Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy

W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy

2007-10-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszą sesje na GPW WIG20 rozpoczął na poziomie 3707 pkt. Początek sesji upłynął pod znakiem wzrostów, indeks osiągnął maksimum na 3743 pkt. Po otwarciu giełdy w USA, gdzie indeksy na początku traciły, nastąpił spadek i WIG20 ostatecznie zakończył dzień praktycznie na zero, przy 3713 pkt tracąc 0,03%.
Dane z USA w centrum uwagi

Dane z USA w centrum uwagi

2007-10-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek uwaga rynków akcji powinna ogniskować się na wrześniowym raporcie z amerykańskiego rynku pracy (godz. 14:30). Rynek szacuje, że we wrześniu stopa bezrobocia wzrosła z 4,6 do 4,7 proc., natomiast w sektorze pozarolniczym przybyło 100 tys. nowych miejsc pracy, po tym gdy miesiąc wcześniej niespodziewanie ubyło ich 4 tys.

Luka się broni

Luka się broni

2007-10-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację trzydniowego ruchu bocznego indeksu największych spółek, który po wytworzeniu luki hossy na początku wtorkowych notowań, porusza się w okolicy 3700-3750 punktów.
Amerykańskie kontrakty rosną przed danymi z rynku pracy

Amerykańskie kontrakty rosną przed danymi z rynku pracy

2007-10-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kontrakty terminowe na indeks S&P500 i Nasdaq Composite rosną o około 0,3 proc., zapowiadając wzrostowy początek na Wall Street. Czy faktycznie tak się stanie mogą zdecydować publikowane o godzinie 14:30 tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.
Prawdopodobny słabszy początek

Prawdopodobny słabszy początek

2007-10-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja w Warszawie powinna rozpocząć się od niewielkich spadków. Wskazują na to nie tylko zniżki na otwarciu rodzimego rynku terminowego oraz głównych parkietów europejskich, ale również środowe spadki na Wall Street oraz dzisiejsza przecena w Azji.
GPW: Spokojny dzień na giełdzie w Warszawie

GPW: Spokojny dzień na giełdzie w Warszawie

2007-10-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na GPW w Warszawie miała raczej spokojny przebieg. Indeksy rozpoczęły sesję od niewielkich wzrostów, później górę wzięli jednak sprzedający i do końca notowań indeksy traciły na wartości. Spadki nie były jednak duże i możemy potraktować je jako naturalną korektę po wzrostach z ostatnich dwóch dni.
Słabe oblicze rynku

Słabe oblicze rynku

2007-10-04 Komentarz poranny DM IDMSA
Po wtorkowej pozytywnej odmianie, w środę powróciło znane od kilku tygodni, słabe oblicze rynku. WIG20 spadł przy dość sporym obrocie, co pokazuje, że obecnie wyższe poziomy cenowe i wyskoki spółek w górę są wykorzystywane do dystrybucji. Jednocześnie wciąż bardzo mały popyt na szerokim rynku wskazuje na to, że kluczowi gracze dalej wstrzymują się z kupnem.
Wzrost obrotów na GPW

Wzrost obrotów na GPW

2007-10-03 Komentarz Expandera
Wtorkowe notowania mogły dać odpowiedź na pytanie, czy słabość warszawskiego parkietu z poprzednich dni oddawała rzeczywistą kondycję naszej giełdy. Wydaje się, że taką odpowiedź otrzymaliśmy. Zwyżka o 1,5% indeksu WIG w sytuacji gdy amerykański S&P 500 wspiął się w pobliże tegorocznego szczytu nie była imponującym osiągnięciem.
Dane z USA zdecydują o sesji na GPW

Dane z USA zdecydują o sesji na GPW

2007-10-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po wczorajszym, skupionych przede wszystkim na największych spółkach, wzroście na GPW, w środę humory posiadaczom akcji powinny dopisywać. Stronie popytowej będzie dziś pomagał nie tylko wczorajszy brak silnych spadków na Wall Street, pomimo bardzo niekorzystnych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości, ale również dzisiejsze wzrosty w Azji (Nikkei +0,9 proc.).
Kontynuacja wzrostów

Kontynuacja wzrostów

2007-10-03 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu wczorajszym na GPW ceny akcji wyraźnie zyskiwały. WIG20 rozpoczął notowania z ponad 40-sto punktową luką na poziomie 3704 pkt. W dalszej części zwyżka była kontynuowana aż do poziomu 3763 pkt, którego nie udało się pokonać. Zamknięcie ostatecznie miało miejsce na 3742 pkt a indeks zyskiwał 2,33%.
Pozytywna odmiana

Pozytywna odmiana

2007-10-03 Komentarz poranny DM IDMSA
Na początku wtorkowej sesji inwestorzy mogli być pewni, że rozpoczniemy notowania od wzrostów i dalszy ruch rynku stał pod dużym znakiem zapytania. Na wielu ostatnich sesjach aktywność strony popytowej takich kończyła się zaraz po takich udanych początkach, dlatego też wczorajszą odmianę w tej kwestii należy traktować pozytywnie.
Dynamiczne spadki i dynamiczne wzrosty

Dynamiczne spadki i dynamiczne wzrosty

2007-10-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji otwarcie WIG20 miało miejsce na poziomie 3635 pkt. Po nieudanym ataku na 3660 pkt indeks zniżkował do poziomu 3591 pkt. Tu z kolei w skutek dobrych nastrojów na giełdach światowych nastąpiło ponowne odbicie i WIG20 zakończył dzień na 3656 pkt zyskując 0,64%.
GPW pójdzie śladem Wall Street

GPW pójdzie śladem Wall Street

2007-10-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek na GPW przyniesie zdecydowane wzrosty w ślad za wczorajszą silną zwyżką na Wall Street. Średnia Przemysłowa wzrosła w poniedziałek o 1,38 proc., kończąc dzień na rekordowym poziomie 14087,54 pkt. Indeks S&P500 zyskał 1,33 proc., a Nasdaq Composite 1,46 proc.
Wzrost na początku jest pewny

Wzrost na początku jest pewny

2007-10-02 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek poniedziałkowej sesji ponownie nie okazał się być udanym rozpoczęciem tygodnia dla inwestorów. Mizerny popyt nie wzmocnił się przez weekend i przez pierwszą część dnia obserwowaliśmy spadki na całej szerokości rynku.
Rynki akcji odporne na złe wieści

Rynki akcji odporne na złe wieści

2007-10-01 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na 5 minut przed rozpoczęciem notowań na Wall Street kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy oscylują blisko neutralnych poziomów. Taki wynik należy dziś uznać za duży sukces strony popytowej. Rynki finansowe nie zareagowały bowiem na negatywne doniesienia z szwajcarskiego banku UBS i amerykańskiego Citigroup.
Zamknięcie luki hossy

Zamknięcie luki hossy

2007-10-01 Komentarz poranny TMS Brokers
WIG20 rozpoczął piątkową sesję na 3684 pkt, następnie podczas pierwszych godzin wzrósł do poziomu 3707 pkt co stanowiło również dzienne maksimum. Pesymizm powrócił tuż przed zamknięciem. Po otwarciu sesji amerykańskiej przebite zostały ostatnie minima 3675 pkt a następnie w ostatniej godzinie notowań, niedźwiedzie bez większego problemu pokonały 3660-50 pkt.
Tydzień na GPW może rozpocząć się od spadków

Tydzień na GPW może rozpocząć się od spadków

2007-10-01 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie może przynieść spadki. Ich potencjalnym źródłem mogą być sprowokowane doniesieniami z UBS, spadki na głównych europejskich parkietach. Szwajcarski bank UBS poinformował, że poniósł on 4 mld CHF (3,42 mld USD) strat na instrumentach związanych z kredytami hipotecznymi, co przełoży się na 600-800 mln CHF straty banku w III kwartale (będzie to pierwsza kwartalna strata UBS od 9 lat).
Słaba końcówka września

Słaba końcówka września

2007-10-01 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień był znowu słaby w wykonaniu naszego rynku. Choć pozostałe giełdy światowe mogą zaliczać ostatnie dni września do udanych, GPW mocno rozczarowało. Jesteśmy jednym z niewielu rynków, które znajdują się poniżej poziomu osiągniętego po obniżce stóp przez FED.
Krótkie podsumowanie sesji na GPW

Krótkie podsumowanie sesji na GPW

2007-09-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsza, ostatnia we wrześniu sesja, zakończyła się spadkami na GPW. Na wartości straciły wszystkie główne indeksy. Indeks dużych spółek zakończył notowania na poziomie 3633,63 pkt., czyli o 1,15 proc. niżej niż w czwartek. WIG spadł o 1,08 proc., TechWIG o 0,59 proc., mWIG40 o 0,99 proc., a sWIG80 o 1,14 proc.
Równe szanse byków i niedźwiedzi

Równe szanse byków i niedźwiedzi

2007-09-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Przebieg piątkowej sesji jest dużą niewiadomą. Nie ma to jednak związku z licznymi dziś publikacjami makroekonomicznymi z Europy i USA (m.in. inflacja HICP w strefie euro, przychody i wydatki Amerykanów, indeks Chicago PMI), które mogą mieć duży wpływ na kształtowanie się sytuacji na światowych rynkach akcji, a więc również na GPW.