Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Brak oznak wygasania presji inflacyjnej w Polsce
2008-03-17 Raport popołudniowy FMCMZgodnie z przewidywaniami dzisiejszy dzień okazał się fatalny dla posiadaczy akcji, które zostały mocno przecenione na giełdach całego świata. Silna awersja do ryzyka odbiła się także na przebiegu sesji na rynku walutowym, a jej beneficjentami stały się frank szwajcarski oraz jen, które tradycyjnie zyskują na wartości w warunkach redukcji ryzyka przez inwestorów.
Zmienne losy dolara
2008-03-17 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPoczątek tygodnia zaskoczył skalą zmian na rynku walutowym. Po niekontrolowanych, nocnych wzrostach kursu EUR/USD do poziomu 1,5905, sesja europejska przyniosła odreagowanie całego ruchu.
Złoty systematycznie tracił wobec euro
2008-03-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSDzisiejsze zachowanie złotego charakteryzowało się dużą zmiennością. Od początku sesji systematycznie tracił wobec euro osiągając momentami poziom 3,5650 i dopiero dobre odczyty danych o wynagrodzeniach oraz o dynamice zatrudnienia zmieniły trend. Zyskiwał natomiast do dolara, jednak w końcówce sesji już nie tak wyraźnie. O 16:30 kurs EURPLN był na poziomie 3,5440 a USDPLN 2,2460.
Dane z USA bez wpływu na EUR/USD
2008-03-17 X-Trade Brokers - Puls RynkuKurs EUR/USD praktycznie nie zareagował publikację danych o saldzie amerykańskiego rachunku obrotów bieżących w IV kwartale 2007 roku oraz marcowy indeks NY Empire State. O godzinie 13:34 para ta testowała poziom 1,5774 dolara, wobec 1,5776 tuż przed publikacją danych.
Interwencja coraz bardziej realna
2008-03-17 Puls Walutowy FIT DMByć może już tylko kilkanaście godzin dzieli nas od największej od września 2000 r. wspólnej interwencji banków centralnych na rynku walutowym. Wtedy miała ona na celu obronę gwałtownie taniejącego euro, które było warte zaledwie 0,85 dolara.
Nowe rekordy eurodolara i pytanie o interwencje
2008-03-17 X-Trade Brokers - Puls RynkuKolejne, ustanawiane dość regularnie, nowe rekordy wszech czasów kursu EUR/USD już specjalnie nie dziwią. Również ten dzisiejszy na poziomie 1,5902 dolara. Jednak już tempo w jakim ta para, która jeszcze przed miesiącem testowała poziom 1,47 dolara, zbliża się do psychologicznego poziomu 1,60 dolara może zadziwiać.
Drastyczne pogorszenie się nastrojów wśród inwestorów
2008-03-17 Codzienny Puls Rynku IDM SAW piątek głównym wydarzeniem dnia okazała się informacja o Bear Stearns, chociaż wcześniej rosły indeksy giełdowe oraz spadał kurs EURUSD, a powodem spadku była realizacja zysków i obawa przed interwencją walutową.
Paniczna wyprzedaż dolara
2008-03-17 Komentarz poranny TMS BrokersPoczątek tygodnia na rynku krajowym rozpoczynamy od znacznego umocnienia złotego w stosunku do dolara oraz osłabienia w stosunku do euro. Wynika to z zachowania rynku zagranicznego, na którym ustanowione zostały nowe rekordy na parze EUR/USD.
Problemy sektora finansowego w USA grzebią dolara
2008-03-17 Raport poranny FMCMZgodnie z oczekiwaniami tydzień w Azji rozpoczął się silnymi spadkami cen akcji, które są odpowiedzią na informacje na temat poważnych kłopotów amerykańskiego banku Bear Stearns, który z powodu trudności z płynnością musiał uciec się do sprzedaży udziałów bankowi JP.
Oczekiwania recesji o ogromnej skali w USA
2008-03-17 Poranny Szkic Walutowy AFSInwestorzy się boją: -3,71% japońskiego Nikkei, oczekiwania recesji o ogromnej skali w USA (o jej nadejściu mówi już nawet prezes National Bureau of Economic Research, Martin Feldstein), a do tego trudna sytuacja banku inwestycyjnego Bear Stearns, który został kupiony przez JP Morgan za 10% swej wartości składają się na wzrost awersji do ryzyka oraz słabnięcie dolara.
Gospodarka USA pogrąża dolara
2008-03-17 Raport weekendowy FMCMKolejny tydzień za nami, i to kolejny, który stawia dolara w bardzo niekorzystnym świetle. Po wybiciu się na przełomie lutego i marca kursu eurodolara z ponad trzymiesięcznej konsolidacji w obszarze 1,4350-1,4950, które było silnym technicznym sygnałem zakupu, dolar stracił grunt pod nogami i w efekcie spadł do najniższych poziomów w historii.
Jeśli Bear Sterns upadnie
2008-03-14 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSPo „trupach wypadających z szafy” możemy mieć pierwsze prawdziwe trupy na rynku finansowym – firma brokerska Bear Sterns przez trzy dni zaprzeczała, że ma problemy z kapitałem, aby wydać wreszcie oświadczenie, w którym mowa o znaczącym pogorszeniu stanu zasobów gotówki.
Sprzedam dolary po każdej cenie
2008-03-14 Komentarz popołudniowy TMS BrokersWydarzenia ostatniego tygodnia na rynku walutowym pokazały, jak dynamiczne mogą być zmiany, i ile emocji mogą sobą wywoływać. Kontynuacja napływu negatywnych informacji z gospodarki Stanów Zjednoczonych osłabiła dolara do poziomów, które wywołały poważnie niepokoje w innych krajach.
Korekcyjne umocnienie dolara
2008-03-14 Komentarz popołudniowy TMS BrokersOstatnia sesja tygodnia przyniosła korekcyjne umocnienie amerykańskiej waluty na rynku zagranicznym. Inwestorzy zamykali pozycje i realizowali zyski przed weekendem, aby nie narażać swoich pozycji na zbyt duże ryzyko.
Potencjalne podwójne dno
2008-03-14 X-Trade Brokers - Puls RynkuKurs USD/JPY, reagując na poprawę nastrojów na światowych giełdach wywołaną niższą od prognoz inflacją w USA, wzrósł z 100,60 jenów do 101 jenów. Tym samym para ta znalazł się tuż poniżej oporu, jaki na wykresie godzinowym tworzy wczorajszy szczyt (101,10).
USD/JPY broni psychologicznego wsparcia
2008-03-14 X-Trade Brokers - Puls RynkuW piątek kurs USD/JPY, podobnie jak wczoraj, spadł poniżej psychologicznej bariery 100 jenów. I analogicznie jak w czwartek, spotkało się to z kontrą popytu. Ta obrona, która następuje dzień po przełamaniu wsparcia na 101,56 jenów (dołek z 3 stycznia 2000 roku), to znaczący plus dla strony popytowej. Aczkolwiek nie jest to w żadnym razie sygnał kupna USD/JPY.
Złoty pozostanie mocny
2008-03-14 Puls Walutowy FIT DMWbrew pewnym obawom, które pojawiły się wczoraj rano za sprawą kolejnych turbulencji na światowych rynkach akcji, osłabienie złotego z tego tytułu było dość krótkotrwałe i zostało wykorzystane przez sprzedających zagraniczne waluty.
Poprawa nastrojów na rynkach akcji
2008-03-14 Codzienny Puls Rynku IDM SASesje za Na Wall Street zakończyły notowania daleko korzystniej, niż nie zapowiadający niczego dobrego początek. Trudno się dziwić początkowemu pesymizmowi, gdyż inwestorzy mieli za sobą fatalną sesję azjatycką, na dodatek rosła cena ropy naftowej, nadal osłabiał się dolar.
Pomimo niższej inflacji, złoty nadal mocny
2008-03-14 Komentarz poranny TMS BrokersCzwartkowa sesja przyniosła chwilowe zatrzymanie procesu umacniania polskiej waluty. Zarówno kurs EUR/PLN jak i USD/PLN wahały się cały dzień w okolicach poziomów z zamknięcia sesji środowej. Jednym z czynników, który spowodował takie zachowanie złotego było oczekiwanie inwestorów na dane o inflacji CPI w lutym.
Inflacja pretekstem do korekty na rynku EURUSD?
2008-03-14 Raport poranny FMCMWczoraj nie było już śladu po euforii z początku tygodnia, wywołanej informacjami o koordynowanej akcji banków centralnych w celu zapewnienia wystarczającej płynności sektorowi bankowemu. Co więcej w miejsce optymizmu zagościły obawy, które w ciągu dnia spotęgował słabszy od oczekiwań wynik sprzedaży detalicznej, w rezultacie czego sesja na rynkach akcyjnych Europy zakończyła się silnymi spadkami.