Które konto dla nastolatka wybrać? Podpowiadamy!

Które konto dla nastolatka wybrać? Podpowiadamy!
Artykuł sponsorowany
Data dodania: 2024-05-15 (15:09)

Sięgając do portfela, coraz częściej wyciągamy z niego nie gotówkę, a kartę. Tradycyjne płatności powoli odchodzą w zapomnienie. Nic dziwnego – transakcje bezgotówkowe są wygodniejsze i szybsze – nie trzeba nerwowo szukać drobnych w portfelu. Może warto iść za ciosem i wypłacać dziecku kieszonkowe nie w gotówce, a bezpośrednio na konto? Najpierw jednak trzeba wybrać odpowiednie konto dla nastolatka.

Po co nastolatkowi konto w banku?


Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko potrzebuje konta w banku? Sprawdź, dlaczego warto mu je założyć.


  • • Edukacja finansowa

Pierwsze konto to dobra okazja do nauki zarządzania własnymi pieniędzmi. Nastolatek dysponuje określoną kwotą, którą może wydać od razu lub część odłożyć. Kiedy sam zacznie robić zakupy, pozna realną wartość pieniądza.


  • • Niezależność finansowa

Nastolatek może dysponować swoimi pieniędzmi – planować wydatki i oszczędności. W ten sposób uczy się niezależności finansowej.


  • • Wygodne rozwiązania

Razem z kontem w banku, nastolatek (powyżej 13 lat) zyskuje dostęp do aplikacji mobilnej, która oferuje wiele przydatnych na co dzień funkcjonalności. Za pomocą aplikacji, nastolatek może łatwo kupić bilet komunikacji miejskiej, doładować telefon czy zrobić przelew BLIK koledze lub koleżance.


Na co zwrócić uwagę, przy wyborze konta dla nastolatka?


Wbrew pozorom, ofert bankowych dla nastolatków jest sporo, dlatego łatwo pogubić się w gąszczu przeróżnych ofert. Sprawdź, na które cechy warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając konto dla nastolatka. Jedną z ofert konta dla młodych znajdziesz tutaj: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta/konto-santander-dla-mlodych-13-17-lat.


  • • Brak opłat za prowadzenie rachunku

Jedna z najistotniejszych kwestii to koszty prowadzenia rachunku. Najczęściej, jedynym dochodem nastolatka jest kieszonkowe. Konieczność uiszczania opłaty za konto będzie dla niego wyjątkowo uciążliwa i obciąży i tak już mocno ograniczony budżet. Właśnie dlatego najlepiej wybrać konto, za którego prowadzenie i utrzymanie nastolatek nie będzie musiał płacić.


  • • Funkcjonalności za 0 zł

Usługi, z których często korzystają nastolatki, powinny być dostępne bez dodatkowych opłat. Chodzi m.in. o wypłaty z bankomatów, korzystanie z karty debetowej czy przelewy BLIK.


  • • Możliwość oszczędzania

Konto dla nastolatka powinno pełnić rolę edukacyjną. Warto wybrać dla niego konto z możliwością oszczędzania. Dzięki temu, młody człowiek będzie mógł na własnej skórze przetestować, skąd biorą się oszczędności.


Konto dla nastolatka – nie zapomnij o edukacji


Pierwsze konto w banku to dla młodego człowieka pierwszy krok do wkroczenia w świat finansów. Dla wielu nastolatków będzie to emocjonująca przygoda, dzięki której poznają realną wartość pieniądza i zgromadzą pierwsze oszczędności. Zanim jednak, nastolatek rozpocznie bankową przygodę, warto z nim porozmawiać na temat cyberbezpieczeństwa.


W sieci nie brakuje oszustów, a osoby, które dopiero wkraczają w świat bankowości internetowej, mogą okazać się dla nich szczególnie łakomym kąskiem. Nastolatka warto uwrażliwić szczególnie na to, by nie klikał w niesprawdzone linki, stosował silne hasła, korzystał z aktualnych programów antywirusowych i zawsze upewniał się, czy znajduje się na oficjalnej stronie banku.Źródło: Artykuł sponsorowany
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Banki - Najnowsze wiadomości i komentarze

Kredyt konsolidacyjny – ile można na nim zyskać?

Kredyt konsolidacyjny – ile można na nim zyskać?

2024-04-04 Artykuł sponsorowany
Regulujesz kilka zobowiązań finansowych wobec banków i męczy cię pamiętanie o terminach spłaty każdego z nich? Jeśli chcesz płacić tylko jedną miesięczną ratę, wcale nie musisz regulować przed czasem zaciągniętych kredytów. Rozwiązaniem może okazać się pożyczka konsolidacyjna – sprawdź, co możesz na tym zyskać.
Lista banków w Polsce 2024

Lista banków w Polsce 2024

2024-03-28 Poradnik konsumenta
Polska, będąca gospodarką o silnych tradycjach bankowych, które sięgają XIX wieku, dziś jest domem dla wielu instytucji finansowych, w tym zarówno banków krajowych, jak i zagranicznych. Przyjrzyjmy się bankowości w Polsce i temu, jakie banki funkcjonują obecnie na terenie naszego kraju. Wszystko potwierdzi lista banków w Polsce wraz z krótkim omówieniem.
Złota karta kredytowa – czy nadal jest tak elitarna?

Złota karta kredytowa – czy nadal jest tak elitarna?

2024-03-05 Artykuł sponsorowany
W kręgu bankowości prywatnej złota karta kredytowa stanowiła ekskluzywny symbol luksusu. Jednak w miarę upływu lat jej znaczenie ewoluowało. Dziś wartości, jakie kiedyś reprezentowała, przeniosły się na inne prestiżowe karty kredytowe. Jeżeli szukasz narzędzia, które zapewni Ci nie tylko pełne możliwości płatnicze, ale także szereg korzyści, wpływających na Twój komfort, zapewne zainteresują Cię te dostępne w Private Banking Banku Pekao S.A.
Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

Płatności online – poznaj dostępne metody i ich możliwości

2024-02-14 Poradnik konsumenta
Współczesny krajobraz e-commerce jest nie tylko dynamicznie rozwijający się, ale również coraz bardziej złożony, wymagający od przedsiębiorców i konsumentów elastyczności w zakresie realizacji płatności. W tym kontekście, platformy płatnicze dla stron internetowych stanowią kluczowy element infrastruktury e-handlu, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne przeprowadzanie płatności online. Wybór odpowiedniej platformy płatniczej ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla zapewnienia wygody użytkowników, ale także dla ochrony ich danych finansowych i osobistych.
AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

AI w bankowości – przyszłość czy teraźniejszość?

2024-01-24 Poradnik konsumenta
Bankowość drugiej dekady XXI wieku w dużej mierze opiera się na optymalizacji kosztów i zautomatyzowanym zarządzaniu procesami. W centrum tej transformacji znajduje się sztuczna inteligencja, która zmienia sposób, w jaki instytucje finansowe funkcjonują, zarządzają ryzykiem i komunikują się z klientami. Czy AI w bankowości to wciąż melodia przyszłości, czy już teraźniejszość?
Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

Konsolidacja chwilówek online – czy się opłaca?

2024-01-17 Poradnik kredytobiorcy
Chwilówki online to krótkoterminowe pożyczki udzielane przez instytucje finansowe przez Internet. Są one często dostępne bez zbędnych formalności i weryfikacji zdolności kredytowej, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób borykających się z nagłymi wydatkami. Niestety, wysokie opłaty i prowizje, jakie często towarzyszą tym pożyczkom, mogą prowadzić do spirali zadłużenia. W odpowiedzi na problemy związane z nadmiernym zadłużeniem konsolidacja chwilówek online staje się popularnym rozwiązaniem. Czy ta opcja się opłaca?
Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

Na czym polega konsolidacja chwilówek online?

2024-01-16 Poradnik kredytobiorcy
Krótkoterminowe pożyczki nie są niczym nowym, natomiast wydaje się, że wraz z rozpowszechnieniem się dostępności Internetu zyskały na znaczeniu. Decyduje się na nie wiele osób — i dla części nie staje się to problemem, ale dla niektórych może oznaczać początek spirali zadłużenia, z której trudno się wydostać.
Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

Terminal do płatności kartą – must have w Twojej firmie

2023-12-06 Poradnik przedsiębiorcy
Każda firma – niezależnie od branży, skali działalności czy doświadczenia na rynku – musi dostosowywać się do panujących trendów oraz rosnących oczekiwań klientów. Dotyczy to również kwestii metod płatności, wśród których coraz większą popularnością konsumentów cieszą się transakcje bezgotówkowe, wykonywane kartą, telefonem lub zegarkiem. Dlatego prawdziwym must have w firmach stają się terminale płatnicze.
Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

Jak zarządzać długiem: Poradnik, jak poprawić swoją sytuację finansową

2023-11-15 Poradnik kredytobiorcy
Wysoka inflacja, podwyżki rat kredytów i pożyczek oraz coraz wyższe koszty gazu, energii elektrycznej i paliwa zachwiały płynnością finansową tysięcy gospodarstw domowych. Skutecznym sposobem na odciążenie domowego budżetu może być sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny. Czym jest w praktyce, jak działa i jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy.
Kredyt online – co musisz wiedzieć?

Kredyt online – co musisz wiedzieć?

2023-10-26 Artykuł sponsorowany
Potrzebujesz pilnie gotówki? Skorzystaj z kredytu bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie, które można znaleźć w ofercie wielu banków. Wniosek o taki kredyt możesz złożyć z dowolnego miejsca – siedząc wygodnie na kanapie lub opalając się na plaży. Sprawdź, co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym online.