Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Indeksy PMI kluczowe w tym tygodniu

Indeksy PMI kluczowe w tym tygodniu

2013-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej eurodolar stabilizował się w okolicach piątkowego zamknięcia. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3320. Od rana osłabia się polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta szósty dzień z rzędu, obecnie znajduje się na poziomie 4,2370, a kurs USD/PLN na 3,18.
Na stabilnym rynku złoty koryguje wzrosty

Na stabilnym rynku złoty koryguje wzrosty

2013-08-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek handlu w nowym tygodniu przynosi lekkie spadki wartości złotego. EUR/PLN zmaga się z lokalnym szczytem na 4,2400. Eurodolar oddala się od kluczowego oporu na 1,34. Dziś GUS opublikuje dane z rynku pracy (wynagrodzenia i zatrudnienie). Jutro raport o sprzedaży detalicznej. Odczyty z rodzimej gospodarki powinny wspierać notowania polskiej waluty.

Kto przeważy?

Kto przeważy?

2013-08-19 Raport poranny FMCM
Do 1,34 droga daleka: Zgodnie z tym, czego się spodziewaliśmy, eurodolar – mimo wszelkich zawirowań – nie dotarł do 1,34, a więc tym bardziej nie przekroczył tej linii. Kurs w poniedziałek rano oscyluje w okolicach 1,3325, czyli znów nieco przeważyły niedźwiedzie.
Kolejny wzrostowy tydzień

Kolejny wzrostowy tydzień

2013-08-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowe święto spowodowało, iż zarówno w środę, jak i w piątek popyt w Warszawie musiał mieć nieco przycięte skrzydła. W istocie notowania, takie jak dzisiejsze zwykle sprowadzają się do dostosowania wycen do wydarzeń w otoczeniu i rynek wypełnił zadanie w sposób modelowy.
Napięta sytuacja

Napięta sytuacja

2013-08-16 Raport tygodniowy FMCM
Nadal w górze: To, że handel toczył się dziś przy stosunkowo małej zmienności kursu i braku danych makro wcale nie musi oznaczać, że na rynku nie ma napięcia. W istocie bowiem jeszcze niedawno wydawało się, że kurs eurodolara potoczy się w dół, a amerykańska waluta się umocni, tymczasem na razie widać ruch w górę, a zatem umocnienie euro.
Zasłużony odpoczynek polskiej waluty

Zasłużony odpoczynek polskiej waluty

2013-08-16 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Polska waluta ma za sobą passę kilku tygodni wzrostów, jednak nic nie trwa wiecznie. Ostatnie pięć dni przyniosło nam korektę na rynku złotego, korektę która jest uzasadniona zarówno czynnikami technicznymi, jak i fundamentalnymi. Przerwy, póki co, nie potrzebują warszawskie byki.
Rynek ma wątpliwości co do ograniczenia QE3 we wrześniu

Rynek ma wątpliwości co do ograniczenia QE3 we wrześniu

2013-08-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po publikacji nieco słabszych danych nt. aktywności gospodarki w regionie Nowego Jorku i Filadelfii, a także braku zmiany miesięcznej dynamiki produkcji przemysłowej w lipcu, na rynkach znów pojawiła się niepewność, czy aby scenariusz, który znów zaczął być rozgrywany w ostatnich dniach, ...
Wysoka zmienność na płytkim rynku

Wysoka zmienność na płytkim rynku

2013-08-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Po umocnieniu z ostatnich kilku dni dolar amerykański ponownie stracił na wartości. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3340. Na wartości traci również polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,2280, a USD/PLN do 3,1680. Dziś największą uwagę powinny przykuć dane z rynku nieruchomości (14:30) oraz indeks nastrojów konsumentów (15:55) w USA.
Ograniczenie QE3 zbliża się wielkimi krokami

Ograniczenie QE3 zbliża się wielkimi krokami

2013-08-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Czwartek, świąteczny w Polsce, okazał się być najciekawszym dniem rynkowym od kilku tygodni. Inwestorzy stawiają wszystko na jedną kartę – ograniczenie QE3 nastąpi we wrześniu. Rentowności obligacji szybują w górę, wyceny akcji spadają, Wielka Brytania nie zwalnia tempa.
Pośród informacyjnego szumu

Pośród informacyjnego szumu

2013-08-16 Komentarz walutowy Alior Bank
Coraz więcej nerwowości wkrada się w notowania na rynku walutowym, a wszystko związane jest z wciąż niejasna sytuacją, kiedy Rezerwa Federalna zdecyduje się na ograniczanie programu skupu aktywów. Czwartkowe dane z amerykańskiej gospodarki tylko dodały wątpliwości.
Chwilowa zadyszka w przemyśle USA, dolar wyraźnie traci

Chwilowa zadyszka w przemyśle USA, dolar wyraźnie traci

2013-08-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dynamiczne zmiany na rynku walutowym po serii, generalnie słabszych niż się spodziewano, danych z amerykańskiej gospodarki. Eurodolar mocno w górę, spadkowa korekta już się zakończyła. Złoty słabszy do euro i stabilny do dolara, na przestrzeni sesji będzie odzyskiwał siły.
Wczorajsza sesja na rynku walutowy przyniosła dużą zmienność kursu EUR/USD.
A jednak próba utrzymania wzrostów na EUR/USD?

A jednak próba utrzymania wzrostów na EUR/USD?

2013-08-16 Raport poranny FMCM
Słabo w Stanach: Wygląda na to, że rynek uznał, iż w obliczu wczorajszych słabych danych z USA wypada spróbować jeszcze przylgnięcia do euro. Widomym znakiem tego był wzrost kuru pary EUR/USD z okolic 1,32 aż do 1,3360.
Inflacja PPI w USA nie jest tak ważna, jak jutrzejsze dane

Inflacja PPI w USA nie jest tak ważna, jak jutrzejsze dane

2013-08-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Odczyt inflacji w cenach producentów (PPI) wskazał na niższy od spodziewanego wzrost w lipcu - także w ujęciu bazowym, odpowiednio o 0,1 proc. m/m i 1,2 proc. r/r – co rynek wykorzystał jako pretekst do nieznacznego osłabienia dolara. W przypadku EUR/USD nie udało się sforsować wczorajszego minimum na 1,3232 i po południu wróciliśmy ponad poziom 1,3260.
Brak siły byków na eurodolarze?

Brak siły byków na eurodolarze?

2013-08-14 Raport popołudniowy FMCM
Popyt nie może przeważyć: Dobre dane z gospodarki niemieckiej, jak również ze Strefy Euro, nie odmieniły znacząco spadkowej sytuacji na wykresie EUR/USD. Tuż po ich publikacji widać było jedynie skromny ruch w górę do 1,3280.
Dobre dane przed długim weekendem

Dobre dane przed długim weekendem

2013-08-14 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środa przyniosła nam dwa bardzo istotne odczyty danych makroekonomicznych z Polski i kolejne dobre dane z europejskich gospodarek. Na szerokim rynku znów zyskuje funt, polska waluta traci na wartości, a giełdowe byki nadal panują na warszawskiej giełdzie.
Dobre dane z krajów strefy euro

Dobre dane z krajów strefy euro

2013-08-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dwie największe europejskie gospodarki pozytywnie zaskoczyły inwestorów. W godzinach porannych wskaźniki PKB opublikowały Francja i Niemcy. Niemiecki PKB w II kw. wzrósł o 0,7% k/k, natomiast francuski o 0,5% k/k i był to pierwszy od dwóch kwartałów dodatni wzrost tego wskaźnika.
Bullard w centrum uwagi

Bullard w centrum uwagi

2013-08-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie Dennis Lockhart z FED nadal pozostaje dość ostrożny – jego zdaniem pierwsze ograniczenie programu QE3 nie powinno być duże, gdyż rynek pracy nie jest jeszcze zbyt mocny – ale nie odrzuca scenariusza, że decyzja taka zapadnie już we wrześniu.
Dane na razie zgodnie z planem

Dane na razie zgodnie z planem

2013-08-14 Komentarz walutowy Alior Bank
Jak można było się spodziewać we wtorek cała uwaga uczestników rynku walutowego skupiła się na danych o sprzedaży detalicznej z USA. Jeszcze przed południem odczyty produkcji przemysłowej ze strefy euro oraz indeks ZEW, mierzący nastroje wśród niemieckich inwestorów i analityków, próbowały podnieść zmienność na walutach na korzyść euro, ...
Europa znów rośnie

Europa znów rośnie

2013-08-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Drugi kwartał był bardzo dobry w europejskiej gospodarce. Południe kurczyło się mniej, Francja urosła o 0,5% q/q, a Niemcy aż o 0,7%. W Europie jest lepiej, ale dane za drugi kwartał nieco przekłamują ten obraz. Dziś protokół z posiedzenia BoE, brytyjskie dane oraz wystąpienia Bullarda.
Dane o PKB potwierdzą początek ożywienia w Polsce

Dane o PKB potwierdzą początek ożywienia w Polsce

2013-08-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Utrzymanie pozytywnych tendencji w konsumpcji za oceanem podtrzymały tendencję spadku notowań eurodolara i zaszkodziły złotemu. Początek handlu przynosi test kluczowego poziomu 4,20 na EUR/PLN. Czy lepszy odczyt danych o PKB w Polsce wesprze notowania złotego?