Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W co gra Europejski Bank Centralny?

W co gra Europejski Bank Centralny?

2014-03-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Najpierw zaskakujące słowa szefa niemieckiego Bundesbanku, który zaczyna dopuszczać (chociaż jak zastrzega hipotetycznie) wprowadzenie programu QE przez Europejski Bank Centralny, a także możliwość ujemnych stóp od depozytów. Jednak już to, zwłaszcza ze strony zdeklarowanego „jastrzębia” jest dużą rewolucją.
Dolar australijski najlepszy na rynku

Dolar australijski najlepszy na rynku

2014-03-26 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Komentarze ze strony członków Banku Australii wyniosły AUDUSD na nowe tegoroczne szczyty i para ma dalszą przestrzeń do wzrostów. Dolar australijski jest w ostatnich dniach jedną z najmocniejszych walut rynków rozwiniętych. Na szerokim rynku zyskuje także dolar amerykański, choć początek dzisiejszego handlu nie jest udany dla tej waluty.

Brak impulsów do wybicia

Brak impulsów do wybicia

2014-03-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar pozostaje w przedziale wahań ustanowionym na poprzednich sesjach (1,3750 – 1,3880) i obecnie znajduje się dokładnie w jego środku. Uważamy, że biorąc pod uwagę zbliżające się posiedzenie ECB oraz ostrzejszy ton FOMC, bardziej prawdopodobne jest wybicie z konsolidacji dołem.
Pierwsza podwyższa stóp procentowych w USA jednak później?

Pierwsza podwyższa stóp procentowych w USA jednak później?

2014-03-26 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadal blisko 1,38: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to lekkie spadki kursu. Ma to jednak miejsce po wczorajszym popołudniowym wybiciu do okolic 1,3850. Podczas dzisiejszej sesji czekają nas głównie dane z USA.
Poprawa wskaźników gospodarczych w USA

Poprawa wskaźników gospodarczych w USA

2014-03-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejne doniesienia z USA potwierdzają, że załamanie koniunktury z przełomu roku spowodowane zostało czynnikami o charakterze przejściowym i nie wpłynie na gospodarkę w szerszym kontekście. Dolar uporczywie słaby. Złoty stabilny, próbuje zyskiwać. EUR/PLN testuje 4,19. USD/PLN w środkowej części pasma konsolidacji 3,01-3,08.
Próba rozegrania mocniejszego złotego pod czynniki fundamentalne

Próba rozegrania mocniejszego złotego pod czynniki fundamentalne

2014-03-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel przynosi lokalne odreagowanie wczorajszego umocnienia złotego, jednak kwotowania w dalszym ciągu pozostają blisko 3-tygodniowych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1900 PLN za euro, 3,0335 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4334 PLN względem franka szwajcarskiego.
Europa na sporych plusach, Wall Street słabiej

Europa na sporych plusach, Wall Street słabiej

2014-03-25 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień na giełdach w Europie przyniósł pokaźne wzrosty. Na Starym Kontynencie bardzo dobrze kolejny dzień z rzędu prezentowały się polskie indeksy. WIG20 urósł o 1,69%. Wzrostom indeksu blue chipów sprzyjały przede wszystkim notowania Pekao SA (+3,21%) i KGHM (+3,89%).
Dzień dla dolara

Dzień dla dolara

2014-03-25 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w okolicach 1,38: Dzisiejsza sesja to spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3794. W umocnieniu dolara pomogły dziś gołębie wypowiedzi Jensa Weidmanna – prezesa Bundesbanku i Jozefa Makucha – szefa Banku Słowacji oraz niekorzystne dla wspólnej waluty dane makro.
Dzień dla dolara

Dzień dla dolara

2014-03-25 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień w czasie sesji europejskiej przyniósł widoczne umocnienie dolara. Amerykańska waluta umacniała się przede wszystkim do euro. W stosunku do japońskiego jena pozostawała stabilna, a w stosunku do funta nawet lekko straciła. Na polskim rynku walutowym widoczne było lekkie umocnienie złotego, szczególnie do euro.
Słabszy odczyt Ifo zaważy na notowaniach euro

Słabszy odczyt Ifo zaważy na notowaniach euro

2014-03-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsze wstępne dane odnośnie indeksów PMI dla sektora przemysłowego i sektora usług z Europy były generalnie słabsze. Pozytywnie zaskoczyły dane z Francji, gdzie w marcu odnotowano wzrost aktywności w tych sektorach. Rozczarowały natomiast odczyty wskaźników PMI z Niemiec i całej strefy euro oraz z USA.
Chwilowe osłabienie dolara

Chwilowe osłabienie dolara

2014-03-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kombinacja słabszego odczytu szacunków PMI dla przemysłu za marzec (spadek do 55,5 pkt. z 57,1 pkt.), a także wypowiedzi „gołębich” członków FED, jakie znalazły się w amerykańskiej prasie – Johna Williamsa dla Washington Post, a także przytaczane przez Wall Street Journal słowa Narayana Kocherlakota, ...
Ciekawa sesja przed nami

Ciekawa sesja przed nami

2014-03-25 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wtorek powinien przynieść spore emocje na rynku walutowym, ponieważ poznamy dane z kluczowych gospodarek świata. Najpierw odczyt niemieckiego indeksu IFO, później dane z Wielkiej Brytanii, a na koniec porcja informacji z USA. Oczekujemy podwyższonej zmienności przede wszystkim na EURUSD i GBPUSD.
Dziś kolejne ważne dane makro

Dziś kolejne ważne dane makro

2014-03-25 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,3825: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji notowań głównej pary walutowej w okolicach poziomu 1,383. Obecnie wartość eurodolara to 1,3833. W tej chwili na wykresie widać, że korekta na tej parze i umocnienie dolara nie jest tak oczywiste jak początkowo się wydawało.
Fed nie zatrzyma aprecjacji złotego

Fed nie zatrzyma aprecjacji złotego

2014-03-25 Komentarz walutowy Alior Bank
Wraz z zasygnalizowaniem w ubiegłym tygodniu przez prezes Fed Janet Yellen możliwości pierwszej podwyżki stóp procentowych już na wiosnę 2015 r. podniosły się głosy, jak na taki obrót spraw zareagują waluty rynków wschodzących?
Odrodzenie we Francji? Wskaźniki nastrojów w centrum uwagi

Odrodzenie we Francji? Wskaźniki nastrojów w centrum uwagi

2014-03-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurodolar wyraźnie skorygował, ale pozostaje poniżej kluczowego poziomu 1,3850. Złoty stabilny. Może lekko tracić. Kluczowe dziś będą publikacje danych o nastrojach w biznesie w Niemczech (Ifo) oraz wśród konsumentów w USA (conference Board). Z Polski o 10.00 wyniki sprzedaży detalicznej i bezrobocia za luty.
Gospodarka USA wraca na ścieżkę wzrostu

Gospodarka USA wraca na ścieżkę wzrostu

2014-03-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD dynamicznie odbił się od okolicy 1,3750. Bariera ta wyznacza obecnie silne wsparcie stojące na drodze do 1,3650. Na początku wtorkowej sesji kurs kontynuuje konsolidację z sesji azjatyckiej i znajduje się przy 1,3840.
Brak negatywnych doniesień przynosi stabilizację na złotym

Brak negatywnych doniesień przynosi stabilizację na złotym

2014-03-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie wczorajszej stabilizacji. Obserwowaliśmy lekkie umocnienie w stosunku do dolara, jednak powodów takiego ruchu należy upatrywać w zachowaniu EUR/USD.
Informacje korzystne dla dolara

Informacje korzystne dla dolara

2014-03-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wpływowy komentator działań FED, Jon Hilsenrath zwraca w Wall Street Journal uwagę, że Rezerwa Federalna zmienia swoją retorykę w kwestii kształtowania się poziomu stóp procentowych, chociaż daje do zrozumienia, że osiągnięcie poziomu sprzed kryzysu, może potrwać dość długo.
Niewykorzystana okazja

Niewykorzystana okazja

2014-03-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czasami w życiu codziennym usłyszeć można opinię, że niewykorzystane okazje lubią się mścić. Dzisiejszą sesję traktować można w kategorii niezrealizowanej szansy i przyszłość pokaże czy zobaczymy tego negatywne konsekwencje.
Zaskakujące dane z Francji nie pomogły euro

Zaskakujące dane z Francji nie pomogły euro

2014-03-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Francja od wielu miesięcy pozostaje problemem niedostrzeganym przez rynek. Kraj ten zmaga się z podobnymi problemami co Włochy, a mimo tego francuska giełda i obligacje cały czas pozostawały w łasce inwestorów. Dziś po raz pierwszy od początku 2012 roku przemysłowy PMI dla Francji wychodzi ponad granicę 50 pkt.