Czarny Piątek w USA

Czarny Piątek w USA
Raport Home Broker
Data dodania: 2012-11-23 (11:23)

Najnowszy wynik ankiety wśród aktywnie zarządzających funduszami w USA przyniosła spadek ich zaangażowania w akcje z ubiegłotygodniowych 67,2% do 64,2%. To pokazuje, że część inwestorów na rynkach giełdowych postanowiła w minionych dniach zrealizować szybkie zyski, ...

... jakie pojawiły się po odbiciu rozpoczętym na koniec minionego tygodnia. Jednocześnie jednak zwracał uwagę wyraźny spadek negatywnego nastawienia do giełdy. Najbardziej pesymistyczni inwestorzy mieli tylko 25% zaangażowania w krótkie pozycje, pozwalające zarabiać na zniżkach cen akcji, podczas gdy w poprzednich kilku tygodniach mieliśmy zwolenników bardziej agresywnej ekspozycji na krótkie pozycje (125%).

Widać zatem, że ruch w górę kursów giełdowych zrobił wrażenie na pesymistach i nie są już tak pewni dalszej przeceny. Równocześnie jednak średnie zaangażowanie w akcje jest ostrożne, więc widać, że optymizm jeszcze się nie odbudował. W tym kontekście trzeba liczyć się nadal z powrotem negatywnych nastrojów na parkiety.

Skrócenie dzisiejszej sesji w USA przed Świętem Dziękczynienia powoduje, że aktywność inwestorów jest niska i mamy do czynienia z wyczekiwaniem na rezultaty europejskiego szczytu w sprawie budżetu, a także wyniki sprzedaży w czasie amerykańskiego Czarnego Piątku, która jest tradycyjnie traktowana jako zapowiedź obrotów handlowych w sezonie świątecznym. Z marazmu nie wyrywa lepszy od spodziewanego odczyt Ifo w Niemczech. Wskaźnik ocen koniunktury przez tamtejszych przedsiębiorców podniósł się do 101,4 pkt z październikowych 100 pkt. Taki progres jest zbyt mały, by mówić o przełamaniu niekorzystnego trendu.

HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:

Wzrost listopadowego Ifo w Niemczech jest zbyt mały, by mówić o odwróceniu negatywnej tendencji gospodarczej w tamtejszej gospodarce. W polskim budownictwie w listopadzie kolejny miesiąc narastały niekorzystne zjawiska.

Rynki nieruchomości

W listopadzie ogólny klimat koniunktury w polskim budownictwie nadal był oceniany negatywnie przez przedsiębiorców z branży. Co więcej, najnowsza ankieta GUS wykazała, że jej postrzeganie było gorsze niż miesiąc wcześniej. Tak złego listopada nie było od 12 lat. Wskaźnik klimatu koniunktury został podliczony na minus 29 pkt, o 3 pkt niżej niż miesiąc wcześniej. Nie zmienił się odsetek firm wskazujących na poprawę koniunktury (8%), a zwiększył tych, które odczuwają jej pogorszenie (do 37%). Praktycznie we wszystkich najważniejszych aspektach działalności sektora budowlanego — od ocen bieżącej produkcji, przez prognozy portfela zamówień, do sytuacji finansowej firm — były bardziej niekorzystne od tych z października. Utrzymywały się znaczne opóźnienia w terminowym ściąganiu należności, co podtrzymuje zagrożenie dalszymi upadkami przedsiębiorstw. Zapowiadane jest w tych warunkach dalsze znaczące ograniczania zatrudnienia. Ograniczenie portfela zamówień spodziewane jest również w przypadku działalności na zagranicznych rynkach.

Od dewelopera

Firma ATAL rozpoczęła nową inwestycję o nazwie Apartamenty Dyrekcyjna 33, zlokalizowaną we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Projekt zakłada realizację 211 mieszkań o pow. od 26 do 129 m kw. Wszystkie lokale będą posiadać balkony lub tarasy w przypadku tych znajdujących się na poddaszu oraz prywatne ogródki dla lokali na parterze. Budynek będzie liczył 7 kondygnacji mieszkalnych, z których ostatnią zaprojektowano w formie poddasza użytkowego. W podziemiach budynku znajdzie się hala garażowa z 175 miejscami postojowymi. W inwestycji znajdzie się również 9 lokali usługowych.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker
Home Broker
Komentarz dostarczył:
Home Broker
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?

Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?

2024-04-09 Artykuł sponsorowany
Bezpieczeństwo gości hotelowych to jeden z najważniejszych czynników, o który musi zadbać każdy właściciel hotelu wraz ze swoim personelem. Niestety nawet najlepsza obsługa hotelowa nie jest w stanie zagwarantować, że nie dojdzie do kradzieży kosztowności osób, które zdecydowały się na pobyt w pokoju hotelowym. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto zainwestować w sejfy hotelowe umieszczone w każdym pokoju. Jak wybrać skrytkę pancerną do pokoju lub recepcji hotelowej? Zobacz poradnik i dowiedz się więcej.
Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

2024-02-19 Poradnik konsumenta
W dzisiejszych czasach, w dobie dynamicznego rozwoju e-commerce, sklepy online oferują coraz więcej sposobów na oszczędzanie podczas zakupów. Jednym z najpopularniejszych narzędzi są kody rabatowe, które stanowią świetny sposób na obniżenie kosztów zakupów i zwiększenie wartości pieniędzy wydanych online. W tym artykule eksperckim omówimy, jak wykorzystać kody rabatowe do sklepów online i maksymalizować oszczędności.
Jak sprawdzają się opony zimowe?

Jak sprawdzają się opony zimowe?

2023-11-13 Artykuł sponsorowany
Jak wszyscy możemy sobie wyobrazić, opony zimowe to bezpieczeństwo dla wszystkich, którzy chcą poruszać się zimą, zwłaszcza jeśli mieszkają w obszarach, gdzie prawdopodobne jest występowanie śniegu lub lodu. W każdym razie we Włoszech od 15 listopada do 15 kwietnia obowiązuje obowiązek posiadania na pokładzie opon zimowych lub łańcuchów. Dzieje się tak dlatego, że zima we Włoszech, choć zależy od regionu, potrafi być bardzo sroga.
Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

2023-08-03 Poradnik konsumenta
Reperowanie domowego budżetu, to normalna sprawa, która może nas czasami przerastać. Są jednak kwestie, na których jesteście w stanie zaoszczędzić dużo bardziej, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze świetnych tego przykładów jest oczywiście zmniejszenie opłat, które płacimy za rachunki. Warto wiedzieć, że istnieją na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że liczby na rachunkach znacząco się skurczą. Jak to osiągnąć?
Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

2023-02-16 Analizy HRE INvestments
Pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie jak dziś. Wysokiej jakości drożdżowy przysmak wyceniony został przez HRE Investments na 4,63 złote za sztukę. To aż o 31% więcej niż przed rokiem. Niemniej na finiszu karnawału mało kto odmówi sobie tego przysmaku. W efekcie w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wydać na ten cel 176 milionów złotych. Tłusty czwartek to święto, które wywołuje szczególnie ciepłe uczucia. Jest to dzień, w którym tradycyjnie możemy trochę sobie pofolgować.
Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

2022-12-16 Artykuł sponsorowany
Końcówka roku to dla wielu osób czas wzmożonych zakupów. To właśnie wtedy pojawiają się liczne atrakcyjne oferty, a także kupuje się prezenty dla rodziny i przyjaciół. I choć polowanie na promocje trwa w najlepsze, to jednak niskie ceny można uzyskać znacznie łatwiej, czyli korzystając z portalu Rabatio.com. Portal gromadzi w jednym miejscu aktualne zniżki z tysięcy sklepów internetowych. Możesz z nich skorzystać za darmo, a w koszyku w Twoim ulubionym sklepie naliczy się zniżka.
Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

2022-11-25 Analizy HRE INvestments
Tegoroczny sezon zimowy przyniesie sporej części z nas bardzo duże podwyżki rachunków za ogrzewanie. Niewielką ulgę daje nam póki co aura za oknem. Dotychczas było bowiem trochę cieplej niż zwykle, co ograniczyło nasze zapotrzebowanie na ciepło. Od początku tegorocznego sezonu grzewczego zapotrzebowanie na ciepło nie było zbyt duże. Zarówno we wrześniu jak i październiku było relatywnie ciepło. Uwagę zwraca szczególnie ten drugi miesiąc, który jak się okazuje był najcieplejszym październikiem w europejskiej historii pomiarów klimatologicznych. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na ciepło w tym miesiącu było mniejsze.
Putin straszy inwestorów

Putin straszy inwestorów

2022-01-25 Komentarz XTB
Świetne nastroje z początku roku nie trwały długo. Nagle okazuje się, że litania problemów trapiących inwestorów jest długa, a wśród nich na wysokiej pozycji jest potencjalna rosyjska agresja wobec Ukrainy. Czy za konflikt na Ukrainie zapłacimy wszyscy? Walka o wpływy trwa już niemal dekadę: Warto przypomnieć, że konflikt wokół Ukrainy trwa już 8 lat, a rozpoczęły go demokratyczne przemiany w tym kraju po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza.
Najlepszy styczeń w historii deweloperów

Najlepszy styczeń w historii deweloperów

2021-02-19 Analizy HRE Investments
Deweloperzy nadrabiają zaległości z ubiegłego roku. Do tego mamy spory popyt na nowe mieszkania. W efekcie styczeń pod względem liczby rozpoczynanych inwestycji był najbardziej pracowitym początkiem roku w historii polskiej deweloperki.
Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

2020-12-10 Analizy HRE Investments
W 45 krajach na 55 przebadanych ceny nieruchomości w ciągu ostatniego roku wzrosły – wynika z danych zebranych przez portal Global Property Guide. Ceny nie tylko rosną, ale rosną coraz szybciej pokonując inflację. Jeszcze kilka miesięcy temu twierdzenie, że pandemia nie zachwieje fundamentami rynku mieszkaniowego było uznawane za herezję.