Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Umiarkowane osłabienie złotego

Umiarkowane osłabienie złotego

2010-12-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złoty w ostatnich godzinach stopniowo tracił na wartości. Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 4,02, natomiast USD/PLN do 3,0350. Złoty, podobnie jak inne waluty naszego regionu oraz giełdy (z wyłączeniem Warszawskiej GPW, która dzielnie broniła się przed większymi spadkami) z opóźnieniem zareagował na decyzję agencji Moody’s o obniżce ratingu Węgier.
Poniedziałkowa korekta nastrojów

Poniedziałkowa korekta nastrojów

2010-12-06 Raport popołudniowy FMCM
Mocne odbicie na EUR/USD: Po udanej drugiej połowie zeszłego tygodnia, dzisiejsza sesja niestety charakteryzowała się już gorszymi nastrojami. Poranna informacja o obniżeniu ratingu kredytowego Węgier popsuła dobre humory inwestorów, a późniejsza sugestia ze strony Niemiec, ...

Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

2010-12-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/PLN rozpoczynał dzisiejszą sesję w pobliżu istotnego wsparcia na poziomie 3,9800. W okolicach tej wartości przebiega 200-sesyjna średnia krocząca, która od maja do końca lipca skutecznie powstrzymywała spadki EUR/PLN (wówczas kształtowała się ona na poziomie 4,0500).
Przykra niespodzianka z rynku pracy w USA

Przykra niespodzianka z rynku pracy w USA

2010-12-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy tym razem rozczarowały inwestorów. W listopadzie w sektorze pozarolniczym przybyło jedynie 39 tys. miejsc pracy netto, podczas gdy oczekiwania oscylowały w granicach 145 tys.
EUR/USD w dół?

EUR/USD w dół?

2010-12-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
O ile w piątek wieczorem kurs EUR/USD zdołał naruszyć poziom 1,34, napędzany obawami inwestorów związanymi z możliwością zwiększenia zakupów obligacji przez FED, po tym jak Departament Pracy USA opublikował dość słabe dane nt. o zatrudnieniu w listopadzie, to już dzisiaj rano sytuacja odwróciła się o 180 stopni.
Eurodolar kontynuuje korektę ostatnich spadków

Eurodolar kontynuuje korektę ostatnich spadków

2010-12-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurodolar kontynuuje korektę ostatnich spadków, w trakcie gdy uspokojeniu uległa sytuacja w strefie euro, natomiast nieoczekiwanie słabe okazały się dane z amerykańskiego rynku pracy. Zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych wzrosło w listopadzie zaledwie o 39 tys. w całym sektorze pozarolniczym, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 140 tys.
Główna para walutowa cały czas wysoko

Główna para walutowa cały czas wysoko

2010-12-06 Raport poranny FMCM
Rating Węgier obniżony: Końcówka zeszłego tygodnia przebiegała w nastrojach dobrych dla ryzykownych aktywów. Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy przyczyniły się do odwrotu od dolara, dzięki czemu ostatecznie kurs EUR/USD znalazł się nawet ponad poziomem 1,34.
Tydzień podwyższonej zmienności na rynku walutowym

Tydzień podwyższonej zmienności na rynku walutowym

2010-12-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ostatnie dni w notowaniach złotego upłynęły pod znakiem wysokiej zmienności. Najpierw polska waluta kontynuowała dynamiczne osłabienie z końca poprzedniego tygodnia, a następnie zaczęła szybko odrabiać straty.
Słabsze dane z rynku pracy USA

Słabsze dane z rynku pracy USA

2010-12-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem oczekiwań na oficjalną publikację danych z amerykańskiego rynku pracy. Do godziny 14:30 zmienność na rynku była ograniczona, a kurs eurodolara poruszał się w konsolidacji nieznacznie powyżej poziomu 1,3200. Dane z rynku pracy okazały się gorsze od prognoz.
Końcówka tygodnia dała szansę ryzykownym aktywom

Końcówka tygodnia dała szansę ryzykownym aktywom

2010-12-04 Raport tygodniowy FMCM
Portugalia i Hiszpania powinny sobie poradzić: Początek tego tygodnia nie przynosił większych zmian w nastrojach inwestorów na rynkach finansowych, dlatego większość ryzykownych aktywów kontynuowała przecenę. Nie pomagały przemówienia ministra finansów Niemiec oraz unijnego komisarza ds. gospodarczych i walutowych, ...
Mocny odwrót od dolara

Mocny odwrót od dolara

2010-12-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Takiego odczytu, jaki zaprezentował o godz. 14:30 Departament Pracy USA, chyba nikt się nie spodziewał. Okazało się, że stopa bezrobocia wzrosła w listopadzie do 9,8 proc., a gospodarka stworzyła tylko 39 tys. etatów poza rolnictwem i 50 tys. etatów w sektorze prywatnym.
Peryferie nadal w centrum uwagi

Peryferie nadal w centrum uwagi

2010-12-04 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Za nami drugi kolejny dość nerwowy tydzień na rynku złotego. Polska waluta po wyraźnej przecenie na początku tygodnia odrobiła straty i zamyka tydzień umocnieniem do głównych walut. Jest to efekt uspokojenia na peryferiach Europy, jednak nie ma pewności, iż to uspokojenie trwać będzie dłużej.
Silne umocnienie po dobrych danych o PKB

Silne umocnienie po dobrych danych o PKB

2010-11-30 Popołudniowy komentarz do rynku złotego - X-Trade Brokers
Po wczorajszej silnej wyprzedaży złotego, wtorek przyniósł ruch w drugą stronę. Polska waluta zyskała 3,8 gr do dolara i prawie 7 gr do euro. Wsparciem okazały się dane o Produkcje Krajowym Brutto (PKB). O godzinie 18:04 kurs USD/PLN testował poziom 3,0808 zł, a EUR/PLN 4,0197 zł.
Spadek korelacji pomiędzy notowaniami surowców

Spadek korelacji pomiędzy notowaniami surowców

2010-11-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnie dni przyniosły spadek korelacji pomiędzy notowaniami niektórych surowców. Wartość ropy naftowej w tym czasie stopniowo wzrastała, cena miedzi ustabilizowała się na niższych poziomach, po dynamicznym spadku w połowie listopada, natomiast na rynku złota najpierw miała miejsce próba odbicia, a następnie szeroka konsolidacja.
Lepsze dane z Polski wspierają polską walutę

Lepsze dane z Polski wspierają polską walutę

2010-11-30 Raport popołudniowy FMCM
Dane z USA pomogły w końcówce: Dzisiejsza sesja różniła się od ostatnich dni jedynie ilością publikowanych danych makro. Nastroje inwestorów niestety nadal pozostawały wyraźnie złe, dlatego główna para walutowa kontynuowała spadki, efektem czego było przebicie przez poziom 1,30.
Spokojna sesja na rynku walutowym

Spokojna sesja na rynku walutowym

2010-11-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami dość spokojna sesja na rynku walutowym. Pod nieobecność inwestorów z USA, pozostali uczestnicy rynku wstrzymywali się z zawieraniem większych transakcji. Niską zmienność wspierał dodatkowo ubogi kalendarz makroekonomiczny.
Euro na świecie nieco w górę

Euro na świecie nieco w górę

2010-11-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Informacje o spotkaniu portugalskiego ministra finansów z szefami głównych banków komercyjnych o którym spekulował dziennik „Diaro Economico” zostały oficjalnie zdementowane, a rzecznik Komisji Europejskiej Amadeu Altafaj zapewnił dzisiaj, że nikt poza Irlandią nie poprosił o pomoc finansową.
Złoty tracił dziś na wartości mimo dobrych danych

Złoty tracił dziś na wartości mimo dobrych danych

2010-11-25 Raport popołudniowy FMCM
Spokojne popołudnie: Za nami sesja o nerwowym początku i spokojnej końcówce. Przebieg wczorajszej sesji amerykańskiej zachęcił dziś inwestorów do podjęcia jeszcze jednej próby przebicia się niżej na głównej parze walutowej. Jednak brak istotnych publikacji makroekonomicznych w dniu dzisiejszym sprawił, że brakowało argumentów za dalszym osłabianiem euro.
Spokojny rynek bez udziału USA

Spokojny rynek bez udziału USA

2010-11-25 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Mimo, iż większość handlu na rynku walutowym odbywa się w Europie, długi weekend w USA zniechęcał dziś inwestorów do dokonywania większych ruchów, zwłaszcza, że kalendarz danych istotnych globalnie był w zasadzie pusty. W rezultacie na rynku złotego zmienność była niewielka.
Dzisiaj dane z Polski o sprzedaży i stopie bezrobocia

Dzisiaj dane z Polski o sprzedaży i stopie bezrobocia

2010-11-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Osłabienie złotego podczas wczorajszej sesji nieco wyhamowało. Wzrost kursu USD/PLN zatrzymała psychologiczna bariera 3,0000, z kolei zwyżkę EUR/PLN powstrzymał istotny opór 3,9850. W przypadku drugiej z wymienionych par walutowych mieliśmy w środę do czynienia z próbami powrotu do niespełna czteromiesięcznego kanału spadkowego.