Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Nadal nie rośnie inflacja w strefie euro
2014-10-01 Poranny Szkic Walutowy AFSSpadek bazowej inflacji CPI w strefie euro wywołał kolejny lawinowe osłabienie euro wobec dolara. Dzisiejsza sesja zdominowana przez raporty PMI da przemysłu powinna być spokojniejsza, przynajmniej do 14:15 kiedy to poznamy najnowszy raport ADP o zatrudnieniu w USA.
Trzy pytania
2014-10-01 Komentarz poranny TMS BrokersNowe, tegoroczne maksima USD wobec EUR, JPY i AUD i rekordowe dołki cen surowców jasno pokazują, że amerykańska waluta jest jedynym aktywem, które inwestorzy obecnie są chętni kupować.
Październik i wrześniowe PMI
2014-10-01 Raport poranny FMCMCzas odczytów: Dziś rano, po godzinie 7:30, EUR/USD lokuje się w okolicach 1,2615, a więc w gruncie rzeczy nadal nisko, choć zdarzały się wczoraj nawet chwilowe spadki poniżej 1,26. W programie mamy np. finalne odczyty wrześniowych indeksów PMI dla przemysłu, przy czym najistotniejsze będą wartości dla Niemiec i Strefy Euro.
Miesiąc spadków na EUR/USD
2014-09-30 Raport miesięczny FMCMCiężki czas dla euro: Tak naprawdę wrzesień na EUR/USD rozpoczął się dopiero czwartego dnia tego miesiąca, w czwartek. Wcześniej główna para walutowa poruszała się jeszcze w okolicach 1,3115 – 1,3155 (mniej więcej) i mogło się wydawać, że dalsze spadki, jeśli nastąpią, to będą relatywnie powolne.
Dolar najmocniejszy od czterech lat
2014-09-30 Komentarz walutowy Saxo BankPoczątek tygodnia na rynku walutowym został zdominowany przez wiadomości napływające ze Stanów Zjednoczonych. Dobre informacje docierające z tamtejszego rynku pracy oraz towarzyszące im spekulacje na temat terminu podwyżki stóp procentowych przyczyniły się do wzrostu indeksu ...
Dolar – rajd bez wytchnienia
2014-09-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutAmerykańska waluta ma za sobą jeden z najlepszych kwartałów od 6 lat – inwestorzy dostrzegli w końcu potencjał, jaki może być zasługą oczekiwanego odejścia od polityki niskich stóp procentowych przez FED w 2015 r.
Europa nie boi się Chin
2014-09-30 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersWczorajszy dzień miał być sprawdzianem dla Wall Street, gdyż inwestorzy zastanawiali się jaki wpływ na tamtejsze notowania będzie miała sytuacja w Chinach, a konkretnie w Hong Kongu. Bardzo negatywnie zareagowała Europa, która kolejny dzień z rzędu straciła. Mimo to spadki na Wall Street nie były tak duże jak większość mogła się tego spodziewać.
Odreagowanie dolara nowozelandzkiego
2014-09-30 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy poranek na rynku walutowym upływa przede wszystkim pod znakiem umocnienia dolara nowozelandzkiego, który odreagowuje ostatnie, potężne spadki. W trakcie dnia poznamy kilka odczytów z gospodarek europejskich (m.in. stopę inflacji w strefie euro), ...
Dane małego kalibru zapowiadają spokojna sesję
2014-09-30 Poranny Szkic Walutowy AFSPoniedziałkowa sesja nie zmieniła obrazu rynku. Podobnie zanosi się dzisiaj. Mimo, że jest sporo danych w kalendarzu jednak ich znaczenie pozostaje daleko za posiedzeniem ECB czy amerykańskim rynkiem pracy.
Drugie podejście?
2014-09-30 Komentarz poranny TMS BrokersCofnięcie dolara na crossach z walutami Antypodów i rynków wschodzących wygląda na drugie podejście do korekt wrześniowego umocnienia, ale należy ostrożnie podchodzić do takich sądów, gdyż od początku miesiąca indeks dolarowy pozostaje w obszarze technicznego wykupienia, a i tak w tym czasie zdołał zyskać prawie 3 proc.
Finał września
2014-09-30 Raport poranny FMCMNiska wycena euro: Dziś rano, przed godziną ósmą, na EUR/USD notowane są poziomy rzędu 1,2685 – 90. To oznacza, że wczorajsza popołudniowa korekta nie przyniosła żadnej znaczącej zmiany w ogólnej sytuacji. Korekta ta była zresztą nader skromna i chwilowa - zaowocowała podejściami jedynie do 1,2710 – 15.
Kaskada spadków na NZD
2014-09-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW ubiegłym tygodniu szef banku centralnego Nowej Zelandii dość krytycznie wypowiedział się na temat bieżącego kursu NZD, sugerując jednoznacznie, że jest on mocno przewartościowany. Do tej pory tamtejsze władze ograniczały się jednak tylko do werbalnych interwencji.
Odbicie na Wall Street
2014-09-29 Komentarz giełdowy Saxo BankNajważniejszym wydarzeniem piątkowej sesji była publikacja danych obrazujących aktualną sytuację ekonomiczną w Stanach Zjednoczonych. Uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągnęły wiadomości na temat PKB, które – po wyjątkowo słabym początku roku – w II kwartale wyniosło 4.6% k/k.
Silne spadki w Hong Kongu
2014-09-29 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersMimo dobrego piątkowego zamknięcia w USA, indeksy w Europie nie radzą sobie za dobrze. Inwestorom może ciążyć spadek indeksów w Hong Kongu, gdzie trwają silne protesty przeciwko antydemokratycznym rozwiązaniom chińskich władz.
ECB ponownie w centrum uwagi
2014-09-29 Poranny Szkic Walutowy AFSCzwartkowe posiedzenie ECB oraz piątkowe payrolsy to najważniejsze wydarzenia w tym tygodniu. ECB powinno dalej łagodzić politykę monetarna natomiast zza oceanu należy spodziewać się raczej wzrostu nowych miejsc pracy.
Złe wiadomości dla "kiwi"
2014-09-29 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański pozostaje silny, gdyż inwestorzy oczekują w najbliższej przyszłości samych dobrych danych z USA. Na początek tygodnia największym przegranym pozostaje dolar nowozelandzki po tym, jak rząd i bank centralny dały znak, że chcą jeszcze tańszej waluty.
USD/PLN naprawdę wysoko
2014-09-29 Raport poranny FMCMA tu naprawdę nisko: Zgodnie z ogólną, od dawna przedstawianą przez nas tezą, EUR/USD zasadniczo cały czas idzie w dół, a zatem dolar zyskuje na wartości, a euro traci. Po weekendzie budzimy się w poniedziałek rano, przed godziną 6:00, na poziomie 1,2680, a tymczasem notowano już wartości nawet nieco niższe.
Ostatni dzień przed zalewem danych w przyszłym tygodniu
2014-09-26 Komentarz walutowy Saxo BankWczoraj jen japoński zasadniczo umacniał się w relacji do innych walut, gdyż sesja w Nowym Jorku była jedną z najgorszych w tym roku i zamknęła się na minimum z dnia. W nocy kiepski nastrój nie udzielił się przesadnie innym giełdom, a na rynkach akcji po nieciekawym otwarciu nastąpiło pewne odbicie.
Kolejny tydzień spadków na EUR/USD
2014-09-26 Raport tygodniowy FMCMA jednak stopień niżej: Jak już wszyscy wiemy, ten tydzień przyniósł nam kolejną fazę spadków na głównej parze walutowej, tj. na EUR/USD. Na początku mogło się jednak wydawać, że zdołamy się jeszcze utrzymać przynajmniej powyżej 1,28, warto zresztą wspomnieć, że jeszcze we wtorek testowano maksimum na 1,29 – aczkolwiek finalnie nic z tego nie wynikło.
Dolar coraz mocniejszy
2014-09-26 Komentarz walutowy Saxo BankW czwartek uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągały wiadomości napływające ze Stanów Zjednoczonych, gdzie spekulacje na temat normalizacji polityki monetarnej po raz kolejny przyczyniły się do znacznego umocnienia wartości amerykańskiej waluty.