Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Trudne decyzje greckiego rządu

Trudne decyzje greckiego rządu

2011-09-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Trojka, Finlandia ważniejsza niż wrocławski EcoFin: Jeszcze przed posiedzeniem EcoFinu rynki otrzymały sygnał, iż Niemcy i Francja nie pozwolą na razie Grecji upaść. Samo spotkanie unijnych ministrów finansów we Wrocławiu nie było przełomowe.
Uspokojenie nastrojów na giełdach

Uspokojenie nastrojów na giełdach

2011-09-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Końcówka tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosła sesję, w trakcie której uwaga graczy podzieliła się pomiędzy uspokojenie po dniach odreagowania wcześniejszej paniki a oczekiwanie na rozliczenie instrumentów pochodnych. Bilansem dnia jest kilka spokojnych godzin handlu, które zakończyła mało emocjonująca końcówka burzliwego tygodnia.

Spokojny piątek na rynku eurodolara

Spokojny piątek na rynku eurodolara

2011-09-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar pod koniec sesji naruszał wsparcie usytuowane pod poziomem 1,3800, które było testowane przez większą część dnia. Jak dotąd piątek, biorąc pod uwagę dystans pomiędzy dziennym maksimum a minimum osiąganym przez kurs, ...
Inwestorzy są nieco zdezorientowani

Inwestorzy są nieco zdezorientowani

2011-09-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rano pisałem, że z optymistycznymi ocenami wczorajszych deklaracji ECB i pozostałych banków centralnych w kwestii dostarczenia płynności w dolarach dla europejskich banków, warto nieco poczekać.
Złoty słaby i podatny na nastroje

Złoty słaby i podatny na nastroje

2011-09-16 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Miniony tydzień na rynkach finansowych to przejście od stanu bliskiego paniki w poniedziałek do wyraźnego optymizmu w czwartkowe popołudnie oraz w piątek. Rynek obawiał się scenariusza niekontrolowanej upadłości Grecji i kryzysu bankowego w Europie, ale wyraźny sygnał z Berlina i Paryża o udzieleniu pomocy i skoordynowana akcja banków centralnych w czwartek ...
Amerykańskie indeksy wzrastają czwartą sesję z rzędu

Amerykańskie indeksy wzrastają czwartą sesję z rzędu

2011-09-16 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Zapowiedź najważniejszych banków centralnych, że będą one wspierać dolarową płynność, co znacząco wesprze europejski system bankowy dodały animuszu kupującym po obu stronach Atlantyku. W rezultacie amerykańskie indeksy zdecydowanie zwyżkowały i notowały czwartą wzrostową sesję z rzędu.
Skoordynowana akcja banków centralnych

Skoordynowana akcja banków centralnych

2011-09-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem wczorajszego dnia było porozumienie Europejskiego Banku Centralnego z Rezerwą Federalną, Bakiem Anglii, Bankiem Japonii oraz Narodowym Bankiem Szwajcarii o udostępnieniu finansowania w dolarach dla europejskich banków w IV kwartale tego roku.
Czy czwartkowa interwencja załatwia sprawę? Raczej nie.

Czy czwartkowa interwencja załatwia sprawę? Raczej nie.

2011-09-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po weekendowym spotkaniu na szczycie G-7 uzgodniono, iż skoordynowane interwencje banków centralnych nie są wykluczone, jeżeli zaistnieje taka konieczność. Tym razem zadziałano systemowo – ECB przy wsparciu głównych banków centralnych, zwłaszcza FED zagwarantował dodatkowe finansowanie w dolarach dla europejskich banków.
Komunikat banków centralnych wsparciem dla euro

Komunikat banków centralnych wsparciem dla euro

2011-09-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Najważniejszym wydarzeniem dnia, które gwałtownie wpłynęło na kierunek notowań była deklaracja Europejskiego Banku Centralnego. O godzinie 15:00 EBC ogłosił, że wraz z Rezerwą Federalną, Bankiem Anglii, Narodowym Bankiem Szwajcarii oraz Bankiem Japonii ułatwi europejskim instytucjom finansowym dostęp do dolara.
Banki centralne uspokajają rynki, ale na jak długo

Banki centralne uspokajają rynki, ale na jak długo

2011-09-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Informacją dnia w czwartek było oświadczenie Europejskiego Banku Centralnego, że wraz z pozostałymi głównymi bankami centralnymi będzie dostarczał trzymiesięcznych pożyczek w dolarze dla banków komercyjnych strefy euro.
Czwarty dzień wzrostów na światowych parkietach

Czwarty dzień wzrostów na światowych parkietach

2011-09-16 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
W czwartek notowania akcji na globalnych rynkach, mierzone siłą ogólnoświatowego indeksu MSCI AC World, poszły w górę dokładnie o 2%, wzrastając już trzecią sesję z rzędu i odbijając się tym samym wyraźnie od ustanowionych w poniedziałek najniższych swoich poziomów od 1 września 2010 r.
Efekt skoordynowanej akcji ciągle trwa

Efekt skoordynowanej akcji ciągle trwa

2011-09-16 Raport poranny FMCM
Lepsze nastroje, ale jak długo: Wczorajsza wspólna interwencja głównych banków centralnych mająca na celu zwiększenie płynność amerykańskiej waluty spowodowała poprawę nastrojów globalnych oraz pozwoliła głównej parze walutowej na zwiększenie dynamiki wzrostów.
Banki pomogły, ale...

Banki pomogły, ale...

2011-09-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD – banki centralne dostarczą płynność w dolarze: Największe banki centralne na świecie postanowiły zareagować na pierwsze symptomy kryzysu płynności w sektorze bankowym i zdecydowały się na skoordynowaną akcję, w ramach której płynność w dolarze amerykańskim (w operacjach 84-dniowych) dostępna będzie w takich bankach jak EBC, Bank Anglii, SNB czy Bank Japonii.
Presja spadkowa na ceny ropy i miedzi

Presja spadkowa na ceny ropy i miedzi

2011-09-15 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W zeszłym tygodniu złoto po osiągnięciu rekordowej ceny na poziomie 1921 dolarów za uncję, przy bardzo silnie wykupionym rynku, rozpoczęło spadki dochodząc do poziomu 1800 dolarów za uncję i ponownie wybiło się w górę. Tym razem jednak nie osiągnęło nowego rekordu, a lokalne maksimum wyniosło w piątek 1886 dolarów.
Worek z dolarami rozwiązany

Worek z dolarami rozwiązany

2011-09-15 Raport popołudniowy FMCM
Wspólne działania banków centralnych: Eurodolar mimo ciągłych napięć rynkowych i obaw m.in. o przyszłość Grecji i Włoch dobrze rozpoczął dzisiejsze notowania. Byki po raz kolejny podjęły próbę sforsowania krótkoterminowego oporu na poziomie 1,3750 i tym razem im się udało i to jeszcze przed południem.
Decyzja banków centralnych wsparła nastroje

Decyzja banków centralnych wsparła nastroje

2011-09-15 Komentarz X-Trade Brokers
Europejski Bank Centralny (ECB) poinformował dziś o przywróceniu 3-miesięcznych dolarowych operacji płynnościowych.. ECB zapowiedział, że pomiędzy październikiem a grudniem br., wspólnie z Narodowym Bankiem Szwajcarii, Bankiem Japonii, Bankiem Anglii i Rezerwą Federalną, przeprowadzi trzy odrębne operacje zwiększające płynność w dolarze, co pomoże europejskim bankom na koniec roku.
PLN dalej traci na wartości

PLN dalej traci na wartości

2011-09-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rynki z niecierpliwością wyczekiwały na wczorajsza telekonferencję szefów rządu niemieckiego, francuskiego i greckiego. Choć nie padły żadne konkrety to wiemy jedno- „miejsce Grecji jest w strefie euro”. Optymistyczne zapewnienia polityków o skuteczności przyszłych decyzji zdołały podtrzymać nieco lepsze nastroje na rynkach akcji.
Dane z USA wskażą kierunek notowaniom

Dane z USA wskażą kierunek notowaniom

2011-09-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Kraje Eurolandu nareszcie pokazały determinację i zdecydowanie w walce z kryzysem zadłużeniowym, dzięki czemu obawy o stabilność strefy euro łagodnieją. Najpierw przewodniczący Jose Manuel Barroso zapowiedział, że Komisja Europejska przedstawi wkrótce dostępne rozwiązania dotyczące wprowadzenia euroobligacji.
Wyraźne zwyżki na po obu stronach Atlantyku

Wyraźne zwyżki na po obu stronach Atlantyku

2011-09-15 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Kolejne słabe dane, tym razem dotyczące sprzedaży detalicznej w sierpniu (była na tym samym poziomie co w lipcu, podczas gdy konsensus zakładał wzrost o 0,2 proc.) nie popsuły nastrojów na amerykańskich rynkach akcji i indeksy zwyżkowały już trzeci raz w tym tygodniu.
Słowne deklaracje to wciąż za mało

Słowne deklaracje to wciąż za mało

2011-09-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po środowej telekonferencji liderów Francji, Grecji i Niemiec, kanclerz Merkel i prezydent Sarkozy wydali wspólne oświadczenie, w którym wyrazili przekonanie, że miejsce Grecji jest w strefie euro. Premier Papandreou zapewnił, że jego kraj spełni wszystkie narzucone zobowiązania w zamian za finansową pomoc od UE i MFW.