Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Panika na rynkach finansowych. Dolar coraz mocniejszy

Panika na rynkach finansowych. Dolar coraz mocniejszy

2013-09-05 Raport popołudniowy FMCM
ECB nie obniżył stóp, ale…: Dzisiejsza sesja zagwarantowała nam sporo emocji. Za powyższy stan rzeczy odpowiedzialne były dane z USA oraz posiedzenie ECB i późniejsza konferencja z udziałem – Mario Draghiego. Jeżeli chodzi o dane z USA (do tej pory poznaliśmy głównie dane z amerykańskiego rynku pracy) to ...
OFE ciążą cenom akcji, GPW czerwoną wyspą

OFE ciążą cenom akcji, GPW czerwoną wyspą

2013-09-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach globalnych mamy wyczekiwanie na dzisiejsze i jutrzejsze wydarzenia. Seria danych makroekonomicznych i posiedzenia banków centralnych będą miały ogromny wpływ na notowania. W Polsce jednak tematem numer jeden jest OFE. Zmiany zaproponowane przez rząd są negatywne dla akcji, złotego i obligacji i właśnie takie reakcje obserwujemy.

Zmiany w OFE nie dotkną złotego, na razie

Zmiany w OFE nie dotkną złotego, na razie

2013-09-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Finalna decyzja polskiego rządu odnośnie zmian w systemie emerytalnym była zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami. Plan zawiera w sobie elementy z dwóch opcji przedstawionych w czerwcu. Warta ok. 120 mld zł część obligacyjna OFE zostanie przekazana do ZUS, natomiast fundusze będą dalej inwestować pieniądze w akcje.
W cieniu OFE

W cieniu OFE

2013-09-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych miała być zdominowana przez decyzje o zmianach w systemie emerytalnym. W efekcie już na progu sesji jasne było, że handel podzieli się na dwie części. W pierwszej rynek zamrozi się w oczekiwaniu na konferencję ministrów a w drugiej odniesie się do głosów z rządu.
Cios wymierzony w OFE i GPW

Cios wymierzony w OFE i GPW

2013-09-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Zgodnie z tym co pisaliśmy rano, dzisiejsza sesja była decydująca dla polskiej giełdy. Rząd podjął decyzję w sprawie OFE, a jak oceniają ją inwestorzy, widzimy po wykresie WIG20. Mocno traci także rynek polskich obligacji skarbowych, stabilnie zachowuje się jedynie polska waluta.
Konsolidacja na EUR/USD

Konsolidacja na EUR/USD

2013-09-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że przed jutrzejszym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego, a konkretnie konferencją prasową Mario Draghiego o godz. 14:30, aktywność inwestorów wyraźnie spada. Oba obozy mają swoje argumenty i teraz pozostaje czekanie na fakty.
Dane makro nie zachęciły inwestorów. Złoty traci

Dane makro nie zachęciły inwestorów. Złoty traci

2013-09-04 Raport popołudniowy FMCM
Płaski handel na eurodolarze: Obserwując dzisiejszą sesję można być nieco zaskoczonym, pomimo wysypu danych makro handel na głównej parze walutowej zachowuje się jeszcze bardzo „wakacyjnie”. Brak było dziś większej zmienności i chęci inwestorów do podejmowania poważniejszych decyzji.
Dolar na fali

Dolar na fali

2013-09-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Zaskakująco dobre dane z amerykańskiej gospodarki nie sprzyjają europejskiej walucie. W dniu wczorajszym opublikowany został raport ISM obrazujący zmiany w amerykańskim sektorze przemysłowym. Odczyt na poziomie 55,7 pkt. był znacznie lepszy niż poprzedni 55,4 pkt. oraz prognoza na poziomie 54 pkt.
Dziś wysyp danych makro. Dolar narusza istotny opór

Dziś wysyp danych makro. Dolar narusza istotny opór

2013-09-04 Raport poranny FMCM
Kolejne ważne dane ze Strefy Euro: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów pary EUR/USD, obecnie wyceniana jest ona na 1,3168. Na gruncie analizy technicznej wczoraj naruszone zostało istotne wsparcie na poziomie 1,3150, natomiast dziś z dużym prowdopodobieństwem będziemy świadkami dalszej próby jego definitywnego przebicia.
Obama buduje koalicję ws. Syrii

Obama buduje koalicję ws. Syrii

2013-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wsparcie, jakiego udzielili wczoraj wieczorem inicjatywie prezydenta, główni liderzy Kongresu (Republikanin Boehner i Demokratka Pelosi), a także zgoda komitetu ds. polityki zagranicznej Senatu na 60-dniową interwencję w Syrii (z możliwością jej rozszerzenia do 90 dni), ale bez legitymizacji dla użycia sił lądowych, ...
Kluczowy dzień dla GPW

Kluczowy dzień dla GPW

2013-09-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Premier, na dziś, zapowiedział przedstawienie finalnej decyzji reformy II filara emerytalnego. Ta decyzja może wiele zmienić na rynku, dlatego o godzinie 12 warto nasłuchiwać informacji płynących z rządu. Oprócz tego czeka nas decyzja RPP i ważny raport ze Stanów Zjednoczonych.
RPP decyduje o stopach, rząd o emeryturach

RPP decyduje o stopach, rząd o emeryturach

2013-09-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed decyzją w sprawie stóp procentowych oraz reformy systemu emerytalnego 10-latki są najsłabsze w tym roku. Złoty pozostaje jednak stabilny, choć szanse na poważniejsze umocnienie dzisiaj są niewielkie. Sporo danych ze strefy euro: usługowe PMI, PKB, sprzedaż detaliczna. Eurodolar wyczerpał potencjał spadkowy w krótkim terminie.
Dziś złoty pod wpływem RPP i OFE

Dziś złoty pod wpływem RPP i OFE

2013-09-04 Komentarz walutowy Alior Bank
Nie było zaskoczeniem, że wtorkowy handel na rynku walutowym był ospały. Jak to zwykle bywa na początku miesiąca, w pierwszych dniach rynek jest sparaliżowany oczekiwaniem na kluczowe wydarzenia czwartku i piątku – posiedzenia banków centralnych oraz dane z rynku pracy USA.
RPP nie zrobi niespodzianki

RPP nie zrobi niespodzianki

2013-09-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji azjatyckiej dolar amerykański ponownie lekko zyskuje wobec wspólnej waluty. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3160. W stosunku do euro umacnia się również polski złoty. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,2650, natomiast USD/PLN poniżej 3,24.
Decyzja dot. OFE i RPP w kalendarzu

Decyzja dot. OFE i RPP w kalendarzu

2013-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim osłabieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco 4,2719 PLN za euro, 3,2449 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4608 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do poziomu 4,609% w przypadku obligacji 10-letnich.
Niuanse w indeksie ISM i presja Obamy

Niuanse w indeksie ISM i presja Obamy

2013-09-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowany o godz. 16:00 indeks ISM dla sektora przemysłowego w USA pokazał najwyższą wartość od czerwca 2011 r. – wzrost do 55,7 pkt. w sierpniu wobec 55,4 pkt. w lipcu. To powyżej rynkowych oczekiwań na poziomie 54 pkt.
Sierpniowy wzrost awersji do ryzyka

Sierpniowy wzrost awersji do ryzyka

2013-09-03 Raport popołudniowy FMCM
Napięcie wokół Syrii: Sierpień był miesiącem spadku wartości głównej pary walutowej. Przez większą jego część byliśmy świadkami wzrostu wartości eurodolara i trendu wzrostowego, a 20 sierpnia notowany był kurs na poziomie 1,3453, co było najwyższym poziomem od lutego bieżącego roku.
Dobre dane PMI nie pomogły euro

Dobre dane PMI nie pomogły euro

2013-09-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Mimo wczorajszych dobrych danych ze strefy euro, poniedziałek był czwartym z rzędu dniem, w którym euro traciło wobec dolara. Przypomnijmy, iż w poniedziałek opublikowane zostały indeksy PMI dla przemysłu w strefie euro jak i poszczególnych jej krajów.
Euro wciąż słabe

Euro wciąż słabe

2013-09-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Transakcja przejęcia komórkowego biznesu Nokii przez Microsoft za 5,4 mld EUR w gotówce, może zostać sfinalizowana dopiero w I kwartale przyszłego roku, stąd też wpływ tej informacji na dzisiejsze zmiany wspólnej waluty jest ograniczony.
Giełdy rosną po dobrych danych

Giełdy rosną po dobrych danych

2013-09-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Coraz więcej wskazuje na to, iż na Starym Kontynencie mamy ożywienie. To dobra wiadomość dla rynków akcji, które dzięki temu odrabiają straty z ubiegłego tygodnia. Jednocześnie dane nie wystarczyły aby umocnić euro. Dziś dane z USA.