Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czas na konkrety: banki nie chcą płacić więcej za EURUSD

Czas na konkrety: banki nie chcą płacić więcej za EURUSD

2011-10-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po ubiegłotygodniowym szczycie w Berlinie na rynku powstało oczekiwanie, iż rozwiązania będą zakładały większą (od ustalonej w lipcu) redukcję greckiego długu. Tymczasem Charles Dallara, dyrektor Instytutu Finansów Międzynarodowych (IIF) zrzeszającego największe banki powiedział, iż banki nie widzą potrzeby renegocjacji lipcowych postanowień.
Dobre dane i nadzieje

Dobre dane i nadzieje

2011-10-14 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dane marko, szczególnie z USA, rzeczywiście mogły zostać odczytane jako pozytywne zaskoczenie. Po wzroście wskaźnika aktywności w przemyśle i lepszych danych z rynku pracy (ubiegły tydzień) okazało się również, iż wrzesień był dobry z punktu widzenia popytu – sprzedaż detaliczna wzrosła aż o 1,1% m/m.

Sprzedaż detaliczna w USA lepsza od oczekiwań

Sprzedaż detaliczna w USA lepsza od oczekiwań

2011-10-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszych notowań na rynku walutowym do połowy dnia panowała stagnacja. Kurs wspólnej waluty w stosunku do euro odnotowywał lekką korektę. Testując w ciągu dnia opór na poziomie 1,3830, jednocześnie znajdując się w zakresie przewidzianym na dzisiejszy dzień przez nas.
Słowacja ostatecznie zaakceptowała wzmocnienie EFSF

Słowacja ostatecznie zaakceptowała wzmocnienie EFSF

2011-10-14 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Początek minionego tygodnia przyniósł umocnienie wspólnej waluty w stosunku do głównych walut. Kurs EUR/USD powrócił w okolice 1,37. W pierwszej części tygodnia w centrum uwagi pozostawało głosowanie w parlamencie słowackim dotyczące zmian w europejskim funduszu pomocowym EFSF. Pierwsze podejście okazało się nieudane i parlament nie ratyfikował zmian.
Emocje coraz większe…

Emocje coraz większe…

2011-10-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rynek oczekuje, iż „robocze” dwudniowe spotkanie ministrów finansów państw grupy G-20, jednak przyniesie jakieś konkrety nt. kompleksowego pakietu kryzysowych rozwiązań dla strefy euro, o których spekuluje się od początku tygodnia – tak można w skrócie skomentować, dlaczego w ostatnich godzinach dolar mocno stracił na wartości.
Nadzieja napędzała byki w tym tygodniu

Nadzieja napędzała byki w tym tygodniu

2011-10-14 Raport popołudniowy FMCM
Zapowiedź planu: Początek tego tygodnia rozpoczął się bardzo pomyślne dla wspólnej waluty. Weekendowe spotkanie między kanclerz Niemiec Angelą Merkel a prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy przyniosło rynkom nową nadzieję w postaci obietnicy całościowego pakietu propozycji mającego uleczyć sytuację w Europie.
Walka z kryzysem nabrała kolorów

Walka z kryzysem nabrała kolorów

2011-10-14 Raport Home Broker
Kolejne obniżki ratingów i pomysły na walkę z obecnym kryzysem przynosi ostatni dzień tygodnia. Standard&Poor's obniżył ocenę wiarygodności Hiszpanii uzasadniając taką decyzję słabymi perspektywami tej gospodarki.
W oczekiwaniu na szczyt G20

W oczekiwaniu na szczyt G20

2011-10-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas czwartkowej sesji nastroje uległy niewielkiemu schłodzeniu. Przede wszystkim ECB ostrzegł przed skutkami przejęcia przez banki na siebie strat wynikających z restrukturyzacji greckiego długo. Doliwy do ognia dolał minister finansów Francji, stwierdzając, że straty prywatnych inwestorów na kontrolowanym przez nich greckim długu mogą przekroczyć oczekiwane wcześniej 21%.
Nauczyciel w banku: klient lubiany, ale nie wyróżniany

Nauczyciel w banku: klient lubiany, ale nie wyróżniany

2011-10-14 Raport Home Broker
Ulgowe traktowanie formy zatrudnienia, czyli stosowanych często w oświacie umów na czas określony. Większe prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnej decyzji z uwagi na dobrą spłacalność kredytów – na to mogą liczyć nauczyciele ubiegający się o kredyt.
Pomoc dla europejskich banków nie będzie łatwą sprawą

Pomoc dla europejskich banków nie będzie łatwą sprawą

2011-10-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zestawmy ze sobą kilka faktów – wczoraj rano w comiesięcznym biuletynie Europejski Bank Centralny stwierdził, iż zmuszanie prywatnych wierzycieli do akceptacji coraz większych strat na greckich obligacjach, może negatywnie zaważyć na reputacji inwestycyjnej całej strefy euro.
Sprzedaż detaliczna w USA może być lepsza od konsensusu

Sprzedaż detaliczna w USA może być lepsza od konsensusu

2011-10-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Gorsze wyniki amerykańskiego banku JP Morgan zwiększyły obawy rynku o stan sektora bankowego jednak nie znalazło to odbicia w sytuacji na rynku walutowym. Kurs EUR/USD na otwarciu dzisiejszej sesji znalazł się w okolicach poziomu 1,38.
Stabilnie na koniec dobrego tygodnia

Stabilnie na koniec dobrego tygodnia

2011-10-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj agencja ratingowa Standard&Poor’s obcięła długoterminowy rating Hiszpanii o jeden stopień, do AA- z AA, jako powód wskazując pogarszające się perspektywy wzrostu, utrzymujący się wysoki poziom bezrobocia i wysokie zadłużenie sektora prywatnego.
Kolejne podejście pod opór

Kolejne podejście pod opór

2011-10-14 Raport poranny FMCM
Rating Hiszpanii znów w dół: Wczorajsze popołudnie i wieczór na rynku eurodolara były lustrzanym odbiciem czwartkowej sesji europejskiej. Korekcyjny spadek zatrzymał się na poziomie wsparcia ustanowionym na 1,37 i zaczął powracać na wyższe poziomy.
Więcej detali na spotkaniu G20?

Więcej detali na spotkaniu G20?

2011-10-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynki akcji – świetne wyniki Google: Jeśli dwucyfrowy wzrost wyniku netto na akcję (rok do roku) dla spółek z indeksu S&P500 ma zostać zrealizowany to właśnie dzięki takim spółkom jak Google. Spółka wypracowała zysk na akcję 9,72 USD oraz wygenerowała przychody 7,5 mld USD, w obydwu przypadkach przewyższając oczekiwania (odpowiednio 8,74 USD i 7,2 mld USD).
Zmiany cen metali

Zmiany cen metali

2011-10-13 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu ceny surowców odnotowały wzrost. Pozytywnym czynnikiem wpływającym na takie zachowania surowców i metali były wzrosty cen akcji w Chinach. Benchmarkowy indeks giełdowy w Chinach SCI wzrósł o 2,2 procent, odrabiając wcześniejszą stratę, z powodu spekulacji, że rząd wesprze finansowo rynek akcji po spadku wycen spółek do rekordowo niskich poziomów.
Euro skorygowało wczorajsze wzrosty

Euro skorygowało wczorajsze wzrosty

2011-10-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku walutowym, w szczególności w przypadku kursu wspólnej waluty w stosunku do dolara odzwierciedla nastroje panujące na europejskich giełdach. Kurs EUR/USD odnotował dziś silną korektę, tym samym negując w ponad 70 procentach wczorajsze wzrosty wobec amerykańskiej waluty.
Eurodolar koryguje wzrosty

Eurodolar koryguje wzrosty

2011-10-13 Raport popołudniowy FMCM
Poziom 1,38 jednak za silny: Poranna kolejna próba sforsowania przez eurodolara oporu na poziomie 1,38 zakończyła się niepowodzeniem. Niewielkie szanse na dalsze wzrosty skłoniły część inwestorów do realizacji zysków. Początkowo zniżka nie była zbyt duża.
W III kwartale zbankrutowało 610 tysięcy amerykańskich rodzin

W III kwartale zbankrutowało 610 tysięcy amerykańskich rodzin

2011-10-13 Raport Home Broker
Na amerykańskim rynku mimo ostatniej znaczącej poprawy koniunktury (S&P 500 zyskał około 10% od październikowego dołka, a DJIA dzięki wzrostowi zredukował całe tegoroczne straty) nastawienie autorów najbardziej popularnych biuletynów inwestycyjnych w USA jest wciąż wyraźnie pesymistyczne.
Widoczne odreagowanie ostatnich wzrostów

Widoczne odreagowanie ostatnich wzrostów

2011-10-13 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po środowym silnym wzroście cen akcji na GPW oraz równie istotnym wzmocnieniu naszej waluty, w tym przede wszystkim do dolara, dziś polskie aktywa znalazły się pod wyraźną presją spadkową. Dane, które napłynęły w czwartek z Chin rozczarowały inwestorów, ...
Realizacja wczorajszych zysków przyczyną spadków w Europie

Realizacja wczorajszych zysków przyczyną spadków w Europie

2011-10-13 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Na wczorajszym wystąpieniu przewodniczący Komisji Europejskiej, Jose Manuel Barosso przedstawił plan ratunkowy dla europejskich banków. Jeżeli wejdzie on w życie oceną potrzeb kapitałowych banków mają zająć się krajowe nadzory, zaś banki będące w tarapatach najpierw będą musiały samodzielnie szukać pieniędzy, a dopiero później sięgać do pomocy państwowej i EFSF.