Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euro wraca do łask

Euro wraca do łask

2011-06-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego tygodnia przyniósł odreagowanie silnych piątkowych ruchów, czemu sprzyjał brak publikacji makroekonomicznych w dniu wczorajszym. Wyhamowały spadki na giełdzie. Większość europejskich i amerykańskich indeksów akcji zamknęła się na lekkich plusach. Na rynku walutowym sentyment do dolara był słabszy.
Czas zmienić wcześniejsze oczekiwania

Czas zmienić wcześniejsze oczekiwania

2011-06-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W opublikowanym dzisiaj przez Suddeutsche Zeitung wywiadzie, unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych, Olli Rehn, przyznaje, że przyjęcie nowych rozwiązań dla Grecji jest znacznie bliższe, niż to się powszechnie sądzi. Niewykluczone, że ogólne zręby założeń zostaną zaakceptowane jeszcze dzisiaj ...

Pod chińską kroplówką

Pod chińską kroplówką

2011-06-14 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Przedstawione dziś w nocy czasu polskiego dane makro z Chin zdołały wlać trochę optymizmu na globalne rynki akcyjne. Inwestorzy uwierzyli, że pomimo zacieśniania polityki monetarnej w Państwie Środka gospodarka tego kraju ma się dobrze i będzie pośrednio wspierać wzrost globalnej ekonomii.
Grecja krajem z najniższym ratingiem

Grecja krajem z najniższym ratingiem

2011-06-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj wieczorem agencja Standard & Poor’s Ratings Service obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Grecji do CCC, czyli o 3 poziomy w dół. Jest to tym samym jasna informacja, że zdaniem agencji S&P kraj ten prawdopodobnie stanie się niewypłacalny, stojąc o krok od ratingu DDD oznaczającego bankructwo.
EUR/CHF zmierza do parytetu?

EUR/CHF zmierza do parytetu?

2011-06-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj rynki finansowe nie otrzymały zbyt wielu silnych impulsów do działania, toteż przy braku informacji z Europy nt. rozwoju sytuacji wokół planu pomocowego dla Grecji oraz pustym kalendarzu makroekonomicznym pierwszy dzień tygodnia został wykorzystany do lekkiego odreagowania piątkowej przeceny.
Byki ciągle walczą

Byki ciągle walczą

2011-06-14 Raport poranny FMCM
Nieformalne spotkanie ministrów finansów Eurolandu: Wczorajsze popołudnie i wieczór przyniosły nam kontynuację odbicia na rynku głównej pary walutowej. Coraz bardziej rozpędzone byki sforsowały poziom 1,44 docierając do wartości 1,4420. Z tych okolic szybko zostały jednak przegonione przez niedźwiedzie po tym jak agencja S&P po raz kolejny obniżyła rating Grecji.
Czas ma kluczowe rozdania

Czas ma kluczowe rozdania

2011-06-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Początek tygodnia, włączając w to dzisiejszą sesję w Azji, przynosi poprawę nastrojów na rynkach finansowych. Akcje drożeją, zaś euro odrabia straty. Ta poprawa miała jednak miejsce przy braku nowych kluczowych wiadomości. Tymczasem najbliższe dni przyniosą ich bardzo wiele: już dziś poznamy pierwsze kluczowe figury z amerykańskiej gospodarki.
Sytuacja techniczna w notowaniach eurodolara

Sytuacja techniczna w notowaniach eurodolara

2011-06-14 Raport miesięczny TMS Brokers - Rynek zagrniczny
Na wykresie dziennym eurodolara dominuje długoterminowy trend wzrostowy. Z punktu widzenia Teorii Fal Elliotta, notowania EUR/USD od stycznia 2011 roku tworzą prawdopodobnie wzrostowy cykl składający się z pięciu fal Elliotta. Rynek utworzył korektę impulsu fali 3, czyli falę 4, której koniec wypadł w okolicach poziomów 1,4000.
Sytuacja techniczna w notowaniach złotego

Sytuacja techniczna w notowaniach złotego

2011-06-14 Raport miesięczny TMS Brokers - Rynek krajowy
Rynek EUR/PLN od marca 2011 r. znajduje się w dość silnym trendzie spadkowym, którego impet w ostatnim czasie został mocno wyhamowany. Rysująca się korekta na rynku (bo tak można traktować wzrosty sprzed kilkunastu dni), jest spowodowana głównie nieudanym przebiciem czarnej linii trendu biegnącej po dołkach ze stycznia i lutego tego roku.
Rynki w pewnym zawieszeniu

Rynki w pewnym zawieszeniu

2011-06-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nie można powiedzieć, że poniedziałek przyniósł inwestorom wiele emocji. Za nami nudnawy handel, na co wpływ może mieć absencja części europejskich inwestorów za sprawą drugiego dnia Zielonych Świątków. Przemawiający o godz. 15:00 na londyńskiej giełdzie, szef Europejskiego Banku Centralnego nie wniósł wiele do merytorycznego sporu ws. pomocy dla Grecji, ...
Frank szwajcarski w rekordowej formie

Frank szwajcarski w rekordowej formie

2011-06-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ubiegłotygodniowe wydarzenia nie wpłynęły stabilizująco na unijną gospodarkę, a wręcz przeciwnie pojawiły się dodatkowe znaki zapytania. Przede wszystkim nadal nieznany jest los pakietu pomocowego dla Grecji, gdyż obecny, przyznany przed rokiem w wysokości 110 mld euro, okazał się co najmniej niewystarczający.
Inwestorzy czekają na dane

Inwestorzy czekają na dane

2011-06-13 Raport popołudniowy FMCM
Lekkie odreagowanie na głównej parze: Poniedziałkowa sesja europejska nie przyniosła dużych zmian na rynku głównej pary walutowej. Po silnych piątkowych spadkach dziś mogliśmy obserwować tylko delikatną korektę. Bykom brakowało bowiem impulsów, które skutecznie pozwoliłyby im odrobić poniesione straty.
Krajobraz po bitwie

Krajobraz po bitwie

2011-06-13 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Miniony tydzień był piątym z sześciu, podczas którego notowania akcji na globalnym rynku poszły w dół. Wynikało to w głównej mierze z obaw inwestorów o obserwowane spowolnienie światowej gospodarki oraz o fakt kończącej się drugiej rundy luzowania ilościowego w USA, ale gdzieś w tle pozostawały też oczywiście cały czas kwestie greckie.
Cisza przed burzą danych

Cisza przed burzą danych

2011-06-13 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poniedziałkowe przedpołudnie upływa pod znakiem ograniczonych wahań złotego, korespondujących z równie umiarkowanymi zmianami na głównych parach oraz na europejskich giełdach. O godzinie 10:23 za dolara trzeba było zapłacić 2,7381 zł, natomiast euro kosztowało 3,9335 zł. Brak potencjalnych impulsów w dniu dzisiejszym sprawia, że do końca dnia może utrzymać się ograniczona zmienność.
Możliwe odreagowanie

Możliwe odreagowanie

2011-06-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Końcówka minionego tygodnia przyniosła dalsze pogorszenie nastrojów na rynkach światowych. Europejskie i amerykańskie indeksy akcji zniżkowały średnio 1,5% podczas piątkowej sesji. DAX.I zdołał utrzymać wsparcie w rejonie 7000pkt., natomiast DJI.I oraz SP500.I znalazły się na nowych minimach lokalnych.
Niepewność o przyszłość Grecji ciąży na euro

Niepewność o przyszłość Grecji ciąży na euro

2011-06-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Spór odnośnie szczegółów drugiego planu pomocowego dla Grecji ponownie uderza w unijną walutę, która w ubiegłym tygodniu straciła niemal dwa procent względem dolara, i perspektywy dla euro na najbliższy tydzień nie przedstawiają się zbyt dobrze. Kością niezgody w uzyskaniu porozumienia pomocowego pozostaje udział w pakiecie inwestorów prywatnych.
Nowy, trzyletni plan reform dla Grecji

Nowy, trzyletni plan reform dla Grecji

2011-06-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Pod koniec ubiegłego tygodnia premier ateńskiego rządu ogłosił propozycję trzyletniego programu reform, którego poprawne wprowadzenie w życie miałoby przynieść Grecji około 6 mld euro. Owe reformy to dalsze obciążanie kosztami obywateli kraju, czyli przede wszystkim cięcia w budżetówce i podwyżki podatków zarówno dla sektora prywatnego, jak i państwowego.
Szósty tydzień spadków na Wall Street

Szósty tydzień spadków na Wall Street

2011-06-13 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Indeksy po obu stronach Atlantyku kończyły ubiegły tydzień mocno pod kreską. Średnia Dowa i indeks S&P 500 w piątek spadły po 1,4 proc. i kończyły notowania na poziomie odpowiednio 11 952 i 1271 punktów. W perspektywie tygodnia indeks S&P 500 zanurkował o 1,6 proc, a indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o ponad 2 proc.
Dzisiaj możliwe odreagowanie

Dzisiaj możliwe odreagowanie

2011-06-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po wyraźnym umocnieniu się dolara w piątek, co było wynikiem kolejnego słabego dnia dla nowojorskiej giełdy (coraz bardziej uwidaczniają się obawy związane z perspektywami dla amerykańskiej gospodarki, zwłaszcza, że FED zdaje się nie spieszyć w kwestii ewentualnego QE3), ...
Rosnące obawy wspomagają dolara

Rosnące obawy wspomagają dolara

2011-06-13 Raport poranny FMCM
Inwestorzy widzą coraz więcej zagrożeń: Spadkowa końcówka poprzedniego tygodnia na rynku głównej pary walutowej jest sygnałem, że światowe nastroje ulegają pogorszeniu. Istnieje kilka czynników wpływających na podwyżkę awersji do ryzyka, a dwa czołowe miejsca w tym zakresie zajmuje zadłużenie Grecji oraz pogarszająca się sytuacja w gospodarce USA.