Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nieco lepsze nastroje

Nieco lepsze nastroje

2014-03-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Sytuacja polityczna na Ukrainie pozostaje obecnie czynnikiem kluczowym, jeśli chodzi o kształtowanie się nastrojów na rynku walutowym w ostatnim czasie. Napięcia na linii Ukraina-Rosja stały się impulsem do silnej przeceny walut rynków wschodzących.
Lekka poprawa nastrojów na rynkach

Lekka poprawa nastrojów na rynkach

2014-03-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,3775: Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to odreagowanie ostatnich spadków i wzrosty kursu eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3768. Za poprawą nastrojów na rynkach stoi przede wszystkim uspokojenie sytuacji na półwyspie krymskim.

Złoty odrobił straty

Złoty odrobił straty

2014-03-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Silny wzrost awersji do ryzyka i ucieczka kapitału z rynków wschodzących wyraźnie wyhamowały. Co więcej od rana dominuje odwrotna sytuacja do wczorajszej. Wczoraj bowiem najsilniej na wartości traciły waluty naszego regionu, dziś od rana natomiast odrabiają całość strat.
Wszystkie oczy na Krym

Wszystkie oczy na Krym

2014-03-04 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczoraj mieliśmy pierwszą tak naprawdę próbę nerwów w kontekście Ukrainy w skali globalnej. Po informacji, iż dowódca floty czarnomorskiej postawił ukraińskim wojskom ultimatum, rynki akcji w Europie doświadczyły trzęsienia ziemi. Spadki rzędu 3% na większości europejskich rynków to już sporo. U nas WIG20 stracił ponad 5%. Okazja do kupna, czy początek większej przeceny?
Chwilowe uspokojenie?

Chwilowe uspokojenie?

2014-03-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynek z rana pozytywnie reaguje na pierwsze doniesienia o zakończeniu rosyjskich manewrów na Bałtyku. Złoty zyskuje, ale przestrzeń do aprecjacji jest mocno ograniczona. O 9.40 konferencja prasowa prezydenta Putina. Nadal nerwowo.
Ukraińska przecena

Ukraińska przecena

2014-03-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W czasie weekendu sytuacja wokół Ukrainy uległa zdecydowanemu zaognieniu. Poważnie zagrożona została jedność terytorialna państwa w efekcie faktycznego przejęcia kontroli nad Krymem przez Rosję. Oba państwa stanęły na krawędzi wojny, w którą zaangażować się mogą inne państwa.
Niepokój na rynku

Niepokój na rynku

2014-03-03 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Rynek przez jakiś czas nie zwracał uwagi na sytuację wokół Krymu, jednak po ostatnich działaniach Federacji Rosyjskiej napięcie wyraźnie wzrosło. Inwestorzy wyraźnie wybrali aktywa, które w takich sytuacjach są uważane za bezpieczne czyli jena, franka i złoto. Nieco mniej widoczne jest umocnienie dolara, jednak amerykańska waluta i tak zyskuje na szerokim rynku około 0,35%.
Ukraina ciąży inwestorom

Ukraina ciąży inwestorom

2014-03-03 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w okolicach 1,3775L Dzisiejsza sesja to spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3771. Za słabe nastroje podczas dzisiejszego dnia odpowiadała przede wszystkim napięta sytuacja na Krymie. W umocnieniu wspólnej waluty nie pomogły dziś nawet lepsze od prognoz odczyty indeksów PMI (luty) dla przemysłu z Francji, ...
Niepewność na Ukrainie a osłabienie złotego

Niepewność na Ukrainie a osłabienie złotego

2014-03-03 Tygodniowy komentarz walutowy Western Union
Zobowiązanie przywódców grupy G20 do zasilenia światowej gospodarki ponad dwoma bilionami dolarów w ciągu najbliższych kilku lat nie wywarło dużego wpływu na rynki. Na pierwszy rzut oka spóźnione przemówienie Yanet Yellen i spekulacje przed posiedzeniem EBC znosiły siebie nawzajem.
Napięta sytuacja geopolityczna psuje nastroje na rynkach

Napięta sytuacja geopolityczna psuje nastroje na rynkach

2014-03-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar w dół: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadków wartości pary EUR/USD, obecnie wyceniana jest ona na 1,3774. Za spadkami na eurodolarze stoi przede wszystkim napięta sytuacja na Krymie i to ona będzie dziś jednym z najważniejszych czynników kształtujących sytuacje na rynkach finansowych.
Rosja przynosi potężną czerwień na rynkach

Rosja przynosi potężną czerwień na rynkach

2014-03-03 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po weekendowych wydarzeniach na Krymie kierunek otwarcia na giełdach w Europie był dość oczywisty. Otwartym pytaniem pozostawała tylko skala przeceny akcji w Polsce, Rosji i na rynkach rozwiniętych. Przecena robi wrażenie. Główny rosyjskie indeksy - RTS i Micex tracą obecnie odpowiednio 11% i 10%.
Nie będzie obniżki stóp EBC

Nie będzie obniżki stóp EBC

2014-03-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost napięcia wokół Ukrainy negatywnie wpłynie dziś na notowania złotego i walut regionu. Silniejsze wzrosty złotowych par walutowych powstrzymywane są przez wysokie notowania eurodolara. Wspólna waluta pozostaje mocne w reakcji na zmniejszenie do minimum szans na obniżkę stóp procentowych w strefie euro.
Zagrożenie destabilizacją w regionie uderza w złotego

Zagrożenie destabilizacją w regionie uderza w złotego

2014-03-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi ok. 2-groszowe osłabienie złotego w reakcji na wydarzenia na Ukrainie. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1800 PLN za euro, 3,0358 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4267 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają względnie stabilne przy 4,39% za papiery 10-letnie.
zaskoczenie w strefie euro

zaskoczenie w strefie euro

2014-02-28 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Za nami bardzo ważny odczyt ze strefy euro, który okazał się być dużym zaskoczeniem. Oprócz tego poznaliśmy rewizyjne odczyty PKB za czwarty kwartał dla Polski czy USA, a także odczyt Chicago PMI. Na rynku walutowym działo się wiele, a wahania były znaczące, co więcej dzisiejsze dane powodują, że być może poznaliśmy już kierunek dla rynku na najbliższe dni i tygodnie.
Wyraźne umocnienie złotego

Wyraźne umocnienie złotego

2014-02-28 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał luty na rynku walutowym: W tym miesiącu byliśmy świadkami dobrych nastrojów na rynku, przyniósł on nam wyraźny wzrost wartości wspólnej waluty względem dolara. O ile jeszcze na początku miesiąca na parze EUR/USD notowane były poziomy nawet w okolicach 1,348, to obecnie jesteśmy na poziomach z końca grudnia, ponad poziomem 1,38.
Solidna zieleń w Warszawie

Solidna zieleń w Warszawie

2014-02-28 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Indeks WIG20 należy dziś do jednych z najsilniejszych w Europie. Polski indeks napędzany wzrostami takich spółek jak PKN Orlen, KGHM i PZU wyróżnia się na tle Europy Zachodniej, gdzie większość indeksów jest blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia. Obecnie indeks WiG20 rośnie o ponad 2%.
Euro najmocniejsze w tym roku

Euro najmocniejsze w tym roku

2014-02-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł wzrost zmienności na parze EUR/USD. Notowania wybiły się dołem z ponad tygodniowego przedziału wahań między 1,3690 a 1,3770, by ostatecznie tydzień zakończyć powyżej 1,38, czyli na najwyższym poziomie od ostatnich dni grudnia ubiegłego roku.
Lekka poprawa nastrojów na rynku

Lekka poprawa nastrojów na rynku

2014-02-28 Raport poranny FMCM
Eurodolar ponad 1,37: Ostatnie kilkanaście godzin handlu to wzrosty wartości głównej pary walutowej i powrót ponad poziom 1,37. Obecnie eurodolar kosztuje 1,3720. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są okolice 1,3725, zaś wsparciem wczorajsze minima na poziomie 1,3644.
Spadek inflacji nie spowoduje cięcia stóp EBC?

Spadek inflacji nie spowoduje cięcia stóp EBC?

2014-02-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sporo danych przybliżających obniżkę stóp procentowych napłynęło w ostatnim czasie ze strefy euro. Wczorajszy odczyt CPI z Niemiec wpisuje się w ten schemat. Czy to wystarczy by przekonać członków EBC do cięcia. Wątpliwe. Są sygnały, że najgorsze, jeśli chodzi o koniunkturę oraz dynamikę cen konsumpcyjnych już minęło.
Rynek niewiernych Tomaszów

Rynek niewiernych Tomaszów

2014-02-28 Komentarz walutowy Alior Bank
Po czwartkowych notowaniach eurodolara można odnieść wrażenie, że rynek nie zacznie dyskontować potencjalnego luzowania polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego, dopóki faktycznie go nie zobaczy. Odporność unijnej waluty na zestaw czwartkowych danych jest zdumiewająca.