Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Umocnienie złotego w czasie piątkowej sesji

Umocnienie złotego w czasie piątkowej sesji

2010-01-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła umocnienie polskiej waluty w okolice poziomu 4,0250 PLN za EUR. Złotemu sprzyjały dobre nastroje, jakie zapanowały na rynku po kilku lepszych od oczekiwań publikacjach z amerykańskiej gospodarki.
Plan naprawy finansów publicznych wspiera złotego

Plan naprawy finansów publicznych wspiera złotego

2010-01-29 Komentarz walutowy Easy Forex
Złoty umacnia się dziś do innych walut wsparty przez plan rozwoju i konsolidacji finansów publicznych i wczorajsze dane o PKB. Złoty obecnie zyskuje 1.3% do euro handlując na poziomie 4.0260, 0.9% do dolara handlując na poziomie 2.8920 i 0.9% do franka handlując na poziomie 2.7460.

Amerykańska gospodarka nie obudziła byków

Amerykańska gospodarka nie obudziła byków

2010-01-29 Podsumowanie dnia Gold Finance
Oczekiwanie na dane dotyczące tempa wzrostu amerykańskiej gospodarki sparaliżowało aktywność naszych inwestorów. Gdy okazało się, że w czwartym kwartale PKB skoczył aż o 5,7 proc. radość nie była zbyt wielka.
Premier w cieniu amerykańskich danych

Premier w cieniu amerykańskich danych

2010-01-29 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dobre dane dotyczące amerykańskiego PKB są osłodą na koniec tygodnia dla inwestorów, którzy wcześniej musieli przełknąć kolejne porcje zacieśnienia monetarnego fundowanego przez Chiny, a następnie Indie. Dzisiejsze wystąpienie premiera Tuska na rynku walutowym nie zrobiło większego wrażenia.
Kurs EUR/PLN testuje wsparcie 4,0600

Kurs EUR/PLN testuje wsparcie 4,0600

2010-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN testują dolne ograniczenie kilkudniowego przedziału wahań 4,0600 – 4,1000. Fakt, iż złoty nie osłabia się, pomimo eskalacji problemów fiskalnych w Eurolandzie świadczy pozytywnie o nastrojach na polskim rynku, a także w regionie, gdzie notowania walut w większości zachowują się dość stabilnie.
Bernanke zostaje na drugą kadencję

Bernanke zostaje na drugą kadencję

2010-01-29 Raport poranny FMCM
Rynki spokojnie przyjęły wynik głosowania: Wczorajsze głosowanie nad przedłużeniem kadencji Bena Bernanke na kolejne cztery lata na stanowisku przewodniczącego FED przebiegło pomyślnie dla Bernanke. Jednak rynki nie zareagowały prawie w ogóle na tę wiadomość.
Indie zacieśniają politykę pieniężną

Indie zacieśniają politykę pieniężną

2010-01-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wielu inwestorów obawiało się, iż korekta na rynkach akcji będzie pochodną zacieśnienia polityki monetarnej przez Fed. Tymczasem Fed nie spieszy się z wdrażaniem strategii odejścia od super luźnego pieniądza, ale korekta i tak przyszła – politykę monetarną zacieśniają nowe azjatyckie tygrysy. Po Chinach przyszedł czas na Indie.
Ben Bernanke został wybrany na drugą kadencję

Ben Bernanke został wybrany na drugą kadencję

2010-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ben Bernanke został wybrany na drugą kadencję na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej. Siedemdziesięciu senatorów było za, trzydziestu przeciw. Wśród przeciwników przedłużenia kadencji Bernanke znalazło się pięciu senatorów Partii Demokratycznej i siedemnastu Partii Republikańskiej, głównie ci, których czekają trudne walki wyborcze jeszcze w tym roku.
Sił nie starczyło na długo

Sił nie starczyło na długo

2010-01-29 Komentarz poranny DM IDMSA
Spadek indeksu WIG20 na koniec czwartkowych notowań o 0,4% nie jest duży, lecz sesję należy oceniać jednoznacznie negatywnie, gdyż bardziej istotne od tego ile spadł indeks jest to, jaki był styl tego spadku, a ten nie nastraja optymistycznie.
Byki mają coraz mniejsze szanse na obronę

Byki mają coraz mniejsze szanse na obronę

2010-01-28 Podsumowanie dnia Gold Finance
Na giełdach trwa przeciąganie liny. Byki zdają się opadać z sił. Zbyt wiele przemawia przeciw nim. Niedźwiedzie na razie spokojnie drążą swoją ścieżkę a ich potencjał wydaje się być wykorzystany dopiero w niewielkim stopniu.
Euro wciąż słabe względem dolara

Euro wciąż słabe względem dolara

2010-01-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Euro pozostaje słabe w stosunku do dolara. Dzisiaj kurs EUR/USD po chwilowym odreagowaniu do 1,4050 ponownie zszedł pod psychologiczne wsparcie 1,4000. Poziom ten przestał już stanowić istotną barierę. O godz. 16.20 za europejską walutę płacono ok. 1,3970.
Fundamenty pomagają złotemu

Fundamenty pomagają złotemu

2010-01-28 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartek rozpoczął się pomyślnie dla notowań złotego – dobre nastroje na rynkach azjatyckich oraz korzystne dane krajowe pozwoliły na umocnienie polskiej waluty w pierwszych godzinach handlu. Wyprzedaż akcji po otwarciu rynków giełdowych w Nowym Jorku stonowała ten optymizm, ale na rynku złotego nie ma paniki.
Słabe dane z USA popsuły nastroje na rynku

Słabe dane z USA popsuły nastroje na rynku

2010-01-28 Raport popołudniowy FMCM
Więcej wniosków o zasiłki: Za nami kolejna sesja europejska, która przyniosła mieszane zachowanie inwestorów. Rozpoczęliśmy od dobrych nastrojów, dzięki czemu kurs EUR/USD wzrósł w okolice 1,4050. Niestety później nastroje zaczęły się pogarszać, co przełożyło się na spadki kursu.
Komunikat FOMC wsparł nastroje inwestycyjne

Komunikat FOMC wsparł nastroje inwestycyjne

2010-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez większą część wczorajszej sesji amerykańskie giełdy pozostawały tuż poniżej poziomu poprzedniego zamknięcia. Wzrost zmienności na rynku nastąpił wraz z rozpoczęciem konferencji po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.
Dane z Polski nieco lepsze od oczekiwań

Dane z Polski nieco lepsze od oczekiwań

2010-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od lekkiego umocnienia polskiej waluty. Kurs EUR/PLN zniżkował w okolice dolnego ograniczenia kilkudniowego kanału wahań, usytuowanego na poziomie 4,0600.
Indeksy nadal tracą

Indeksy nadal tracą

2010-01-28 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Środa przyniosła dalsze spadki na głównych europejskich parkietach. Inwestorzy starali się nie dopuścić do przeceny, jednak indeksy pognębiły doniesienia z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych domów w USA w grudniu była mniejsza od oczekiwań (342 tys., wobec prognoz na poziomie 370 tys.).
Spore zamieszanie, ale to byki zwyciężyły

Spore zamieszanie, ale to byki zwyciężyły

2010-01-28 Raport poranny FMCM
Prezydent uspokajał rynki finansowe: Wczoraj wieczorem, zgodnie z prognozami, FED pozostawił stopy procentowe na poprzednim poziomie potwierdzając przy tym po raz kolejny, że stopy pozostaną na niskim poziomie jeszcze przez długi okres czasu.
T.Hoenig z Fed chce zaostrzenia polityki monetarnej

T.Hoenig z Fed chce zaostrzenia polityki monetarnej

2010-01-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Decyzja Fed, jak i późniejsze przemówienie Obamy nie zaskoczyły inwestorów. Nic więc dziwnego, iż reakcje najważniejszych rynków są nieco przypadkowe. Dziś dane o zamówieniach w USA oraz wyniki Microsoftu.

"Figury" z USA zdecydują o nastrojach

2010-01-27 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środa była kolejnym dniem osłabienia złotego. Stracił on po 1,9 gr do dolara i euro. O godzinie 17:38 za te waluty trzeba było zapłacić odpowiednio 2,9137 zł i 4,0944 zł. Wyprzedaż polskiej waluty, podobnie jak to miało miejsce w ostatnich dniach, to przede wszystkim reakcja na wzrost awersji do ryzyka na rynkach finansowych oraz spadek kursu EUR/USD.
Korekta spadkowa ani myśli ustąpić

Korekta spadkowa ani myśli ustąpić

2010-01-27 Podsumowanie dnia Gold Finance
Europejskie rynki, w tym nasz, starały się przez niemal cały dzień powstrzymać indeksy przed głębszymi spadkami. Udawało się to aż do momentu, gdy okazało się, że sprzedaż nowych domów w Stanach Zjednoczonych była znacznie mniejsza, niż się spodziewano.