Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Noworoczny tydzień za nami

Noworoczny tydzień za nami

2014-01-03 Raport popołudniowy FMCM
Miniony tydzień wyglądał nieco inaczej niż zwykle, a to z racji okresu poświątecznego i nowego roku, które tradycyjnie cechują się zmniejszoną płynnością. Szczególnie w pierwszej połowie tygodnia. Wczoraj (2 stycznia) na rynku pojawili się już niemal wszyscy uczestnicy, a płynność znacznie wzrosła - co wyeliminowało również (po części) przypadkowe wahania kursu.
Czekając na sygnały z FED

Czekając na sygnały z FED

2014-01-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek i sobota upłyną pod znakiem wystąpień kilku członków FED. Głos zabiorą Jeremy Stein, Charles Plosser, Jeffrey Lacker, Ben Bernanke, Eric Rosengren, Narayana Kocherlakota i William Dudley.

Dolar w fazie korekty

Dolar w fazie korekty

2014-01-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego roku na rynku walutowym przynosi korektę trendów obserwowanych w minionym roku. Na wszystkich głównych parach walutowych widzimy silne odreagowanie ostatnich ruchów. Waluta amerykańska zyskuje na wartości względem euro, funta czy złotego. Z drugiej strony obserwujemy osłabienie dolara względem tzw. commodity currencies (AUD, NZD).
Spadki złotego wyhamowały. Czy na długo?

Spadki złotego wyhamowały. Czy na długo?

2014-01-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar w konsolidacji: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich spadków wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3636. Na gruncie analizy technicznej wczorajszy spadek wartości tej pary spowodował przełamanie zapoczątkowanego na początku listopada zeszłego roku trendu wzrostowego na tej parze, jednak od kilkunastu godzin można mówić o konsolidacji na tej parze.
Korekta w pierwszy dzień handlu

Korekta w pierwszy dzień handlu

2014-01-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy dzień handlu na rynkach pod znakiem korekty. Cofnięcie w USA jak na razie nie było duże, ale w Europie i Azji spadki sięgnęły 1,5-2%. Traciły także pary EURUSD i GBPUSD, bardzo mocne w końcówce 2013 roku. Publikowane indeksy PMI były raczej tłem dla tych rynkowych ruchów. Dziś głos zabiorą członkowie Fed.
Spokojnie, to tylko korekta

Spokojnie, to tylko korekta

2014-01-03 Komentarz walutowy Alior Bank
Wczoraj praktycznemu wymazaniu uległy zmiany na głównych parach, które nastąpiły w okresie międzyświątecznym, tak jakby skutek nie w pełni płynnego handlu był do zignorowania. Bez wątpienia największym beneficjentem stał się USD, który wobec koszyka głównych walut zanotował największy dzienny zysk od 5 miesięcy.
Złoty słabszy na początku roku

Złoty słabszy na początku roku

2014-01-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po wczorajszej sesji obraz rynku uległ zmianie na niekorzyść polskiej waluty. Na początku roku złoty dozna, moim zdaniem, odczuwalnej przecenie. Zakładam nieodległy ruch EUR/PLN w kierunku 4,20, a USD/PLN na 3,10.
Przystanek na drodze do dalszych spadków

Przystanek na drodze do dalszych spadków

2014-01-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Od wczorajszego popołudnia eurodolar stabilizuje się między 1,3630 a 1,3675. Uważamy jednak, że to zaledwie przystanek na drodze do dalszych spadków. Silniejszego ruchu powinniśmy doczekać się jednak dopiero w przyszłym, obfitującym w ważne wydarzenia tygodniu.
Słaby początek roku na złotym

Słaby początek roku na złotym

2014-01-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego roku na rynku złotego przyniósł spadek kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1649 PLN za euro, 3,0514 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3916 PLN względem franka szwajcarskiego. Również polski dług znalazł się pod presją, gdzie rentowności wzrosły do poziomu 4,406% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rok rozpoczęty wyprzedażą PLN

Rok rozpoczęty wyprzedażą PLN

2014-01-02 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty traci dziś do wszystkich głównych walut świata i to już od wczesnych godzin porannych. Inwestorzy nie tylko pozbywają się dziś złotego, ale także polskich obligacji, których rentowność wzrosła od 4,22%.
Wzrosty w Warszawie przy świątecznych obrotach

Wzrosty w Warszawie przy świątecznych obrotach

2014-01-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pierwsza sesja giełdowa w 2014r. przyniosła wzrosty indeksów w Warszawie. WIG20 zyskał ostatecznie 1,24%, a indeksy sWIG80 oraz mWIG40 odpowiednio 0,5% i 0,89%. Warto jednak nadmienić, iż istotność dzisiejszego handlu pozostała jednak ograniczona z uwagi na niskie, świątecznie obroty.
Lepsze dane makro z USA nieco pomogły dolarowi

Lepsze dane makro z USA nieco pomogły dolarowi

2014-01-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przyniósł nieco publikacji z USA, które okazały się lepsze od prognoz. Ostateczny odczyt dynamiki PKB w II kwartale przyniósł zanualizowany wzrost o 1,7 proc. wobec 1,6 proc. szacowanych wcześniej, a cotygodniowe bezrobocie nieco spadło do 453 tys. (w tym także średnia 4-tygodniowa do 458 tys. z 464,25 tys. po rewizji).
Dolar blisko istotnego wsparcia

Dolar blisko istotnego wsparcia

2014-01-02 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar poniżej 1,37: Ostatnie kilka godzin na głównej parze walutowej to spadki wartości eurodolara. Obecnie para EUR/USD wyceniana jest na 1,3650. Na chwilę obecną spadki wyhamowały, a najbliższym wsparciem są okolice 1,362, których przełamanie spowoduje zapewne mocniejszą deprecjację kursu.
Początek roku z mocniejszym dolarem

Początek roku z mocniejszym dolarem

2014-01-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pomału realizuje się przedstawiony przed Sylwestrem scenariusz umocnienia dolara w pierwszych tygodniach stycznia. Nowy Rok rozpoczął się od wzrostu amerykańskiej waluty – rynek pomału pozycjonuje się na dane, jakie napłyną z USA. Dzisiaj po południu poznamy dane nt. cotygodniowego bezrobocia, a także grudniowe indeksy PMI i ISM dla przemysłu.
Dolar mocniejszy na początku 2014 rok

Dolar mocniejszy na początku 2014 rok

2014-01-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wiele prognoz mówi, że rok 2014 będzie rokiem dolara ze względu na poprawiającą się sytuację gospodarczą w USA oraz plany Rezerwy Federalnej zakładające wygaszenie programu wsparcia gospodarki QE3 do końca tego roku. To co możemy stwierdzić teraz, to lekki wzrost wartości waluty amerykańskiej na początku tego roku.
Gorsze dane z Polski nie pomagają złotemu

Gorsze dane z Polski nie pomagają złotemu

2014-01-02 Raport poranny FMCM
Spadek wartości eurodolara: Zgodnie z tym co piszemy od kilkunastu dni kurs eurodolara zaczyna zmierzać na południe, co świadczy o umocnieniu dolara. Naszym zdaniem taki stan rzeczy będzie się utrzymywał, a celem dla waluty amerykańskiej są w tej chwili okolice 1,3690.
Nowy rok, stare pytania

Nowy rok, stare pytania

2014-01-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nowy rok powinien przynieść nam kilka bardzo istotnych odpowiedzi. Zagadek jest multum: czy Europa rzeczywiście wyjdzie z recesji, czy wzrost w USA utrzyma się, czy Chiny unikną twardego lądowania, czy Fed wyjdzie z QE, czy EBC wprowadzi ujemne stopy, czy Grecja uniknie oficjalnego bankructwa?
Euro zaczyna rok od osłabienia

Euro zaczyna rok od osłabienia

2014-01-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wspólna waluta lekko traci na wartości. Kurs EUR/USD zniżkuj do 1,3730. Osłabia się również polski złoty. Po odbiciu się od linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z połowy 2012 roku, kurs EUR/PLN zwyżkuje w kierunku wybitego wsparcia na 4,16. Z kolei USD/PLN wzrasta powyżej 3,02.
Pytanie na początek roku

Pytanie na początek roku

2014-01-02 Komentarz walutowy Alior Bank
Pierwszym pytaniem nasuwającym się na starcie 2014 r. w kontekście rynku walutowego pozostaje, czy i jeśli tak to w jakim tempie EUR odda sztuczne w pewnym sensie zyski, które w grudniu zakłopotały wielu inwestorów?
Odczyty indeksów PMI w centrum uwagi na początku 2014 r.

Odczyty indeksów PMI w centrum uwagi na początku 2014 r.

2014-01-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty na przestrzeni roku zyskał wobec dolara i osłabił się w relacji do euro. Pierwsza sesja stycznia powinna przebiegać spokojnie. W centrum uwagi odczyty PMI dla przemysłu. Spodziewam się lekkich spadków kursu EUR/USD i utrzymania wzrostowej tendencji na złotowych parach walutowych.