Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Notatki z posiedzenia FOMC osłabiły dolara

Notatki z posiedzenia FOMC osłabiły dolara

2010-10-13 Raport poranny FMCM
Czyżby powrót do wzrostów? Większość wczorajszego dnia charakteryzowała się umacnianiem dolara, co oznaczało spadki głównej pary walutowej. Po południu pojawiły się jednak pozytywne informacje dotyczące aukcji greckich obligacji, co poprawiło na pewien czas nastroje inwestorów.
Rynek czeka na publikację zapisków z posiedzenia FOMC

Rynek czeka na publikację zapisków z posiedzenia FOMC

2010-10-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Druga sesja bieżącego tygodnia upłynęła w równie spokojnych nastrojach co poniedziałkowe notowania. Brak istotnych publikacji makro ogranicza zmienność i pozwala zrewidować inwestorom swoje dotychczasowe poglądy i oczekiwania dotyczące przyszłości polityki monetarnej w głównych światowych gospodarkach.

Drugi dzień umacniania waluty amerykańskiej

Drugi dzień umacniania waluty amerykańskiej

2010-10-12 Raport popołudniowy FMCM
Dolar nadal zyskuje: Początek dnia wyglądał bardzo słabo na głównej parze. Jej kurs po czasowym wahaniu przebił się przez 1,38 i dotarł do 1,3775. Jednak informacje o całkiem dobrym wyniki aukcji obligacji greckich pomogły poprawić nastroje inwestorów i powstrzymać dalsze spadki.
Realizacja zysków

Realizacja zysków

2010-10-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty we wtorek traci na wartości w ślad za pogarszającymi się nastrojami na rynkach finansowych oraz umocnieniem dolara na świecie. O godzinie 13:40 kurs USD/PLN testował poziom 2,8674 zł, rosnąc o 1,8 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po wzroście o 0,9 gr, testował poziom 3,9631 zł.
Stopniowa realizacja zysków w obliczu braku publikacji makro

Stopniowa realizacja zysków w obliczu braku publikacji makro

2010-10-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Co przyniosła wtorkowa sesja na rynku walutowym? Gdyby ktoś w odpowiedzi na to pytanie jedynie wzruszył ramionami, nie można by mu było zarzucić braku profesjonalizmu. Ubogi kalendarz wydarzeń makroekonomicznych, a właściwie brak istotnych publikacji, spowodował, że w dniu wczorajszym nie obserwowaliśmy żadnych gwałtownych ruchów.
Dolar zyskuje, bo inwestorzy przestają być pewni

Dolar zyskuje, bo inwestorzy przestają być pewni

2010-10-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek przynosi umocnienie dolara względem głównych walut (poza jenem). To wynik wczorajszego wystąpienia Janet Yellen, która nieoczekiwanie przyznała, iż długie utrzymywanie niskich stóp procentowych może inicjować powstawanie baniek spekulacyjnych, ...
Niewielkie osłabienie złotego na początku notowań

Niewielkie osłabienie złotego na początku notowań

2010-10-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty w ostatnich godzinach nieznacznie stracił na wartości – kursy EUR/PLN oraz USD/PLN odnotowały zwyżkę o ok. 2 grosze odpowiednio w okolice 3,9700 oraz 2,8700. Sytuacja w notowaniach pierwszej z wymienionych par walutowych od ponad miesiąca pozostaje taka sama. Impuls do silniejszych zmian w jej przypadku dostarczy dopiero wybicie z przedziału wahań 3,9200-4,0000.
Popyt na walutę amerykańską utrzymał się w nocy

Popyt na walutę amerykańską utrzymał się w nocy

2010-10-12 Raport poranny FMCM
W dalszym ciągu brak istotnych danych: Tak jak można było oczekiwać, wczorajsze sesja amerykańska nie przyniosła dużo większych zmian niż sesja europejska. Jednak nie oznacza to, że obserwujemy dziś na głównej parze walutowej poziomy zbliżone do wczorajszych, bowiem w sesji azjatyckiej kontynuowane były nastroje sprzyjające umacnianiu waluty amerykańskiej oraz wyprzedaży ryzykownych aktywów.
Brak istotnych danych sprzyjał dolarowi

Brak istotnych danych sprzyjał dolarowi

2010-10-11 Raport popołudniowy FMCM
Z powodu braku istotnych publikacji makroekonomicznych, które mogłyby podtrzymać trend aprecjacyjny na głównej parze walutowej, tydzień rozpoczęliśmy od korekcyjnych spadków. Kurs EUR/USD odbił się od 1,40 i jeszcze przed południem znalazł w okolicy 1,3920.
Na świecie bez zmian, a w kraju nieco lepiej

Na świecie bez zmian, a w kraju nieco lepiej

2010-10-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Od rana na rynkach międzynarodowych niewiele się działo. To efekt częściowej absencji inwestorów z Japonii, USA i Kanady (giełda amerykańska działa dzisiaj normalnie). W efekcie nie napłynęły żadne istotne informacje, a notowania EUR/USD zakleszczyły się w rejonie 1,3930. W kraju złoty jednak nieoczekiwanie zyskał.
Spokojna sesja na rynku walutowym

Spokojna sesja na rynku walutowym

2010-10-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja europejska miała dość spokojny przebieg. W notowaniach większości głównych par walutowych obserwowaliśmy konsolidację w niezbyt szerokich przedziałach. Uczestnicy rynku łapią obecnie chwilę oddechu po ostatnich dynamicznych wahaniach wartości walut. Oczekują również na impulsy do dalszych zmian.
Rynek pracy w USA zgodnie z oczekiwaniami gorzej od oczekiwań

Rynek pracy w USA zgodnie z oczekiwaniami gorzej od oczekiwań

2010-10-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Tak jak oczekiwaliśmy piątkowe dane z rynku pracy były gorsze od prognoz. W sektorze prywatnym przybyło jedynie 64 tys. miejsc pracy w stosunku do spodziewanych 75 tys. Wyniki sektora pozarolniczego były jeszcze gorsze. Spodziewano się, że liczba nowych miejsc pracy będzie taka sama jak tych, które zostały zlikwidowane, a okazało się, że netto ubyło ich aż 95 tys.
Słabsze nastroje na rynku złotego

Słabsze nastroje na rynku złotego

2010-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty rozpoczął nowy tydzień w okolicach poziomu 3,9750. Polska waluta w dalszym ciągu utrzymuje się w kanale wahań, jednak w ostatnim czasie sentyment względem złotego uległ pogorszeniu. Stało się to za sprawą wzrostu obaw o kondycję krajowego budżetu i niezgodność planów polskiego rządu z wytycznymi Komisji Europejskiej w kwestii naprawy finansów publicznych.
Czwarty miesiąc z rzędu ubyło miejsc pracy w USA

Czwarty miesiąc z rzędu ubyło miejsc pracy w USA

2010-10-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
We wrześniu z amerykańskiej gospodarki czwarty miesiąc z rzędu ubyło miejsc pracy, przy oczekiwanym braku zmiany wielkości zatrudnienia, utwierdzając inwestorów w przekonaniu, że poprawa sytuacji na rynku pracy jeszcze nie następuje.
W dalszym ciągu brak chęci do większej realizacji zysków

W dalszym ciągu brak chęci do większej realizacji zysków

2010-10-11 Raport poranny FMCM
Euro nadal przy szczytach: Piątkowe rozczarowanie danymi makro z amerykańskiego rynku pracy wprowadziło sporo zamieszania na głównej parze walutowej. Inwestorzy przez pewien czas nie byli zdecydowani, czy opublikowane dane są dobre dla wspólnej waluty, czy dla dolara.
Tydzień pod znakiem wzrostów EUR/USD

Tydzień pod znakiem wzrostów EUR/USD

2010-10-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W bieżącym tygodniu złoty pozostawał stabilny, a notowania EUR/PLN wykazywały sporą odporność na wzrost zmienności na globalnym rynku. Kurs euro utrzymywał się w przedziale 3,9400 – 3,9800, w drugiej połowie tygodnia zwyżkował jednak w okolice górnego ograniczenia przedziału.
Dane z USA nie poruszyły rynkiem

Dane z USA nie poruszyły rynkiem

2010-10-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji na rynku walutowym był typowy dla dnia, na który została zaplanowana publikacja oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy. Do godziny 14:30 notowania eurodolara przebywały w konsolidacji w przedziale 1,3900-1,4000. Tuż przed odczytem danych naruszone zostało dolne ograniczenie tego kanału.
Zatrzymana aprecjacja złotego

Zatrzymana aprecjacja złotego

2010-10-08 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty, pomimo utrzymujących się relatywnie dobrych nastrojów na rynkach akcji oraz najwyższych od ośmiu miesięcy notowań EUR/USD, zakończył tydzień osłabieniem w relacji do euro i brakiem istotnych zmian w stosunku do amerykańskiej waluty.
Walutowy rollercoaster

Walutowy rollercoaster

2010-10-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
To co działo się dzisiaj na rynku walutowym mogło przyprawić o ból głowy. Niemniej wyraźny wzrost zmienności na dolarze może być sygnałem, iż jest bliżej, niż dalej do krótkoterminowego odwrócenia trendu. Zaczęło się od umocnienia dolara po słowach jednego z głosujących członków FOMC, Jamesa Bullarda, ...
Czy za nami ostatni tydzień wzrostów na rynkach finansowych?

Czy za nami ostatni tydzień wzrostów na rynkach finansowych?

2010-10-08 Raport tygodniowy FMCM
Tydzień rozpoczęliśmy korektą: Poniedziałkowa sesja wbrew dobrym nastrojom panującym na rynkach, sprowadziła korektę na główną parę walutową. Wydawało się, że może to być początek głębszej korekty na rynku. Lekkie schłodzenie wspierały dane z USA na temat zamówień w przemyśle, których odczyt był poniżej prognoz.