Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurogrupa dolewa oliwy do ognia

Eurogrupa dolewa oliwy do ognia

2011-10-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeżeli ministrom finansów strefy euro zależało, żeby wprowadzić jeszcze większą nerwowość na rynki finansowe, to niewątpliwie po pierwszym dniu szczytu im się to udało. Wczoraj głównym przedmiotem rozmów Eurogrupy w Luksemburgu była rewizja udziału prywatnych inwestorów w drugim pakiecie ratunkowym dla Grecji w związku z pogorszeniem sytuacji gospodarczej w porównaniu z prognozami z przed kilku miesięcy.
Nowe ustalenia, stary styl

Nowe ustalenia, stary styl

2011-10-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD – prywatni zapłacą więcej: Ministrowie finansów strefy euro wrócili wczoraj do lipcowych uzgodnień ws. drugiego pakietu pomocy dla Grecji. Z sumy 159 mld EUR 50 miliardów miały dostarczyć instytucje prywatne poprzez rolowanie greckiego długu.

NBP znów przypomina o sobie

NBP znów przypomina o sobie

2011-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnio aktywność Narodowego Banku Polskiego na rynku walut jest coraz bardziej widoczna. Pierwsza od długiego czasu interwencja miała miejsce 23 września – wtedy kurs EUR/PLN spadł dość wyraźnie, bo o ponad 10 groszy w dość krótkim czasie. Wtedy jak szacowano na rynku NBP mógł wydać na to 1-2 mld EUR.
NBP pomógł złotemu

NBP pomógł złotemu

2011-10-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty, który rozpoczął październikowe notowania od osłabienia, reagując na wzrost awersji do ryzyka wywołany obawami o przyszłość Grecji, w kolejnych godzinach próbuje odrabiać straty. Ruch ten koreluje z korekcyjnym odbiciem na parze EUR/USD, po tym jak rano wyznaczyła ona najniższy poziom od stycznia br.
Grecja nie osiąga celów – akcje spadają

Grecja nie osiąga celów – akcje spadają

2011-10-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po dzisiejszych raportach dotyczących niepowodzenia Grecji, której nie udało się osiągnąć wyznaczonych celów finansowych (deficyt budżetowy ma wynieść 8,5% zamiast planowanych 7,5%) na rynkach akcji ponownie zapanowała bessa.
Indeks ISM prawdopodobnie wzrośnie wbrew konsensusowi

Indeks ISM prawdopodobnie wzrośnie wbrew konsensusowi

2011-10-03 Komentarz giełdowy TMS Brokers
W poprzednim tygodniu Dow Jones Industrial Average odnotował wzrost o 1,3 proc. i kończył notowania na poziomie 10 913 punktów. Natomiast indeks S&P 500 w perspektywie pięciu dni stracił 0,44 proc., finiszował na poziomie 1131 punktów i przebijał dwustutygodniową średnią ruchomą, co potwierdza prospadkowy scenariusz.
Polski przemysł na krawędzi spowolnienia

Polski przemysł na krawędzi spowolnienia

2011-10-03 Raport Home Broker
Nowy miesiąc na rynkach finansowych przynosi kontynuację wrześniowych tendencji. Ryzykowne aktywa pozostają pod wyraźną presją. Europejskie giełdy tracą po ponad 2%, zniżkują obligacje i waluty rynków wschodzących. Trwa wyprzedaż surowców.
Słaby początek października

Słaby początek października

2011-10-03 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Nowy tydzień, miesiąc i kwartał rozpoczął się na polskim rynku finansowym w słabych nastrojach. Zarówno warszawska giełda, jak i złoty wystartowały w poniedziałek od wyraźnego spadku wartości i choć potem minusy w obu przypadkach nieco się zmniejszyły, to atmosfera nadal pozostawała słaba.
Co przyniesie IV kwartał?

Co przyniesie IV kwartał?

2011-10-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Koniec trzeciego kwartału miał negatywne zakończenie na rynkach finansowych. Zagraniczne indeksy akcji zniżkowały, powróciła niepewności a brak konkretów w sprawie Grecji grał na nerwach inwestorom. Dzisiaj w Luxemburgu odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Eurogrupy, na którym ministrowie finansów będą dyskutowali o postępach w prowadzaniu reform przez grecki rząd.
Grecka tragedia wciąż trwa

Grecka tragedia wciąż trwa

2011-10-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W piątek wieczorem na rynku pojawiły się nieoficjalne informacje podane przez włoski serwis Linkiesta.it, jakoby eksperci Trójki (MFW, KE i ECB) rozważali nawet 75 proc. redukcję greckiego długu pozostającego w rękach prywatnych wierzycieli (podczas lipcowego szczytu państw strefy euro uzgodniono poziom 21 proc., ...
PMI powinien być neutralny dla złotego

PMI powinien być neutralny dla złotego

2011-10-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku krajowym nie obfituje w dane makroekonomiczne. Poznaliśmy jedynie publikacje indeksu PMI za wrzesień. Po wzroście tego indeksu miesiąc wcześniej obecnie rynek oczekiwał odczytu na poziomie 51,0 pkt. (mediana prognoz w ankiecie Parkietu).
Grecy znów rozczarowują

Grecy znów rozczarowują

2011-10-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Według zatwierdzonego w niedzielę przez rząd grecki budżetu na 2012 rok, deficyt w 2011 roku sięgnie 8,5 proc. w relacji do PKB, a nie 7,6 proc., które było jednym z założeń przy udzielaniu Grecji drugiego pakietu ratunkowego dwa miesiące temu.
Spotkanie ministrów w trudnej atmosferze

Spotkanie ministrów w trudnej atmosferze

2011-10-03 Raport poranny FMCM
Grecja nie zrealizuje założeń: Rozpoczynające się dziś spotkanie ministrów finansów Strefy Euro odbywać się będzie w nienajlepszej atmosferze. Weekend nie przyniósł bowiem zbyt pozytywnych informacji. Głównym zamartwieniem szefów resortów finansów będzie zapewne przyjęty przez rząd Grecji plan budżetu na przyszły rok. Zakład on ograniczenie deficytu budżetowego z 8,5% do 6,8%.
Czwarty kwartał nie będzie łatwy

Czwarty kwartał nie będzie łatwy

2011-10-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Europa – EFSF to za mało: Sama akceptacja dla funduszu EFSF w formule ustalonej na lipcowym szczycie nie rozwiązuje problemu zadłużenia w Europie. Mało tego, nawet niezaakceptowana jeszcze do końca (głosować będzie jeszcze Słowacja, Malta, Holandia i Portugalia) formuła EFSF jest już niewystarczająca!
Tydzień pod znakiem zaskakujących danych makro

Tydzień pod znakiem zaskakujących danych makro

2011-09-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD na początku ostatniego tygodnia września zniżkował do poziomu najniższego od ponad pół roku i osiągnął poziom 76,4 proc. zniesienia Fibonacciego ruchu wzrostowego obserwowanego od styczniowych minimów (1,2860), który usytuowany jest w okolicach 1,3350.
Dolar znów maszeruje na północ

Dolar znów maszeruje na północ

2011-09-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Notowaniom euro nie pomogły dzisiaj nieoficjalne informacje, jakoby Słowacy byli bliżej zażegnania kryzysu politycznego i głosowanie nad rozszerzeniem uprawnień dla EFSF może być udane – tamtejsza premier, Iveta Radicova podała, iż może mieć ono miejsce w dniach 11-14 października.
Spadki eurodolara w obliczu obaw o spowolnienie

Spadki eurodolara w obliczu obaw o spowolnienie

2011-09-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątek upłynął pod znakiem zróżnicowanych danych makroekonomicznych napływających z całego świata. Nad ranem polskiego czasu poznaliśmy odczyt indeksu PMI dla sektora przemysłowego w Chinach.
Narodowy Bank Polski to nie SNB

Narodowy Bank Polski to nie SNB

2011-09-30 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Kończący się tydzień na większości najważniejszych rynków był albo neutralny (EURUSD, amerykański rynek akcji) albo pozytywny (niemiecki i polski rynek akcji). W tym kontekście złoty wygląda bardzo blado – polska waluta straciła do wszystkich głównych walut.
Inwestorzy boją się interwencji NBP

Inwestorzy boją się interwencji NBP

2011-09-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Powrót obaw co do zdolności Strefy Euro do przezwyciężenia kryzysu zadłużenia oraz niepokojące dane makroekonomiczne, jakie dziś napłynęły z Chin, Niemiec, Strefy Euro i Szwajcarii, znajdują odbicie w silnym pogorszeniu nastrojów na rynkach finansowych.
Złoty słabnie

Złoty słabnie

2011-09-30 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Złoty słabnie względem dolara amerykańskiego, euro oraz franka szwajcarskiego. Interwencja na złotym, którą obserwowaliśmy w ubiegły piątek została już w nieco ponad 50% zniewelowana i w najbliższym czasie spodziewamy się ustanowienia nowego szczytu na USDPLN oraz EURPLN. Rozwojowi takiej sytuacji sprzyjają spadki na głównej parze walutowej, czyli EURUSD.