Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty zyskuje na wartości

Złoty zyskuje na wartości

2013-10-14 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Trwa udana sesja dla polskiej waluty. Wzrost kursu EURUSD tradycyjnie przekłada się na umocnienie złotego względem dolara. Kolejną udaną sesję ma za sobą polska GPW. Nastroje na światowych rynkach są pozytywne, mimo iż ciągle nie ma porozumienia w USA.
Czas okrojonego kalendarium

Czas okrojonego kalendarium

2013-10-14 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar wyżej: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała w lekko wzrostowym tonie, który szczególnie dał o sobie znać w drugiej części dnia. Obecnie znajdujemy się nieco wyżej niż rano, mianowicie na poziomie 1,3583.

Brak porozumienia to mocniejszy dolar?

Brak porozumienia to mocniejszy dolar?

2013-10-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ci, którzy liczyli na weekendowe porozumienie w Kongresie, zawiedli się. Efektem było bardziej nerwowe (zwłaszcza na parach związanych z jenem) otwarcie nowego tygodnia. To sugeruje, że do czasu osiągnięcia kompromisu przez amerykańskich polityków (rynek cały czas na to liczy), inwestorzy mogą bardziej ostrożniej podchodzić do zaangażowania w ryzykowne aktywa.
Ważny tydzień dla USA

Ważny tydzień dla USA

2013-10-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem niskiej zmienności i oczekiwań odnośnie końca kryzysu politycznego w USA. Niestety, ale czas płynie nieubłaganie i nadchodzący czwartek (17 października) jest ostateczną datą aby republikanie i demokraci ustalili wspólne stanowisko ws. budżetu. W przeciwnym wypadku groźba bankructwa USA jest bardzo realna.
Tak blisko, a jednak tak daleko

Tak blisko, a jednak tak daleko

2013-10-14 Komentarz walutowy Alior Bank
Chociaż poniedziałek jest narodowym świętem w Stanach Zjednoczonych (Dzień Kolumba), kongresmeni w Waszyngtonie nie odpoczywają i zarówno Senat, jak i Izba Reprezentantów mają zaplanowane obrady. Nie oznacza to jednak, że kres sporu budżetowego automatycznie się przybliża.
Rynek czeka na nowe impulsy

Rynek czeka na nowe impulsy

2013-10-14 Raport poranny FMCM
W okolicach 1,3550: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji notowań pary EUR/USD w okolicach poziomu 1,3568. Na chwile obecną zmienność kursu jest mała, a rynek czeka na nowe impulsy. Dziś z istotnych figur makroekonomicznych poznamy jedynie odczyty o produkcji przemysłowej ze Strefy Euro (sierpień) jednak, ...
Zbliża się czas decydujących rozstrzygnięć w USA

Zbliża się czas decydujących rozstrzygnięć w USA

2013-10-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejne rozmowy w sprawie zażegnania kryzysu w USA nie przynoszą rezultatu. Zgoda na zwiększenie limitu zadłużenia kraju to obecnie kluczowa kwestia. Brak porozumienia w sprawie budżetu to z kolei dla rynków kolejny tydzień bez dostępu do informacji, rosnące koszty przestoju administracji oraz negatywny wpływ na morale Amerykanów.
Kompromis na ostatnią chwilę

Kompromis na ostatnią chwilę

2013-10-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Mimo braku oczekiwanego porozumienia ws. limitu zadłużenia USA, eurodolar tydzień rozpoczyna względnie spokojnie. Obecnie kurs EUR/USD lekko zniżkuje do 1,3560. Notowania par złotowych od rana stabilizują się w okolicach piątkowego zamknięcia. Kurs EUR/PLN znajduje się tuż pod 4,19, a USD/PLN pod 3,09.
Konsolidacja na PLN w oczekiwaniu na impulsy z USA

Konsolidacja na PLN w oczekiwaniu na impulsy z USA

2013-10-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji w zakresie 8-sesyjnej konsolidacji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1900 PLN za euro, 3,0878 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,3949 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 4,406% w przypadku obligacji 10-letnich.
Impas polityczny nie został przełamany

Impas polityczny nie został przełamany

2013-10-11 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu dolar amerykański zyskał wobec wspólnej waluty. Kurs EUR/USD odnotował minimum na 1,3485. Notowania jednak pozostały w ponad trzytygodniowym trendzie bocznym między 1,3460 a 1,3640.
W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie w USA

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie w USA

2013-10-11 Raport popołudniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał miniony tydzień na rynku walutowym:Mała zmienność na parze EUR/USD:
Poniedziałkowa sesja (7 października) z racji niewielu figur makroekonomicznych (poznaliśmy jedynie indeks Sentix ( za październik) i PKB za drugi kwartał ze Strefy Euro, ...
Trudny temat

Trudny temat

2013-10-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszym spotkaniu Republikanów w Białym Domu jedno jest pewne – 17 października nie będzie graniczną datą, po której USA mogą mieć techniczny problem z regulacją części zobowiązań. Propozycje mówią o czasowym podniesieniu limitu zadłużenia, które dałoby możliwość finansowania do 22 listopada.
Amerykańskich przepychanek ciąg dalszy

Amerykańskich przepychanek ciąg dalszy

2013-10-11 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko oporu: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji notowań głównej pary walutowej w okolicach oporu 1,3540 – 45. Na gruncie analizy technicznej widać, że byki mają problem z pokonaniem tego poziomu, a obecnie kurs eurodolara wynosi 1,3534 PLN.
Wzrost zaufania do europejskich spółek

Wzrost zaufania do europejskich spółek

2013-10-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozostaje mocny na bazie dobrych nastrojów na rynkach. W USA trwa impas w sprawie budżetu. Obama odrzuca kompromisową ofertę Republikanów. W centrum uwagi dane o rachunku obrotów bieżących w Polsce oraz sentymencie wśród amerykańskich konsumentów. Możliwe negatywne zaskoczenie w tych ostatnich.
Wejście w weekend z umiarkowanym optymizmem

Wejście w weekend z umiarkowanym optymizmem

2013-10-11 Komentarz walutowy Alior Bank
Do zamknięcia tygodnia w kalendarium rynków finansowych pozostały jeszcze dwa relatywnie istotne raporty. Najpierw z Polski poznamy dane o sierpniowym saldzie na rachunku obrotów bieżących. Oczekuję nadwyżki w wysokości 210 mln EUR wobec konsensusu na poziomie -205 mln EUR.
Politycy kupują czas

Politycy kupują czas

2013-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Od wczoraj kurs EUR/USD lekko wzrasta. Obecnie znajduje się na poziomie 1,3530. Notowania par złotowych stabilizują się w okolicach wczorajszych minimów. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1820, a USD/PLN na 3,09. Uwaga rynków cały czas skupiona jest na negocjacjach ws. budżetu USA i limitu zadłużenia.
Umocnienie złotego w ślad za poprawą sentymentu

Umocnienie złotego w ślad za poprawą sentymentu

2013-10-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega w spokojnej atmosferze – stabilizując kwotowania po wczorajszym wyraźnym umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1835 PLN za euro, 3,0916 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,3958 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskich obligacji wzrosły do 4,46% w przypadku papierów 10-letnich.
Porozumienie w USA tuż, tuż…

Porozumienie w USA tuż, tuż…

2013-10-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W swoim dzisiejszym wystąpieniu w Kongresie, Jack Lew zwrócił uwagę, że inwestorzy mogą zacząć zastępować dolara koszykiem walut, jeżeli amerykańscy politycy nadal będą „fundować” rynkom finansowym niepewność.
Mała euforia na parkietach

Mała euforia na parkietach

2013-10-10 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Rynki finansowe pozytywnie zareagowały na informacje o potencjalnym kompromisie między Republikanami i Demokratami. Niewielkie podniesienie limitu zadłużenia mogłoby dać więcej czasu na porozumienie i ponownie odłożyć problem w czasie, co stało się już specjalnością amerykańskich polityków.
Dziesiąty dzień „Government Shutdown”

Dziesiąty dzień „Government Shutdown”

2013-10-10 Raport popołudniowy FMCM
Znaczący wzrost bezrobotnych w USA: Czołową informacją dzisiejszej sesji był zaskakujący odczyt na temat liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Odczytana wartość mocno zaskoczyła i wyniosła 374 tyś. wobec prognozy 310 tyś. i wartości poprzedniej 308 tyś.