Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Trump kontra europejskie koncerny samochodowe

Trump kontra europejskie koncerny samochodowe

2018-06-26 Komentarz giełowy XTB
Mogłoby się wydawać, że po wczorajszej wyprzedaży na rynkach przychodzi lekka poprawa nastrojów. Główne światowe indeksy odbijały wobec wcześniejszej wyceny ryzyka i brak nowych komentarzy dotyczących światowego handlu. Nie zabrakło pozytywnych uwag ze strony USA. Czy nie jest to jednak jedynie chwilowy oddech przed kontynuacją długoterminowej wyprzedaży?
Kontynuacja spadków na indeksach

Kontynuacja spadków na indeksach

2018-06-25 Komentarz giełdowy XTB
Pierwsza sesja z pewnością nie zapisze się dobrze w pamięci inwestorów. Większość europejskich indeksów pod koniec sesji melduje się znacznie poniżej poziomu piątkowego zamknięcia. Również warszawska giełda nie oparła się globalnej przecenie pomimo tego, że przez większość sesji jako jeden z niewielu parkietów utrzymywała się powyżej kreski.

Wyższe ceny ropy mogą poprawić nastroje inwestorów

Wyższe ceny ropy mogą poprawić nastroje inwestorów

2018-06-22 Komentarz giełdowy XTB
Ostatnie kilka tygodni było bardzo mieszanych na rynkach finansowych. Gorsze nastroje na giełdach związane z czynnikami geopolitycznymi oraz spadające ceny ropy naftowej wobec oczekiwania wyższej podaży. W zasadzie nie można mówić o jakiejkolwiek zmianie na tych arenach, a jednak nastroje inwestorów uległy poprawie. Co się zmieniło?
Udana sesja spółek gamingowych

Udana sesja spółek gamingowych

2018-06-15 Komentarz giełdowy XTB
Wczoraj Europejski Bank Centralny namieszał trochę na rynkach osłabiając mocno euro i wspierając tym samym wyceny spółek ze Starego Kontynentu. Po mocnych wczorajszych wzrostach najwidoczniej przyszedł czas na korektę, której doświadczamy właśnie dziś.
Znów się pozytywnie wyróżniamy

Znów się pozytywnie wyróżniamy

2018-06-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Sesja zaczęła się w neutralnym otoczeniu. S&P500 zanotował wczoraj symboliczny wzrost 0,1 proc, a DJIA pozostał bez zmian. Przed sesją wydawać się mogło, że WIG20 będzie kontynuował spadek rozpoczęty w piątek by poszukać sobie wsparcia w okolicy 2200-2210 pkt, ale tak się nie stało. Kierunek południowy kontynuował tylko mWIG40.
Trump i Kim bez większego wpływu na giełdy

Trump i Kim bez większego wpływu na giełdy

2018-06-12 Komentarz giełdowy XTB
Patrząc jedynie na tablicę notowań głównych europejskich indeksów można by stwierdzić, że nic przełomowego się w ostatnim czasie nie wydarzyło. Nie obserwujemy żadnych dramatycznych spadków, ani też spektakularnych wzrostów.
Mocny początek tygodnia w Europie

Mocny początek tygodnia w Europie

2018-06-11 Komentarz giełdowy XTB
Na rynkach finansowych rozpoczyna się bardzo ciekawy tydzień za sprawą wydarzeń geopolitycznych i makroekonomicznych. Na froncie geopolitycznym będziemy mieli do czynienia z historycznym spotkaniem przywódców USA i Korei Północnej. Natomiast w kalendarzu ekonomicznym największą uwagę przyciągają decyzję ws. stóp procentowych z USA i strefy euro.
Wszystko od początku?

Wszystko od początku?

2018-06-04 Komentarz giełdowy XTB
Temat Wojen Handlowych znów powraca na rynki finansowe. Co prawda kwestia ta nie została jeszcze rozwiązana, ale wcześniejsza pojednawcza postawa stron konfliktu sprawiła, że inwestorzy skupili się na innych ryzykach (na przykład sytuacji we Włoszech i Iranie). Co sprawiło, że temat powrócił? Nie co, tylko kto. Oczywiście prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump!
Niejednoznaczne złamanie 2200 punktów

Niejednoznaczne złamanie 2200 punktów

2018-05-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Trzy poprzednie sesje były dryfowaniem ponad ważnym poziomem wsparcia – 2200 pkt. Wczoraj zobaczyliśmy nawet poziom 2230 pkt, ale cała poniedziałkowa sesja była szczątkowa z powodu nieobecności zagranicy. Wolumen obrotu 20-tką okazał się ponad 50 proc. mniejszy niż zwykle.
Niewykorzystana szansa na dalszy wzrost

Niewykorzystana szansa na dalszy wzrost

2018-05-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzięki optymizmowi na parkietach udało się wyznaczyć wczoraj lokalny dołek. Jak bardzo lokalny tego jeszcze nie wiemy. Pokaźne odbicie o 1,7 proc. nie miało dziś kontynuacji. Również niski wolumen na tak solidnie wzrostowej sesji nie napawa optymizmem.
Nie tylko zawieszenie broni

Nie tylko zawieszenie broni

2018-05-22 Komentarz giełdowy XTB
Chiny udowadniają, że pragną utrzymania pozytywnych stosunków z USA, zarówno politycznych jak i handlowych. W trakcie weekendu doszło do zawieszenia broni między tymi mocarstwami, a teraz Chiny informują o kolejnych działaniach, które w życie mają wejść już w niedługim czasie. Czy to koniec marazmu na giełdach i zapowiedź kontynuacji wzrostów?
Zmierzamy w kierunku dołków

Zmierzamy w kierunku dołków

2018-05-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Już wczoraj było widać zadyszkę WIG20 na szczycie odreagowania sprzed niespełna miesiąca. W strefie 2330-2340 pkt. pojawił się opór, który z marszu nie został pokonany. Dziś gorsze nastroje na rynkach wschodzących miały pociągnąć go solidnie w dół.
Mocna gospodarka nie pomaga GPW

Mocna gospodarka nie pomaga GPW

2018-05-15 Komentarz giełdowy XTB
Na globalnym rynku praktycznie wszędzie widać odwrót inwestorów od akcji. Ciężko wskazać konkretną przyczynę takich ruchów, choć można założyć, że ogólnie niemrawe nastroje są pochodną dwóch czynników. Jeden związany jest z inflacją, zaś drugi z niepewnością handlową.
Obronione 2200

Obronione 2200

2018-05-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Sesja rozpoczęła się względnie spokojnie. Po pierwszej próbie wzrostu WIG20 został zmuszony wrócić w okolice 2210 pkt. Zaszkodziło mu słabe otoczenie – indeksy europejskie pociągnęły w dół. Niżej nie chciał spadać, pomimo tego, że spadki w Europie pogłębiały się. Zadziałało wsparcie na 2200 pkt. Sentyment w Europie odwrócił się po 13-tej, rozpoczęło się odreagowanie, a WIG20 pozostawał niewzruszony pomiędzy 2210 a 2220 pkt.
Majówka nie służy polskim inwestorom

Majówka nie służy polskim inwestorom

2018-05-04 Komentarz giełdowy XTB
Wyjątkowa w tym roku majówka sprawiła, że duża część polskim inwestorów mogła zdecydować się na dłuższy wypoczynek. To oczywiście nie służyło obrotom. Na świecie wciąż mamy do czynienia z geopolityką, ale również z danymi co rozdaje karty na wielu rynkach finansowych na świecie.
Poniedziałek pod znakiem przejęć

Poniedziałek pod znakiem przejęć

2018-04-30 Komentarz giełdowy XTB
W poniedziałek tematem numer jeden wśród inwestorów giełdowych są przejęcia. Wszystko za sprawą ogłoszenia kilku takich transakcji w trakcie minionego weekendu. Wspomniane operacje będą miały miejsce w kilku różnych regionach świata dzięki czemu dzisiejszy dzień otrzymał od inwestorów miano “Merger Monday”.
Stonowana reakcja giełd na ogłoszenie Kima

Stonowana reakcja giełd na ogłoszenie Kima

2018-04-23 Komentarz giełdowy XTB
Sobotnie ogłoszenie przywódcy Korei Północnej, Kim Jong Una, o zawieszeniu testów broni nuklearnej może zostać uznane za krok milowy w stronę osiągnięcia porozumienia, które ograniczyłoby izolację państwa z Półwyspu Koreańskiego.
Giełdy kończą tydzień spadkami

Giełdy kończą tydzień spadkami

2018-04-20 Komentarz giełdowy XTB
Początek sesji na Wall Street również nie przyniósł zmian w nastawieniu inwestorów. Wszystkie trzy główne indeksy (S&P 500, Dow Jones i Nasdaq) otworzyły się niżej w ostatni dzień tygodnia. Pewien udział ma w tym prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.
Początek sezonu wyników pozytywnie zaskakuje

Początek sezonu wyników pozytywnie zaskakuje

2018-04-18 Popołudniowy komentarz giełdowy XTB
Od kilku dni możemy być świadkami napływających raportów finansowych spółek notowanych na na giełdach w USA. Poprzeczka oczekiwań zawieszona jest wysoko, jako że jest to pierwszy kwartał, w którym w życie wcielona zostaje nowa reforma podatkowa.
Jesteśmy coraz częściej na peryferiach

Jesteśmy coraz częściej na peryferiach

2018-04-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dobre otoczenie nie zawsze przekłada się na sytuację na GPW. Dziś wystąpiła wyraźna rozbieżność pomiędzy zachowaniem się rynków rozwiniętych i wschodzących. Na tych pierwszych panowały doskonałe nastroje, drugie zaświeciły kolorem czerwonym. GPW zachowała się wypadkowo wobec tych dwu tendencji.