Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Umocnienie dolara po publikacji danych z USA

Umocnienie dolara po publikacji danych z USA

2010-09-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich godzinach kurs EUR/USD najpierw odnotował wzrost do 1,3680, po czym spadł w okolice 1,3620. Impuls do zniżki dał zdecydowanie lepszy od prognoz odczyt indeksu Chicago PMI (wyniósł on 60,4 pkt, oczekiwano 55,9 pkt).
Dobre dane wsparły rynki finansowe

Dobre dane wsparły rynki finansowe

2010-09-30 Raport popołudniowy FMCM
Nowe rekordy głównej pary walutowej: Trend wzrostowy eurodolara trwa w najlepsze i nie widać jak na razie sygnałów, które mogłyby go zmienić. Po lekkim osłabieniu w początkowej fazie sesji, kurs EUR/USD nieprzerwanie rośnie i zbliżał się do poziomu 1,37.

Poranne osłabienie złotego

Poranne osłabienie złotego

2010-09-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od umiarkowanego osłabienia. Kurs EUR/PLN wzrósł w okolice szczytu z minionego tygodnia (3,9850) natomiast kurs USD/PLN dotarł w okolice poziomu 2,9400. Zakres zmian pierwszej z wymienionych par walutowych w najbliższych dniach powinien wyznaczać przedział wahań 3,9200-4,000.
Sytuacja strefy euro znowu straszy inwestorów

Sytuacja strefy euro znowu straszy inwestorów

2010-09-30 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
W środę na giełdach europejskich dominowały spadki. Wywołały je powracające problemy krajów strefy euro. Duże kłopoty irlandzkiego banku AIB, który potrzebuje dokapitalizowania były głównym tematem wczorajszego dnia.
Jen zyskuje mimo słabych danych

Jen zyskuje mimo słabych danych

2010-09-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Czwartkowa sesja azjatycka przynosi umocnienie japońskiej waluty pomimo nienajlepszych danych. Alarmujące dane z japońskiej gospodarki mogą sprawić, iż atmosfera wokół jena w Japonii znów zgęstnieje, zwłaszcza, że z dokonanej dwa tygodnie temu interwencji nie zostało już praktycznie nic. Po dłuższym okresie względnego spokoju ciekawiej zrobiło się też na rynku ropy.
Słaby początek sesji zawdzięczamy agencji Moody’s

Słaby początek sesji zawdzięczamy agencji Moody’s

2010-09-30 Raport poranny FMCM
Obniżenie ratingu dla Hiszpanii osłabiło eurodolara: Główną informacją dzisiejszego poranka jest informacja na temat obniżenia ratingu Hiszpanii do poziomu AA1 z perspektywą stabilną. To główna przyczyna porannych spadków głównej pary walutowej.
Przeciąganie liny trwa nadal

Przeciąganie liny trwa nadal

2010-09-30 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczoraj za Oceanem od początku sesji przeważała podaż a indeksom tylko na chwilę udało się wyjść ponad poziom wcześniejszego zamknięcia. Udane ostatnie kilkadziesiąt minut handlu sprawiło, że notowania wprawdzie skończyły się na czerwono, ale skala spadków nie wzbudza paniki.
Indeksy wciąż blisko szczytów ale niepokój rośnie

Indeksy wciąż blisko szczytów ale niepokój rośnie

2010-09-29 Podsumowanie dnia Gold Finance
Główne indeksy na warszawskiej giełdzie wciąż trzymają się w pobliżu wykreślonych niedawno szczytów. S&P500 atakuje poziom 1150 punktów. Inwestorzy nie reagują na gorsze dane, narasta napięcie wokół krajów grupy PIIGS, co widać od kilku dni po zachowaniu wskaźników w Atenach i Madrycie.
Chwilowe wyhamowanie wzrostów eurodolara

Chwilowe wyhamowanie wzrostów eurodolara

2010-09-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała w spokojnych nastrojach. Notowania EUR/USD po wtorkowej zwyżce aż do poziomu 1,3600, dziś konsolidowały się w pobliżu tej wartości. Podobnie wyglądała sytuacja w notowaniach pozostałych par dolarowych, ...
Sesja bez przełomu

Sesja bez przełomu

2010-09-29 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar powyżej 1,36: Dzisiejsza sesja nie zmieniła obrazu panującego na rynku. Główna para walutowa cały czas kontynuuje ruch w górę, dzięki czemu przekroczyła kolejną okrągłą granicę 1,36. Przebieg sesji oprócz porannego ruchu w górę nie przyniósł zbyt wiele emocji.
Słabsze nastroje wśród konsumentów z USA

Słabsze nastroje wśród konsumentów z USA

2010-09-29 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wtorkową sesję indeksy na Wall Street rozpoczęły od spadku po gorszej od prognoz publikacji indeksu zaufania konsumentów Conference Board. Wskaźnik ten wyniósł we wrześniu 48,5 pkt, podczas gdy oczekiwano 52,5 pkt. Po indeksie Uniwersytetu Michigan jest to już drugi wskaźnik, który wskazuje na pogorszenie się nastrojów wśród amerykańskich konsumentów.
Coraz słabsze zaufanie do sytuacji w gospodarce USA

Coraz słabsze zaufanie do sytuacji w gospodarce USA

2010-09-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Odczyt indeksu Conference Board, będącego barometrem zaufania konsumentów do sytuacji w gospodarce, znajdował się w centrum uwagi jeśli chodzi o wczorajsze kalendarium wydarzeń ekonomicznych. Jak się okazało nie bez przyczyny.
Dolar najsłabszy do franka

Dolar najsłabszy do franka

2010-09-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta była dzisiaj najsłabsza w relacji do franka od marca 2008 r. – rano doszło do naruszenia wsparcia na 0,9738. Zresztą, dolar tracił także do innych walut, co dobrze obrazuje zachowanie się koszykowego US Dollar Index – kontynuuje on spadki po złamaniu w ubiegłym tygodniu wsparcia w rejonie 80 pkt.
Byki stoją przed trudnym zadaniem

Byki stoją przed trudnym zadaniem

2010-09-29 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wtorkowa sesja na rynkach europejskich upłynęła pod znakiem niewielkich spadków. Do sprzedaży akcji inwestorów skłoniły słabsze dane makroekonomiczne z USA, na czele z indeksem zaufania konsumentów Conference Board, który spadł do poziomu najniższego od 7 miesięcy.
Dynamiczne osłabienie dolara

Dynamiczne osłabienie dolara

2010-09-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty w drugiej połowie wczorajszej sesji dynamicznie umocnił się względem dolara. Kurs USD/PLN zszedł pod poziom 2,9200 i znalazł się na najniższym poziomie od kwietnia 2010 r. Posiada on jeszcze potencjał do spadku przynajmniej w okolice 2,9000 (zasięg formacji głowy z ramionami widocznej na wykresie dziennym).
Końcówka wczorajszej sesji zmieniła obraz rynku

Końcówka wczorajszej sesji zmieniła obraz rynku

2010-09-29 Raport poranny FMCM
Jednoznaczny trend głównej pary walutowej: Wczorajsza sesja przyniosła kolejne umocnienie pary EUR/USD, mimo że do godziny 16.00 kurs tej pary nie wykazywał ochoty do dalszej zwyżki. Impulsem do zmian okazały się dane na temat indeksu nastrojów Conference Board, których słabszy odczyt osłabił dolara, ...
Byki wciąż w natarciu

Byki wciąż w natarciu

2010-09-29 Komentarz poranny DM IDMSA
Kolejna sesja za Oceanem przypomniała inwestorom, że wrześniowy optymizm nie był przypadkowy. Indeksy jedynie po publikacji gorszego od prognoz Indeksu zaufania konsumentów (Conference Board) osunęły się pod kreskę, ale później rozpoczęły marsz w górę, by zakończyć dzień na zadowalających plusach.
Lepsze dane z Azji

Lepsze dane z Azji

2010-09-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynki akcji oparły się przecenie pomimo słabych danych o nastrojach amerykańskich gospodarstw domowych. Lepsze dane a Azji mogą z kolei być dziś wsparciem dla strony kupującej. Na rynku walutowym nadal trwa odwrót od dolara. W notowaniach USDJPY znów zbliżamy się do wieloletnich minimów, zaś para EURUSD notuje trzeci tydzień pokaźnych wzrostów.
Złoty mocniejszy do dolara i słabszy do euro

Złoty mocniejszy do dolara i słabszy do euro

2010-09-28 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Zmiany nastrojów na rynkach finansowych, jakie można było dziś obserwować, przyniosły wyraźne wahania polskiej waluty. Ostatecznie kończy ona dzień niewielkim umocnieniem do dolara i osłabieniem do euro. O godzinie 18:06 kurs USD/PLN testował poziom 2,9207 zł, a EUR/PLN 3,9662 zł.
Na giełdach coraz bardziej nerwowo

Na giełdach coraz bardziej nerwowo

2010-09-28 Podsumowanie dnia Gold Finance
Spadek indeksów w końcówce poniedziałkowej sesji na Wall Street i narastający niepokój o kondycję najbardziej zadłużonych państw europejskich, z Irlandią na czele i Belgią w tle, „ustawiły” notowania na europejskich giełdach.