Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Kolejne sankcje UE wobec Rosji. Jaka będzie odpowiedź?
2014-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFSZ opóźnieniem, ale ogłoszone zostały nowe restrykcje UE wobec Rosji. W reakcji rubel spadł do dolara do najniższego poziomu w historii. Złoty stabilny, ale wciąż narażony na osłabienie w sytuacji wprowadzenia silnych retorsji ze strony Federacji. W centrum uwagi odczyt sprzedaży detalicznej z USA.
Złoty stabilny, pomimo spekulacji o zmianach w Rządzie
2014-09-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku PLN przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty z sesji wczorajszej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1900 PLN za euro, 3,2400 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4651 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły i wynoszą teraz 3,245% w przypadku papierów 10-letnich.
Finał tygodnia
2014-09-12 Raport poranny FMCMCzekając na odczyt ze Strefy: W Strefie Euro najważniejszym odczytem będzie dziś ten dotyczący produkcji przemysłowej na tym obszarze. Chodzi o jej dynamikę w lipcu, którą poznamy o godzinie 11:00. Prognozy to 0,5 proc. m/m oraz 1,2 proc. r/r, w czerwcu notowano -0,3 proc. m/m oraz 0,0 proc. r/r.
Mieszane nastroje w Azji
2014-09-11 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersZmienna sesja na kontynencie azjatyckim spowodowana jest niskimi odczytami inflacji w Chinach. Rodzi to nadzieje inwestorów, że chiński rząd wprowadzi program stymulacyjny, który wspomoże tamtejszą gospodarkę. W Europie z kolei po spadkowych sesjach inwestorzy próbują przełamać złą passę i ponownie ruszyć na północ.
Rekordowe odczyty z Australii
2014-09-11 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy poranek na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie dolara nowozelandzkiego, co spowodowane jest wypowiedzią prezesa Narodowego Banku Nowej Zelandii po wczorajszym posiedzeniu RNBZ. W nocy poznaliśmy dane z australijskiego rynku pracy, które okazały się być dużo lepsze od oczekiwań.
W poszukiwaniu świeżych impulsów
2014-09-11 Komentarz poranny TMS BrokersRynek dolara stopniowo wycisza się po burzliwej pierwszej połowie tygodnia. Informacje z Antypodów przynoszą odbicie na AUD/NZD. Dziś rano po danych ze Szwecji możliwy podobny scenariusz w przypadku NOK/SEK. Złoty odzyskuje równowagę – EUR/PLN wraca poniżej 4,20.
Szwajcaria grozi wprowadzeniem opłat za depozyty
2014-09-11 Poranny Szkic Walutowy AFSNiewielkie zmiany na rynkach poza szwajcarskim frankiem. Waluta Helwetów osłabiła się po sugestii, że stopy procentowe w Szwajcarii mogą spaść poniżej zera. Dziś ponownie zapowiada się spokojna sesja. Rynki w oczekiwaniu na przyszłotygodniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej.
USD/PLN bez nowych maksimów, ale presja utrzymuje się
2014-09-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku przynosi próbę kontynuacji umocnienie polskiej waluty z wczorajszej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1938 PLN za euro, 3,2492 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4672 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu w dalszym ciągu oscylują blisko zakresu 3,00% w przypadku papierów 10-letnich.
Zaczynamy przy 1,29
2014-09-11 Raport poranny FMCMRaczej nisko: Z naszego punktu widzenia obecne godziny to początek sesji czwartkowej, początek kolejnego dnia pracy w sektorze finansowym. Można więc powiedzieć, że dzień ten rozpoczynamy na eurodolarze przy poziomie 1,29, minimalnie powyżej niego (1,2910).
Kolejna sesja konsolidacji
2014-09-10 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od spadków, które w największym stopniu były przeniesieniem atmosfery z rynków otoczenia. Rynki w Europie zareagowały przeceną na wczorajsze cofnięcie w USA i już na starcie wymusiły spadek indeksu największych spółek.
Się dzieje na funcie i franku
2014-09-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPrzemawiający dzisiaj szef Banku Anglii dał do zrozumienia, że punkt w którym stopy procentowe zostaną podniesione znajduje się coraz bliżej. Dla rynku to sygnał, że niezależnie od zamieszania wokół szkockiego referendum (zobaczymy, jaka faktycznie będzie decyzja 18 września), BOE nie zmienia swoich założeń makroekonomicznych.
Dolar australijski rusza z miejsca
2014-09-10 Komentarz walutowy Saxo BankPo okresie nudy i pozostawania w przedziale, para AUD/USD nieoczekiwanie gwałtownie straciła na wartości po przełamaniu kluczowego przedziału i formacji połowicznej głowy i ramion.
Dzień z niemal pustym kalendarium
2014-09-10 Raport popołudniowy FMCMGłówna para jednak w dół: Oczywiście było dziś kilka odczytów makroekonomicznych, ale głównie takich, które nie miały większego lub zgoła żadnego wpływu na eurodolara. Na przykład PKB Turcji w II kw. wzrósł o 2,1 proc., jak się okazało – czyli niżej niż zakładała prognoza (przewidująca 2,8 proc.).
RBNZ w centrum uwagi
2014-09-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutMożliwość wstrzymania się z podwyżkami stóp procentowych na dłużej przez bank centralny Nowej Zelandii, rynki finansowe dyskontowały już od jakiegoś czasu – ostatnie dni przyniosły tylko nasilenie się presji spadkowej na NZD/USD.
Rajd dolara utrzymany
2014-09-10 Komentarz poranny TMS BrokersWywołana poniedziałkowym raportem Fed burza na rynku walutowym dalej trwa, podnosząc zmienność na forexie do półrocznych szczytów. Dolar pokazuje siłę względem walut G10 i rynków wschodzących, choć przy obecnym poziomie wykupienia dalsze wzrosty są coraz trudniejsze.
Traci Australijczyk, traci złoty
2014-09-10 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersW trakcie dzisiejszej porannej sesji walutowej najsłabszą walutą z grona G10 jest dolar australijski, który o poranku tracił do dolara amerykańskiego ponad 0,4%. Spowodowane było to gorszymi odczytami z rynku w Australii, które negatywnie zaskoczyły inwestorów.
Obawy o przyszłość Wielkiej Brytanii? Raczej przed Fed.
2014-09-10 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty słabszy w reakcji na pogorszenie nastrojów na rynkach i realizację zysków na obligacjach. Obawy o odłączenie Szkocji są przesadzone. Inwestorzy zajmują pozycje przed odbywającym się dzień wcześniej niż referendum posiedzeniem Rezerwy Federalnej. Eurodolar dojrzał do korekty. Na złotym zmiana trajektorii podążania głównych par.
Na EUR/PLN konsolidacja?
2014-09-10 Raport poranny FMCMLekka korekta: Jeśli wziąć pod uwagę, że wczorajsze (wtorkowe) minima znajdują się przy 1,2860, to fakt, że dziś po godzinie ósmej mamy na eurodolarze poziom 1,2925 – można uznawać za rodzaj lekkiej korekty wzrostowej. W istocie oporem dla niej mogą być okolice 1,2960 (czyli – mniej więcej – maksima dzienne z 7, 8 i 9 września).
Znów nerwowo na złotym, dług lekko w dół
2014-09-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji po wczorajszym wyraźnym osłabieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2030 PLN za euro, 3,2509 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4800 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do poziomu 3,00% w ślad za rynkami bazowymi.
Przystanek we wzrostach, czy odwrót?
2014-09-09 Komentarz giełdowy DM BOŚDzisiejsza sesja rozpoczęła się od niewielkich strat, które po 6-ciu kwadransach wyniosły ok. 15 pkt. (0,6 proc.). Spadek wyczerpał się, WIG20 ruszył w górę i koło 13-tej wyszedł na chwilę nad kreskę. W ostatnich godzinach jednak zaczęła się pogarszać sytuacja na rynkach zagranicznych i indeks zmuszony był cofnąć się do poziomu porannego dołka.