Gdzie i jak kupić Ripple (XRP)?

Gdzie i jak kupić Ripple (XRP)?
Data dodania: 2022-10-03 (21:00) Materiał partnera

Ripple zostało wprowadzone na rynek w 2012 roku przez firmę Ripple Labs Inc., która ma swoją siedzibę w San Francisco. Sercem systemu jest blockchain Ripple, XRPL, który opiera się na unikalnym mechanizmie konsensusu Proof of History (PoH) do walidacji transakcji. To właśnie XRPL umożliwia walidację transakcji Ripple w ciągu średnio trzech do pięciu sekund. Oznacza to, że XRPL skaluje do 1500 transakcji na sekundę – to 100 razy więcej niż Ethereum.

Średni koszt jednej transakcji to zaledwie 0,0002 euro.

Co więcej, mechanizm konsensusu PoH w przeciwieństwie do blockchainów Proof of Work, takich jak Bitcoin czy Ethereum, zużywa niewielką ilość energii elektrycznej.

Firma Ripple Labs twierdzi, że Ripple to system rozrachunku brutto w czasie rzeczywistym, giełda walut i sieć przekazów pieniężnych.

To właśnie to ostatnie zadanie jest najbardziej wymowne. Ripple zaczynało jako platforma do międzynarodowych przelewów pieniężnych.

Informacje o przekazach pieniężnych

Każdego dnia, tysiące ludzi opuszcza swoje rodziny w poszukiwaniu pracy w bogatszych krajach. Obiecują, że odeślą pożyczoną gotówkę, gdy tylko znajdą pracę.

Gotówka, którą odsyłają, nazywana jest w świecie finansów „przekazem pieniężnym.”

Przekazy pieniężne to potężny biznes. Według przeprowadzonych badań, w 2020 roku globalne przekazy pieniężne osiągnęły wartość 669,7 miliarda euro. Oczekuje się, że do 2030 roku rynek ten wzrośnie do 1,17 biliona euro.

W świecie pieniędzy fiat, przekazy pieniężne są obsługiwane przez banki i usługi transferu gotówki, takie jak Western Union. Jednak jest to proces powolny, drogi lub jedno i drugie.

Ripple jest atrakcyjną alternatywą, obsługującą natychmiastowe przelewy praktycznie bez żadnych opłat. Ripple przyjmuje lokalną walutę nadawcy, konwertuje ją na XRP, przesyła ją międzynarodowo i wymienia na lokalną walutę odbiorcy w celu wypłaty pieniędzy – wszystko odbywa się w ciągu kilku sekund.

Nie minęło dużo czasu, nim znane firmy zajmujące się przelewami pieniężnymi i usługami transferu walut zaczęły pytać o możliwość zastąpienia swoich powolnych i drogich sieci międzynarodowych XRPL. Firmy te są obecnie największymi klientami Ripple. Banki, kasy oszczędnościowo-pożyczkowe i międzynarodowe korporacje wykorzystują technologię Ripple do szybkiego i taniego przesyłania środków za granicę.

Kryptowaluta XRP ma kluczowe znaczenie dla modelu biznesowego Ripple, ponieważ działa na ultraszybkim blockchainie XRPL. Umożliwia to rozliczanie transakcji w kilka sekund, niezależnie od tego, ile granic międzynarodowych zostanie przekroczonych po drodze.

Obecnie dziesiątki twórców aplikacji obiera za cel platformę XRPL – albo publicznego blockchaina, albo prywatnych blockchainów opartych na kodzie źródłowym XRPL – aby stworzyć zdecentralizowane aplikacje finansowe i inne aplikacje, które czerpią korzyści z natychmiastowych transakcji i niskich opłat.

Ze względu na swoją wydajność i obsługę zaawansowanych narzędzi programistycznych, Ripple stało się konkurencją dla Ethereum jako platforma dla aplikacji opartych na blockchainie. Ripple ma szczególnie silną pozycję w dziedzinie zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi.

To z kolei sprawiło, że Ripple stało się atrakcyjne dla inwestorów, zwłaszcza tych, którzy wierzą w to, że technologia blockchain odegra kluczową rolę techniczną w ekosystemie Web3.

Oto krótki przegląd i kilka wskazówek dotyczących tego, gdzie i jak kupić Ripple (XRP).

Gdzie kupić Ripple (XRP)

Istnieje mnóstwo giełd kryptowalut i innych platform, które chętnie sprzedają monety Ripple kupującym i inwestorom. Niestety, właśnie ta duża liczba witryn internetowych sprawia, że wybór platformy jest jednym z najtrudniejszych zadań, gdy zastanawiasz się, w jaki sposób kupić Ripple.

Większość giełd – zwłaszcza zdecentralizowane giełdy lub DEX-y, które w ciągu ostatniego roku lub dwóch zyskały duże zainteresowanie krypto społeczności – zajmują się tą samą stosunkowo niewielką grupą doświadczonych osób kupujących krypto. W dużej mierze chodzi tu o ekspertów z zakresu technologii, którzy czują się komfortowo przeprowadzając takie czynności, jak: wybieranie portfela dla transakcji off-chain, zabezpieczanie heksadecymalne (w systemie szesnastkowym) kluczy oraz bezpośrednie wchodzenie w interakcję z siecią blockchain.

W miarę upływu czasu coraz więcej nowych inwestorów oraz posiadaczy kryptowalut jest zainteresowana kupnem XRP i innych kryptowalut po raz pierwszy w życiu. Platformy przeznaczone wyłącznie dla ekspertów nie zapewniają bezpieczeństwa, narzędzi i pomocy, które pomogłyby odnieść sukces użytkownikom. Takie platformy to doskonały wybór dla absolwentów studiów informatycznych i ekspertów w dziedzinie blockchain. To świetne rozwiązania dla osób obytych na rynku cyfrowym. Jednak co z nami? Rozwiązania te nie spisują się niestety już tak świetnie.

W przypadku większości użytkowników, DEX nie jest najlepszą odpowiedzią na pytanie: gdzie kupić Ripple. Jeśli nie posługujesz się Pythonem jako językiem ojczystym, lepiej będzie, jeśli założysz konto na platformie kryptowalut, na przykład Kriptomat.

Platformy powiernicze są łatwe w użyciu. Zapewniają aktualną cenę Ripple (XRP) oraz możliwość dokonania zakupu. Jeśli dopiero wkraczasz do świata blockchain, ale chcesz kupić monety XRP, Kriptomat jest świetnym wyborem.

Szybko, jednak przekonasz się, że założenie konta jest nieco bardziej skomplikowane niż podanie nazwy użytkownika i hasła.

Jednym ze sposobów, dzięki któremu poznasz, że współpracujesz z renomowaną giełdą kryptowalut jest to, że będzie ona wymagać od Ciebie weryfikacji tożsamości poprzez dostarczenie elektronicznej kopii dowodu osobistego wydanego przez rząd lub prawa jazdy. Procedura Know Your Customer (KYC), czyli poznaj swojego klienta, jest wymagana przez każdą firmę, która przestrzega przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy zawartych w ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych Unii Europejskiej. Jest to zbiór zasad, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo konsumentom w Internecie.

Weryfikacja tożsamości na większości witrynach krypto może trwać kilka godzin lub dni. W Kriptomat proste procedury KYC można zakończyć w ciągu kilku sekund i zweryfikować już w kilka minut.

Zaczynasz od wpisania swojego adresu i przesłania wysokiej jakości zdjęcia dowodu osobistego wydanego przez rząd. Kriptomat przeprowadzi Cię przez proces tworzenia selfie – zdjęcia, które odpowiada zdjęciu znajdującym się w Twoim dokumencie tożsamości. W większości przypadków tożsamość jest weryfikowana w ciągu kilku minut.

Jak kupić Ripple

Gdy Twoje konto zostanie zweryfikowane, możesz przejść do kolejnych kroków w swojej podróży związanej z kupowaniem XRP.

Większość kupujących uważa, że najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zdobycie Ripple (XRP) jest użycie karty Visa lub MasterCard. Wystarczy, że wybierzesz opcję „Kup” z menu i będziesz postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie. W ciągu kilku sekund znajdziesz XRP w swoim portfelu Kriptomat.

Jeśli wolisz, możesz przelać swoje środki inwestycyjne do Kriptomat za pomocą przelewu SEPA ze swojego banku lub za pośrednictwem usługi transferu gotówki, takiej jak Skrill lub Neteller. Nie martw się o wymianę waluty –Kriptomat akceptuje depozyty w ponad tuzinie najczęściej używanych europejskich walut fiat.

Gdy wpłata pojawi się na Twoim koncie, możesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i dokonać zakupu Ripple.

To wszystko, co musisz wiedzieć. Jesteś teraz ekspertem w sztuce kupowania XRP.

Ogólne wnioski

Najważniejszą decyzją, jaką przyjdzie Ci podjąć, jest wybór miejsca, w którym kupisz Ripple. Szukając odpowiedniej platformy kryptowalut, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę licencje, regulacje, bezpieczeństwo, narzędzia inwestycyjne, łatwość użytkowania i obsługę klienta. Oczywiście warto wybrać stronę internetową, która daje możliwość przeprowadzania transakcji w Twoim ojczystym języku.

Pamiętaj, że kupując XRP, nie otrzymujesz żadnych fizycznych monet Ripple. Zakupione przez Ciebie monety są przekazywane na Twój adres elektroniczny w blockchainie, a saldo jest widoczne na Twoim koncie. Kriptomat zajmuje się wszystkimi szczegółami szyfrowania kluczem publicznym, aby upewnić się, że Twoja kryptowaluta zostanie przekazana szybko i pozostanie bezpieczna.

Informacje o Kriptomat

Założony w 2018 roku, Kriptomat zrewolucjonizował świat kryptowalut dzięki wprowadzeniu najprostszej w obsłudze platformy w Europie. Kriptomat sprawia, że cyfrowe finanse są tak proste, że każdy – niezależnie od miejsca zamieszkania – może uzyskać dostęp do takich wartości jak wolność, sprawiedliwość i spełnienie, które reprezentują kryptowaluty. Setki tysięcy klientów w całej Europie i 120 krajach poza granicami Europy zaufało Kriptomat, jeśli chodzi o kupowanie, sprzedawanie, zdobywanie, udostępnianie i inwestowanie w kryptowaluty.

Źródło: Materiał partnera
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Waluty - Najnowsze wiadomości i komentarze

Dolar dalej opada w dół

Dolar dalej opada w dół

12:35 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dane Departamentu Pracy USA, jakie poznaliśmy w piątek po południu nie były słabe i mogą mieć znaczenie dla FED - aż 263 tys. nowych etatów poza rolnictwem jest dowodem na to, że rynek pracy nadal pozostaje relatywnie silny. Rynek chyba woli to jednak zweryfikować przy okazji publikacji komunikatu i nowych projekcji makro ze strony FED, co będzie mieć miejsce 14 grudnia.
Tanieje gaz ziemny na NYMEX-ie

Tanieje gaz ziemny na NYMEX-ie

10:20 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Piątek przyniósł niewielkie zmiany wartości głównych indeksów rynku akcji w USA (S&P 500 -0,12 proc., DJIA +0,1 proc., Nasdaq Composite -0,18 proc.). Dziś rano na giełdach Azji i Oceanii zwracał uwagę silny – 4,51 proc. – wzrost Hang Senga, który wyszedł na najwyższy poziom od 3 miesięcy. Na rynkach akcji w Europie brak było na początku nowego tygodnia jakiejś wyraźniejszej tendencji (DAX -0,36 proc., CAC 40 –0,25 proc.).
Czy Fed przejmie się rynkiem pracy?

Czy Fed przejmie się rynkiem pracy?

10:17 Poranny komentarz walutowy XTB
Dane z amerykańskiego rynku pracy za listopad okazały się być naprawdę imponujące. Mocny przyrost zatrudnienia przy potężnym wzroście dynamiki płac. To dobre dane z perspektywy gospodarki, ale z pewnością nie są zbyt optymistyczne pod względem ograniczenia inflacji. Fed od dłuższego czasu zmienił retorykę w stosunku do potrzeby mocnych podwyżek, dlatego ostatnie dane będą dla Fedu obciążeniem. Czy jednak na pewno?
Walka o pivot

Walka o pivot

2022-12-01 Raport DM BOŚ z rynku walut
Rynki przefiltrowały wczorajsze słowa szefa FED na swój sposób - Jerome Powell potwierdził, że rozsądnym byłoby przejście do umiarkowanego tempa podwyżek stóp procentowych, co kończy agresywny cykl posunięć o 75 punktów bazowych. Podwyżka stóp 14 grudnia o 50 punktów baz. jest już w pełni wyceniona i inwestorów będzie interesować to, co zobaczymy później.
Dolar por presją po słowach Powella

Dolar por presją po słowach Powella

2022-12-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Wydarzeniem wczorajszej sesji było wystąpienie prezesa Rezerwy Federalnej, które to dostarczyło ogromnej zmienności na rynku. Jerome Powell zapowiedział niższe tempo podwyżek stóp procentowych, czego od dłuższego czasu oczekiwali inwestorzy. Co prawda wielu uczestników rynku już od początku października wierzyło w tzw. pivot Fed czyli zmianę w polityce banku centralnego, niemniej wczorajsze potwierdzenie tej tezy przez Powella przyniosło euforię na rynku akcji i cofnięcie na dolarze amerykańskim.
Złoty mocniejszy po Powellu

Złoty mocniejszy po Powellu

2022-12-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyższe zakresu handlu na eurodolarze oraz zauważalnie mocniejszego PLN po wczorajszym wystąpieniu Powella. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6717 PLN za euro, 4,4750 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,7401 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4119 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 6,581% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wydarzeniem ostatnich godzin na światowych rynkach było bez wątpienia wystąpienie Powella w USA.
Czy Powell potwierdzi pivot?

Czy Powell potwierdzi pivot?

2022-11-30 Raport DM BOŚ z rynku walut
Postawione pytanie może brzmieć absurdalnie biorąc pod uwagę to, że szef FED wielokrotnie w ostatnich miesiącach gasił aspiracje "gołębi", nieraz dość brutalnie, jak podczas sympozjum w Jackson Hole w końcu sierpnia. Dzisiaj Jerome Powell będzie przemawiał w Brooking Institution, a tematem będą sprawy dotyczące inflacji, oraz perspektyw dla rynku pracy i gospodarki w ogóle. Od 4 grudnia (niedziela) decydenci w FED mają tak zwany okres ciszy, kiedy to nie powinni wypowiadać się na tematy związane z polityką monetarną z racji posiedzenia zaplanowanego na 14 grudnia.
Inflacja niższa, ale to nie koniec

Inflacja niższa, ale to nie koniec

2022-11-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Według wstępnych szacunków w listopadzie inflacja w Polsce wyniosła 17,4% w skali roku i była niższa niż w październiku, kiedy to wynosiła 17,9%. To dobre dane, jednak górka inflacyjna nie jest jeszcze za nami. Spadek cen paliw, zatrzymanie wzrostu cen energii oraz częściowe wyhamowanie wzrostu cen żywności stały w listopadzie za spadkiem inflacji. Okazała się ona niższa nie tylko względem października, ale także oczekiwań rynku. Czy to oznacza, że szczyt inflacji w Polsce jest już za nami? Niestety nie.
Jakie są szanse na przełamanie 1,05 na eurodolarze?

Jakie są szanse na przełamanie 1,05 na eurodolarze?

2022-11-30 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Eurodolar dwukrotnie przetestował w ostatnim czasie poziom 1,05 ale nie zdołał go pokonać. Od dwóch tygodni obserwujemy konsolidacje notowań, rynek czeka na jakiś przełom w danych, żeby wygenerować kolejny zdecydowany impuls i wyznaczyć kierunek na najbliższy czas. Do końca tygodnia będziemy otrzymywać dużo publikacji makro. Dziś w centrum uwagi inflacja w Europie ale także przemówienie Powella w Brookings Institution.
Rynki kontra FED

Rynki kontra FED

2022-11-29 Raport DM BOŚ z rynku walut
Jeszcze wczoraj na rynkach pojawiły się spekulacje, że chińskie protesty społeczne mogą skłonić tamtejsze władze do zmiany podejścia w temacie polityki zero-COVID. W efekcie podczas handlu w Azji na rynkach widać było lepsze nastroje, ale konferencja prasowa zwołana dzisiaj rano nie wniosła wiele. Chińskie władze ograniczyły się do poinformowania o planach nasilenia akcji szczepień dla osób najstarszych, oraz dały też do zrozumienia, że wprowadzane obostrzenia mają być lepiej dopasowane (także w temacie lokalnym).