Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niewiele nowych informacji przed spokojnym tygodniem

Niewiele nowych informacji przed spokojnym tygodniem

2014-05-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na początku względnie ubogiego w wydarzenia tygodnia – kluczowe będą środowa publikacja minutek Fed oraz czwartkowe wstępne odczyty indeksów PMI – złoty jest stabilny, a eurodolar lekko zwyżkuje. Podobne tendencja powinny utrzymywać się dziś przez większość sesji.
Mocniejsze otwarcie tygodnia na złotym

Mocniejsze otwarcie tygodnia na złotym

2014-05-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi mocniejsze otwarcie na wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1862 PLN za euro, 3,0514 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4239 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,76% w przypadku obligacji 10-letnich.

Narasta presja na EBC

Narasta presja na EBC

2014-05-16 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W wyniku ubiegłotygodniowej zapowiedzi możliwej obniżki stóp procentowych w czerwcu, na wartości wyraźnie tracić zaczęła wspólna waluta. Trend ten kontynuowany był w tym tygodniu. EUR/USD spadł z 1,3750 w okolice 1,3650. EUR/PLN pozostał stabilny w przedziale 4,1750-4,20, natomiast USD/PLN nieznacznie wzrósł z 3,04 do 3,0550.
Dolar przejmuje inicjatywę

Dolar przejmuje inicjatywę

2014-05-16 Raport popołudniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał miniony tydzień na rynku walutowym: Poniedziałkowa sesja (12.05) na rynku walutowym cechowała się spokojnym przebiegiem i raczej małą zmiennością kursu. Podczas tamtej sesji nie mieliśmy również istotnych figur makroekonomicznych.
Dzisiaj dolarowi mogą zaszkodzić dane z rynku nieruchomości

Dzisiaj dolarowi mogą zaszkodzić dane z rynku nieruchomości

2014-05-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsza reakcja rynku na słabsze dane nt. produkcji przemysłowej, czy też rozczarowujący indeks nastrojów wśród pośredników nieruchomości NAHB, to sygnały, że FED nie będzie się spieszył z odchodzeniem od akomodacyjnej polityki pieniężnej. Przeciwko dolarowi przemawiają też spadające ponownie rentowności amerykańskich obligacji rządowych.
Czekamy na kolejne dane z USA

Czekamy na kolejne dane z USA

2014-05-16 Raport poranny FMCM
Eurodolar w okolicach 1,371: Początek dzisiejszej sesji to stabilizacja kursu pary EUR/USD w okolicach 1,371. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3716. Na gruncie analizy technicznej wczoraj podaży nie udało się przebić wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego ...
Wzrost inflacji w USA. Słaba dynamika PKB w Europie.

Wzrost inflacji w USA. Słaba dynamika PKB w Europie.

2014-05-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kondycja europejskiej gospodarki poprawia się powoli i nierównomiernie. W Niemczech panuje rozkwit, na peryferiach stagnacja. W USA powoli wzmaga się presja inflacyjna. Kolejne niepokojące sygnały płyną natomiast z rynku nieruchomości. Dziś kolejne odczyty z tego sektora.
Korekcyjne umocnienie euro

Korekcyjne umocnienie euro

2014-05-16 Komentarz poranny TMS Brokers
W końcu doszło do wzrostowej korekty na EUR/USD. Notowania powróciły powyżej 1,37. Oczywiście tendencja cały czas pozostaje spadkowa, co więcej uważamy, że do czerwcowego posiedzenia ECB zostanie ona zachowana.
Dobre dane z polskiej gospodarki nie pomogły PLN

Dobre dane z polskiej gospodarki nie pomogły PLN

2014-05-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację lekkiego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1917 PLN za euro, 3,0562 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4325 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu po raz kolejny spadły i wynoszą 3,687% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polska znów zieloną wyspą

Polska znów zieloną wyspą

2014-05-15 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła istotne odczyty dla gospodarek europejskich i amerykańskiej. Dane ponownie wypadają na korzyść Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do kolejnego lokalnego minimum na EURUSD. Złoty delikatnie traci względem głównych walut.
Najwyraźniej to już koniec rynku walutowego... Znowu

Najwyraźniej to już koniec rynku walutowego... Znowu

2014-05-15 Komentarz walutowy Saxo Bank
Rano ponownie bardzo sympatycznie przypomniano mi (jakbym tego potrzebował), że wolumen obrotów na rynku walutowym znów spadł do rekordowo niskich poziomów. Dziękuję. Ach, i jeszcze Europejski Bank Centralny (EBC) ponoć nie tylko obetnie stopy procentowe, ale rozpocznie też jakieś luzowanie ilościowe, ...
Odczyt dynamiki PKB pomógł złotemu

Odczyt dynamiki PKB pomógł złotemu

2014-05-15 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko 1,365: Dzisiejsza sesja to dalszy spadek wartości pary EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3661, choć podczas dzisiejszej sesji zniżkował już nawet do 1,365. Na gruncie analizy technicznej podczas dzisiejszej sesji przełamane zostały minima z wtorku (13 maja) i naruszone zostało ...
Dolar zyskuje przed publikacjami z USA

Dolar zyskuje przed publikacjami z USA

2014-05-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pytanie, czy to nie aby opóźniona reakcja rynku na opublikowane wczoraj o godz. 14:30 dane nt. inflacji w cenach producentów (PPI), która przewyższyła oczekiwania. Dzisiaj o tej samej porze poznamy kwietniowe odczyty dynamiki cen konsumentów (CPI) – mediana oczekiwań zakłada jej wzrost o 0,3 proc. m/m i 2,0 proc. r/r (to więcej, niż w marcu).
Euro wciąż traci

Euro wciąż traci

2014-05-15 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Czwartkowy poranek przynosi dalsze osłabienie euro względem dolara, a co za tym idzie również i złoty traci do amerykańskiej waluty. Do innych walut złoty pozostaje relatywnie stabilny. Za taki stan rzeczy odpowiada dzisiejsza wypowiedź Vítora Constâncio, który stwierdził, że EBC nie wyklucza dalszego luzowania monetarnego.
Czeka nas ciekawa sesja na rynku walutowym

Czeka nas ciekawa sesja na rynku walutowym

2014-05-15 Raport poranny FMCM
EUR/USD blisko wsparcia: Początek dzisiejszej sesji to spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3688. Na gruncie analizy technicznej przełamane zostały minima z wtorku (13 maja) i zbliżamy się do znaczącego wsparcia w postaci trendu wzrostowego zapoczątkowanego na początku listopada ubiegłego roku.
Czwartkowy wysyp danych

Czwartkowy wysyp danych

2014-05-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar po wyraźnym spadku na początku tygodnia, stabilizuje się w okolicach poziomu 1,37. Polski złoty jest najsłabszą walutą w ostatnich pięciu dniach z grona emerging markets.
Na EUR/USD wciąż nie odegrała się wyraźna korekta.
Europejskie QE ostatecznością. Sesja pełna danych makro.

Europejskie QE ostatecznością. Sesja pełna danych makro.

2014-05-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejno napływające z rynku informacje preferują dolara. Euro pozostaje słabe, choć dziś możliwe jest korekcyjne odbicie kursu EUR/USD. Złoty słabszy wobec wydłużenia perspektywy stabilnych stóp po niskim odczycie inflacji CPI. Dziś szereg danych z gospodarek. Sesja zapowiada się bardzo ciekawie.
Widmo deflacji umocniło dług i osłabiło złotego

Widmo deflacji umocniło dług i osłabiło złotego

2014-05-15 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie odreagowanie na złotym po wczorajszym nieznacznym osłabieniu. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1869 PLN za euro, 3,0550 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4326 PLN względem franka szwajcarskiego.
Neutralny Bank Anglii

Neutralny Bank Anglii

2014-05-14 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja zgodnie z zapowiedziami przyniosła większą aktywność inwestorów, choć główna para walutowa EURUSD nadal pozostaje w lokalnej konsolidacji. Głównym wydarzeniem dnia były nowe prognozy Banku Anglii, choć funt pozostawał raczej pod wpływem słabszych od oczekiwań rynku pracy.
Nie ma obaw o inflację w USA?

Nie ma obaw o inflację w USA?

2014-05-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj o godz. 14:30 dane nt. inflacji producenckiej w USA wskazały na jej wyraźniejszy wzrost względem oczekiwań analityków. W ujęciu miesięcznym ceny wzrosły w kwietniu o 0,6 proc. m/m wobec 0,5 proc. m/m w marcu, a rocznym 2,1 proc. r/r wobec 1,4 proc. r/r.