Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrost awersji do ryzyka

Wzrost awersji do ryzyka

2014-03-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ten tydzień rozpoczyna się w nienajlepszych nastrojach, a to za sprawą słabszych danych, jakie napłynęły na rynek w weekend i dziś w nocy z gospodarki chińskiej i japońskiej. Przede wszystkim niepokoją dane z Chin, gdzie w lutym nieoczekiwanie eksport spadł o 18,1% rok do roku, a deficyt w handlu zagranicznym wyniósł 22,98 mld USD podczas gdy analitycy oczekiwali nadwyżki.
Słabe dane z Chin

Słabe dane z Chin

2014-03-10 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek na światowych giełdach nie przynosi niczego dobrego. Większość indeksów w Azji jest na ponad 1-procentowych minusach. Nikkei traci 1,01% a Shanghai Composite aż 2,8%. Przyczyną spadków są przede wszystkim fatalne dane na temat deficytu w bilansie handlowym Chin w lutym.

Słabsze dane z Azji psują nastroje

Słabsze dane z Azji psują nastroje

2014-03-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,39: Początek dzisiejszej europejskiej sesji to lekkie spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3885. Za pogorszeniem nastrojów na rynku walutowym stoją głównie słabsze weekendowe dane z Azji, gdzie rozczarowały zarówno dane z Japonii, jak i Chin.
Odrodzenie na rynku pracy w USA

Odrodzenie na rynku pracy w USA

2014-03-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po dwóch miesiącach rozczarowujących odczytów raport z amerykańskiego rynku pracy za luty okazał się lepszy od oczekiwań. Liczba stworzonych miejsc pracy poza rolnictwem o 25 tys. przekroczyła medianę prognoz ekonomistów.
Złoty pod lekką presją

Złoty pod lekką presją

2014-03-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy jedynie na chwile umocnił dolara. Od początku sesji azjatyckiej euro lekko odrabia straty. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3880. Od rana relatywnie stabilne pozostają notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,20, a USD/PLN pod 3,03.
Coraz bliżej odwilży w nastawieniu względem USD

Coraz bliżej odwilży w nastawieniu względem USD

2014-03-10 Komentarz walutowy Alior Bank
W lutym w sektorze pozarolniczym przybyło 175 tys., co było zaskakującym wynikiem, biorąc pod uwagę medianę prognoz na poziomie 150 tys. i raczej pesymistyczne nastawienie rynku w oparciu o wcześniejsze wskazania raportu ADP (139 tys.) i niepokojąco słaby odczyt subindeksu zatrudnienia dla sektora usługowego (47,5).
Otoczenie zewnętrzne ciąży złotemu

Otoczenie zewnętrzne ciąży złotemu

2014-03-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi mocniejsze otwarcie na złotym odrabiając część strat z piątkowej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2040 PLN za euro, 3,0269 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4516 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Tydzień ukraińskiego zamieszania

Tydzień ukraińskiego zamieszania

2014-03-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsze notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję typową dla pierwszych piątków miesiąca, w trakcie których uwaga świata koncentruje się na comiesięcznym raporcie z amerykańskiego rynku pracy. Tradycją, z którą gracze rzadko zrywają, jest mniej lub bardziej spokojne wyczekiwanie na godzinę 14:30.
Nowe maksima na EUR/USD

Nowe maksima na EUR/USD

2014-03-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kluczowe wydarzenia z tego tygodnia podniosły zmienność na rynku walutowym. Kurs EUR/USD wzrósł do najwyższego poziomu od końca 2011 roku – 1,3915. W skali tygodnia złoty zyskał na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do 4,17, tydzień jednak zakończył pod 4,20. Z kolei USD/PLN po odbiciu od 3,01, wzrósł do 3,03.
Solidny przyrost miejsc pracy w USA

Solidny przyrost miejsc pracy w USA

2014-03-07 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy, obok wczorajszej decyzji EBC, były wydarzeniem tygodnia, oczywiście w kontekście kalendarza makroekonomicznego. Napięcie przed danymi było duże, ponieważ odczyt gorszy od oczekiwań mógłby znacząco przybliżyć nas do przerwy w ograniczaniu programu QE3.
Tydzień ważnych odczytów

Tydzień ważnych odczytów

2014-03-07 Raport tygodniowy FMCM
Za nami ciekawy tydzień na rynku walutowym. Zobacz co się wydarzyło? Poniedziałkowa sesja (03.03) to spadki wartości pary EUR/USD. Za słabe nastroje tego dnia odpowiadała przede wszystkim napięta sytuacja na Krymie.
Brak działań ze strony ECB umocnił euro

Brak działań ze strony ECB umocnił euro

2014-03-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja przebiegała pod znakiem oczekiwania na konferencję prasową Mario Draghiego, natomiast wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Analitycy oczekują, że stopa bezrobocia pozostanie w lutym na niezmienionym poziomie 6,6% i prognozują, ...
Zwodniczy punkt odniesienia

Zwodniczy punkt odniesienia

2014-03-07 Komentarz walutowy Alior Bank
Publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy za luty może być jedną z tych, kiedy konsensus prognoz gromadzonych przez agencje informacyjne może być zwodniczym punktem odniesienia dla interpretacji danych. Według ankiety agencji Reuters w zeszłym miesiącu w sektorze pozarolniczym USA przybyło 149 tys. nowych miejsc pracy wobec 113 tys. w styczniu.
Siła euro i słabość dolara

Siła euro i słabość dolara

2014-03-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Rezultat posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego silnie umocnił wspólną walutę. Euro zyskało wobec większości głównych walut. Kurs EUR/USD wzrósł do najwyższego poziomu w tym roku (1,3870). O tym jednak czy wzrost wartości euro wobec dolara utrzyma się, zadecydować powinien dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy (14:30).
Dane z rynku pracy w centrum uwagi

Dane z rynku pracy w centrum uwagi

2014-03-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,38
Ostatnie kilkanaście godzin handlu to stabilizacja kursu głównej pary walutowej w okolicach poziomu 1,386. Ma to jednak miejsce po wcześniejszym mocnym wzroście kursu eurodolara, za którym stoi wczorajsza decyzja ECB o pozostawieniu stóp procentowych ...
EBC czeka i obserwuje, euro mocne. Czy na długo?

EBC czeka i obserwuje, euro mocne. Czy na długo?

2014-03-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Euro mocne wobec braku zmian w polityce pieniężnej EBC. Kurs EUR/USD najwyżej w tym roku. Zloty zyskuje w relacji do dolara. W centrum uwagi dane z rynku pracy w USA – ostatnia ważna przesłanka przed kluczowym wydarzeniem kwartału, czyli posiedzeniem Rezerwy Federalnej.
Zgodnie z założeniami Europejski Bank Centralny (EBC) nie obniżył stóp procentowych.
Czy dane z USA coś zmienią?

Czy dane z USA coś zmienią?

2014-03-07 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wszyscy czekamy na miesięczne dane z rynku pracy USA, które poznamy o godzinie 14.30. Jest to najważniejszy odczyt tego dnia, tygodnia, a być może nawet pierwszego półrocza. Tyle tylko, że o ile wpływ na rynek walutowy może być znaczący, to wydaje się, że dla rynku akcji odczyt ten nie będzie miał większego znaczenia.
Lekki wzrost złotego w ślad za eurodolarem

Lekki wzrost złotego w ślad za eurodolarem

2014-03-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację po wczorajszym lekkim umocnieniu polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1767 PLN za euro, 3,0086 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4274 PLN względem franka szwajcarskiego. Wycena polskiego długu wyraźnie wzrosła, a rentowności 10-letnich papierów spadły do 4,186%.
Inwestorzy wciąż ostrożni

Inwestorzy wciąż ostrożni

2014-03-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Początek tygodnia stał pod znakiem dynamicznie rozwijających się wydarzeń wokół Ukrainy. Teraz jednak, gdy groźba wojny zastąpiona została próbą dialogu, rynek może powoli wrócić do starego trybu, gdzie działania banków centralnych czy dane makro wywierają dominujący wpływ na zachowanie cen. Dzisiejsza sesja wpisywała się w opisywany proces.
Europejski Bank Centralny nadal czeka

Europejski Bank Centralny nadal czeka

2014-03-06 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Mario Draghi nadal nie widzi problemu w spadającej inflacji i nadpłynności w sektorze bankowym. O ile trudno było uwierzyć w decyzję o obniżce stóp procentowych na dzisiejszym posiedzeniu, o tyle wstrzymanie sterylizacji w ramach programu SMP wydawało się dobrym posunięciem.