji i woleli poczekać na wypowiedzi głów banków centralnych Strefy Euro i USA, wczoraj z dużym animuszem przystąpili do zwierania transakcji.
Skąd taka siła naszej waluty?

Skąd taka siła naszej waluty?

2008-01-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Siła, którą prezentuje złoty podczas jednoczesnej wyprzedaży na warszawskiej giełdzie oraz umocnienia jena i franka szwajcarskiego do dolara oraz euro (są to najłatwiej obserwowalne wskaźniki tego, na jak ryzykowną postrzegana jest sytuacja na rynkach finansowych), może wydawać się wprost zadziwiająca.
Decyzje banków centralnych

Decyzje banków centralnych

2008-01-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja była tą, która mogła nadać kierunek parze EUR/USD trwającej dotychczas w konsolidacji. Rynki wyczekiwały na decyzje banków centralnych, które odmienne od oczekiwanych mogły ruszyć rynkiem. Pierwszą poznaliśmy decyzję Banku Anglii, który zgodnie z przewidywaniami pozostawił stopy na niezmienionym poziomie- 5,5 proc.
Rynek dolara w rękach szefa FED

Rynek dolara w rękach szefa FED

2008-01-10 Raport popołudniowy FMCM
Końcówka dnia może okazać się bardzo ciekawa. Wystąpienie Bena Bernanke wywoła zapewne duże zmiany kursu dolara względem innych walut. Wieczorna wypowiedź szefa FED’u da nam obraz sytuacji gospodarczej USA oraz pozwoli nam na sformułowanie prognoz odnośnie dalszej polityki monetarnej FOMC.
Popyt odzyskał przewagę na EUR/USD

Popyt odzyskał przewagę na EUR/USD

2008-01-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD od dwóch godzin znajduje się pod zdecydowaną presją kupujących. W tym czasie wzrósł on z dziennego minimum na 1,4640 dolara, do maksimum na 1,4749. Ten silny wzrost nie był podyktowany żadnym bezpośrednim czynnikiem.
Funt czeka na ważne figury

Funt czeka na ważne figury

2008-01-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek rano notowania GBP/USD pozostają w kilkunastogodzinnej stabilizacji. O godzinie 10:19 para ta testowała poziom 1,9576 dolara, wobec dziennego minimum na 1,9539 i maksimum na 1,9589 dolara.
Rynek czeka na dzisiejsze decyzje ECB i BoA

Rynek czeka na dzisiejsze decyzje ECB i BoA

2008-01-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj w godzinach popołudniowych złoty nieznacznie stracił wobec euro i dolara. USD/PLN wzrósł do poziomu 2,4600 a EUR/PLN powyżej 3,6000. Spadek wartości złotego mógł być związany z przeceną na warszawskiej giełdzie. Dzisiaj na otwarciu nasza waluta zyskuje, odzwierciedlając w notowaniach EUR/PLN poziom 3,5930 i 2,4490 w stosunku do dolara.
W oczekiwaniu na czwartkowe wydarzenia

W oczekiwaniu na czwartkowe wydarzenia

2008-01-10 Komentarz walutowy Money Expert
Środa na rynkach walutowych upłynęła pod znakiem oczekiwania na ważne czwartkowe wydarzenia. Najważniejszym z nich będzie posiedzenie Rady Europejskiego Banku Centralnego. O godz. 14.00 powinniśmy już poznać decyzję w sprawie stóp procentowych w Eurolandzie.
Niepokój powrócił na rynki akcji

Niepokój powrócił na rynki akcji

2008-01-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dominującym tematem wśród inwestorów od początku 2008r pozostaje jen, słabość rynków akcji oraz prawdopodobieństwo wystąpienia recesji w USA. Waluta japońska aprecjonowała na początku tego korzystające ze wzrostu awersji do ryzyka.
Dziś dzień banków centralnych

Dziś dzień banków centralnych

2008-01-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś dzień banków centralnych – ich decyzje, komunikaty i konferencje decydować o tym, co stanie się z kursami walutowymi. Przed posiedzeniem BoE funt mocno jeszcze stracił na wartości od poniedziałku, decyzja BoE zostanie ogłoszona w południe czasu Greenwich.
Dzień Banków Centralnych

Dzień Banków Centralnych

2008-01-10 Raport poranny FMCM
W dniu dzisiejszym Bank Centralny Anglii podejmuje decyzję w sprawie stóp procentowych. Prognozy, co do poczynań BoE są podzielone. Część ekonomistów jest zdania, iż tamtejsza Rada Polityki Pieniężnej utrzyma koszt pieniądza na niezmienionym poziomie (5,5%), druga część natomiast uważa, iż poziom stóp procentowych zostanie dzisiaj zmniejszony.
Recesja w Stanach Zjednoczonych

Recesja w Stanach Zjednoczonych

2008-01-09 Raport popołudniowy FMCM
Według Goldman Sachs koniunktura w Stanach Zjednoczonych nie jest w najlepszym stanie, a wręcz zbliżamy się do recesji. Jego zdaniem czeka nas obniżka stóp procentowych do poziomu nawet 2,5% (aktualnie mamy 4,25%) i to najprawdopodobniej jeszcze przed IV kwartałem tego roku.
Funt pod presją

Funt pod presją

2008-01-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W środę kurs EUR/USD testował tygodniowe wsparcie na poziomie1,4660. Słabsze dane o sprzedaży detalicznej oraz spadku produkcji przemysłowej w Niemczech pomogły w umocnieniu dolara wobec euro. Do czasu jutrzejszego komunikatu ECB w sprawie stóp procentowych, EUR/USD powinien pozostać powyżej tych poziomów.
Stabilizacja EUR/USD

Stabilizacja EUR/USD

2008-01-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Notowania EUR/USD już trzeci dzień pozostają w pobliżu poziomu 1,47 dolara. Brak istotnych publikacji makroekonomicznych w dniu dzisiejszym, oczekiwanie na jutrzejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych, a przede wszystkim oczekiwanie na czwartkowe wystąpienia szefa ECB Jean-Claude Trichet oraz szefa Fed Bena Bernanke, mogą zapowiadać kontynuację tej stabilizacji w kolejnych godzinach.
Konsolidacja na parze EUR/USD

Konsolidacja na parze EUR/USD

2008-01-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj, w godzinach popołudniowych EUR/PLN przełamał parotygodniowe wsparcie na poziomie 3,60-3,5950, zamykając dzień w okolicach 3,5900. Jak na razie tendencja ta jest podtrzymana. Biorąc pod uwagę zdrowe fundamenty naszej gospodarki, planowany napływ kapitałów z inwestycji bezpośrednich oraz perspektywę wyższych stóp procentowych wydaje się, że złoty może dalej zyskiwać.
Gospodarka strefy euro ma się dobrze

Gospodarka strefy euro ma się dobrze

2008-01-09 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałkowa sesja nie zmieniała wiele jeśli chodzi o sytuację techniczną na rynku USD. Pomimo słabych danych z rynku nieruchomości na temat ilości domów oczekujących na sprzedaż, waluta amerykańska zachowywała się dość stabilnie przez większość dnia. Gorsze fundamenty napływające z gospodarki USA przestały być dla inwestorów bodźcem do dalszej wyprzedaży dolara.