Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Spadki eurodolara, umocnienie złotego
2011-03-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersEurodolar dotarł wczoraj do poziomu 1,4200. Nie zdołał jednak na dłużej zagościć powyżej tej bariery i na sesji azjatyckiej stopniowo zniżkował. Około południa kurs spadł do poziomu 1,4110, a pod koniec sesji europejskiej kształtował się na poziomie 1,4140. Dolar umacniał się także w stosunku do funta szterlinga.
Złoty urósł w siłę
2011-03-25 Raport popołudniowy FMCMRynki optymistycznie zaczęły nowy tydzień: Początek tygodnia w wykonaniu głównej pary walutowej można ocenić jako spokojny. Weekendowe informacje o rozpoczęciu działań koalicji międzynarodowej przeciwko wojskom Muammara Kaddafiego zostały przyjęte z zadowoleniem, a rynki zachowały zimną krew.
Po rozwodzie może być trudniej o kredyt hipoteczny
2011-03-25 Raport Home BrokerNawet w 8 bankach niedługo po podpisaniu intercyzy lub orzeczeniu o rozwodzie trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny. Banki bronią się w ten sposób przed fikcyjnie powstałą rozdzielnością majątkową. Nie zawsze chroni ona przed długami byłych współmałżonków.
Portugalia w tarapatach, euro się umacnia
2011-03-25 Codzienny Puls Rynku IDMSADużo pracy w ostatnim czasie wykonały agencje ratingowe. Zaowocowało to kolejnymi obniżkami wiarygodności kredytowej. Wczoraj Fitch obciął rating Portugalii, w nocy to samo uczynił Standard&Poors. Moody's z kolei obniżył ocenę dla 30 hiszpańskich banków.
Euro pozostaje silne
2011-03-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersCzwartkowe popołudnie przyniosło dynamiczny wzrost kursu eurodolara do poziomu 1,4219. Po tym ruchu notowania głównej pary walutowej powróciły w okolice 1,4180 i oscylowały wokół tej wartości również w trakcie sesji azjatyckiej.
Wzrosty na sesji azjatyckiej, spokojne otwarcie w Europie
2011-03-25 Komentarz giełdowy TMS BrokersAustralijski indeks blue chipów zanotował w tym tygodniu serię aż pięciu wzrostowych sesji, podczas której zyskał łącznie 2,5 proc. W drugiej części tygodnia wzrosty napędzały rosnące ceny metali przemysłowych, a indeks windowały notowania spółek surowcowych.
Oczekiwania inflacyjne umacniają Euro
2011-03-25 Raport Home BrokerMamy pierwszą oznakę, że przyspieszanie ożywienia gospodarczego w strefie euro napotyka trudności. Wstępny odczyt wskaźników wyprzedzających koniunktury za marzec przyniósł nieznaczny regres. PMI dla sektora usług oraz przemysłu obniżył się z 58,2 pkt w lutym do 57,5 pkt.
Agencje tną ratingi dla Portugalii
2011-03-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutW nocy agencja Standard&Poor’s obniżyła długoterminowy rating Portugalii do „BBB” z „A minus”. W ujęciu krótkoterminowym pozostała ocena „A2”, chociaż analitycy S&P nie wykluczyli obniżki o jeszcze jeden poziom w dół w sytuacji, kiedy oficjalnie zostaną opublikowane szczegóły działania Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (unijne źródła mówią tutaj o końcu czerwca).
Siódma wzrostowa sesja?
2011-03-25 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusW czwartek notowania akcji na globalnych rynkach, mierzone zachowaniem indeksu MSCI AC World, wzrosły szóstą sesję z rzędu, tym razem o 0,95%, co było najdłuższą serią ich zwyżek od września. Pierwsza część piątkowego handlu jak na razie pokazuje, że dzisiejszy dzień może być siódmym z kolei, podczas którego ceny walorów spółek na świecie pójdą do góry.
Obniżka ratingu niestraszna bykom
2011-03-25 Raport poranny FMCMEurodolara nadal wysoko: Po wczorajszym dynamicznym powrocie eurodolara w okolice poziomu 1,42 dziś na otwarciu sesji europejskiej możemy obserwować niewielką zmienność. Bykom zabrakło wczoraj sił na skuteczne przebicie tego istotnego oporu, ale patrząc w kontekście niekorzystnych zazwyczaj dla wspólnej waluty doniesień to osiągnięty wynik i tak jest imponujący.
Rynek już zapomniał o trzęsieniu
2011-03-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersW komentarzach z ubiegłego piątku i ostatniego poniedziałku pisaliśmy, iż jest spora szansa, aby był to tydzień odreagowania – zarówno na rynkach akcji, jak i w notowaniach złotego. Brak nowych „szoków” sprawił, iż inwestorzy wykorzystali niższe ceny do zakupów.
Złoty podążył śladem euro
2011-03-24 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersWczorajsza dymisja premiera Portugali Jose Socratesa, po tym jak tamtejszy parlament odrzucił plan dodatkowych cięć wydatków, zapoczątkował proces, którego finałem będzie udzielenie Portugalii pomocy finansowej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Unię Europejską. Spekuluje się, że będzie ona zawierać się w przedziale 50-100 mld EUR. Przy czym nieoficjalnie mówi się o 80 mld EUR.
Eurodolar w pobliżu 1,42
2011-03-24 Komentarz walutowy TMS BrokersW środę w portugalskim parlamencie przepadły propozycje mniejszościowego gabinetu premiera Jose Socratesa, które zakładały dalsze ograniczenia wydatków budżetowych. W rezultacie dotychczasowy szef rządu podał się do dymisji. Socrates był zdecydowanym przeciwnikiem ubiegania się o pomoc w ramach Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej, ...
Inwestorzy nie chcą widzieć problemów
2011-03-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj od rana przedstawiciele Unii Europejskiej zapewniali, iż są gotowi udzielić Portugalii pomocy finansowej (szacowanej na 50-80 mld EUR), jeżeli ta o nią poprosi. Na razie jednak portugalski, były już premier daje do zrozumienia, iż on takiego wniosku nie złoży.
Portugalia niestraszna złotemu
2011-03-24 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersCzwartkowe przedpołudnie upłynęło pod znakiem niewielkiego umocnienia złotego w relacji do głównych walut. Inwestorzy zignorowali ryzyko, jakie dla Strefy Euro niesie wczorajsza dymisja portugalskiego rządu, co prawdopodobnie zmusi Portugalię, jako trzeci kraj Strefy Euro, do sięgnięcia po pomoc z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej.
Portugalia wciąż na pierwszym planie
2011-03-24 Codzienny Puls Rynku IDMSADrugą sesję z rzędu spadała wczoraj główna para walutowa. Euro osłabiało się, podobnie jak we wtorek, na skutek doniesień z Portugalii. Rząd tego kraju, po niezaakceptowaniu przez opozycję zaproponowanego programu redukcji wydatków budżetowych, podał się do dymisji.
Dymisja rządu Portugalii nie przestraszyła inwestorów
2011-03-24 Komentarz walutowy TMS BrokersŚrodowa sesja przyniosła przecenę euro w relacji do dolara, która kontynuowana była również w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej. Spadki kursu EUR/USD przyspieszyły wczoraj po informacji o dymisji mniejszościowego rządu Portugalii. Przed początkiem dzisiejszego handlu w Europie kurs głównej pary walutowej spadł do poziomu 1,4050.
Nikkei 225 spada, tanieją akcje producentów aut i energii
2011-03-24 Komentarz giełdowy TMS BrokersPo panicznych przecenach i strachu przed skażeniem radioaktywnym w Kraju Kwitnącej Wiśni powoli przychodzi czas na podsumowywanie strat i ocenę, które firmy ucierpią na kataklizmie w największym stopniu. . Nikkei 225 drugi dzień z rzędu tracił na wartości. W czwartek indeks spadł minimalnie, o 0,15 proc., do poziomu 9435 punktów.
Chińska gospodarka odporna na zacieśnianie monetarne
2011-03-24 Raport Home BrokerKolejny tydzień nastawienie autorów najbardziej popularnych biuletynów inwestycyjnych w Ameryce niewiele się zmieniło. Odsetek optymistów wciąż przekracza 50%, a pesymistów jest tylko około jednej piątej. To pokazuje, że wydarzenia w Japonii i Libii nie są kluczowe dla postrzegania choćby nawet niedalekiej przyszłości.
Rynki nie panikują po dymisji rządu w Portugalii
2011-03-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWczoraj opozycja odrzuciła propozycje portugalskiego rządu dotyczące nowych cięć wydatków. Mniejszościowy gabinet Jose Socratesa zgodnie z zapowiedziami podał się do dymisji. Nie udała się też misja byłego premiera, aby pogodzić ze sobą zwaśnione strony i stworzyć rząd jedności narodowej.