Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wymuszona korekta

Wymuszona korekta

2016-08-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po spadkowych sesjach na Wall Street i w kontekście czytelnego cofnięcia na rynkach wschodzących. W efekcie o poranku walczyły na GPW dwie tendencje – spokojne otwarcie na rynkach europejskich i presja spadkowa ...
Kolejny dobry tydzień WIG20

Kolejny dobry tydzień WIG20

2016-08-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w neutralnym kontekście, ma który złożyły się spokojne sesje na rynkach bazowych i zbliżający się długi weekend związany z poniedziałkowym świętem. W efekcie rynek wybrał scenariusz konsolidacyjny, który zdominował niemal całość dzisiejszego rozdania.

Mocny tydzień WIG20

Mocny tydzień WIG20

2016-08-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsze notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w pierwszy piątek miesiąca, co zwykle owocuje grą wedle znanego z przeszłości scenariusza. Schowanie się w rynku w klasycznym oczekiwaniu na comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy ułatwiło neutralne zakończenie wczorajszych sesji na Wall Street i spokojny początek rozdań w Europie.
Niepokojące sygnały globalnych akcji

Niepokojące sygnały globalnych akcji

2016-08-03 Rynki o poranku
Początek sesji europejskiej wskazuje na trzecią z rzędu spadkową sesję globalnych akcji. Kontrakt na S&P500 znalazł się wczoraj poniżej dolnego ograniczenia ponad dwutygodniowej konsolidacji, co może wskazywać na budowanie przewagi przez podaż. Kontrakt na DAX znalazł się o poranku na poziomie 10 100 pkt., coraz bliżej psychologicznej bariery 10 tys. punktów.
Łagodna ustawa frankowa

Łagodna ustawa frankowa

2016-08-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dziś został przedstawiony kształt nowej propozycji ustawy frankowej przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta. Konferencja prasowa rozpoczęła się o godzinie 11-tej, ale już przed sesją z publikacji w Rzeczypospolitej wynikało, że jedynym kosztem dla banków będą spready walutowe, na których banki zarabiały więcej niż na oprocentowaniu.
Pekao zdominowało sesję

Pekao zdominowało sesję

2016-07-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dobrym, ale spodziewanym rozdaniu w USA, gdzie S&P500 poprawił historyczne maksima i spełnił oczekiwania graczy na rynkach europejskich. W efekcie, z otoczenia nie płynęły nowe impulsy, a rynki europejskie skupiły się na konsolidowaniu ostatnich zwyżek.
Nieważne fundamenty, popyt rządzi rynkiem

Nieważne fundamenty, popyt rządzi rynkiem

2016-07-12 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Po zaskakująco lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy opublikowanych w piątek i solidnych wzrostach na tamtejszych indeksach, nastroje w Europie w nowym tygodniu były bardzo dobre. Czyżby rynek zapomniał już o Brexicie? Praktycznie wszystkie indeksy w poniedziałek rosły, począwszy od parkietów w Azji, gdzie choćby japoński Nikkei wzrósł o 3,98%.
Wall Street na historycznym szczycie, zyski spółek spadają

Wall Street na historycznym szczycie, zyski spółek spadają

2016-07-12 Rynki o poranku
Podczas wczorajszej sesji stało się to, co od jakiegoś czasu było nieuniknione – indeks S&P500 zamknął się na nowym historycznym szczycie. Od wczoraj poziom 2137,16 pkt. jest rekordowym notowaniem głównego indeksu Wall Street.
WIG20 liderem wzrostów w Europie

WIG20 liderem wzrostów w Europie

2016-07-11 Rynki o poranku
Ubiegły tydzień inwestorzy giełdowi kończyli w doskonałych nastrojach za sprawą bardzo dobrego odczytu danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. Weekend przyniósł kolejne dobre informacje, więc europejskie parkiety zaczęły tydzień mocnymi lukami wzrostowymi. Wyjątkiem nie jest także WIG20, który znajduje się na czele wzrostów w Europie!
WIG20 pokazuje siłę

WIG20 pokazuje siłę

2016-07-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
WIG20 udanie rozpoczął środową sesję i po godzinie handlu zyskiwał ponad 1,30%. Nie jest to może najlepszy wynik w Europie, ale zyskujemy mocniej niż chociażby niemiecki DAX. Przy okazji całego zamieszania związanego z referendum GPW okazała się parkietem dosyć stabilnym na tle całego Starego Kontynentu, chociaż my również ucierpieliśmy.
Podaż będzie górą

Podaż będzie górą

2016-07-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsza burza związana z wypowiedzią prezesa PIS o możliwości likwidacji OFE zakończyła się odreagowaniem jeszcze wczoraj. Po bardzo niskim otwarciu na poziomie -2,5 proc. WIG20 zmierzał w kierunku domknięcia powstałej luki. Ostatecznie spadek wyniósł tylko -1,1 proc. co z kolei wydawało się przesadzonym odreagowaniem.
Test oporu na poziomie 50 USD za baryłkę na wykresie ropy WTI

Test oporu na poziomie 50 USD za baryłkę na wykresie ropy WTI

2016-06-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Notowania amerykańskiej ropy naftowej wczoraj zanotowały drugą z rzędu wyraźnie wzrostową sesję. Cena surowca gatunku WTI dotarła w środę do technicznego oporu na poziomie 50 USD za baryłkę. Tej ważnej psychologicznej bariery nie udało się jednak pokonać i dzisiaj notowania ropy naftowej delikatnie spadają.
Giełdy jak po wybuchu bomby

Giełdy jak po wybuchu bomby

2016-06-27 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Reakcja inwestorów była wręcz paniczna, gdy okazało się, że obywatele Wielkiej Brytanii zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej. Wyprzedaż akcji rozpoczęła się jeszcze wczesnym ranem od giełd w Azji. Japoński Nikkei 225 na koniec notowań stracił blisko 8%.
Solidarne tąpnięcie

Solidarne tąpnięcie

2016-06-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Kilka ostatnich sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyło się wzrostami, które w największym stopniu były przeniesieniem atmosfery z otoczenia i próbą wycenienia scenariusza braku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Gra na przeczekanie

Gra na przeczekanie

2016-06-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną sesję, w trakcie której handel koncentrował się na wydarzeniach zewnętrznych i zachowaniu rynków bazowych. Wspólnym mianownikiem było oczekiwanie na jutrzejsze referendum w Wielkiej Brytanii.
Nastroje nadal lepsze przed referendum

Nastroje nadal lepsze przed referendum

2016-06-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja miała przynieść uspokojenie nastrojów po wczorajszym solidnym odbiciu. Negatywne sondaże z ub. środy zostały w weekend zastąpione przez bardziej pozytywne i po silnych wzrostach wczoraj należało oczekiwać dziś stabilizacji.
Kolejny tydzień dla podaży

Kolejny tydzień dla podaży

2016-06-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po korekcyjnym odbiciu na Wall Street i poprawie sentymentu na rynkach bazowych. Poranne wzrosty w Europie i umocnienie złotego zlały się z ostatnio obserwowaną korelacją WIG20 z otoczeniem i wzrostem apetytu na ryzyko.
Chwila ciszy przed burzą

Chwila ciszy przed burzą

2016-06-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po lepszym od oczekiwań zakończeniu dnia na Wall Street i związaną z tym presją wzrostową z rynków bazowych. Poranek przyniósł również umocnienie złotego do dolara i osłabienie jena, co w ostatnim czasie było synonimem większego apetytu na ryzyko i poprawy sentymentu wobec spółek z WIG20.
Raport OPEC: rynek ropy naftowej coraz bliżej równowagi

Raport OPEC: rynek ropy naftowej coraz bliżej równowagi

2016-06-14 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w minionym tygodniu przekroczyły poziom 50 USD za baryłkę, jednak szybko powróciły poniżej niego. Przyczyn ruchu spadkowego w ostatnich dniach można upatrywać m.in. w zwiększonej awersji do ryzyka wśród globalnych inwestorów, związanej z obawami dotyczącymi możliwego Brexitu.
Pod presją złotego

Pod presją złotego

2016-06-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie były prostym przedłużeniem rozdania czwartkowego. Na starcie sesji parkiet operował w kontekście presji spadkowej z rynków bazowych i osłabienia złotego wobec dolara i euro.