Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kolejna obniżka RPP. Jak zareagował złoty?

Kolejna obniżka RPP. Jak zareagował złoty?

2013-02-06 Raport popołudniowy FMCM
Dalsze spadki eurodolara: Wczorajsze dobre nastroje w Europie, który były wyrazem pozytywnych odczytów PMI, dziś znacząco się pogorszyły. Ponownie powróciliśmy do zapoczątkowanych w piątek spadków, a na chwile obecną kurs głównej pary walutowej to 1,3520.
Jen - czas na zmianę trendu?

Jen - czas na zmianę trendu?

2013-02-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Byłoby pewną naiwnością sądzić, iż nowy szef Banku Japonii będzie ściśle współpracował z premierem Abe. Odchodzący 19 marca, czyli 3 tygodnie przed terminem Masaaki Shirikawa zostawia po sobie założenie dotyczące zwiększenia celu inflacyjnego do 2 procent, a także zapowiedź uruchomienia nielimitowanego programu skupu aktywów (QE) od początku przyszłego roku.

Czy RPP zaskoczy?

Czy RPP zaskoczy?

2013-02-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dnia na rynku krajowym jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Konsensus rynkowy zakłada, że Rada zdecyduje się na cięcie kosztu pieniądza w lutym o 25pb, co sprowadziłoby stopę referencyjną do poziomu 3,75%. Obniżka o 0,25% jest już w cenach, więc nie przełożyłoby się to silnie na notowania naszej krajowej waluty.
Rada nie zaskoczy

Rada nie zaskoczy

2013-02-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wobec dolara amerykańskiego osłabiają się wszystkie waluty z grona G-10. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,3570. Najsilniejszej deprecjacji ulegają dolar australijski oraz japoński jen. Złoty pozostaje względnie stabilny. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1750, a USD/PLN na 3,0780.
W centrum uwagi decyzja RPP

W centrum uwagi decyzja RPP

2013-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsza decyzja RPP zadecyduje o zachowaniu polskiej waluty w horyzoncie najbliższych 2-3 tygodni. Moim zdaniem, jeśli tylko Rada nie zaskoczy rynku obniżką stóp procentowych o więcej niż 25 pb. złoty będzie zyskiwał. Niespodzianka w postaci cięcia o 50 pb. będzie oznaczała próbę przebicia się powyżej 4,21 na parze EUR/PLN i wzrosty w pobliże 3,15 na USD/PLN.
Złoty w oczekiwaniu…. Eurodolar kontynuuje osłabienie

Złoty w oczekiwaniu…. Eurodolar kontynuuje osłabienie

2013-02-06 Raport poranny FMCM
Czy dziś będziemy świadkami dalszego osłabiania wspólnej waluty? Główna para po wczorajszym wzroście kursu, dziś wydaje się wracać w zapoczątkowany w piątek kanał spadkowy. Obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3534, a po przełamaniu wsparcia na 1,3450 możemy spaść w okolice nawet 1,33.
Najważniejszy dzień tygodnia na złotym

Najważniejszy dzień tygodnia na złotym

2013-02-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi nieznacznie osłabienie wyceny polskiej waluty przed kluczową decyzją RPP. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,179 PLN za euro, 3,079 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,387 PLN względem franka szwajcarskiego.
Niemcy pouczają Francuzów

Niemcy pouczają Francuzów

2013-02-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Słowa francuskiego prezydenta Francois Hollande’a, który odniósł się dzisiaj do zbyt mocnego kursu euro i wezwał do bardziej aktywnych działań, w tym interwencji w oparciu o ustalony wcześniej średnioterminowy kurs wspólnej waluty nie zachwiały dzisiaj zbytnio notowaniami.
Jutro decyzja RPP. Jak zareaguje złoty?

Jutro decyzja RPP. Jak zareaguje złoty?

2013-02-05 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w dół, a potem w górę: Główna para walutowa kontynuuje wybicie z kilkudniowego kanału spadkowego. Jednak, aby skutecznie zanegować wspomniany wyżej trend wymagane jest przebicie dzisiejszych maksimów dziennych. Inaczej „w grze” pozostaje kilkudniowy trend spadkowy.
To tylko korekcyjne odbicie euro

To tylko korekcyjne odbicie euro

2013-02-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chwilowa przerwa w przecenie włoskiego i hiszpańskiego długu, oraz nieco lepsze odczyty indeksów PMI dla usług (a raczej oczekiwania, iż takie będą po pozytywnym zaskoczeniu analogicznym wskaźnikiem dla przemysłu w zeszłym tygodniu), doprowadziły dzisiaj rano do korekcyjnego odbicia się euro względem kluczowych walut.
Zawirowania polityczne w Europie zaważyły na notowaniach euro

Zawirowania polityczne w Europie zaważyły na notowaniach euro

2013-02-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas poniedziałkowej sesji nastąpiło istotne pogorszenie nastrojów wśród inwestorów. Wzrost awersji do ryzyka był w głównej mierze spowodowany zawirowaniami politycznymi w Hiszpanii i we Włoszech. Afera korupcyjna z udziałem Rajoya nabiera tempa i rośnie liczba osób domagających się dymisji hiszpańskiego premiera.
Wzrost premii za ryzyko osłabia euro

Wzrost premii za ryzyko osłabia euro

2013-02-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Obawy o sytuację polityczną w Hiszpanii oraz Włoszech stały się pretekstem do korekty ostatniego wzrostu wartości wspólnej waluty. Od rana euro traci wobec wszystkich walut z grona G10 oraz rynków wschodzących. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,35.
Pogorszenie nastrojów na europejskich rynkach

Pogorszenie nastrojów na europejskich rynkach

2013-02-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost awersji do ryzyka, a co za tym idzie wyprzedaż większości aktywów emerging markets, spowodowała odwrócenie korzystnej tendencji na złotym obserwowanej pod koniec ubiegłego tygodnia. Silne wzrosty kursów EUR/PLN i USD/PLN popsuły techniczny obraz rynków na niekorzyść złotego.
Dalsze kłopoty eurodolara. Złoty czeka na decyzje RPP

Dalsze kłopoty eurodolara. Złoty czeka na decyzje RPP

2013-02-05 Raport poranny FMCM
Eurodolar dalej w odwrocie: Na głównej parze walutowej dzisiejszą sesję zaczęliśmy od kontynuacji spadków. Tak jak wspomniałem wczoraj pierwsze wsparcie znajduje się w okolicach 1,3450, a po jego zdecydowanym przebiciu możliwe jest zejście nawet do poziomu 1,331.
Podwyższona zmienność przed jutrzejszą RPP

Podwyższona zmienność przed jutrzejszą RPP

2013-02-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel przynosi względną stabilizację notowań złotego po wczorajszej „burzliwej” sesji walutowej. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,175 PLN za euro, 3,095 PLN za dolara amerykańskiego oraz 3,40 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wsparcie Angeli Merkel nie wystarczyło…

Wsparcie Angeli Merkel nie wystarczyło…

2013-02-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O tym, że rynek nie kupi zbytnio dyplomatycznej nowomowy wspominałem w rannym komentarzu. Dzisiejsze robocze spotkanie niemieckiej kanclerz z hiszpańskim premierem przed czwartkowym szczytem Unii Europejskiej ws. budżetu, ...
Wracają obawy o Włochy i Hiszpanię

Wracają obawy o Włochy i Hiszpanię

2013-02-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Początek tygodnia przynosi osłabienie polskiej waluty. Jeszcze w piątek po danych z amerykańskiego rynku pracy złoty zaczął zyskiwać zwłaszcza wobec dolara. Na parze USDPLN zobaczyliśmy poziomy z października 2011 roku. Dziś natomiast sytuacja się odwróciła, a to z racji powrotu obaw o południe Europy.
Kłopoty Euroladnu? Co z kwotowaniami złotego?

Kłopoty Euroladnu? Co z kwotowaniami złotego?

2013-02-04 Raport popołudniowy FMCM
Mocny spadek eurodolara: Podczas dzisiejszej sesji kurs głównej pary walutowej mocno spadł. Obecnie wartość eurodolara to 1,3565, jeżeli w następnych godzinach handlu byki nie zatrzymają niedźwiedzi i nie dojdzie do wybicia, możemy być świadkami większego zejścia, być może nawet w okolice 1,3450.
Polityka znów wpływa na rynki

Polityka znów wpływa na rynki

2013-02-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W piątkowym raporcie zwracałem uwagę, iż wyciszenie politycznej burzy w Hiszpanii i Włoszech, może być chwilowe i za chwilę problem wróci ze zdwojoną siłą. I tak coraz głośniejsze wezwania opozycji do dymisji i demonstracje na hiszpańskich ulicach, nie odwrócą i tak już wyraźnie negatywnego trendu społecznego zaufania do premiera Mariano Rajoya.
Ten tydzień należy do banków centralnych

Ten tydzień należy do banków centralnych

2013-02-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Końcówka minionego tygodnia przyniosła wzrost zmienności na głównych parach walutowych. Pozytywny klimat inwestycyjny i apetyt na bardziej ryzykowne aktywa utrzymywał się, pomimo mieszany danych jakie napłynęły z USA. Z jednej strony mieliśmy nienajlepsze dane z amerykańskiego rynku pracy, ...