Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Słabsze dane o produkcji nie zaszkodziły zbytnio złotemu
2009-08-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPrzebieg środowej sesji na rynku złotego pokazał tak naprawdę siłę naszej waluty. Po słabym otwarciu, kiedy można było spodziewać się rychłego testu poziomu 4,20 zł za euro, złoty stracił tylko nieznacznie, po czym zaczął pomału się umacniać.
Słabsze dane z Polski
2009-08-19 Raport popołudniowy FMCMOsłabienie głównej pary: W dniu dzisiejszym główna para walutowana wykazywała lekko spadkową tendencję. O godzinie 15:50 kurs EURUSD wynosił 1,4136, wobec wczorajszego zamknięcia na 1,4166. Niewiele do handlu wniosły dane na temat salda rachunku bieżącego Strefy Euro na poziomie -5,3 mld EUR, wobec prognozowanej wartości -1,7 mld EUR.
Taniejące akcje w Chinach przyczyną osłabienia złotego
2009-08-19 Przedpołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPogorszenie nastrojów na światowych rynkach, u źródeł którego leży dalsza wyprzedaż akcji na chińskiej giełdzie (indeks Shanghai Composite spadł o 4,3 proc.), kładzie się cieniem na notowaniach złotego i innych walut regionu.
Potrzebny katalizator ruchu
2009-08-19 Codzienny Puls Rynku IDM SAZakres i czas trwania wczorajszego odbicia wzrostowego na S&P500 wpisuje się w scenariusz spadkowy na rynkach. Indeks zatrzymał wzrosty nieco poniżej zniesienia 38,2% fibo, a dzisiaj kontrakty terminowe pokazują już otwarcie w okolicach ostatnich minimów impulsu spadkowego. Notowania obligacji amerykańskich oraz japońskiego jena świadczą o rosnącej awersji do ryzyka.
Słaby początek sesji w Europie
2009-08-19 Komentarz poranny TMS BrokersMiniona sesja giełdowa na Wall Street przyniosła wzrosty głównych indeksów, przerywając tym samym dwudniową zniżkę wartości akcji. Indeks Dow Jones zyskał 0,9%, S&P 1%, a technologiczny Nasdaq zwyżkował o 1,3%.
Euro ponownie celuje w 4,20 zł
2009-08-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWtorek przyniósł stabilizację na rynku EUR/USD . Od góry ograniczeniem stał się wspominany jeszcze w poniedziałek poziom 1,4150 (nie udało się go sforsować mimo znacznie lepszego odczytu indeksu ZEW z Niemiec, który w sierpniu wzrósł aż do 56,1 pkt., co jest jego najwyższym poziomem od kwietnia 2006 r.).
Dzisiaj dane o produkcji przemysłowej z Polski
2009-08-19 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejsza sesja rozpoczęła się od osłabienia złotego i wzrostu kursu EUR/PLN powyżej poziomu 4,1900. Spadek wartości polskiej waluty ma miejsce m.in. w wyniku ponownego zejścia eurodolara poniżej poziomu 1,4100 oraz na fali spadków na azjatyckich giełdach i ujemnego otwarcia notowań na parkietach europejskich.
Spadki w Chinach wystraszą popyt
2009-08-19 X-Trade Brokers - Puls RynkuŚrodowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpocznie się od spadków. Humory rodzimym inwestorom powinny popsuć silne spadki na chińskiej giełdzie. Dzisiejsza, przekraczająca 4 proc. przecena jest głównym źródłem zniżki indeksu Nikkei, notowanych na wyraźnych minusach kontraktów terminowych na główne amerykańskie indeksy oraz obserwowanych rano wyraźnych spadków cen ropy i miedzi.
Spory wzrost indeksu ZEW
2009-08-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWtorek przyniósł uspokojenie po poniedziałkowej przecenia na rynkach akcji i spadkach na głównych parach walutowych. Optymiści po lepszym wskaźniku aktywności w rejonie Nowego Jorku dostali także lepszy wskaźnik ZEW z Niemiec, choć dane z USA rozczarowały. Środowy handel w Europie zaczyna się z wyraźną przewagą niedźwiedzi.
Chiński problem
2009-08-19 Komentarz poranny DM IDMSAWtorkowa sesja przyniosła wzrostowe odreagowanie na warszawskim parkiecie oraz głównych giełdach europejskich. Podobnie jak w poniedziałek, handel odbywał się w okolicach 2030-2060 punktów przy braku poważniejszych zrywów na rynku. Na dość spokojnej sesji dominował kolor zielony, lecz prawie 40% spółek zakończyło dzień na minusie wskazując na lekką wstrzemięźliwość strony popytowej.
Możliwy dalszy ciąg korekty
2009-08-19 Raport poranny FMCMImpet odbicia słabnie: Główna para walutowa przejawia coraz większe tendencje do dalszych spadków. O godzinie 8:00 kurs EUR/USD wynosił 1,4117, wobec wczorajszego zamknięcia na poziomie 1,4166. Jako, że nie ma dziś zbyt wielu istotnych publikacji makro, można się spodziewać, że po wczorajszym odbiciu, rynek powróci do poniedziałkowej tendencji spadkowej.
Publikacja danych z rynku nieruchomości w USA
2009-08-19 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSPublikacja danych z rynku nieruchomości w USA (o liczbie wydanych pozwoleń na budowę oraz o liczbie rozpoczętych prac budowlanych) potwierdziła, że sektor budowlany w Stanach prawdopodobnie ma za sobą pierwsze dno – to w aktywności gospodarczej.
Jednogroszowe umocnienie złotego
2009-08-18 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersZłoty, który reagując na wzrosty na giełdach, rozpoczął wtorkowe notowania od wyraźnego umocnienia do głównych walut, po południu nie spisywał się już tak dobrze. Zaszkodziły mu zwłaszcza gorsze od prognoz dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. W lipcu liczba wydanych pozwoleń na budowy domów spadła o 1,8 proc. niż miesiąc wcześniej, a liczba rozpoczętych budów była mniejsza o 1 proc.
Wiara we wzrosty została podkopana
2009-08-18 Podsumowanie Dnia Gold FinancePo poniedziałkowej silnej przecenie dziś przyszedł czas na wytchnienie. Trudno jednak mówić o poważniejszym odreagowaniu. Nastroje wciąż nie są najlepsze i nie widać czynnika, który mógłby je poprawić. Inwestorzy nie reagują na pozytywne informacje, widać więc, że ich nastawienie do rynku wyraźnie się zmieniło.
Wahania cen na rynku surowców
2009-08-18 Komentarz specjalny Money ExpertW minionym tygodniu ceny surowców w dużym stopniu odzwierciedlały ogólny sentyment inwestycyjny uczestników rynku, który podlegał większym wahaniom niż przez ostatnie kilka tygodni. Sytuacja ta spowodowana była niejednoznacznymi odczytami makro z największych gospodarek świata.
Wzrosty, ale z pewną dozą niepewności
2009-08-18 Komentarz dzienny Money ExpertWe wtorek nastroje na globalnych rynkach finansowych, w porównaniu do poniedziałkowej sesji, uległy widocznej poprawie. Przedpołudniowe dane z Niemiec zaskoczyły pozytywnie, podobnie zresztą jak wyniki kwartalne amerykańskich spółek Target i Home Depot. O hurra optymizmie nie było jednak mowy, gdyż doniesienia makro zza oceanu już rozczarowały.
Słabe dane z USA
2009-08-18 Raport popołudniowy FMCMKrótka korekta na głównej parze: W dniu dzisiejszym poznaliśmy szereg danych makro. Znacznie lepszy od prognoz był odczyt indeksu Instytutu ZEW na poziomie 56,1 pkt. Gorsze dane napłynęły jednak z USA i wywarły na rynek znacznie większy wpływ.
Odwrócenie sentymentu
2009-08-18 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajsza sesja na giełdach była pierwszym potwierdzeniem oczekiwanego przez nas odwrócenia sentymentu na rynkach. Rynek od dłuższego czasu dyskontował poprawę kondycji gospodarczej i znalazło to odzwierciedlenie w publikowanych ostatnio wskaźnikach gospodarczych.
Odbicie na giełdach pomaga złotemu
2009-08-18 Przedpołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty, podobnie jak i większość walut naszego regionu, od wielu tygodni pozostaje pod głównym wpływem zmieniających się nastrojów na rynkach finansowych. Dzisiejszy dzień nie jest wyjątkiem. Obserwowane na giełdach odreagowanie wczorajszej przeceny, wsparte oczekiwanymi od rana dobrymi danymi z Niemiec (indeks koniunktury instytutu ZEW ...
Lekkie odreagowanie spadków na światowych giełdach
2009-08-18 Komentarz poranny TMS BrokersW czasie wczorajszej sesji na Wall Street, amerykańskie indeksy odnotowały silne spadki. Pomimo optymistycznych danych makroekonomicznych z USA, sesja zakończyła się najsilniejszą zniżką od około 7 tygodni. Indeks Dow Jones spadł o 2%, S&P 500 natomiast stracił 2,4%, schodząc zdecydowanie pod poziom psychologicznego wsparcia 1000 punktów.