Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Draghi dał zielone świtało dla aprecjacji euro

Draghi dał zielone świtało dla aprecjacji euro

2013-10-03 Komentarz walutowy Alior Bank
Środowe wystąpienie prezesa EBC Mario Draghiego po posiedzeniu Rady Zarządzającej można uznać za neutralne w swym wydźwięku. Jednak dość często nie chodzi o to, jakie coś jest, ale czego rynek mocno oczekiwał. Jak pisałem wczoraj przezorność inwestorów w obawie przed gołębim wydźwiękiem konferencji było dość silne.
Bez przełomu w EBC

Bez przełomu w EBC

2013-10-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
M. Draghi nie powiedział nic, co mogłoby zahamować trend aprecjacji euro. Powtórzył tezy z poprzedniego posiedzenia EBC. Wraz z rozwiązaniem kryzysu politycznego we Włoszech oraz słabymi danymi z rynku pracy prywatnej firmy ADP, spowodowało to dalszy wzrost eurodolara do 1,3600. Złoty mocniejszy. EUR/PLN testuje dolne ograniczenie konsolidacji.

Eudorolar wystrzelił do poziomu 1,36

Eudorolar wystrzelił do poziomu 1,36

2013-10-02 Komentarz walutowy DB BOŚ SA
Dzisiejsze poruszanie się kursu eurodolara jest mieszanką tego, co dzieje się w Europie i w Stanach Zjednoczonych. A dzieje się sporo – w USA wciąż trwa impas polityczny, podczas gdy w strefie euro uwagę przyciąga przede wszystkim decyzja ECB ws. stóp procentowych i następująca po niej konferencja, a także głosowanie w sprawie wotum zaufania dla włoskiego rządu.
W oczekiwaniu na kolejne impulsy

W oczekiwaniu na kolejne impulsy

2013-10-02 Raport poranny FMCM
Konsolidacja trwa: Noc na głównej parze walutowej nie przyniosła nam większej zmienności kursu i nadal jesteśmy świadkami trwającej już ponad dwa tygodnie konsolidacji. Obecnie wartość pary EUR/USD wynosi 1,3522.
Uwaga na gołębi komunikat Draghiego

Uwaga na gołębi komunikat Draghiego

2013-10-02 Komentarz walutowy Alior Bank
Zwykle posiadana na wyłączność na publikację decyzji o stopach procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej pierwsza środa miesiąca dziś zostanie „skradziona” przez Radę Zarządzającą Europejskiego Banku Centralnego (zmiana ze względu na jutrzejsze święto bankowe w Niemczech).
Decyzje banków centralnych

Decyzje banków centralnych

2013-10-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym naruszeniu górnej bandy pomad tygodniowego trendu bocznego, kurs EUR/USD szybko powrócił do jego środka. Obecnie znajduje się on na poziomie 1,3520. Złoty od rana osłabia się. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,2230, a USD/PLN do 3,1240.
Draghi pozbawi dziś złudzeń euro-byków

Draghi pozbawi dziś złudzeń euro-byków

2013-10-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Spadek inflacji, fatalne dane o dynamice kredytów oraz ogólne wytracenie trajektorii przez gospodarkę strefy euro spowoduje, że dzisiejsze wystąpienie M. Draghiego będzie bardzo gołębie. Spodziewam się, że wpłynie to negatywnie na wycenę wspólnej waluty. Notowania wobec dolara zaatakują dolną barierę konsolidacji na 1,3450.
Kontynuacja konsolidacji na złotym, RPP w kalendarzu

Kontynuacja konsolidacji na złotym, RPP w kalendarzu

2013-10-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przebiega pod znakiem kontynuacji stabilizacji kwotowań polskiej waluty przez 7-sesję z rzędu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2190 PLN za euro, 3,1182 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4435 PLN względem franka szwajcarskiego.
Zaskakujący odczyt z Polski. Złoty zyskuje

Zaskakujący odczyt z Polski. Złoty zyskuje

2013-10-01 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar najwyżej od lutego: Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD przebiegała w lekko wzrostowym tonie, obecnie kurs wynosi 1,3558. Warto jednak dodać, że dziś zanotowany został najwyższy poziom od lutego bieżącego roku, tj.1,3589.
Bez porozumienia w Kongresie USA

Bez porozumienia w Kongresie USA

2013-10-01 Komentarz walutowy Alior Bank
Rozwiązanie „za 5 dwunasta” impasu w negocjacjach budżetowych w Kongresie USA nie nastąpiło i od dziś rząd w Waszyngtonie nakazał instytucjom publicznym częściowe wstrzymanie prac. Jest to pierwszy taki przypadek od 1996 r., który jednocześnie pokazuje dysfunkcyjność sceny politycznej mocarstwa.
Goverment shutdown w USA oraz indeksy PMI

Goverment shutdown w USA oraz indeksy PMI

2013-10-01 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,3550: Dzisiejsza sesja pomimo złych wiadomości zza oceanu rozpoczyna się od lekkiego wzrostu wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3553. Jest to dość zaskakująca sytuacja patrząc przez pryzmat tego co miało miejsce w nocy.
Zapowiada się spora zmienność

Zapowiada się spora zmienność

2013-09-30 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rozpoczynający się tydzień przynosi kilka istotnych informacji. Na pierwszym planie mamy kryzys polityczny we Włoszech. Były premier Włoch Silvio Berlusconi odwołał wszystkich swoich centro prawicowych ministrów domagając się przedterminowych wyborów. Berlusconi tłumaczy ten fakt jako reakcje na podniesienie podatku VAT, który zostanie wprowadzony od 1 października.
Rynek w politycznych kleszczach

Rynek w politycznych kleszczach

2013-09-30 Komentarz walutowy Alior Bank
Klimat na rynkach finansowych bynajmniej nie zachęca do podejmowania ryzyka, gdy wydarzenia po dwóch stronach Atlantyku zapowiadają potencjalne wstrząsy na przestrzeni najbliższych dni. Wciąż niejasnym pozostaje, czy partie polityczne w amerykańskim Kongresie wypracują ostateczne porozumienie w sprawie kształtu budżetu na startujący od 1 października nowy rok fiskalny.
Tydzień istotnych wydarzeń

Tydzień istotnych wydarzeń

2013-09-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana dolar amerykański zyskuje wobec wspólnej waluty. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3480. Tym samym tydzień rozpoczyna się od kontynuacji trendu bocznego między 1,3460 a 1,3565. Bieżący tydzień obfituje jednak w wiele ważnych wydarzeń, dlatego też w najbliższych dniach powinniśmy doczekać się przynajmniej krótkoterminowego wybicia.
Początek października przełomem na rynkach?

Początek października przełomem na rynkach?

2013-09-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nadchodzący tydzień przyniesie wiele istotnych wydarzeń na rynkach i może spowodować odwrócenie dominującej od kliku tygodni tendencji aprecjacji euro. Spodziewam się powrotu kursu EUR/USD poniżej 1,3450. Złoty będzie w tym scenariuszu słabszy. Dziś jeszcze spokojna sesja, kursy w granicach konsolidacji.
Patowa sytuacja

Patowa sytuacja

2013-09-30 Raport poranny FMCM
Powrót do dolnej granicy: W piątek około godziny 16:00, gdy wydawało się, że atak byków na wyższe poziomy eurodolara jest bardzo silny (testowano okolice 1,3560), pozwoliliśmy sobie na pewną dozę sceptycyzmu wobec tej aprecjacji.
Kontynuacja konsolidacji na złotym

Kontynuacja konsolidacji na złotym

2013-09-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi utrzymanie stabilizacji kwotowań polskiej waluty w zakresie 5-sesyjnej konsolidacji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2182 PLN za euro, 3,1271 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4528 PLN względem franka szwajcarskiego.
Tydzień w konsolidacji

Tydzień w konsolidacji

2013-09-27 Raport tygodniowy FMCM
Dylematy na szczytach: Po tym, jak w poprzednią środę (19 września) Ben Bernanke wywindował kurs eurodolara swoimi wypowiedziami, wykres utrzymywał się – i w dalszym ciągu utrzymuje – na wysokich poziomach. W istocie nie były one widziane już od lutego tego roku.
Eurodolar w dół?

Eurodolar w dół?

2013-09-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przemawiający wczoraj członkowie FED nie dali nowych sugestii rynkom – widać było dużą polaryzację poglądów – chociażby pomiędzy „gołębim” Kocherlakotą, a „jastrzębią” George. Niemniej, tak jak zwracałem na to uwagę w popołudniowym komentarzu, wczorajsze dane makro dają pewną przewagę zwolennikom dolara.
Niepokojące informacje ze strefy euro

Niepokojące informacje ze strefy euro

2013-09-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś sporo mniej istotnych danych z gospodarek oraz wystąpienie M. Draghiego. Po wczorajszych kiepskich danych o dynamice kredytów prezes EBC będzie zapewne bardzo gołębi, co może negatywnie wpłynąć na euro. Sesja zapowiada się jednak względnie spokojnie.