Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek bazowy wspiera złotego, Fitch obniża perspektywę dla Polski

Rynek bazowy wspiera złotego, Fitch obniża perspektywę dla Polski

2013-08-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty negując część piątkowego umocnienia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2245 PLN za euro, 3,1602 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4277 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,34% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek przestraszył się danych z rynku nieruchomości

Rynek przestraszył się danych z rynku nieruchomości

2013-08-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieoczekiwany spadek sprzedaży nowych domów w sierpniu o 13,4 proc. m/m do 394 tys. – dane poznaliśmy o godz. 16:00 – przyczynił się do wyraźnego osłabienia dolara. Na rynku pojawiły się wątpliwości, czy wrześniowy termin ograniczenia programu QE3 jest przesądzony.

W konsolidacji

W konsolidacji

2013-08-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Indeks największych spółek z GPW porusza się w ostatnim czasie w coraz bardziej czytelnej konsolidacji. Jej zakres rozciąga się od maksimów 2475,83 pkt. aż do minimów bieżącego tygodnia 2383,15 pkt.
Eurodolar najwyżej od pół roku

Eurodolar najwyżej od pół roku

2013-08-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu dolar amerykański zyskał na wartości wobec większości walut z grona G-10 oraz rynków wschodzących. Kurs EUR/USD po silnym wzroście z początku tygodnia ustanowił maksimum na 1,3450, czyli najwyższym poziomie od lutego bieżącego roku.
Eurodolar w krótkoterminowym trendzie spadkowym

Eurodolar w krótkoterminowym trendzie spadkowym

2013-08-23 Raport popołudniowy FMCM
W poniedziałek 19 sierpnia przy braku istotnych danych makroekonomicznych na eurodolarze nie można było obserwować wyraźnego wyrwania się popytu na północ lub podaży na południe. Owszem mieliśmy pewne ruchy i rzecz jasna dla kogoś grającego bardzo krótkoterminowo może być nader istotne to, ...
Nudne Jackson Hole?

Nudne Jackson Hole?

2013-08-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rozpoczynające się dzisiaj coroczne, nieformalne sympozjum bankierów w Jackson Hole będzie mieć znacznie mniejszą wagę, niż w poprzednich latach. Reprezentująca FED, Janet Yellen będzie raczej w cieniu dyskusji – zresztą rynki typują bardziej Lawrence Summersa jako następcę Bena Bernanke.
Coraz lepsze dane

Coraz lepsze dane

2013-08-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Powoli okres kiedy z Europy nadchodziły same złe informacje odchodzi w zapomnienie. Od kilku miesięcy coraz mniej mówi się już o kryzysie europejskim, a teraz coraz więcej sygnałów sugeruje poprawę koniunktury gospodarczej. To bardzo dobra wiadomość również dla polskiej gospodarki.
Dziś start Jackson Hole. Czy przyniesie zmianę układu sił?

Dziś start Jackson Hole. Czy przyniesie zmianę układu sił?

2013-08-23 Raport poranny FMCM
PKB z Niemiec nie zaskoczył: Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od publikacji finalnego odczytu PKB z Niemiec za II kwartał, który nie zaskoczył i wypadł zgodnie z prognozą (wzrost o 0,7 proc w ujęciu kwartalnym i 0,9 proc w ujęciu rocznym. Dane te jednak potwierdzają lekkie ożywienie w tym kraju.
W centrum uwagi Jackson Hole

W centrum uwagi Jackson Hole

2013-08-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
W oczekiwaniu na efekty debat bankierów centralnych w Jackson Hole rynek pozostaje w konsolidacji. Końcówka tygodnia nie przyniesie większych zmian w wycenie złotego wobec najważniejszych walut. Eurodolar również pozostanie w trendzie bocznym między 1,33 a 1,34.
Dziś rozpoczyna się sympozjum w Jackson Hole.
Dalsza poprawa na rynku nieruchomości w USA

Dalsza poprawa na rynku nieruchomości w USA

2013-08-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się obecnie na 1,3340,czyli ok. 20 pipsów niżej od wsparcia utworzonego przez minima z zeszłego piątku i początku obecnego tygodnia oraz z 50 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu wzrostowego zapoczątkowanego w ostatni czwartek. Amerykańska walut zyskuje od wczoraj wobec wszystkich walut G-10 z wyjątkiem korony szwedzkiej.
Złoty i waluty CEE uniknęły wyprzedaży

Złoty i waluty CEE uniknęły wyprzedaży

2013-08-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku złotego przebiega pod znakiem stabilizacji w rejonie 4-sesyjnych minimów na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2455 PLN za euro, 3,1819 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4395 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu oscylują blisko 4,52% w przypadku obligacji 10-letnich.
Lepsze dane ze Strefy Euro nie pomogły wspólnej walucie

Lepsze dane ze Strefy Euro nie pomogły wspólnej walucie

2013-08-22 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w trendzie spadkowym: Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD przebiegała w spadkowym, lecz bardzo ciekawym tonie. Początkowo stroną dominującą była opcja pro-dolarowa, co ciekawe miało to miejsce przy lepszych od prognoz wstępnych odczytach indeksów PMI dla przemysłu i usług za sierpień dla Niemiec i Strefy Euro.
Szybkie i wygodne płatności dzięki kartom zbliżeniowym

Szybkie i wygodne płatności dzięki kartom zbliżeniowym

2013-08-22 Płatności elektroniczne
W ciągu kilku ostatnich lat możemy obserwować szybki i znaczący rozwój rynku płatności zbliżeniowych. Polacy polubili karty zbliżeniowe, ponieważ umożliwiają im one dokonywanie szybkich, bezpiecznych oraz inteligentnych płatności w ramach codziennych zakupów.
Dobre dane z Europy i rynku nieruchomości w USA

Dobre dane z Europy i rynku nieruchomości w USA

2013-08-22 Raport Home Broker
Dobre wiadomości na temat stanu chińskiej i niemieckiej gospodarki w sierpniu górują dziś nad obawami o ograniczenie skupu aktywów w USA, jakie podtrzymało wczorajsze sprawozdanie z posiedzenia Rezerwy Federalnej.
Czy dzisiejsze dane  potwierdzą ożywienie w Europie?

Czy dzisiejsze dane potwierdzą ożywienie w Europie?

2013-08-22 Raport poranny FMCM
Protokół FOMC nie zaskoczył, ale: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od kontynuacji spadków na głównej parze walutowej. Informacją ostatnich kilkunastu godzin jest publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC - i tu, co ciekawe, sam protokół nieco rozczarował gdyż nie wniósł nic nowego w sprawie QE, ...
Minutes dla dolara

Minutes dla dolara

2013-08-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Publikacja minutes nie rozczarowała inwestorów. Dużo dyskusji z detalami mogło pomóc w przekazaniu obecnego punktu widzenia Fed. Dolar zyskał w reakcji na tę publikację, zaś akcje traciły. Dziś publikacje indeksów PMI. Zaczęliśmy od świetnych danych z Chin, za chwilę publikacje w Europie.
Większość w Fed za ograniczeniem QE w tym roku

Większość w Fed za ograniczeniem QE w tym roku

2013-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed podtrzymał deklarację chęci ograniczenia skali programu QE3 przed końcem roku i jego całkowitego wygaszenia do połowy przyszłego. Dolar zyskuje, złoty słabszy. W centrum uwagi wstępne dane o PMI. Mocniejsze sprowokują korektę dominujących od wczoraj tendencji.
Złoty stracił po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC

Złoty stracił po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC

2013-08-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Już od samego początku wczorajszej sesji złoty był słaby. Polska waluta w trakcie środowej sesji systematycznie osłabiała się względem amerykańskiego dolara i funta brytyjskiego. Większą stabilność można było zaobserwować na wykresach EUR/PLN i CHF/PLN, jednak kilkugodzinna konsolidacja zamieniła się na wzrost po wieczornej publikacji protokołu po posiedzeniu FOMC.
Uwaga przenosi się na Europę

Uwaga przenosi się na Europę

2013-08-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Po publikacji protokołu z lipcowego posiedzenia FOMC dolar amerykański zyskał na wartości. Kurs EUR/USD obecnie znajduje się na 1,3340. Osłabia się polski złoty. Kurs EUR/PLN wzrasta powyżej 4,25, a USD/PLN do 3,1870.
Spokojny dryf

Spokojny dryf

2013-08-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowa zmiana indeksu warszawskich blue chips o -0,92% jest niezgodna z tendencją na europejskich parkietach. Jeśli zerkniemy na kilkusesyjne zmiany to od razu widać słabość WIG20, ale tylko z tytułu odjęcia prawa do dywidendy na PZU o wysokości 29,70 zł, choć dzisiaj złoty osłabia się do USD o 0,60% przy 2,35% wzroście rentowności krajowych dziesięciolatek.