Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2014-03-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi nieznacznie słabszego złotego, który jednak oscyluje w dalszym ciągu w 2-sesyjnym zakresie wahań. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1713 PLN za euro, 3,0319 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4176 PLN względem franka szwajcarskiego.
Tydzień pod znakiem mocnego złotego

Tydzień pod znakiem mocnego złotego

2014-03-28 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał miniony tydzień na rynku walut: Poniedziałkowa europejska sesja (24.03) to lekkie umocnienie dolara. Za pogorszeniem klimatu na rynkach tego dnia stały nie najlepsze odczyty PMI dla usług i przemysłu z najważniejszych gospodarek.

Miesięczne minimum na EUR/USD

Miesięczne minimum na EUR/USD

2014-03-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Od początku tygodnia waluty, które w gronie G-10 cieszą się renomą najbardziej ryzykownych, czyli dolary nowozelandzki, australijski i kanadyjski umocniły się do dolara amerykańskiego o około 2 proc. W tym samym czasie euro osłabiło się o ponad 0,5 proc., a kurs EUR/USD zniżkował do 1,37 (najniżej w tym miesiącu. =
Kluczowy dzień dla euro

Kluczowy dzień dla euro

2014-03-28 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie EBC i to właśnie piątkowa sesja może rozstrzygnąć o tym, jakie decyzje podejmie Mario Draghi wraz z innymi członkami Europejskiego Banku Centralnego. Podczas sesji na rynek spływać będą dane dotyczące inflacji, a pierwsze odczyty już za nami, na razie euro traci.
Pro dolarowe otwarcie w Londynie

Pro dolarowe otwarcie w Londynie

2014-03-28 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,3750: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu poniżej poziomu 1,3750. Początek handlu w Londynie przynosi jednak wyraźne umocnienie dolara wobec euro i spadek wartości pary EUR/USD.
Wraca apetyt na rynki wschodzące

Wraca apetyt na rynki wschodzące

2014-03-28 Komentarz walutowy Alior Bank
Nie przyszło długo czekać na zniecierpliwienie zarządzających funduszami inwestującymi na rynkach wschodzących. W czwartek zaczęło się od brazylijskiego reala, który otrzymał wsparcie w postaci jastrzębich sygnałów z banku centralnego (cykl podwyżek stóp procentowych może zostać wydłużony w celu zwalczania uporczywie wysokiej inflacji).
Złoty mocny mimo przeciwności. Odczyt CPI z Niemiec pod lupą

Złoty mocny mimo przeciwności. Odczyt CPI z Niemiec pod lupą

2014-03-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wstępny odczyt inflacji CPI z Niemiec za marzec to kluczowa informacja dla rynku. Niska dynamika cen w Saksonii (0,9 proc. r/r wobec 1,2 proc. w lutym) powoduje osłabienie euro na otwarciu. Potwierdzenie w danych dla całego kraju zwiększy grono zwolenników dalszych działań łagodzących w EBC.
Pogłębienie dezinflacji zagraża euro

Pogłębienie dezinflacji zagraża euro

2014-03-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia waluty, które w gronie G-10 cieszą się renomą najbardziej ryzykownych, czyli dolary nowozelandzki, australijski i kanadyjski umocniły się do dolara amerykańskiego o około 2 proc. W tym samym czasie euro osłabiło się o niespełna 0,5 proc., ...
Złoty na miesięcznych maksimach

Złoty na miesięcznych maksimach

2014-03-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym wzroście wyceny wobec dolara oraz franka. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1636 PLN za euro, 3,0274 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4145 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Sytuacja podobna do wczorajszej

Sytuacja podobna do wczorajszej

2014-03-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane w środę lepsze dane nt. zamówień na dobra trwałego użytku, a także indeksu PMI dla usług nie wsparły od razu dolara. Dzisiaj sytuacja jest podobna. Ostateczny odczyt PKB za IV kwartał wskazał na wzrost o 2,6 proc. w ujęciu zanualizowanym, a cotygodniowe bezrobocie spadło do 311 tys. wniosków wobec 321 tys. wcześniej.
dobre dane z Wysp i USA

dobre dane z Wysp i USA

2014-03-27 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień nie przyniósł ani szalonej zmienności, ani publikacji bardzo istotnych danych. Poza dolarem nowozelandzkim, który pozostaje silny pod wpływem jastrzębich sygnałów ze strony banku centralnego, zmiany na innych rynkach są niewielkie.
Dane z USA nie pomogły dolarowi

Dane z USA nie pomogły dolarowi

2014-03-27 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w dół: Dzisiejsza sesja to spadek wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3764. Co więcej, dziś zostało naruszone istotne wsparcie w okolicach 1,3750, a kurs spadł nawet do poziomu 1,3742, co było najniższą wartością od 6 marca tego roku.
Waluty antypodów zyskują na wartości

Waluty antypodów zyskują na wartości

2014-03-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Od początku tego tygodnia zwraca uwagę silną aprecjacja dolara australijskiego i nowozelandzkiego. Silnym impulsem do umocnienia AUDa były wypowiedzi szefa RBA, który widzi oznaki ożywienia w gospodarce australijskiej.
Dolar próbuje znów zyskiwać

Dolar próbuje znów zyskiwać

2014-03-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tendencja ta jest widoczna dzisiaj rano na koszyku BOSSA USD, który buduje białą świeczkę rosnąć w okolice 68,19 pkt. Klimat wokół dolara jest wciąż lepszy za sprawą bardziej „jastrzębich” sygnałów płynących z FED, oraz „niezłych” danych makroekonomicznych z USA – wczoraj poznaliśmy zamówienia na dobra trwałego użytku za luty i szacunkowe PMI dla usług za marzec.
Inwestorzy nie nabiorą się na puste deklaracje

Inwestorzy nie nabiorą się na puste deklaracje

2014-03-27 Komentarz walutowy Alior Bank
Inwestorzy na rynku eurodolara są w kropce. Przedstawiciele EBC wykazują większe zainteresowanie kursem unijnej waluty, choć nie zawsze mówią o tym wprost. Ale werbalne próby osłabienia euro są oczywiste, szczególne po ofensywie, jaką przypuszczono w tym tygodniu.
Możliwy dalszy wzrost awersji do ryzyka

Możliwy dalszy wzrost awersji do ryzyka

2014-03-27 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,3775: Początek dzisiejszej sesji to spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3770. Na gruncie analizy technicznej najbliższym wsparciem dla tej pary są ostatnie minima na poziomie 1,3750, oporem okolice 1,3825.
Alokacja pomoże dolarowi

Alokacja pomoże dolarowi

2014-03-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar utrzymuje się w zawężającym się przedziale wahań, a zachowanie kursu sugeruje niską aktywność inwestorów. Bilans ryzyk dla kursu związany z wychodzeniem amerykańskiej gospodarki z zimowego spowolnienia i zbliżającym się posiedzeniem ECB przemawia za wybiciem z konsolidacji dołem.
Aktywa rynków wschodzących wracają do łask

Aktywa rynków wschodzących wracają do łask

2014-03-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozostaje mocny dzięki zwiększonemu popytowi na aktywna rynków wschodzących. Euro słabnie do dolara wobec wzmożonych oczekiwań na wznowienie działań łagodzących politykę pieniężną przez EBC. W centrum uwagi dane o podaży pieniądza ze strefy euro.
Złoty w okolicach miesięcznych maksimów, oczekiwana konsolidacja

Złoty w okolicach miesięcznych maksimów, oczekiwana konsolidacja

2014-03-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę osłabienia krajowej waluty wraz z pogorszeniem się nastrojów na rynkach zewnętrznych. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1786 PLN za euro, 3,0277 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4252 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dolar może dalej zyskiwać na wartości

Dolar może dalej zyskiwać na wartości

2014-03-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas wtorkowej sesji obserwowaliśmy sporą zmienność notowań eurodolara, a to wszystko za sprawą wypowiedzi oficjeli. Na początku sesji euro osłabiło się po publikacji słabszego odczytu indeksu Ifo z Niemiec. a także wypowiedzi prezesa Bundesbanku. Zdaniem Weidmanna ujemne stopy procentowe byłyby odpowiednim środkiem, by przeciwdziałać umocnieniu się euro.