Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nastroje na rynkach nadal będą złe

Nastroje na rynkach nadal będą złe

2011-02-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W godzinach nocnych notowania wspólnej waluty poszły w górę, co można tłumaczyć informacjami jakie napłynęły wieczorem po szczycie Eurogrupy (spotkania ministrów finansów strefy euro), czy też nocnymi danymi o inflacji w Chinach – wskaźnik CPI wzrósł w styczniu o 4,9 proc. r/r wobec oczekiwanych 5,3 proc. r/r.
Powracają obawy o sytuację budżetową strefy euro

Powracają obawy o sytuację budżetową strefy euro

2011-02-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po krótkiej przerwie na rynki finansowe z uśpienia powracają obawy o sytuację budżetową strefy euro, prowadząc do wzrostu awersji do ryzyka. Przez kilkanaście dni inwestorzy skupieni byli na perspektywach podwyżek stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny (jako odpowiedź banku na rosnącą inflację) na przemian z doniesieniami o zamieszkach w Egipcie.

Czy wtorek przyniesie kontynuację trendu?

Czy wtorek przyniesie kontynuację trendu?

2011-02-15 Raport poranny FMCM
Neutralny początek sesji dla głównej pary walutowej: W odróżnieniu od wczorajszej sesji, część azjatycka nie przyniosła wzrostów wspólnej waluty. O godzinie 8.00 kurs pary EUR/USD kształtował sie na poziomie 1,3475. Oznacza to, że w dalszym ciągu znajdujemy się tuż poniżej wsparcia na poziomie 1,35, co może oznaczać większą presję na dalsze spadki tej pary.
Chińska inflacja niegroźna?

Chińska inflacja niegroźna?

2011-02-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane o styczniowej inflacji w Chinach okazały się pozytywnym zaskoczeniem. Inflacja pomimo zmian wag w koszyku okazała się niższa niż oczekiwano, co oznacza, iż w najbliższym czasie ten czynnik nie będzie kluczowym zagrożeniem dla rynków globalnych. Dziś dane o inflacji w Wielkiej Brytanii i w Polsce, zaś w USA publikacja danych o sprzedaży detalicznej.
Eurodolar dalej spada

Eurodolar dalej spada

2011-02-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar, po porannej, gwałtownej zniżce kursu pod bardzo ważny poziom wsparcia 1,3500, kontynuował spadki. O godzinie 14.00 notowania EUR/USD osiągnęły swoje dzienne minimum poniżej 1,3430. Poziom ten był zarazem najniższy do 20 stycznia 2011 r.
EUR/USD – odbicie od 1,3430 nie będzie trwałe?

EUR/USD – odbicie od 1,3430 nie będzie trwałe?

2011-02-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałek przyniósł przecenę wspólnej waluty na co złożyły się obawy o peryferyjne kraje strefy euro, a także spekulacje związane z pomocą finansową dla niemieckiego banku West LB. Źródła zbliżone do niemieckiego regulatora BaFin doniosły, jakoby negocjacje mające miejsce w weekend były dość trudne i nie przyniosły efektu – mowa tutaj o zgodę Komisji Europejskiej na publiczną pomoc.
Pierwszy dzień tygodnia przyniósł dalsze spadki eurodolara

Pierwszy dzień tygodnia przyniósł dalsze spadki eurodolara

2011-02-14 Raport popołudniowy FMCM
Coraz większe problemy wspólnej walut: Poniedziałkowe notowania pary EUR/USD miały dwie odsłony. Z początku sesji wydawało się, że popyt zdoła podnieść ceny w okolice 1,36, jednak początek sesji europejskiej skasował cały dorobek popytu wypracowanego w czasie sesji azjatyckiej.
Rynek czeka na dane o inflacji

Rynek czeka na dane o inflacji

2011-02-14 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poniedziałek przynosi umiarkowaną przecenę polskiej waluty. Rynki ochłonęły nieco po piątkowej pozytywnej reakcji na ustąpienie prezydenta Egiptu, a spadki w notowaniach EURUSD przekładały się przecenę walut z naszego regionu.
Wyprzedaż euro zaszkodziła złotemu

Wyprzedaż euro zaszkodziła złotemu

2011-02-14 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poniedziałek rozpoczyna się od przeceny polskiej waluty. Przyczyna to spadki w notowaniach EURUSD. W relacji do dolara, złoty jest najsłabszy do miesiąca. Spadek wartości euro względem dolara jest kontynuacją trendu, który rozpoczął się na początku lutego.
Dane makro wspierają azjatyckie indeksy

Dane makro wspierają azjatyckie indeksy

2011-02-14 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Od spadków rozpoczęła się piątkowa sesja na Wall Street. Najważniejsze indeksy kończyły jednak tydzień nad kreską: Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,4 proc. do poziomu 12273 punktów, S&P 500 zamknął sesję na poziomie 1,329 punktów, zyskując 0,6 proc.
Przełamanie kluczowych wsparć na EURUSD

Przełamanie kluczowych wsparć na EURUSD

2011-02-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Drugi tydzień z rzędu dolar zyskał w stosunku do euro. Do środy jednak to wspólna waluta zdecydowanie wygrywała tą rywalizację. Dopiero czwartek i piątek przyniósł silne spadki na EURUSD. Piątkowe dane z USA były zgodne z oczekiwaniami i nie przyczyniły się do zmiany trendu. Dużo lepszy niż się spodziewano okazał się za to bilans handlu zagranicznego Kanady.
Poranne osłabienie złotego

Poranne osłabienie złotego

2011-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
W pierwszych godzinach poniedziałkowego handlu w Europie kurs EUR/USD zszedł poniżej istotnego poziomu wsparcia 1,3500. Po gwałtownym ruchu w dół notowania eurodolara chwilo ustabilizowały się tuż poniżej poziomu 1,3477, czyli 38,2 procent zniesienia fali wzrostowej z okresu styczeń-luty 2011 roku.
Na rynku akcji lepsze nastroje

Na rynku akcji lepsze nastroje

2011-02-14 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Piątkowa informacja o rezygnacji prezydenta Egiptu Hosni Mubaraka z zajmowanego stanowiska oraz przedstawione dziś dane o PKB Japonii, którego spadek w IV kw. wyniósł 1,1%, a nie jak oczekiwano 2,0%, wyraźnie poprawiły nastroje na rynkach akcyjnych.
Inwestorzy trochę spokojniejsi

Inwestorzy trochę spokojniejsi

2011-02-14 Raport poranny FMCM
Odbicie od ważnego wsparcia: Po piątkowej informacji o rezygnacji prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka w stolicy tego kraju zapanowała euforia. Wydarzenie to przyćmiło inne informacje, a weekend świat spędził na komentowaniu wydarzeń znad Nilu.
Ustąpienie ze stanowiska prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka

Ustąpienie ze stanowiska prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka

2011-02-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ustąpienie ze stanowiska prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka kończy pierwszy etap zmian politycznych w tym kraju. Na ulicach Kairu zapanował spokój, choć ludzie nie rozchodzą się jeszcze do domów. Chcą mieć pewność, że rządząca krajem Egipska Najwyższa Rada Wojskowa zaprowadzi demokrację w sposób, jaki sobie życzy tego lud.
Tydzień danych o inflacji

Tydzień danych o inflacji

2011-02-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pięcioprocentowa inflacja w Chinach i półtoraprocentowa w USA pokazują skalę różnic pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata. W obydwu przypadkach inflacja jednak rośnie i tempo tego wzrostu w najbliższych miesiącach decydować będzie, czy inwestorzy uznają to za powód do niepokoju.
Nastroje na giełdach znów się psują

Nastroje na giełdach znów się psują

2011-02-13 Raport Home Broker
W sierpniu przemysł był na krawędzi recesji. Tak wynika ze wskaźnika PMI dla globalnego przemysłu, który spadł w minionym miesiącu do 50,8 pkt. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie całkiem dobry wynik wskaźnika ISM w USA. Radość z tego odczytu jest jednak trochę na wyrost.
Dolar zyskuje na wartości

Dolar zyskuje na wartości

2011-02-10 Komentarz walutowy TMS Brokers
Czwartek przyniósł konsekwentne umacnianie się dolara do głównych walut. Wczorajsza zwyżka na rynku eurodolara została w całości zniesiona w całości. W perspektywie średnioterminowej sytuacja pary EUR/USD zaczyna wyglądać prospadkowo.
Nastroje przesądziły, złoty stracił

Nastroje przesądziły, złoty stracił

2011-02-10 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty osłabił się w czwartek w reakcji na pogorszenie nastrojów na rynkach światowych i spadek kursu EUR/USD. O godzinie 16:58 za dolara trzeba było zapłacić 2,8808 zł. Euro kosztowało natomiast 3,9192 zł.
Poprawia się sytuacja na amerykańskim rynku pracy

Poprawia się sytuacja na amerykańskim rynku pracy

2011-02-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Głównym wydarzeniem powinna być dzisiejsza publikacja cotygodniowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Bo spadek nowych wniosków do 383 tys. wobec 419 tys. po rewizji w ubiegłym tygodniu, to bardzo dobra informacja. To najlepsze dane od ponad 2,5 roku. Jednocześnie średnia 4-tygodniowa spadła do 415,5 tys. co potwierdza pozytywny trend.