Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Sytuacja kupujących mieszkania na rynku wtórnym

Sytuacja kupujących mieszkania na rynku wtórnym

2008-08-06 Analiza Gold Finance
Chcesz sprzedać mieszkanie na rynku wtórnym? Musisz się nieźle nagimnastykować. Ofert sprzedaży całe mnóstwo, a kupujących jak na lekarstwo. Ewidentnie obserwowana stagnacja związana z nadpodażą tego typu nieruchomości sprawia, że dużo łatwiej niż jeszcze kilka miesięcy temu można wynegocjować korzystną cenę zakupu.
Fed nie zmienił stóp i prędko ich nie podniesie

Fed nie zmienił stóp i prędko ich nie podniesie

2008-08-06 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zgodnie z oczekiwaniami Komitet Otwartego Rynku (FOMC - odpowiednik naszej RPP) pozostawił stopy procentowe w banku rezerw federalnych na niezmienionym poziomie. Główna stopa wynosi 2,0 proc. Inwestorzy, którzy taką decyzję przewidywali, z zaciekawieniem czekali na komunikat po posiedzeniu Fed.

Dane i Wydarzenia – Wyższe stopy nie tak prędko

Dane i Wydarzenia – Wyższe stopy nie tak prędko

2008-08-06 X-Trade Brokers Daily
Zgodnie z oczekiwaniami Fed nie zmienił wczoraj stop procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami zmieniony został komunikat, zaś jego autorzy uznali, iż za wcześnie jeszcze na jastrzębie zwroty zapowiadające podwyżkę stóp.
Indeks usług wyżej niż oczekiwano

Indeks usług wyżej niż oczekiwano

2008-08-05 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Indeks ISM dla sektora usług w USA wzrósł nieoczekiwanie do 49,5 pkt z 48,2 pkt przed miesiącem, podczas gdy oczekiwano jego spadku do 48 pkt. Dane o tyle istotne, że sektor usług odpowiada za prawie 90 proc. amerykańskiego PKB.
Dziś posiedzenie Fed, wcześniej indeksy usług

Dziś posiedzenie Fed, wcześniej indeksy usług

2008-08-05 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Inwestorzy są pewni, że Fed nie zdecyduje się dziś na podwyżki stóp mimo rosnącej inflacji, ponieważ ryzyko wywołania recesji wciąż jest zbyt duże. Zresztą spowolnienie gospodarcze samo w sobie może działać antyinflacyjnie.
Dane i Wydarzenia – Gra słowna Fed

Dane i Wydarzenia – Gra słowna Fed

2008-08-05 X-Trade Brokers Daily
Oczy wszystkich inwestorów na rynkach finansowych będą skupione dziś na komunikacie Fed. Amerykański Zarząd Rezerwy Federalnej zdecyduje dziś o poziomie stóp procentowych. Jako, że niemal na pewno stóp nie zmieni, dla rynku ważny będzie komunikat, który wskaże, czy należy spodziewać się podwyżki jeszcze w tym roku. Komunikaty Fed to prawdziwa gra słowna.
Inflacja w USA przyspiesza, ale podwyżki stóp nie będzie

Inflacja w USA przyspiesza, ale podwyżki stóp nie będzie

2008-08-04 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Inflacja konsumentów wzrosła w USA o 0,8 proc. (m/m) - podał amerykański Departament Handlu. To najwyższa inflacja od trzech lat. Inwestorzy nie są tą wiadomością zachwyceni.
Rośnie inflacja w Eurolandzie

Rośnie inflacja w Eurolandzie

2008-08-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czerwcu inflacja PPI wzrosła w strefie euro o 0,9 proc. miesiąc do miesiąca i 8 proc. rok do roku, po tym jak miesiąc wcześniej wzrost ten wyniósł odpowiednio 1,2 proc. i 7,1 proc. Rynek prognozował, że wzrost ten wyniesie odpowiednio 0,9 proc. w relacji miesięcznej i 7,9 proc. w relacji rocznej.
Tydzień: Banki centralne i recesyjne dane

Tydzień: Banki centralne i recesyjne dane

2008-08-04 Komentarz poranny Open Finance
We wtorek poznamy decyzję Fed co do stóp procentowych, a dwa dni później Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii. Ekonomiści oczekują po całej trójce utrzymania stóp na obecnym poziomie. Skoro po bankach centralnych nikt nie spodziewa się niespodzianki pozostaje skupić się na innych informacjach makro.
Dane i wydarzenia – Jak to widzą banki centralne?

Dane i wydarzenia – Jak to widzą banki centralne?

2008-08-04 X-Trade Brokers Daily
W minionym tygodniu mieliśmy dość sporo danych makroekonomicznych (zwłaszcza w USA), zaś w najbliższych dniach dowiemy się, jak sytuację postrzegają najważniejsze banki centralne. Jutro decyzję ws. stóp procentowych podejmie amerykański Fed (tradycyjnie godzina 20.15 naszego czasu), zaś w czwartek ECB (13.45) i Bank Anglii (13.00).
Lipiec na globalnych rynkach finansowych – peak oil

Lipiec na globalnych rynkach finansowych – peak oil

2008-08-01 Komentarz X-Trade Brokers
Peak oil to teoria Kinga Hubberta, przedstawiona przez tego badacza już w roku 1956. Mówiła ona o tym, że globalna produkcja ropy osiągnie swój szczyt około roku 2000, zaś później będzie spadać w wyniku wyczerpywania się zasobów.
Agencje ratingowe współodpowiedzialne za kryzys

Agencje ratingowe współodpowiedzialne za kryzys

2008-08-01 Komentarz poranny Open Finance
Komisja Europejska zaostrzy wymogi stawiane agencjom oceniającym kondycje finansową spółek. Standard & Poor's, Moody's czy Fitch to najpopularniejsze agencje ratingowe oceniające zdolność podmiotów gospodarczych do spłacania zaciągniętych długów pozwalające uprościć zadanie początkującym inwestorom, a samym spółkom i gminom pozyskać kapitał z banku lub poprzez emisję papierów wartościowych.
Czy wierzyć danym tygodniowym?

Czy wierzyć danym tygodniowym?

2008-08-01 X-Trade Brokers Daily
Większość inwestorów czeka dziś niecierpliwie na godzinę 14.30, kiedy podany zostanie raport o zatrudnieniu w USA za lipiec. Niepewność na rynku jest tym większa, iż wczoraj bardzo niemile zaskoczył tygodniowy raport o nowych bezrobotnych, których w tygodniu zakończonym 25 lipca było aż 448 tys. To najwięcej od kwietnia 2003 roku.
PKB w USA wzrósł o 1,9 proc.

PKB w USA wzrósł o 1,9 proc.

2008-07-31 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Amerykańska gospodarka rozwijała się w II kw. 2008r. w tempie 1,9 proc. To wynik niższy od oczekiwań analityków, które kształtowały się na poziomie 2,0-2,3 proc., ale lepszy niż w I kw. 2008 r., kiedy PKB zwiększył się o 0,9 proc. w odniesieniu do poprzedniego roku.
PKB rośnie, liczba bezrobotnych też

PKB rośnie, liczba bezrobotnych też

2008-07-31 X-Trade Brokers Puls Rynku
W II kwartale 2008 roku amerykańska gospodarka, według wstępnych szacunków, rozwijała się w tempie 1,9 proc. Jednocześnie Departament Handlu zrewidował w dół dane z I kwartału br. i IV kwartału 2007 roku. Ostatecznie dynamika PKB sięgnęła wówczas odpowiednio 0,9 proc. i -0,2 proc.
Dziś ważne dane ze świata

Dziś ważne dane ze świata

2008-07-31 Komentarz poranny Open Finance
W czwartek poznamy informacje o stanie gospodarek Europy i USA. Dzień wypełniony publikacjami makroekonomicznymi rozpoczniemy od Szwajcarii, gdzie dowiemy się, jak szybko rosną ceny w kraju, którego stopy procentowe decydują o wysokości rat kredytów zaciągniętych we frankach.
Dane i wydarzenia –  Dziś dane o PKB

Dane i wydarzenia – Dziś dane o PKB

2008-07-31 X-Trade Brokers Daily
Na początku roku dość powszechnie oczekiwano, że w pierwszym półroczu wzrost PKB w USA będzie bardzo niewielki. Rzeczywiście wstępne dane za pierwszy kwartał pokazały roczną stopę na poziomie 0,6%. Później została ona jednak zrewidowana do poziomu 1%, zaś za drugi kwartał oczekuje się ponad 2%. Czy oznacza to, że w amerykańskiej gospodarce zaczyna się ożywienie? Niekoniecznie.
Decyzja RPP nie zaskoczyła rynku

Decyzja RPP nie zaskoczyła rynku

2008-07-30 Komentarz wieczorny Open Finance
Zgodnie z przewidywaniami Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła wysokości stóp procentowych. Sama decyzja nie była niespodzianką dla analityków i obserwatorów rynku, i chociaż najważniejszy tradycyjnie był komunikat Rady z uzasadnieniem, tym razem nie dowiedzieliśmy się z niego niczego nowego.
WTO: Bezowocne negocjacje w sprawie handlu

WTO: Bezowocne negocjacje w sprawie handlu

2008-07-30 Komentarz poranny Open Finance
Światowa Organizacja Handlu poinformowała, że po 9 dniach negocjacje w sprawie liberalizacji handlu międzynarodowego po raz kolejny zakończyły się fiaskiem. Uczestnicy cyklicznych spotkań od 2001 r. próbują ujednolicić reguły międzynarodowej wymiany, aby zwiększyć szanse krajów rozwijających się.
Dane i wydarzenia – Ropa pomaga rynkom

Dane i wydarzenia – Ropa pomaga rynkom

2008-07-30 X-Trade Brokers Daily
Jeszcze dwa miesiące temu ropa po 121 USD wywoływała co najwyżej grymas niezadowolenia i obawy o efekty dla gospodarek krajów rozwiniętych. Tymczasem wczoraj to właśnie spadek cen ropy do tego poziomu ożywił przygasający na rynkach akcji optymizm i wyraźnie pomógł dolarowi.