Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dzień Banku
2014-08-07 Raport poranny FMCMPod znakiem EBC: Niemieckie dane o produkcji przemysłowej za czerwiec okazały się słabe (wzrosła ona o 0,3 proc. m/m, a zakładano 1,0 proc. m/m), co raczej nie pomoże eurodolarowi – ale tak naprawdę odczyt ten nie jest dziś zbyt istotny.
Eskalacja konfliktu, kulminacja strachu
2014-08-07 Poranny Szkic Walutowy AFSKumulacja odwrotu od ryzyka wywołana zmniejszoną płynnością na rynkach wraz z groźbą otwartej wojny na Ukrainie spowodowała silną przecenę złotego i walut regionu. Kurs USD/PLN ustanowił nowe maksima 2014 r. Dziś posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, po którym spodziewamy się korekcyjnego odbicia kursu EUR/USD i nieco lepszej postawy polskiej waluty.
Wyhamowanie spadków na złotym, rynek patrzy na Ukrainę oraz EBC
2014-08-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę odreagowania spadków z wczorajszej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1982 PLN za euro, 3,1357 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4504 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,443% w przypadku papierów 10-letnich.
Przecena polskiej waluty
2014-08-06 Raport popołudniowy FMCMNa południe: Wykres pary EUR/USD wytrwale podąża w dół, do tego stopnia, że dziś momentami schodził poniżej 1,3340. Kwadrans po 15:00 mamy okolice 1,3350, a więc w dalszym ciągu euro jest słabe, a dolar mocny.
Rynki znów patrzą na Ukrainę
2014-08-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutTemat potencjalnej interwencji Rosji na Ukrainie powrócił wczoraj po południu na nagłówki komentarzy agencji informacyjnych, chociaż spora część uczestników rynku zdaje się podchodzić do tego sceptycznie.
Eurodolar ponownie najniżej w tym roku
2014-08-06 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar zniżkował wczoraj z okolic 1,3420 do 1,3350. Dołek osiągnięty został dziś rano. Oznacza to zejście do najniższego, od niemal trzech kwartałów poziomu. Silnemu osłabieniu uległ polski złoty. USD/PLN zwyżkuje na nowe ponad półroczne maksima, do okolic 3,14.
Drzwi coraz ciaśniejsze
2014-08-06 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersTegoroczne wakacje nie mają w sobie nic z sezonu ogórkowego. Szczególnie na złotym, gdzie przez kilka miesięcy nie działo się dosłownie nic, teraz inwestorzy coraz bardziej gwałtownie kierują się w stronę wyjścia, a drzwi stają się coraz ciaśniejsze. Winna jest Rosja, ale też dobre dane z USA.
Zmniejszona płynność uderza w złotego i obligacje
2014-08-06 Poranny Szkic Walutowy AFSOgraniczenie pieniędzy dostarczanych przez Fed powoduje dalszą ucieczkę od ryzykownych aktywów, co skutkuje przeceną złotego. Istnieje ryzyko kontynuowania przeceny powyżej poziomu 4,20 za euro i 3,15 za dolara. Amerykańska waluta otrzymuje kolejne wsparcie ze strony bardzo dobrych danych z gospodarki. Jutro posiedzenie EBC.
W górę na parach złotówkowych
2014-08-06 Raport poranny FMCMBardzo nisko: "Bardzo" to na ogół względne pojęcie, tym niemniej w tym wypadku jest ono chyba uzasadnione. Doszliśmy na EUR/USD do okolic 1,3360, a chwilami notowano poziomy jeszcze niższe. Daje to pewne – nawet dość wyraźne – pojęcie o tym, co zwie się niekiedy "sentymentem rynkowym".
Wydarzenia na wschodzie znów na niekorzyść złotego
2014-08-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę odreagowania wczorajszego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1840 PLN za euro, 3,1301 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4413 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do 3,512% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zwątpienie nie trwało długo
2014-08-05 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersPodczas gdy w Europie jest nadal tylko przyzwoicie, kolejne dane z USA pokazują, że gospodarka zdecydowanie przyspieszyła. Po krótkim zwątpieniu inwestorzy przystąpili zatem ponownie do kupowania dolara. Kurs EURUSD jest najniżej w tym roku.
Orzeł z przyciętymi skrzydłami
2014-08-05 Raport popołudniowy FMCMKolejny test: Dziś rano eurodolar znajdował się wysoko, kurs sięgał okolic 1,3420 – ale zapewne było to ustawianie się pod dane makroekonomiczne, które miały pojawić się o 10:00 i 11:00. Paradoksalnie bowiem te pozytywne w zasadzie odczyty ze Strefy Euro nie pobudziły już euro do dalszego wzrostu, a wręcz przeciwnie – po ich publikacji zaczęła się realizacja zysków.
Słabsze dane ze strefy euro, lepsze z Wysp
2014-08-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersPoranek na rynku walutowym zdominowały finalne odczyty indeksów PMI dla sektora usług w krajach Europy. Dla strefy euro łączny indeks wyniósł 54,2 pkt., podczas gdy rynek oczekiwał odczytu na poziomie 54,4 pkt. Rozczarował przede wszystkim odczyt z gospodarki Włoch.
Europejscy inwestorzy w kiepskim nastroju
2014-08-05 Wake Up Call - Komentarz Saxo BankPoczątek tygodnia na światowym rynku walutowym upłynął wyjątkowo spokojnie.
W ciągu dnia uwagę inwestorów z Europy przyciągnęły wiadomości o dynamice inflacji PPI w strefie euro, która w czerwcu wyniosła odpowiednio 0.1% m/m oraz -0.8% r/r, co było nieco lepszym wynikiem od przewidywanego.
W ciągu dnia uwagę inwestorów z Europy przyciągnęły wiadomości o dynamice inflacji PPI w strefie euro, która w czerwcu wyniosła odpowiednio 0.1% m/m oraz -0.8% r/r, co było nieco lepszym wynikiem od przewidywanego.
Dolar szuka kierunku
2014-08-05 Komentarz poranny DM BOŚRazem z końcem ubiegłego tygodnia zakończyła się – przynajmniej na razie – zmienność na eurodolarze. Od początku tego tygodnia notowania EUR/USD poruszają się w wąskiej konsolidacji, tuż powyżej 9-miesięcznych minimów osiągniętych kilka dni temu.
Dzień z sektorem usług
2014-08-05 Komentarz poranny TMS BrokersDziś w centrum uwagi znajdą się dane z sektora usług za lipiec. W godzinach dopołudniowych poznamy odczyty PMI dla strefy euro i Wielkiej Brytanii, natomiast popołudniu indeks ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie ciekawą może być reakcja rynków akcji na odczyt z USA.
Chwilowe uspokojenie. Sporo danych z gospodarek.
2014-08-05 Poranny Szkic Walutowy AFSRynki w stabilizacji przed czwartkowym wydarzeniem tygodnia jakim jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Złoty i obligacje zyskały. W centrum uwagi dziś odczyty PMI/ISM dla usług.
Poniedziałkowa sesja przyniosła odreagowanie po wyraźnym osłabieniu złotego w końcówce lipca.
Poniedziałkowa sesja przyniosła odreagowanie po wyraźnym osłabieniu złotego w końcówce lipca.
Dzień odczytów ze świata
2014-08-05 Raport poranny FMCMPMI i zamówienia: Wtorkowe kalendarium makroekonomiczne zawiera przynajmniej kilka ważnych odczytów, które mogą wpłynąć na wahania pary EUR/USD, a zatem – pośrednio – także na pary EUR/PLN i USD/PLN.
Próba odreagowania na PLN, obligacje w górę na płytkim rynku
2014-08-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, wtorkowy handel na rynku złotego przynosi próbę dalszego umocnienia polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest na rynku następująco: 4,1713 PLN za euro, 3,1074 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4268 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do 3,409% można więc mówić o ruchu ok. 10 pb.
Dane z rynku pracy osłabiają dolara
2014-08-04 Wake Up Call - Komentarz Saxo BankZgodnie z przewidywaniami ekonomistów, koniec tygodnia został zdominowany przez informacje obrazujące aktualną kondycję amerykańskiego rynku pracy. Jak wynika z danych opublikowanych przez tamtejszy urząd statystyczny, liczba osób zatrudnionych w sektorze pozarolniczym wyniosła w ostatnim miesiącu 209K, ...