Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zamieszanie wokół Syrii tymczasowo oddalone

Zamieszanie wokół Syrii tymczasowo oddalone

2013-09-02 Raport poranny FMCM
Dzisiejsza sesja rozpoczyna się do wzrostu kursu głównej pary walutowej. Obecnie jej wartość wynosi 1,3219. Za powyższy stan rzeczy odpowiada odsunięcie w czasie możliwości interwencji zbrojnej w Syrii.
Tydzień wzrostu awersji do ryzyk

Tydzień wzrostu awersji do ryzyk

2013-08-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Widmo ataku Stanów Zjednoczonych na Syrię i groźba jeszcze głębszej destabilizacji geopolitycznej regionu sprawiały, że od początku tygodnia obraz notowań był typowy dla okresu, w którym inwestorzy stronią od ryzykownych walut i aktywów.

Napięcie wokół Syrii przyczyną wyprzedaży złotego

Napięcie wokół Syrii przyczyną wyprzedaży złotego

2013-08-30 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar w drodze na 1,32: W poniedziałek (26 sierpnia) sesja przebiegała w dość spokojnym tonie i cechowała się raczej niewielką zmiennością. Dopiero nadejście godziny 14:30 i dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku w USA za lipiec, zwiększyły nieco tę zmienność.
Nieudany tydzień dla polskiej waluty

Nieudany tydzień dla polskiej waluty

2013-08-30 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Koniec wakacji nie mógł przynieść inwestorom więcej emocji. Trwa dyskusja związana z wychodzeniem FEDu z QE3, co nie wspiera rynków wschodzących. W tym tygodniu rynki te otrzymały dodatkowy cios w postaci wydarzeń związanych z Syrią. Choć słabości złotego daleko do słabości tureckiej liry czy indyjskiej rupii, to polskiej waluty również nie ominęła przecena.
Stabilizacja wartości dolara po wczorajszej zwyżce

Stabilizacja wartości dolara po wczorajszej zwyżce

2013-08-30 Komentarz walutowy DM BOŚ
W światowych mediach wciąż dominuje temat Syrii – odbija się to także na rynkach finansowych. Obecnie jednak inwestorzy śledzą rozwój wydarzeń z mniejszą nerwowością niż w pierwszej połowie tego tygodnia. Wciąż nie ma bowiem ostatecznej decyzji w sprawie amerykańskiej interwencji w Syrii.
Czy odczyt o PKB z Polski umocni złotego?

Czy odczyt o PKB z Polski umocni złotego?

2013-08-30 Raport poranny FMCM
W kierunku 1,32: Dzisiejsza sesja, po kilku godzinach małej zmienności na rynku rozpoczyna się od lekkich spadków wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3231. Warto dodać, że na gruncie analizy technicznej przełamany został trend wzrostowy zapoczątkowany w lipcu bieżącego roku.
BoJ osiągnie cel inflacyjny w przyszłym roku

BoJ osiągnie cel inflacyjny w przyszłym roku

2013-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj dolar umocnił się względem euro o ponad sto pipsów, natomiast dziś od rana eurodolar stabilizuje się na poziomie 1,3240. Kurs EUR/PLN znajduje się 4,2770 i w perspektywie tygodnia złoty w gronie walut EMEA stracił najwięcej względem euro.
W atmosferze wyczekiwania

W atmosferze wyczekiwania

2013-08-30 Komentarz walutowy Alior Bank
W czwartek harmider wokół Syrii chwilowo ucichł, co pozwoliło ustabilizować sytuację na rynku walutowym. Dla zachodnich mocarstw punktem wyjścia do dalszych działań stały się wyniki inspekcji ekspertów ONZ w Syrii odnośnie użycia broni chemicznej, a te będą dostępne najwcześniej w sobotę.
Stabilizacja nastrojów

Stabilizacja nastrojów

2013-08-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja na rynkach finansowych nieco się uspokoiła. Korzystna rewizja danych o PKB wsparła notowania dolara. Przed nami seria publikacji makroekonomicznych. Z Polski odczyt PKB w II kw. Spodziewam się korzystnego odczytu oraz odrobienia części strat przez złotego.
Krótkoterminowa stabilizacja na złotym

Krótkoterminowa stabilizacja na złotym

2013-08-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega pod znakiem stabilizacji notowań polskiej waluty w rejonie 6-tygodniowych minimów. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2736 PLN za euro, 3,2317 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,4731 PLN względem franka szwajcarskiego.
Polska waluta nadal traci, czekają nas podwyżki

Polska waluta nadal traci, czekają nas podwyżki

2013-08-29 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Kupujących złotego na rynku nadal nie widać, polska waluta nadal traci na wartości, choć spadki są mniej dynamiczne niż podczas wczorajszej sesji. Dziś oprócz tematu Syrii, polskiej waluty nie wspiera zachowanie głównej pary walutowej – EURUSD. Korzystniej przedstawia się sytuacja na światowych giełdach, większość parkietów częściowo odrabia straty z ostatnich dni.
Przecena finalnie dosięga najlepszych

Przecena finalnie dosięga najlepszych

2013-08-29 Komentarz walutowy Alior Bank
Presja ucieczki inwestorów od ryzyka ostatecznie dosięgnęła złotego i w środę polska waluta była najsłabsza do euro i dolara od połowy lipca. Mimo iż na początku tygodnia inwestorzy selektywnie podchodzili do wyprzedaży walut rynków wschodzących, ...
Presja podażowa na złotym trwa

Presja podażowa na złotym trwa

2013-08-29 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,33: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadków wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3267, a na gruncie analizy technicznej przełamany został poziom 1,33 oraz krótkoterminowy trend wzrostowy.
Fala wyprzedaży dopadła złotego

Fala wyprzedaży dopadła złotego

2013-08-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost awersji do ryzyka przybrała na sile. Wyraźnie zyskiwać zaczął amerykański dolar. Za spadkiem wartości złotego i innych walut emerging markets stoi nie tylko wzrost napięcia wokół Syrii, ale globalne przetasowania kapitału w następstwie planów wyjścia z programu QE3 przez Fed.
Względna stabilizacja na rynkach walut po nerwowej środzie

Względna stabilizacja na rynkach walut po nerwowej środzie

2013-08-29 Komentarz walutowy DM BOŚ
W pierwszej połowie tego tygodnia amerykański dolar był relatywnie słaby, co mogło budzić pewne zdziwienie. Amerykańska waluta, podobnie jak japoński jen i szwajcarski frank, jest bowiem uważana za jedną z „bezpiecznych przystani” na niepewne czasach.
Gwałtowne osłabienie złotego

Gwałtowne osłabienie złotego

2013-08-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD od rana spada i znajduje się pobliżu 1,33, gdzie przebiega 61,8 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej 15 sierpnia. Na wykresie godzinowym RSI systematycznie maleje i zbliża się do granicy 30 pkt. sygnalizującej wyprzedanie rynku. Po wczorajszej silnej deprecjacji kurs złotego względem dolara stabilizuje się w pobliżu 4,28.
6-tygodniowe minima na złotym

6-tygodniowe minima na złotym

2013-08-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi próbę korekty wczorajszego wyraźnego osłabienia krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2783 PLN za euro, 3,2120 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4755 PLN względem franka szwajcarskiego.
Mocny spadek wartości złotego

Mocny spadek wartości złotego

2013-08-28 Raport popołudniowy FMCM
Dolar drożeje: Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD przebiegała w spadkowym tonie, ponadto na gruncie analizy technicznej przełamany został krótkoterminowy trend wzrostowy zapoczątkowany 15 sierpnia bieżącego roku. Obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3315.
Inwestorom puszczają nerwy, olbrzymia wyprzedaż złotego

Inwestorom puszczają nerwy, olbrzymia wyprzedaż złotego

2013-08-28 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień przyniósł bardzo duże i gwałtowne osłabienie złotego względem wszystkich głównych walut. Prawdopodobieństwo ataku państw zachodnich na Syrię sprawia, że apetyt na ryzyko zdecydowanie maleje i tracą wszystkie waluty rynków wschodzących, inwestorzy kierują się w stronę dolara, jena czy franka szwajcarskiego – podobnie jak wczoraj.
Ucieczka do bezpiecznych przystani na rynkach walut

Ucieczka do bezpiecznych przystani na rynkach walut

2013-08-28 Komentarz walutowy DM BOŚ SA
W ostatnich dniach w centrum uwagi mediów oraz inwestorów na całym świecie znajduje się Syria. Ten niewielki bliskowschodni kraj jest pogrążony w konflikcie wewnętrznym od wielu miesięcy, a ostatnio pojawiła się możliwość interwencji zewnętrznej, ze strony Stanów Zjednoczonych.