Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Oczekiwany wzrost zmienności po konferencji Draghiego
2013-01-10 Codzienny Puls Rynku IDMSACzwartkowa sesja na rynku walutowym rozpoczyna się w dobrych nastrojach za sprawą dużo lepszych niż oczekiwano danych na temat bilansu handlowego z Chin. Eksport wzrósł w grudniu o 14,1% w skali roku, a import o 6,0% w rezultacie czego nadwyżka handlowa wyniosła aż 31,6 mld USD wobec 19,6 mld USD w listopadzie.
RPP nie zakończyła cyklu obniżek stóp
2013-01-10 Poranny Szkic Walutowy AFSZgodna z oczekiwaniami decyzja RPP oraz nieco mniej gołębi ton wypowiedzi na konferencji prasowej umacniają złotego. Taka reakcja rynku nie powinna jednak dziwić. Komunikat nie wpływa na zmianę ścieżki obniżek stóp w Polsce. Nie pojawiła się również sugestia o ewentualnym osłabianiu waluty, jako kolejnym instrumencie łagodzenia polityki pieniężnej.
Dziś ECB rozdaje karty. Jak zareaguje złoty?
2013-01-10 Raport poranny FMCMW oczekiwaniu na decyzję:Przez ostatnie dwa dni para EUR/USD traciła na wartości, dochodząc do poziomu 1,3037. Dziś o poranku wykres zmierza na północ i obecnie jesteśmy na poziomie 1,3069. Dzisiejszym wydarzeniem numer jeden będzie konferencja prasowa po posiedzeniu ECB, na której przemawiać będzie Mario Draghi. Zaplanowana jest ona na 14:30.
Słowa prezesa NBP umacniają złotego
2013-01-10 Komentarz poranny TMS BrokersPo zaskakująco dobrych danych o chińskim eksporcie od rana na wartości wobec dolara amerykańskiego zyskują waluty surowcowe: dolar australijski, kanadyjski i nowozelandzki. Natomiast kurs EUR/USD cały czas porusza się w wąskim przedziale wahań 1,3040 – 1,3090.
RPP umocniła złotego, ale EBC może popsuć nastroje na rynkach
2013-01-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na złotym przynosi stabilizację notowań polskiej waluty po mocnym umocnieniu w ostatnich godzinach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,073 PLN za euro, 3121 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,37 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły notując 3,859% w przypadku obligacji 10-letnich.
Belka umocnił złotego
2013-01-09 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersŚrodę na rodzimym rynku walutowym można podzielić na czas przed konferencją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) po zakończonym dziś dwudniowym posiedzeniu oraz na czas po tej konferencji, która stała się pretekstem do silnej aprecjacji polskiej waluty. Inne wydarzenia miały drugorzędne znaczenie.
Zapowiedź przerwy w luzowaniu monetarnym umocniła złotego
2013-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie dzisiejszej sesji po godz. 16:00 złoty skokowo umocnił się do zagranicznych walut w reakcji na słowa prezesa NBP, Marka Belki. Inwestorzy zareagowali wzrostem wartości złotego o ok. 0,6% z uwagi na zasygnalizowanie przez przedstawicieli instytucji centralnej możliwej przerwy w łagodzeniu polityki monetarnej w Polsce.
Po obniżce
2013-01-09 Raport popołudniowy FMCM(Lekko) w kierunku dolara: Rano wykres pary EUR/USD zmierzał w stronę poziomu oporu 1,31, choć de facto dziennym maksimum był poziom 1,3097. Szybko jednak okazało się, że nie ma impulsów skłaniających do grania na rzecz umocnienia euro i rozpoczął się odwrót w kierunku dolara. Około 16:00 wykres osunął się już poniżej 1,3050.
Handel w cieniu ECB i BOE
2013-01-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie kanclerz Angela Merkel przyznała na dzisiejszej konferencji prasowej, iż Niemcy nie będą żądać od Cypru wypełnienia dodatkowych kryteriów w zamian za przyznanie pomocy finansowej, to zaznaczyła, że „rozmowy są dalekie od zakończenia”.
W oczekiwaniu na decyzję RPP
2013-01-09 Codzienny Puls Rynku IDMSAWydarzeniem dzisiejszego dnia jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych oraz konferencja prasowa Marka Belki, podczas której uczestnicy rynku będą doszukiwać się wskazówek co do dalszych planów Rady odnośnie polityki pieniężnej. Konsensus rynkowy zakłada cięcie kosztu pieniądza o 25pb, które jest już w cenie, ...
NBP przypomina o możliwości interwencji na złotym
2013-01-09 Poranny Szkic Walutowy AFSPrzed decyzją RPP w sprawie stóp procentowych złoty mocniejszy. Być może pomogła słowna interwencja wiceprezesa NBP. Ponownie zyskują również obligacje. Jeśli Rada nie zaskoczy dziś głębszym cięciem polska waluta odzyska siły. Niekorzystnie na złotego wpływa, natomiast wyprzedaż czeskiej korony.
MFW popełnił błąd ws. reform w Grecji
2013-01-09 Komentarz poranny TMS BrokersOd wczoraj w stosunku do amerykańskiego dolara zyskują nowozelandzki dolar oraz korony szwedzka i norweska. Ceny złota, które wcześniej spadły wskutek komunikatu FOMC, powróciły w okolice 200-godzinowej średniej. Brak dziś ważnych wydarzeń i odczytów makroekonomicznych. Dziś w Polsce decyzja ws. stóp procentowych.
Już dziś decyzja Rady
2013-01-09 Raport poranny FMCMPKB w Strefie Euro: Wydaje się, że wykres eurodolara usiłuje wracać do poziomu 1,31, obecnie jest to ok. 1,3080. Wczoraj główna para osuwała się w dół, dziś być może gracze spróbują skierować ją ku wczorajszym wierzchołkom po nocnej korekcie.
Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP
2013-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na złotym przynosi stabilizację notowań polskiej waluty przed zaplanowaną na dzisiaj decyzją RPP w zakresie stóp procentowych. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,108 PLN za euro, 3,138 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,395 PLN względem franka szwajcarskiego.
W cieniu ratingów
2013-01-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRynkowe plotki, jakoby za kilka godzin miał zostać obniżony rating Francji, doprowadziły po południu do przeceny wspólnej waluty względem pozostałych. W przypadku EUR/USD złamaliśmy ważne wsparcie w okolicach 1,3080-1,3100, co jeżeli w ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut nie ulegnie zmianie (powrót ponad te poziomy), to może stać się pretekstem do powrotu w rejon 1,3000-1,3030.
Rentowność długu w dół. Niewielkie zmiany na złotym
2013-01-08 Raport popołudniowy FMCMPrzełamane wsparcie na 1,31: Pierwsza polowa dzisiejszego handlu na parze EUR/USD to marazm i brak impulsów, również kalendarium makroekonomiczne nie obfitowało w ważne figury makroekonomiczne. Jedynym ważniejszym odczytem był raport dotyczącyn ...
Chwilowy przystanek z możliwością kontynuacji poniedziałkowego impulsu
2013-01-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPo poniedziałkowym osłabieniu się dolara względem głównych walut, najbardziej prawdopodobny scenariusz na wtorek to konsolidacja notowań i oczekiwanie na istotniejsze impulsy – część inwestorów może się już pozycjonować pod czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.
Wspólna waluta odrabia straty
2013-01-08 Codzienny Puls Rynku IDMSAPoczątek tego tygodnia sprzyja odreagowaniu na rynku walutowym. Brak istotnych danych makroekonomicznych podczas poniedziałkowej sesji spowodował, że większą uwagę poświęcono kwestiom analizy technicznej. EURUSD wybronił wczoraj linię trendu wzrostowego, co w zestawieniu z wyższym odczytem indeksu Sentix ze strefy euro było impulsem do umocnienia euro.
Na eurodolarze trwa kluczowa batalia
2013-01-08 Poranny Szkic Walutowy AFSW cieniu ważnych dla złotego i euro decyzji banków centralnych rozgrywa się kluczowa batalia na eurodolarze. Zwycięzcy rozgrywki w okolicach psychologicznego poziomu 1,3000 zdominują rynek na następne kilka miesięcy.
Czy BoJ spełni oczekiwania premiera Abe?
2013-01-08 Komentarz poranny TMS BrokersKurs EUR/USD znajduje się w okolicy 1,3120 – w pobliżu dolnej bandy kanału wzrostowego prowadzonego od dołka w połowie listopada poprzedniego roku. Od wczoraj obserwujemy umocnienie jena względem dolara o 0,5 proc. Najwięcej tracą: dolar kanadyjski, nowozelandzki i australijski. Kurs EUR/PLN wynosi 4,1230, a USD/PLN 3,1420.