Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek finansowy pozytywnie odebrał informacje z Irlandii

Rynek finansowy pozytywnie odebrał informacje z Irlandii

2010-10-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Tak jak się spodziewano rynek finansowy pozytywnie odebrał informacje z Irlandii o szacunkach kwot jakie mogą być jeszcze wymagane przez krajowy sektor bankowy (dodatkowe 14,4 mld euro w przypadku wystąpienia czarnego scenariusza) i skąd będą pochodzić pieniądze (dodatkowe cięcia budżetowe).
Lepsze dane makro z USA nieco pomogły dolarowi

Lepsze dane makro z USA nieco pomogły dolarowi

2010-09-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przyniósł nieco publikacji z USA, które okazały się lepsze od prognoz. Ostateczny odczyt dynamiki PKB w II kwartale przyniósł zanualizowany wzrost o 1,7 proc. wobec 1,6 proc. szacowanych wcześniej, a cotygodniowe bezrobocie nieco spadło do 453 tys. (w tym także średnia 4-tygodniowa do 458 tys. z 464,25 tys. po rewizji).

Dane z USA poprawiają nastroje, pomagają złotemu

Dane z USA poprawiają nastroje, pomagają złotemu

2010-09-30 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Obniżka ratingu dla Hiszpanii nie zaszkodziła, a czwartkowe dobre dane z USA mogą podtrzymać dobrą passę na rynkach akcji. To dobra wiadomość dla złotego, który w czwartek zyskuje do dolara i franka. Czwartek rozpoczął się od przeceny na rynku złotego. Rynek zareagował w ten sposób na obniżkę ratingu przez agencję Moody’s dla Hiszpanii.
Umocnienie dolara po publikacji danych z USA

Umocnienie dolara po publikacji danych z USA

2010-09-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich godzinach kurs EUR/USD najpierw odnotował wzrost do 1,3680, po czym spadł w okolice 1,3620. Impuls do zniżki dał zdecydowanie lepszy od prognoz odczyt indeksu Chicago PMI (wyniósł on 60,4 pkt, oczekiwano 55,9 pkt).
Dobre dane wsparły rynki finansowe

Dobre dane wsparły rynki finansowe

2010-09-30 Raport popołudniowy FMCM
Nowe rekordy głównej pary walutowej: Trend wzrostowy eurodolara trwa w najlepsze i nie widać jak na razie sygnałów, które mogłyby go zmienić. Po lekkim osłabieniu w początkowej fazie sesji, kurs EUR/USD nieprzerwanie rośnie i zbliżał się do poziomu 1,37.
Poranne osłabienie złotego

Poranne osłabienie złotego

2010-09-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od umiarkowanego osłabienia. Kurs EUR/PLN wzrósł w okolice szczytu z minionego tygodnia (3,9850) natomiast kurs USD/PLN dotarł w okolice poziomu 2,9400. Zakres zmian pierwszej z wymienionych par walutowych w najbliższych dniach powinien wyznaczać przedział wahań 3,9200-4,000.
Słaby początek sesji zawdzięczamy agencji Moody’s

Słaby początek sesji zawdzięczamy agencji Moody’s

2010-09-30 Raport poranny FMCM
Obniżenie ratingu dla Hiszpanii osłabiło eurodolara: Główną informacją dzisiejszego poranka jest informacja na temat obniżenia ratingu Hiszpanii do poziomu AA1 z perspektywą stabilną. To główna przyczyna porannych spadków głównej pary walutowej.
Chwilowe wyhamowanie wzrostów eurodolara

Chwilowe wyhamowanie wzrostów eurodolara

2010-09-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała w spokojnych nastrojach. Notowania EUR/USD po wtorkowej zwyżce aż do poziomu 1,3600, dziś konsolidowały się w pobliżu tej wartości. Podobnie wyglądała sytuacja w notowaniach pozostałych par dolarowych, ...
Sesja bez przełomu

Sesja bez przełomu

2010-09-29 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar powyżej 1,36: Dzisiejsza sesja nie zmieniła obrazu panującego na rynku. Główna para walutowa cały czas kontynuuje ruch w górę, dzięki czemu przekroczyła kolejną okrągłą granicę 1,36. Przebieg sesji oprócz porannego ruchu w górę nie przyniósł zbyt wiele emocji.
Coraz słabsze zaufanie do sytuacji w gospodarce USA

Coraz słabsze zaufanie do sytuacji w gospodarce USA

2010-09-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Odczyt indeksu Conference Board, będącego barometrem zaufania konsumentów do sytuacji w gospodarce, znajdował się w centrum uwagi jeśli chodzi o wczorajsze kalendarium wydarzeń ekonomicznych. Jak się okazało nie bez przyczyny.
Dolar najsłabszy do franka

Dolar najsłabszy do franka

2010-09-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta była dzisiaj najsłabsza w relacji do franka od marca 2008 r. – rano doszło do naruszenia wsparcia na 0,9738. Zresztą, dolar tracił także do innych walut, co dobrze obrazuje zachowanie się koszykowego US Dollar Index – kontynuuje on spadki po złamaniu w ubiegłym tygodniu wsparcia w rejonie 80 pkt.
Dynamiczne osłabienie dolara

Dynamiczne osłabienie dolara

2010-09-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty w drugiej połowie wczorajszej sesji dynamicznie umocnił się względem dolara. Kurs USD/PLN zszedł pod poziom 2,9200 i znalazł się na najniższym poziomie od kwietnia 2010 r. Posiada on jeszcze potencjał do spadku przynajmniej w okolice 2,9000 (zasięg formacji głowy z ramionami widocznej na wykresie dziennym).
Końcówka wczorajszej sesji zmieniła obraz rynku

Końcówka wczorajszej sesji zmieniła obraz rynku

2010-09-29 Raport poranny FMCM
Jednoznaczny trend głównej pary walutowej: Wczorajsza sesja przyniosła kolejne umocnienie pary EUR/USD, mimo że do godziny 16.00 kurs tej pary nie wykazywał ochoty do dalszej zwyżki. Impulsem do zmian okazały się dane na temat indeksu nastrojów Conference Board, których słabszy odczyt osłabił dolara, ...
Złoty mocniejszy do dolara i słabszy do euro

Złoty mocniejszy do dolara i słabszy do euro

2010-09-28 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Zmiany nastrojów na rynkach finansowych, jakie można było dziś obserwować, przyniosły wyraźne wahania polskiej waluty. Ostatecznie kończy ona dzień niewielkim umocnieniem do dolara i osłabieniem do euro. O godzinie 18:06 kurs USD/PLN testował poziom 2,9207 zł, a EUR/PLN 3,9662 zł.
Kurs EUR/USD ponad istotną barierą

Kurs EUR/USD ponad istotną barierą

2010-09-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W notowaniach EUR/USD w ostatnich godzinach obserwowaliśmy podwyższoną zmienność. Kurs tej pary walutowej najpierw testował pierwszy istotne wsparcie na poziomie 1,3400, by następnie wzrosnąć ponad kluczowy opór usytuowany nieco powyżej 1,3500. Jeśli przebicie drugiej z wymienionych wartości okaże się trwałe, wartość euro względem dolara zyska potencjał do wzrostu w kierunku poziomu 1,3800.
Duża zmienność na rynku funta

Duża zmienność na rynku funta

2010-09-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Patrząc na dzisiejszy przebieg notowań GBP/USD można odnieść wrażenie, że słowa Adama Posena z Banku Anglii, były dla części inwestorów kompletnym zaskoczeniem. Tymczasem wezwał on bank centralny do zintensyfikowania skali poluzowywania ilościowego, co jego zdaniem może okazać się konieczne dla gospodarki, której perspektywy pozostają dość słabe.
Dynamiczny przebieg wtorkowej sesji

Dynamiczny przebieg wtorkowej sesji

2010-09-28 Raport popołudniowy FMCM
Słabe początki udanej sesji: Poranek nie był udany dla głównej pary walutowej. Na EUR/USD pojawiła się korekta wspierana publikacją The Wall Street Journal na temat możliwej akcji przeprowadzania skupu papierów skarbowych w USA przez FED.
Odreagowanie fali wzrostowej

Odreagowanie fali wzrostowej

2010-09-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Indeks S&P500 po osiągnięciu nowego szczytu w dniu wczorajszym na poziomie 1152 punktów, rozpoczął korektę, która w dniu dzisiejszym jest kontynuowana. Poziomy oporu to 1137, 1133, a następnie 1128. Naszym zdaniem po korekcie, indeks rozpocznie kolejną falą wzrostową w okolice 1161 punktów.
Irlandia na tapecie

Irlandia na tapecie

2010-09-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj po południu wydawało się, że rynek jest odporny na niepokojące informacje z irlandzkieg sektora bankowego. Po decyzji o obniżce ratingu przez Moody’s dla banku AIB notowania EUR/USD nie spadły poniżej ważnych wsparć na 1,3430-40.
Odreagowanie na rynku walutowym

Odreagowanie na rynku walutowym

2010-09-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji złoty osłabia się lekko, a notowania EUR/PLN zwyżkują w okolice poziomu 3,9700. Ruch ten ma najprawdopodobniej związek z lekkim odreagowaniem na giełdach oraz na pozostałych parach walutowych.