Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyprzedaż w Rosji i dane z USA

Wyprzedaż w Rosji i dane z USA

2014-07-17 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Głównym tematem o poranku są nowe sankcje nałożone na Rosję, które powodują między innymi mocną wyprzedaż rubla. O godzinie 11 poznamy dane o inflacji z Europy, zaś po południu czeka nas spora porcja danych z USA.
Dziś decyzje dwóch banków centralnych

Dziś decyzje dwóch banków centralnych

2014-07-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar pozostaje silny i znajduje się obecnie w okolicach poziomu 1,3530. Od rana nieco osłabia się polski złoty. Największe ruchy widoczne są jednak na instrumentach związanych z Rosją, ze względu na informacje o rozszerzeniu sankcji nakładanych na ten kraj.

Euro najtańsze względem funta od dwóch lat

Euro najtańsze względem funta od dwóch lat

2014-07-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas środowej sesji amerykański dolar nadal się umacniał, jednak dzisiaj rano siła USD jest już wyraźnie mniejsza. Tak czy inaczej, bardziej niż dolar, uwagę inwestorów przyciąga obecnie słabość euro oraz siła funta brytyjskiego oraz jena japońskiego.
Nowe sankcje nie sprzyjają wzrostom na giełdach

Nowe sankcje nie sprzyjają wzrostom na giełdach

2014-07-17 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Czwartkowy poranek przynosi powrót do spadków na większości parkietów w Europie. Przyczyna jest dość klarowna: kolejna runda sankcji ze strony USA i UE wobec Rosji. Jak zwykle najciekawsze i najmocniejsze sankcje wdrażają Amerykanie.
Sankcje, ostrzejsza retoryka Fed wsparciem dla dolara

Sankcje, ostrzejsza retoryka Fed wsparciem dla dolara

2014-07-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost napięcia na linii Waszyngton-Moskwa oraz przybliżająca się perspektywa podwyżek stóp procentowych w USA wspierają notowania dolara, który powraca w rejon tegorocznych maksimów w relacji do euro. Złoty stabilny wobec wspólnej waluty, traci do dolara. Taka tendencja będzie dziś kontynuowana.
Złoty pozostaje stabilny, produkcja za czerwiec w kalendarzu

Złoty pozostaje stabilny, produkcja za czerwiec w kalendarzu

2014-07-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku przynosi kontynuację stabilizacji polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1340 PLN za euro, 3,0572 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4020 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,4000% w przypadku papierów 10-letnich (10YT).
Yellen zapowiada wzrost stóp procent

Yellen zapowiada wzrost stóp procent

2014-07-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Dla inwestorów po obu stronach Oceanu najważniejszych wydarzeniem wczorajszej sesji było bez wątpienia wystąpienie Janet Yellen, która w czasie przemówienia wygłoszonego przed komisją ds. bankowości przedstawiła półroczny raport Fed na temat polityki monetarnej.
Euro pod presją

Euro pod presją

2014-07-16 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,3550: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to wyraźne umocnienie waluty amerykańskiej. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3553, a więc przełamane zostały wsparcia zarówno te zlokalizowane w okolicach 1,36, jak i te na poziomie 1,3575.
Nadchodzi czas dolara

Nadchodzi czas dolara

2014-07-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze umocnienie dolara po wystąpieniu Janet Yellen w Senacie było kontynuowane dziś w nocy. USD umocnił się do wszystkich walut z grupy G10. Szczególnie silnie wobec walut Antypodów. Polski złoty w godzinach porannych lekko się umacnia. EUR/PLN spada w okolice 4,1350, a USD/PLN poniżej 3,05.
Ważne dane z UK, decyzja odnośnie stóp w Kanadzie

Ważne dane z UK, decyzja odnośnie stóp w Kanadzie

2014-07-16 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień na rynku walutowym miał kilka ciekawych wątków. Pierwszym z nich z pewnością było silne umocnienie funta powyższej niż oczekiwano inflacji w Wielkiej Brytanii. Rynek spodziewał się odczytu na poziomie 1,6%, natomiast opublikowany wynik wynosił 1,9%, co było czynnikiem do kontynuacji trendu wzrostowego na parze GBPUSD i mieliśmy nowe szczytu w okolicach 1,7190.
Nowozelandzki dolar pod presją podaży

Nowozelandzki dolar pod presją podaży

2014-07-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj rano efekty wczorajszego wystąpienia Janet Yellen przed amerykańskim Senatem powoli się zacierają. O ile we wtorek amerykański dolar umocnił się po słowach Yellen, to już dzisiaj ta waluta zeszła na dalszy plan, a o sytuacji na wykresach poszczególnych par walutowych decydują dane także spoza USA.
Dolar mocniejszy przed wystąpieniem J. Yellen

Dolar mocniejszy przed wystąpieniem J. Yellen

2014-07-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Podczas wystąpienia przed Senatem prezes Fed nie powiedziała nic, co mogłoby zmienić postrzeganie sytuacji na temat przyszłości polityki pieniężnej w USA. Dziś przesłuchanie w Izbie Reprezentantów. To rozdźwięk w danych między strefą euro a USA wpłynął pozytywnie na amerykańską walutę. Do końca tygodnia taka tendencja będzie kontynuowana.
Złoty stabilny, pomimo podwyższonej zmienności na szerokim rynku

Złoty stabilny, pomimo podwyższonej zmienności na szerokim rynku

2014-07-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji na wycenie, pomimo wcześniejszych dość wyraźnych impulsów zarówno lokalnych jak i z szerokiego rynku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1361 PLN za euro, 3,0495 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4010 PLN względem franka szwajcarskiego.
W centrum uwagi dane o inflacji z Polski oraz Janet Yellen

W centrum uwagi dane o inflacji z Polski oraz Janet Yellen

2014-07-15 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadal blisko 1,36: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to spadki wartości eurodolara, obecnie wyceniany jest on na 1,3607. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom 1,3650, wsparciem okolice 1,36, a później 1,3575.
Ożywienie po wczorajszym marazmie

Ożywienie po wczorajszym marazmie

2014-07-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wczoraj o poranku zwyżkował z okolic 1,36 do 1,3640, jednak obecnie znajduje się przy poziomie 1,3610. Od rana osłabia się polski złoty. Kurs EUR/PLN zwyżkuje w okolice 4,1450, a USD/PLN do 3,0450. Dzisiejszy kalendarz zawiera nieco więcej ważnych publikacji niż miało to miejsce wczoraj.
Diabeł tkwi w szczegółach

Diabeł tkwi w szczegółach

2014-07-15 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Pomimo środka wakacji dziś na rynku powinno być bardzo ciekawie. Wystąpienia szefowej Fed nigdy nie przechodzą bez echa, a raport w Kongresie składany jest tylko dwa razy w roku. Do tego dochodzą dane i to nie byle jakie, bo sprzedaż detaliczna i inflacja. W USA na dobre rozpoczął się też sezon wyników. Notowania powinny wyraźnie się ożywić.
Niewielkie zmiany po danych z Polski. Co ze sprzedażą w USA?

Niewielkie zmiany po danych z Polski. Co ze sprzedażą w USA?

2014-07-15 Poranny Szkic Walutowy AF
Bez reakcji po informacji o osłabieniu pozytywnych tendencji w handlu Polski. Rynki czekają na impuls. Dziś dane o sprzedaży detalicznej z USA i nastrojach w Niemczech. Złoty powinien lekko tracić, dolar zyskiwać na wartości.
Utrzymujące się zagrożenie deflacyjne w Polsce

Utrzymujące się zagrożenie deflacyjne w Polsce

2014-07-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań wobec głównych zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1375 PLN za euro, 3,0337 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4055 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Yellen ponownie

Yellen ponownie

2014-07-14 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Inwestorzy wreszcie mogą zabrać się do pracy po wczorajszych finałach mistrzostwach świata w piłce nożnej. Dzisiaj na rynkach walutowych mogliśmy zaobserwować całkiem dużą zmienność, co było spowodowane nie tylko tym wydarzeniem.
Słaby funt, ciekawy jen

Słaby funt, ciekawy jen

2014-07-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj po południu uwagę zwracał spadek GBP/USD poniżej 1,71 – chociaż tutaj funt słabł także w relacji do innych walut, co można wiązać z obawami, co do jutrzejszego odczytu czerwcowej inflacji CPI (ta w maju była przecież niższa od prognoz), ...