Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zdecydowane zmiany w polityce Bank Japonii

Zdecydowane zmiany w polityce Bank Japonii

2013-01-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja azjatycka w szczególności przykuwała uwagę inwestorów. Powodem większego zainteresowania było długo wyczekiwane posiedzenie Banku Japonii, które zgodnie z oczekiwaniami rynku miało przynieść istotne zmiany w polityce pieniężnej. Tak też się stało.
Bank Japonii podwyższa limit inflacji, zapowiada QE

Bank Japonii podwyższa limit inflacji, zapowiada QE

2013-01-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Bank Japonii do pewnego stopnia rozczarował rynki odsuwając w czasie początek działań stymulujących gospodarkę. Na jenie lekka realizacja zysków. Średnioterminowy trend wzrostowy na parze USD/JPY wciąż niezagrożony. Podobnie jak na parze EUR/USD, gdzie wkrótce spodziewam się ataku na 1,3400. Złoty nadal słaby, ale powinien stopniowo odrabiaćł straty.

Niewystarczające działania BoJ

Niewystarczające działania BoJ

2013-01-22 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej dolar amerykański rozpoczął osłabienie. Nad ranem traci on na wartości wobec wszystkich walut z grona G10. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,3360. Po nieco rozczarowujących decyzjach BoJ, wobec dolara umacnia się również japoński jen.
Amerykanie wracają do gry. Co ze złotym?

Amerykanie wracają do gry. Co ze złotym?

2013-01-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,3350: Główna para walutowa od piątku pozostawała w konsolidacji w okolicy poziomu 1,3315, jednak dziś rano nastąpił wzrost kursu, który obecnie znajduje się na poziomie 1,3359.
Znowu powraca nam temat problemu zadłużenia Grecji.
Złoty traci na fali wypowiedzi członków RPP

Złoty traci na fali wypowiedzi członków RPP

2013-01-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, wtorkowego handlu złoty nieznacznie zyskuje korzystając z utrzymania się notowań eurodolara powyżej 1,33 USD. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,166 PLN za euro, 3,121 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,35 PLN względem franka szwajcarskiego.
Bez inwestorów z USA nie ma handlu…

Bez inwestorów z USA nie ma handlu…

2013-01-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałek upływa relatywnie spokojnie – zmienność jest niższa za sprawą absencji inwestorów z USA. Jednocześnie w ostatnich godzinach na rynek nie napłynęły istotne informacje. W efekcie inwestorzy mają czas na przemyślenie potencjalnych strategii na ten tydzień, a także ocenę wpływu ostatnich wydarzeń na rynki.
Perspektywa obniżek stóp ciąży złotemu. Nasza waluta słabnie

Perspektywa obniżek stóp ciąży złotemu. Nasza waluta słabnie

2013-01-21 Raport popołudniowy FMCM
Przez całą dzisiejszą sesje para EUR/USD konsolidowała się w okolicach 1,3309, a obecnie jest na poziomie 1,3314. Na wykresie nie widzimy również znaczących odchyleń kursu. Sytuacja ta jest spowodowana dzisiejszym niemal całkowitym brakiem publikacji makroekonomicznych oraz dniem wolnym w Stanach Zjednoczonych gdzie obchodzony jest dzień Martina Luthera Kinga.
Handel w cieniu polityki

Handel w cieniu polityki

2013-01-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przegrana koalicji Angeli Merkel w lokalnych wyborach w Dolnej Saksonii może negatywnie przełożyć się na kwestię poparcia pomocy dla Cypru (temat ten i tak został już przełożony na marzec), a także ewentualnej dyskusji nt. dodatkowego wsparcia Grecji, ...
Korekcyjne nastroje na początku tygodnia

Korekcyjne nastroje na początku tygodnia

2013-01-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bieżący tydzień na rynku walutowym rozpoczyna się w korekcyjnych nastrojach. Podczas piątkowej sesji zauważalny był odwrót od walut postrzeganych jako bardziej ryzykowne. Na wartości zyskiwała waluta amerykańska i jen japoński. Słabe dane z polskiej gospodarki przyczyniły się do deprecjacji złotego i stały się kolejnym argumentem za cięciem stóp procentowych w lutym.
Słaby grudzień wyznaczył dołek spowolnienia?

Słaby grudzień wyznaczył dołek spowolnienia?

2013-01-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po słabych danych, które w piątek opublikował GUS i NBP złoty wyraźnie stracił na wartości. Zwiększyły się nieco oczekiwania na obniżki stóp. W grudniu produkcja była najniższa od 2,5 lat, ale już od stycznia będzie odbijać. Niepokoją dane NBP o deficycie handlowym.
BoJ nie może rozczarować

BoJ nie może rozczarować

2013-01-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku tygodnia na rynku walutowym nie zachodzą duże zmiany. Kurs EUR/USD stabilizuje się przy poziomach z piątkowego popołudnia 1,3320. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,16, a USD/PLN na 3,1250.
Spokojny początek tygodnia. Złoty lekko słabnie

Spokojny początek tygodnia. Złoty lekko słabnie

2013-01-21 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,33: Główna para walutową po piątkowym umocnieniu, konsoliduje się w okolicach 1,3324. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy zbyt wielu impulsów z szerokiego rynku mogących wpływać na kursy walut. O godzinie 8:00 poznaliśmy tylko dane z Niemiec, a dokładnie odczyt o inflacji producenckiej.
Fatalne dane osłabiają polską walutę

Fatalne dane osłabiają polską walutę

2013-01-18 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W mijającym tygodniu obserwowaliśmy zdecydowany wzrost zmienności na parach ze złotym. Dodatkowo w pewnym momencie mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem, które występuje bardzo rzadko. Mianowicie złoty tracił do euro, zyskiwał do franka i był dość stabilny względem amerykańskiej waluty.
Duże zmiany na rynkach

Duże zmiany na rynkach

2013-01-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek przyniósł odwrót inwestorów od wspólnej waluty, a także umocnienie się jena i franka. Skąd to wszystko? W przypadku jena warto powołać się na ranny komentarz, gdzie pisałem, że „ustawienie oczekiwań inwestorów ...
Tydzień po znakiem odczytów makro

Tydzień po znakiem odczytów makro

2013-01-18 Raport tygodniowy FMCM
W tym tygodniu nastroje na rynkach były kształtowane przez odczyty makroekonomiczne z największych gospodarek świata i Polski oraz wypowiedzi polityków i różnej maści decydentów. Mocny spadek w końcówce tygodnia: W poniedziałek 14 stycznia w kalendarzu nie mieliśmy wielu wydarzeń makroekonomicznych.
Słaby koniec roku w Polsce

Słaby koniec roku w Polsce

2013-01-18 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się blisko 1,3310. W obecnym tygodniu notowania przebiegały raczej stabilnie – kurs wahał się pomiędzy 1,3260 a 1,3400. Wskaźnik RSI(14) obliczany dla interwału godzinowego spada w okolice 30 pkt. co daje sygnał wyprzedania rynku.
Dane z Chin nie zawiodły

Dane z Chin nie zawiodły

2013-01-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane dziś w nocy dane z Chin nastrajają pozytywnie i potwierdzają ożywienie w tamtejszej gospodarce. Odczyty były nieco wyższe niż wartości prognozowane przez analityków, co było dodatkowym impulsem do wzrostu apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. W czwartym kwartale 2012 roku tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 7,9% wobec 7,4% kwartał wcześniej.
Chińska gospodarka znów przyśpiesza

Chińska gospodarka znów przyśpiesza

2013-01-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Mimo dobrych danych z Chin na rynku walutowym nie widać znacznej poprawy nastrojów. Kurs EUR/USD stabilizuje się na 1,3380. Natomiast dosyć niespodziewanie osłabiły się waluty najbardziej powiązane gospodarczo z Państwem Środka – dolar australijski oraz nowozelandzki.
Chiński smok przyspiesza

Chiński smok przyspiesza

2013-01-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nic nie robiąc sobie ze słownych interwencji europejskich polityków, kurs EUR/USD powędrował tam, gdzie miał powędrować, czyli w górę. Atak na szczyty cenowe na poziomie 1,3400 to najbardziej prawdopodobny scenariusz zmian na nadchodzące kilkanaście godzin.
Jak dziś może się kształtować kurs naszej waluty?

Jak dziś może się kształtować kurs naszej waluty?

2013-01-18 Raport poranny FMCM
Dane z Chin nie zmieniły nastrojów: Para EUR/USD od kilkunastu godzin kumuluje się pod oporem 1,34. Przebicie tego poziomu może być dziś dość trudne z uwagi na neutralne nastroje na rynkach i brak zdecydowanych impulsów. Wczoraj o 16:00 opublikowany został Indeks Fed z Filadelfii spadł on w grudniu 2012 roku do -5,8 pkt z +4,6 pkt w poprzednim miesiącu, podał Bank Rezerwy Federalnej z Filadelfii.