Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słabsze odczyty indeksów PMI

Słabsze odczyty indeksów PMI

2014-06-23 Raport poranny FMCM
Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości tej pary. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3592 i znajduje się blisko wsparcia w postaci krótkoterminowej linii trendu wzrostowego zapoczątkowanej 16 czerwca bieżącego roku. Jej przebicie zapewne spowodowałoby próbę ponownego ataku na okrągły poziom 1,35.
Wzrost ryzyka politycznego szkodzi złotemu

Wzrost ryzyka politycznego szkodzi złotemu

2014-06-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozostaje pod presją politycznego zamieszania po ujawnieniu kolejnych podsłuchów czołowych postaci rządu. Kurs EUR/PLN w okolicach czerwcowego maksimum, USD/PLN blisko 3-miesięcznych szczytów. Tracą również obligacje. Dziś raczej w kierunku umocnienia polskiej waluty. W dłuższym terminie przyszłość złotego wciąż niepewna.

Chiny dały dobry przykład

Chiny dały dobry przykład

2014-06-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Od piątkowego popołudnia eurodolar pozostaje relatywnie stabilny. Kurs EUR/USD utrzymuje się przy 1,36. Złoty od rana lekko odrabia straty. Kurs EUR/PLN zniżkuje w kierunku 4,16, a USD/PLN do 3,06.
Ryzyko polityczne uderza w złotego

Ryzyko polityczne uderza w złotego

2014-06-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie krajowej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1671 PLN za euro, 3,0620 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4226 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,660% w przypadku papierów 10-letnich.
Przecena dolara po posiedzeniu FOMC

Przecena dolara po posiedzeniu FOMC

2014-06-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wydarzeniem tego tygodnia było posiedzenie Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku i konferencja Janet Yellen. W kwestii luzowania ilościowego FED nie zaskoczył rynków. Zgodnie z oczekiwaniami, założeniami zredukował QE3 o kolejne 10 mld dolarów.
Łagodny komentarz FOMC

Łagodny komentarz FOMC

2014-06-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po Wicepremierze Piechocińskim, Premier D. Tusk także wspomina o możliwości rozpisania przedterminowych wyborów, jednak o dymisji nie ma mowy. Afera podsłuchowa „Wprost” nadal jest niebezpieczeństwem dla stabilności rządu oraz złotego. Fed dalej tnie program QE ale retoryki nie zaostrzył komunikatu.
Dolar nie chce zyskiwać

Dolar nie chce zyskiwać

2014-06-20 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Środowe posiedzenie FED było dobrą okazją do tego aby dolar wreszcie przełamał złą passę w tym roku. Wcześniej opublikowane dane o inflacji wskazały na jej powrót do celu 2%, a dane z rynku pracy w ostatnich 6 tygodniach pozostawały bardzo dobre. Nie było zatem powodów do obaw o dolara przed posiedzeniem FED.
Czy FED pomoże dolarowi?

Czy FED pomoże dolarowi?

2014-06-18 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar zwyżkuje: Dzisiejsza europejska część sesji na głównej parze walutowej to wzrosty kursu eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3571. Do końca dnia może być już względnie spokojnie, ponieważ większość uczestników rynku, a szczególnie duzi gracze czekają już na decyzje FOMC ...
FED, FED, FED…

FED, FED, FED…

2014-06-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Komunikat po dwudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej poznamy o godz. 20:00. Większa od oczekiwanej, czyli 10 mld USD miesięcznie, redukcja programu skupu aktywów QE3, byłaby dużym zaskoczeniem – oznaczałaby też, że QE3 zostałoby wygaszone do września i być może wtedy Rezerwa Federalna mogłaby dać sygnał, ...
W oczekiwaniu na decyzję Yellen

W oczekiwaniu na decyzję Yellen

2014-06-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ze względu na zaplanowane na dzisiaj posiedzenie FOMC, podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągały informacje na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w USA.
Co dalej ze złotym

Co dalej ze złotym

2014-06-18 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Ostatnie dni przynoszą dynamiczną wyprzedaż polskiej waluty. Funt jest najdroższy od niemal dwóch lat, dolar wyraźnie oddalił się od bariery 3,00; a kurs EURPLN szybko zmierza w okolicę 4,15. Przyczyn osłabienia złotego jest kilka, a najgłośniejszy powód jest wydarzeniem raczej medialnym – mowa oczywiście o aferze taśmowej.
W oczekiwaniu na FED

W oczekiwaniu na FED

2014-06-18 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po dość płaskich sesjach na giełdach w Europie i na Wall Street oraz w Azji dziś zmienność na rynkach powinna być dużo większa. Wydarzeniem dnia będzie dziś posiedzenie Rezerwy Federalnej. O godz. 20:00 poznamy komunikat banku oraz najnowsze projekcje makroekonomiczne. O godz. 20:30 podczas konferencji prasowej wystąpi szefowa FED – Janet Yellen.
Władze monetarne w centrum uwagi

Władze monetarne w centrum uwagi

2014-06-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Odczyt wyższej od oczekiwań inflacji w USA umocnił amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,3535 i dziś nad ranem stabilizuje się tuż powyżej tego poziomu. Złoty ponownie traci na wartości. Kurs EUR/USD zbliża się do maksimów z tego tygodnia na 4,15, a USD/PLN powraca powyżej 3,06.
Dziś w centrum uwagi będzie FOMC

Dziś w centrum uwagi będzie FOMC

2014-06-18 Raport poranny FMCM
Mała zmienność na EUR/USD: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu w okolicach 1,354. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są okolice 1,3588, wsparciem zaś 1,3514.
Negatywna niespodzianka przed Fed – rośnie inflacja w USA

Negatywna niespodzianka przed Fed – rośnie inflacja w USA

2014-06-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Prezes koalicyjnego PSL wspomina o wcześniejszych wyborach, RPP bez udziału dwóch członków wydaje uspokajające oświadczenie w sprawie M. Belki, a złoty i obligacje słabną. Niebezpieczeństwa dla złotego wciąż realne. W USA rośnie inflacja, co zwiększa presję na Fed by dalej ciął program QE i zaostrzył retorykę komunikatu.
Złoty wyhamował spadki, inwestorzy czekają na FED

Złoty wyhamował spadki, inwestorzy czekają na FED

2014-06-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację wczorajszej, lokalnej stabilizacji na parach związanych z polską walutą. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1400 PLN za euro, 3,0573 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4008 PLN względem franka szwajcarskiego.
Szybkie uspokojenie

Szybkie uspokojenie

2014-06-17 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
We wtorek rano notowania złotego są bardzo stabilne. Korzystając z poprawy globalnego sentymentu polska waluta odrobiła część wczorajszych strat i rynek szybko zapomina o aferze taśmowej. Oczywiście w mediach temat ten pozostanie jeszcze bardzo długo, ale rynki przechodzą już do innych kwestii.
Dzisiaj w kalendarzu amerykańska inflacja

Dzisiaj w kalendarzu amerykańska inflacja

2014-06-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dane nt. inflacji CPI w USA były ostatnio ignorowane przez rynki – to w pewnym sensie efekt przyzwyczajenia do niskich stóp procentowych. Oczywiście poza CPI warto też śledzić dane PCE i inne agregaty, które mogą mieć wpływ na decyzję FED.
Złoty trwale przeceniony. Stabilizacja przed decyzją Fed.

Złoty trwale przeceniony. Stabilizacja przed decyzją Fed.

2014-06-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Afera taśmowa zostaje powoli wygaszana, ale złoty został wczoraj trwale przeceniony. Dziś techniczne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Być może pojawi się specjalny komunikat. Raczej z pozytywnym przesłaniem dla złotego. Na rynku międzynarodowym spokojnie przed kluczowym posiedzeniem Fed.
Spadki na złotym wyhamowały, inwestorzy ponownie patrzą na szeroki rynek

Spadki na złotym wyhamowały, inwestorzy ponownie patrzą na szeroki rynek

2014-06-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przebiega pod znakiem dalszego, lekkiego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1409 PLN za euro, 3,0502 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4009 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,543% w przypadku papierów 10-letnich.