Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurodolar lekko w dół. Złoty bez korelacji

Eurodolar lekko w dół. Złoty bez korelacji

2013-02-08 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,34: Po wczorajszym mocnym spadku kursu, dziś eurodolar konsoliduje się w okolicach poziomu 1,34. Obecnie kurs pary EUR/USD to 1,3390. Po przełamaniu wczorajszych minimów intraday, można byłoby rozważać spadki nawet do poziomu 1,33.
Draghi osłabia euro, ale czy na długo?

Draghi osłabia euro, ale czy na długo?

2013-02-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
W przeciwieństwie do styczniowego wystąpienia M. Draghiego na konferencji prasowej po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, wczorajsze przyniosło znaczącą deprecjację wspólnej waluty. EUR/USD, w niecałe dwie godziny handlu, zniżkował z okolic 1,3540 do 1,3400.

Ograniczona reakcja złotego na EBC

Ograniczona reakcja złotego na EBC

2013-02-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach podobnie jak na większości par walutowych w trakcie sesji azjatyckiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,169 PLN za euro, 3,110 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,398 PLN względem franka szwajcarskiego.
W końcu euro zaczęło tanieć

W końcu euro zaczęło tanieć

2013-02-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy można w jakimś stopniu powiązać ze sobą dwa zdania, które padły na dzisiejszej konferencji prasowej szefa Europejskiego Banku Centralnego? Jak najbardziej tak. Pierwsze opisuje kurs wspólnej waluty, który zdaniem Mario Draghiego powinien odzwierciedlać fundamenty makroekonomiczne.
EBC a notowania złotego

EBC a notowania złotego

2013-02-07 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś obserwujemy ciekawe zjawisko. Mianowicie złoty traci zdecydowanie do dolara, a jest stabilny do euro. Żeby zrozumieć dlaczego tak się dzieje, musimy spojrzeć na szeroki rynek. Dokładnie na główną parę walutową EURUSD. To od niej w ostatnim czasie zależą notowania złotego i również przez ruchy na eurodolarze powstają powyższe rozbieżności.
Słowa Mario Draghiego pogrążają euro…

Słowa Mario Draghiego pogrążają euro…

2013-02-07 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar mocno w dół: Zgodnie z oczekiwaniami Europejski Bank Centralny nie zmienił dziś stopy procentowej, pozostała ona więc na poziomie 0,75 proc. Jednak ważniejszym wydarzeniem była sama konferencja prasowa na której wystąpił prezes EBC - Mario Draghi.
Europejski czwartek

Europejski czwartek

2013-02-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj mamy dwa dość ciekawe wydarzenia. Zaplanowane na godz. 10:45 aż trzygodzinne przesłuchanie Marka Carney’a w brytyjskim parlamencie, które może dać odpowiedź na ile nowy szef Banku Anglii (ma zastąpić Mervyna Kinga w lipcu) będzie różny od swojego poprzednika.
RPP tnie stopy i nie wskazuje jasno, co zrobi w marcu

RPP tnie stopy i nie wskazuje jasno, co zrobi w marcu

2013-02-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
RPP złagodziła komunikat, ale M. Belka studzi emocje stwierdzając, że nie oznacza to bynajmniej, iż Rada nie obniży stóp w marcu. Komentarze prezesa NBP powstrzymują dynamiczną aprecjację złotego obserwowaną w ślad za publikacją komunikatu. W kontekście marcowej decyzji Rady dużego znaczenia nabierają bieżące dane oraz projekcje NBP.
Stopy w dół, komunikat niejednoznaczny

Stopy w dół, komunikat niejednoznaczny

2013-02-06 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
To było kluczowe wydarzenie dla rynku złotego. Najpierw decyzja w sprawie wysokości stóp procentowych, a następnie komunikat i konferencja prasowa. Rada Polityki Pieniężnej zgodnie
z oczekiwaniami rynku obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych i tym samym od jutra stopa referencyjna będzie wynosić 3,75%.
Francuzi idą za ciosem

Francuzi idą za ciosem

2013-02-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie francuski minister spraw zagranicznych dał dzisiaj do zrozumienia, iż prezydent Francois Hollande nie będzie podnosił tematu zbyt mocnego euro na rozpoczynającym się jutro dwudniowym szczycie Unii Europejskiej (i słusznie, bo tematem jest wspólny budżet), ...
Kolejna obniżka RPP. Jak zareagował złoty?

Kolejna obniżka RPP. Jak zareagował złoty?

2013-02-06 Raport popołudniowy FMCM
Dalsze spadki eurodolara: Wczorajsze dobre nastroje w Europie, który były wyrazem pozytywnych odczytów PMI, dziś znacząco się pogorszyły. Ponownie powróciliśmy do zapoczątkowanych w piątek spadków, a na chwile obecną kurs głównej pary walutowej to 1,3520.
Jen - czas na zmianę trendu?

Jen - czas na zmianę trendu?

2013-02-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Byłoby pewną naiwnością sądzić, iż nowy szef Banku Japonii będzie ściśle współpracował z premierem Abe. Odchodzący 19 marca, czyli 3 tygodnie przed terminem Masaaki Shirikawa zostawia po sobie założenie dotyczące zwiększenia celu inflacyjnego do 2 procent, a także zapowiedź uruchomienia nielimitowanego programu skupu aktywów (QE) od początku przyszłego roku.
Czy RPP zaskoczy?

Czy RPP zaskoczy?

2013-02-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dnia na rynku krajowym jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Konsensus rynkowy zakłada, że Rada zdecyduje się na cięcie kosztu pieniądza w lutym o 25pb, co sprowadziłoby stopę referencyjną do poziomu 3,75%. Obniżka o 0,25% jest już w cenach, więc nie przełożyłoby się to silnie na notowania naszej krajowej waluty.
Rada nie zaskoczy

Rada nie zaskoczy

2013-02-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wobec dolara amerykańskiego osłabiają się wszystkie waluty z grona G-10. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,3570. Najsilniejszej deprecjacji ulegają dolar australijski oraz japoński jen. Złoty pozostaje względnie stabilny. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1750, a USD/PLN na 3,0780.
W centrum uwagi decyzja RPP

W centrum uwagi decyzja RPP

2013-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsza decyzja RPP zadecyduje o zachowaniu polskiej waluty w horyzoncie najbliższych 2-3 tygodni. Moim zdaniem, jeśli tylko Rada nie zaskoczy rynku obniżką stóp procentowych o więcej niż 25 pb. złoty będzie zyskiwał. Niespodzianka w postaci cięcia o 50 pb. będzie oznaczała próbę przebicia się powyżej 4,21 na parze EUR/PLN i wzrosty w pobliże 3,15 na USD/PLN.
Złoty w oczekiwaniu…. Eurodolar kontynuuje osłabienie

Złoty w oczekiwaniu…. Eurodolar kontynuuje osłabienie

2013-02-06 Raport poranny FMCM
Czy dziś będziemy świadkami dalszego osłabiania wspólnej waluty? Główna para po wczorajszym wzroście kursu, dziś wydaje się wracać w zapoczątkowany w piątek kanał spadkowy. Obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3534, a po przełamaniu wsparcia na 1,3450 możemy spaść w okolice nawet 1,33.
Najważniejszy dzień tygodnia na złotym

Najważniejszy dzień tygodnia na złotym

2013-02-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi nieznacznie osłabienie wyceny polskiej waluty przed kluczową decyzją RPP. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,179 PLN za euro, 3,079 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,387 PLN względem franka szwajcarskiego.
Niemcy pouczają Francuzów

Niemcy pouczają Francuzów

2013-02-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Słowa francuskiego prezydenta Francois Hollande’a, który odniósł się dzisiaj do zbyt mocnego kursu euro i wezwał do bardziej aktywnych działań, w tym interwencji w oparciu o ustalony wcześniej średnioterminowy kurs wspólnej waluty nie zachwiały dzisiaj zbytnio notowaniami.
Jutro decyzja RPP. Jak zareaguje złoty?

Jutro decyzja RPP. Jak zareaguje złoty?

2013-02-05 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w dół, a potem w górę: Główna para walutowa kontynuuje wybicie z kilkudniowego kanału spadkowego. Jednak, aby skutecznie zanegować wspomniany wyżej trend wymagane jest przebicie dzisiejszych maksimów dziennych. Inaczej „w grze” pozostaje kilkudniowy trend spadkowy.
To tylko korekcyjne odbicie euro

To tylko korekcyjne odbicie euro

2013-02-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chwilowa przerwa w przecenie włoskiego i hiszpańskiego długu, oraz nieco lepsze odczyty indeksów PMI dla usług (a raczej oczekiwania, iż takie będą po pozytywnym zaskoczeniu analogicznym wskaźnikiem dla przemysłu w zeszłym tygodniu), doprowadziły dzisiaj rano do korekcyjnego odbicia się euro względem kluczowych walut.