Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fed nie musi się spieszyć

Fed nie musi się spieszyć

2010-03-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowe dane z amerykańskiej gospodarki nie zrobiły większego wrażenia na inwestorach. W związku z tym zmienność na rynkach była umiarkowana. To powinno się jednak wkrótce zmienić, gdyż inwestorzy czekają na posiedzenia Fed i Banku Japonii.
Zachowanie PKO BP będzie kluczowe dla rynku

Zachowanie PKO BP będzie kluczowe dla rynku

2010-03-16 Komentarz poranny DM IDMSA
Słaba końcówka piątkowych notowań przełożyła się na początek poniedziałkowej sesji, który przyniósł zniżkę indeksu największych spółek. Zaraz po tym doszło do uspokojenia nastrojów i płaskiego ruchu WIG20 do końca dnia.

Oczekiwania inwestorów faworyzują dolara

Oczekiwania inwestorów faworyzują dolara

2010-03-16 Raport poranny FMCM
Zagrywki pod decyzję FED: Wczorajsza sesja przyniosła mieszane dane makro z USA, które inwestorzy odebrali jako sygnał do częściowej realizacji zysków z ostatnich wzrostów na głównej parze walutowej. W efekcie kurs EUR/USD zawrócił z wysokich poziomów i dziś rano znajdujemy się na 1,3670.
Inflacja bez wpływu

Inflacja bez wpływu

2010-03-15 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W lutym dynamika wzrostu cen w Polsce obniżyła się do 2,9 proc. w relacji rocznej z 3,5 proc. odnotowanych w styczniu, poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. To odczyt nieznacznie poniżej rynkowego konsensusu, który ukształtował się na poziomie 3 proc.
Spadek eurodolara pod koniec sesji

Spadek eurodolara pod koniec sesji

2010-03-15 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD po porannym spadku w dalszej części dzisiejszej sesji europejskiej konsolidował się w pobliżu poziomu wparcia 1,3700. Pod koniec notowań na Starym Kontynencie wsparcie to zostało jednak pokonane, a kurs eurodolara zniżkował do poziomu 1,3650. Jeśli przebicie poziomu 1,3700 okazałoby się trwałe, otworzy to przestrzeń do większego spadku.
Dobre dane zza oceanu nie zapobiegły korekcie

Dobre dane zza oceanu nie zapobiegły korekcie

2010-03-15 Podsumowanie dnia Gold Finance
Przez większą część dnia europejskie parkiety czekały na dane zza oceanu. Zmiany indeksów były niewielkie i dominowały raczej obawy przed korektą. Były one na tyle silne, że nie pomogły ani lepsze od oczekiwań informacje o wzroście produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych, ani lepszy niż się spodziewano odczyt wskaźnika aktywności gospodarczej w rejonie Nowego Jorku.
Dolar zyskuje przed posiedzeniem FED

Dolar zyskuje przed posiedzeniem FED

2010-03-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałek przynosi poprawę nastrojów wokół amerykańskiego dolara. To wynik oczekiwań na jutrzejszy komunikat FED, które zostały wsparte przez nieco lepsze dane o produkcji przemysłowej (wzrost o 0,1 proc. m/m).
Znaczny spadek napływu kapitałów długoterminowych

Znaczny spadek napływu kapitałów długoterminowych

2010-03-15 Raport popołudniowy FMCM
EUR/USD idzie w dół: Spośród dzisiejszych publikacji najbardziej rozbieżny od prognoz okazał się napływ kapitałów długoterminowych w USA. Rynek spodziewał się tu spadku z 63,3 mld USD do 50 mld USD, jednak faktyczny odczyt wyniósł tylko 19,1 mld USD.
Piątkowe popołudnie przyniosło osłabienie dolara

Piątkowe popołudnie przyniosło osłabienie dolara

2010-03-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowe popołudnie przyniosło osłabienie dolara, kurs EURUSD otarł się o poziom 1.38. W poniedziałek notowania dolara są nieco lepsze, lecz kurs utrzymuje się blisko poziomu 1.3750. Inwestorzy są mniej skłonni do ponoszenia ryzyka, ...
Na rynkach widać przesilenie

Na rynkach widać przesilenie

2010-03-15 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Piątkowe notowania na rynku europejskim upłynęły pod znakiem oczekiwania inwestorów na dane z USA. Indeksy w trakcie sesji rosły, a publikacje dotyczące sprzedaży detalicznej okazały się lepsze od oczekiwań. Także dane o produkcji przemysłowej w strefie euro (wzrosła o 1,7%) sprzyjały w piątek kupującym.
Czy złoty osiągnie w tym tygodniu nowe rekordy?

Czy złoty osiągnie w tym tygodniu nowe rekordy?

2010-03-15 Raport poranny FMCM
Kolejny atak na 1,38? Główna para walutowa od kilku dni próbuje iść w górę. Skutecznym, jak do tej pory ograniczeniem był poziom 1,3775. Na rozpoczęcie pierwszej sesji tego tygodnia znajdowaliśmy się nieznacznie poniżej tego pułapu, jednak widać ruchy wzrostowe, więc prawdopodobnie i dzisiaj nastąpi testowanie wyżej wymienionego oporu.
Banki centralne pod lupą

Banki centralne pod lupą

2010-03-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Piątkowe dobre dane o sprzedaży detalicznej były powodem do ustanowienia nowych maksimów na amerykańskim indeksie S&P500 jednak dość szybko nastąpiła realizacja zysków, wsparta m.in. słabszym odczytem indeksu nastrojów. W tym tygodniu jednak uwaga inwestorów przesuwa się na banki centralne – Fed i Bank Japonii.
Byki w natarciu na szerokim rynku

Byki w natarciu na szerokim rynku

2010-03-15 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień nie przyniósł specjalnych zmian wśród największych spółek notowanych na GPW. Główny indeks WIG20 wraz ze swoim najważniejszym elementem w postaci sektora bankowego odnotowały w skali tygodnia umiarkowane wzrosty, które traktujemy jako element wielomiesięcznego, szerokiego trendu bocznego.
Kurs EUR/USD pod wpływem danych makro

Kurs EUR/USD pod wpływem danych makro

2010-03-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja w odróżnieniu od kilku ostatnich obfitowała w publikacje istotnych danych makroekonomicznych. Odczyty wskaźników makro decydowały dzisiaj o losach EUR/USD. Po publikacji lepszych od prognoz danych z Eurolandu na temat styczniowej dynamiki produkcji przemysłowej wartość euro względem dolara wybiła się górą z dotychczasowego przedziału ...
Wall Street wciąż w byczych nastrojach, reszta świata nie ma wyjścia

Wall Street wciąż w byczych nastrojach, reszta świata nie ma wyjścia

2010-03-12 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wczorajsze dojście indeksu S&P500 do poprzedniego rekordu nie spowodowało euforii na pozostałych giełdach na świecie, ale zdecydowanie pomogło im w kontynuacji wzrostów. Wciąż nie widać żadnej chęci do korygowania trwającej już przecież od ponad miesiąca zwyżki i pozbywania się akcji.
EUR/PLN bez większych zmian

EUR/PLN bez większych zmian

2010-03-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowy handel nie przyniósł większych zmian w notowaniach EUR/PLN względem poziomów z rana – po południu kurs utrzymywał się wokół 3,89 zł. Z kolei nieznacznie, bo do poziomu 2,83 zł potaniał dolar.
Giełdowe maksima ograniczyły przecenę złotego

Giełdowe maksima ograniczyły przecenę złotego

2010-03-12 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Kończący się tydzień rozpoczął się od umocnienia złotego, ale przez większą jego część na rynku lekką przewag ę mieli sprzedający. Wzrosty na globalnych rynkach akcji i dobre dane o sprzedaży detalicznej w USA ograniczyły jednak skalę realizacji zysków na polskiej walucie.
Dane z Eurolandu wsparły europejskie parkiety

Dane z Eurolandu wsparły europejskie parkiety

2010-03-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem lekkiej zwyżki głównych indeksów. Dow Jones zakończył dzień z zyskiem na poziomie 0,42%, po 0,40% wzrosły natomiast indeksy S&P 500 oraz Nasdaq.
Eurodolar powyżej poziomu 1,3750

Eurodolar powyżej poziomu 1,3750

2010-03-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od powrotu kursu EUR/PLN do spadków. Wczoraj dwudniową korektę wzrostową tej pary walutowej powstrzymał skutecznie poziom 3,9100. Dziś rano kurs EUR/PLN odbił się od poziomu 3,9000, schodząc około godz. 9.00 pod wartość 3,8900.
W oczekiwaniu na dane z USA

W oczekiwaniu na dane z USA

2010-03-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na czwartkowej sesji europejskiej dominowały nieco gorsze nastroje, jednak optymizm inwestorów wyraźnie wziął górę podczas handlu amerykańskiego. Akcje banków wsparła między innymi informacja, że projekt nowych regulacji działalności amerykańskich banków może zostać złagodzony.