Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Banki centralne mówią jedno, rynek widzi co innego

Banki centralne mówią jedno, rynek widzi co innego

2013-08-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Retoryka największych banków centralnych świata pozostaje łagodna, jednak rynek nie ignoruje sygnałów dochodzących z gospodarek i zakłada nieodległe zacieśnienie monetarne. Reakcja funta po publikacji kwartalnego raportu o inflacji jest tego najlepszym przykładem. Złoty pozostaje jednak mocny i taka tendencja powinna utrzymać się podczas dzisiejszej sesji.
Decyzja BoJ zgodna z oczekiwaniami

Decyzja BoJ zgodna z oczekiwaniami

2013-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza publikacja danych z niemieckiego przemysłu nie pomogła eurodolarowi, który co prawda wzrósł w reakcji na odczyt, jednak po chwili cofnął się kilkadziesiąt pipsów niżej i tym samym kontynuował stabilizację pomiędzy 1,3230 i 1,3320, która trwała od początku tygodnia.

Wybicie nastąpiło

Wybicie nastąpiło

2013-08-08 Raport poranny FMCM
Opór przebity: Przez dwa tygodnie prawidłowy był taki opis sytuacji na eurodolarze, który mówił o konsolidacji pomiędzy 1,32 a 1,33. Dopiero wczoraj i dziś w nocy pojawiły się mocniejsze sygnały mogące sugerować, że konsolidacja się zakończyła, a piłka znalazła się po stronie byków grających na zwyżkę wartości euro kosztem waluty amerykańskiej.
Spokojny handel na złotym, rynek czeka na impulsy

Spokojny handel na złotym, rynek czeka na impulsy

2013-08-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszej próbie osłabienia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2105 PLN za euro, 3,1547 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4204 PLN względem franka szwajcarskiego.
Bez zaskoczenia

Bez zaskoczenia

2013-08-07 Raport popołudniowy FMCM
Nieco powyżej 1,33: Rano sugerowaliśmy, że dopiero naprawdę dobry odczyt z Niemiec może – po nocnym i porannym zejściu na nieco niższe poziomy – pobudzić eurodolara do wybicia się nad 1,33. W istocie, odczyt zaskoczył chyba nawet tych, którzy starali się dyskontować nie tylko prognozę, ale i wyniki powyżej niej.
Złoty słabnie względem funta

Złoty słabnie względem funta

2013-08-07 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień zdominowało jedno wydarzenie – forward guidance wprowadzony przez bank centralny Anglii. Złoty zachowuje się dość stabilnie względem większości głównych walut. Wyjątkiem jest oczywiście GBPPLN. Funt jest dziś chętnie kupowany przez inwestorów na całym świecie.
Jak rosną szanse na ograniczenie QE3 we wrześniu

Jak rosną szanse na ograniczenie QE3 we wrześniu

2013-08-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
O ile początkowo rynki finansowe ignorowały opublikowane wczoraj po południu lepsze dane nt. czerwcowego deficytu handlowego USA, to na dłuższą metę nie ma to sensu. Wyraźnie niższy deficyt to sygnał do rewizji w górę dynamiki PKB za II kwartał, a członkowie FED (Lockhart i Evans) dali do zrozumienia, że ograniczenie skali programu QE3 jest coraz bliżej.
Dobre dane z Niemiec wzmocniły euro

Dobre dane z Niemiec wzmocniły euro

2013-08-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dane z niemieckiej gospodarki nadały nieco kierunku na eurodolarze. Przypomnijmy, iż w dniu wczorajszym o godz. 12 opublikowane zostały dane dotyczące zamówień w przemyśle dla Niemiec. Wynik na poziomie 3,8% był pozytywnym zaskoczeniem, gdyż prognoza mówiła o 1% wzroście.
Świetne dane kontra Evans

Świetne dane kontra Evans

2013-08-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień był świetnym przykładem dylematu, przed jakim stoją inwestorzy na rynku akcji. Dane makro były świetne, a mimo to na rynki przyszła korekta. Stało się tak wobec słów jednego z członków FOMC. Co ciekawe, na te wypowiedzi nie zareagował dolar. Dziś ważne wydarzenie dla funta.
Bez wsparcia nie dojdzie do przełamania wsparcia

Bez wsparcia nie dojdzie do przełamania wsparcia

2013-08-07 Komentarz walutowy Alior Bank
We wtorek na rynku kontynuowana była stabilizacja, a inwestorom udzielał się wakacyjny nastrój. Eurozłoty wyraźnie zbliżył się do kluczowego wsparcia na poziomie 4,20, jednak dynamika handlu pozostawała zbyt niska, aby rokować wybiciem w dół.
Euro i złoty pozostają mocne

Euro i złoty pozostają mocne

2013-08-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurodolar utrzymuje się na wysokich poziomach, powyżej 1,33. EUR/PLN na kluczowym wsparciu (4,20). W centrum uwagi raport o inflacji z Wielkiej Brytanii. Ważny w kontekście przyszłości polityki pieniężnej na Wyspach po bardzo dobrych danych z gospodarki.
Raport inflacyjny BoE

Raport inflacyjny BoE

2013-08-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar znajduje się na 1,3310. Kurs EUR/USD testuje opór wyznaczony przez górną bandę długoterminowej formacji trójkąta oraz znajdujący się w pobliżu 61,8 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu spadkowego rozpoczętego w lutym bieżącego roku.
Czy niemiecki odczyt zmieni sytuację?

Czy niemiecki odczyt zmieni sytuację?

2013-08-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wokół charakterystycznego poziomu: Wczoraj na eurodolarze zostały w końcu podjęte próby pokonania poziomu oporu 1,33. Zgodnie z tym, co zakładaliśmy, wykres – po tym, jak zawędrował mniej więcej do 1,3315 – osunął się niżej, choć tylko do 1,3390. Później, nad ranem, rozpoczęła się kolejna aprecjacja, na razie jednak wszystko to są bardzo skromne ruchy.
Wakacyjny rynek złotego, aukcja długu w tle

Wakacyjny rynek złotego, aukcja długu w tle

2013-08-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty w rejonie wczorajszych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2080 PLN za euro, 3,1629 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4182 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Niższy deficyt handlowy w USA powinien umocnić dolara, ale…

Niższy deficyt handlowy w USA powinien umocnić dolara, ale…

2013-08-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:30 dane pokazały spadek deficytu handlowego USA do 34,22 mld USD w czerwcu z wcześniejszych 45 mld USD w maju (po rewizji). To znacznie lepsze dane od oczekiwań - mediana kształtowała się na poziomie 43,5 mld USD – i najlepszy odczyt od października 2009 r.
Pary złotowe na minimach

Pary złotowe na minimach

2013-08-06 Raport popołudniowy FMCM
Nieśmiałe ataki na 1,33: Pozytywnym sygnałem dla rynków finansowych, a w każdym razie dla tej strony, która gra na zwyżkę notowań pary EUR/USD był odczyt na temat zamówień w przemyśle z Niemiec za czerwiec. Spodziewano się wzrostu tego wskaźnika o 1,0 proc. m/m, a tymczasem faktyczny wynik to 3,8 proc.
Mało danych makro, giełda w centrum uwagi

Mało danych makro, giełda w centrum uwagi

2013-08-06 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejsze kalendarium było stosunkowo puste. Mało danych gospodarczych powoduje, że sesja na światowych parkietach przebiega w spokojnych nastrojach. Najważniejszą informacją z rodzimego rynku są nadchodzące zmiany na warszawskiej GPW.
Chińczycy szykują się na słabsze dane?

Chińczycy szykują się na słabsze dane?

2013-08-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie dni przynoszą zwiększoną aktywność Ludowego Baku Chin w operacjach repo – innymi słowy PBOC zwiększa płynność, aby obniżyć krótkoterminowe stopy procentowe. Tamtejsza prasa spekuluje też o dopuszczeniu do możliwości nieznacznej deprecjacji tamtejszego juana (kurs jest ustalany na bazie widełek).
Publikacja PMI dla usług nie rozstrzygnęła sytuacji na EURUSD

Publikacja PMI dla usług nie rozstrzygnęła sytuacji na EURUSD

2013-08-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na eurodolarze wciąż trwa duże niezdecydowanie. Poziom 1,33 stał się bardzo trudny do sforsowania przez byki. Wczorajszy dzień nie pomógł kupującym EURUSD. W dniu wczorajszym od rana publikowane były wskaźniki PMI dla sektora przemysłowego w strefie euro i poszczególnych krajach.
Świetne dane z Europy i USA

Świetne dane z Europy i USA

2013-08-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsze indeksy PMI dla sektora usług w strefie euro potwierdziły, że sytuacja w Europie zaczyna się powoli poprawiać. Na Wyspach i w Stanach Zjednoczonych, gdzie koniunktura od dłuższego czas jest lepsza niż w strefie euro, ożywienie także przybiera na sile.