Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wszyscy razem w jednym tempie …

Wszyscy razem w jednym tempie …

2009-02-27 Raport poranny FMCM
Klęska urodzaju: Wczoraj, mimo posuchy w danych i braku komentarzy politycznych na rynku Polskim pojawiło się kilka dość ciekawych raportów. Niektóre z nich może nie wczorajsze, tylko 2-3 dniowe, ale wczoraj ujrzały światło dzienne.
Jen zyskuje po danych

Jen zyskuje po danych

2009-02-27 X-Trade Brokers Daily
Dość zaskakujące wybicie w górę na parze EURUSD w poprzedni piątek zażegnało krótkoterminowe spadki, ustawiając nowe krótkoterminowe wsparcie w rejonie 1,2650-1,27, jednak nie nadało głównej parze walutowej nowego kierunku.

Niewielka zmienność na rynku złotego

Niewielka zmienność na rynku złotego

2009-02-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Inwestujący na krajowym rynku walutowym mogli uznać dzisiejszy dzień za stosunkowo spokojny. Od rana złoty osłabiał się, wyciągając kurs EUR/PLN w okolice poziomu 4,7500. Po wczorajszym obniżeniu ratingu Ukrainy do poziomu CCC+ można było spodziewać się nasilenia presji deprecjacyjnej w notowaniach walut regionu emerging markets, w tym także złotego.
Ten sam wzorzec - Brak pomysłu

Ten sam wzorzec - Brak pomysłu

2009-02-26 Raport popołudniowy FMCM
Popołudnie nie przyniosło żadnych zmian na kursie EUR/USD i to mimo dużo słabszych danych wstępnych dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku, wyższej liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz niższej liczby sprzedanych domów na rynku pierwotnym.
Nerwowe wahania w pobliżu kluczowych poziomów

Nerwowe wahania w pobliżu kluczowych poziomów

2009-02-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Niepewność na rynku jest w tej chwili bardzo wysoka o czym świadczą nerwowe wahania w pobliżu kluczowych poziomów technicznych. Obserwujemy to na głównych indeksach (m.in. S&P500, DJIA, Nadaq100, DAX, FTSE) oraz na dolarze.
Amerykański rynek nieruchomości wciąż słaby

Amerykański rynek nieruchomości wciąż słaby

2009-02-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji przyniósł kontynuację osłabienia złotego, rozpoczętego wczoraj. Jeszcze przed otwarciem rynków w Europie kurs EUR/PLN przebił poziom 4,7000 i około godziny 8.30 kształtował się już na poziomie 4,7400. W tym samym czasie USD/PLN wzrósł do 3,7300.
Wszyscy razem w jednym tempie …

Wszyscy razem w jednym tempie …

2009-02-26 Raport poranny FMCM
3 x TAK: Z wypowiedzi po szczycie społecznym rysuje się coraz wyraźniejszy i co ważniejsze coraz bardziej jednolity obraz drogi wejścia Polski do strefy Euro. Prezydent, o czym informowaliśmy już wcześniej rozszyfrowując publiczne wypowiedzi jego przedstawicieli w ostatnich dniach, ...
Silna deprecjacja złotego

Silna deprecjacja złotego

2009-02-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem silnej deprecjacji złotego. Krajowa waluta straciła względem euro i dolara ponad 15 groszy (dużo więcej, aniżeli korona czeska, czy forint węgierski), toteż przyczyn takiego osłabienia polskiej waluty należy upatrywać w wydarzeniach lokalnych.
Dolar zyskiwał do większości walut

Dolar zyskiwał do większości walut

2009-02-26 X-Trade Brokers Daily
W środę dolar zyskiwał do wszystkich ważniejszych walut. Notowania EURUSD obniżyły się z poziomu 1,2860 do 1,2690. Co ciekawe, wspólnej walucie nie pomogły wzrosty w drugiej części notowań w USA, dzięki którym indeks S&P500 ciągle utrzymuje się powyżej jesiennego minimum.
Decyzja RPP bez wpływu na kurs złotego

Decyzja RPP bez wpływu na kurs złotego

2009-02-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Oczy inwestujących na krajowym rynku walutowym zwrócone były dzisiaj w stronę Rady Polityki Pieniężnej. Na zakończonym posiedzeniu RPP zadecydowano o obniżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych, czyli o połowę mniej niż wynosiły średnie oczekiwania rynkowe.
USA ważniejsze niż RPP

USA ważniejsze niż RPP

2009-02-25 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Środa była dniem zdecydowanego osłabienia złotego. Polska waluta zyskiwała tylko zaraz po otwarciu, kiedy to była najmocniejsza w tym tygodniu. Poziom 4,5480 na parze EURPLN okazał się zarazem najniższy od 12 lutego.
Dziś dzień analityków, nie traderów

Dziś dzień analityków, nie traderów

2009-02-25 Raport popołudniowy FMCM
W wąskim paśmie: W dniu dzisiejszym świat „konsumował” przede wszystkim wypowiedź Bena Bernanke o sytuacji ekonomicznej w Stanach Zjednoczonych. Słowa co prawda ostrożne ale wprowadzające powiew optymizmu pociągnęły główną parę walutową o 2 centy, lecz ruch ten w głównej mierze odbywał się przed otwarciem polskiego rynku.
Wsparcia utrzymane

Wsparcia utrzymane

2009-02-25 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Rynek uspokoił się po poniedziałkowej fali wyprzedaży. Przebicie długoterminowych wsparć technicznych nie zostało jeszcze potwierdzone. Rynek w dalszym ciągu oczekuje na szczegóły planu ratunkowego dla banków. Niepewność temu towarzysząca sprzyjać będzie konsolidacji.
Dziś decyzja RPP w sprawie stóp procentowych

Dziś decyzja RPP w sprawie stóp procentowych

2009-02-25 Komentarz poranny TMS Brokers
W czasie wczorajszej sesji amerykańskiej złoty umocnił się. Kurs EUR/PLN zszedł w pobliże 4,6000, natomiast USD/PLN nieco poniżej 3,6000. Na otwarciu dzisiejszych notowań w Europie aprecjacja polskiej waluty była kontynuowana. Złoty zyskiwał na wartości dzięki poprawie nastrojów na światowych rynkach.
Big Ben - Zaskakująca zbieżność

Big Ben - Zaskakująca zbieżność

2009-02-25 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł wiele danych makroekonomicznych. Jedne z nich gorsze od oczekiwań jak IFO w Niemczech, czy Indeks zaufania konsumentów w USA, inne zaś lepsze jak saldo rachunku obrotów bieżących dla Strefy Euro.
RPP ogłosi decyzję o wysokości stóp procentowych

RPP ogłosi decyzję o wysokości stóp procentowych

2009-02-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
W dniu dzisiejszym Rada Polityki Pieniężnej ogłosi decyzję o wysokości stóp procentowych. Podczas ostatniego posiedzenia obniżono stopę referencyjną o 75 punktów bazowych, do 4,25%. Stosunek głosów podczas styczniowego posiedzenia wyniósł 5-5, jednak o obniżce zdecydował dodatkowy głos prezesa Sławomira Skrzypka.
Jen traci niezależnie od nastrojów na rynku akcji

Jen traci niezależnie od nastrojów na rynku akcji

2009-02-25 X-Trade Brokers Daily
W ostatnich dniach pisaliśmy o tym, iż notowania jena przestały oddawać zmiany nastrojów na rynkach akcji. Tak jak można było się spodziewać, pokonanie oporu na 94,60 po dłuższym okresie konsolidacji przyniosło dalsze wzrosty, które dziś rano zaprowadziły notowania pary USDJPY do poziomu 97,30 i wiele wskazuje na to, że ruch ten może być kontynuowany.
Spokojna sesja na rynku walutowym

Spokojna sesja na rynku walutowym

2009-02-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czasie dzisiejszej sesji na polskim rynku walutowym panowały spokojne nastroje. Po wczorajszym silnym umocnieniu, dziś złoty konsolidował się na nieco słabszych poziomach. Przez większą część dnia notowania EUR/PLN poruszały się ...
Czekanie na konkrety - Obserwowanie danych

Czekanie na konkrety - Obserwowanie danych

2009-02-24 Raport popołudniowy FMCM
Poranek na głównej parze walutowej przyniósł przesunięcie w górę o ok. 1 centa od poziomu otwarcia. Zasługę tutaj należy przypisać znacznie lepszej danej na temat bilansu obrotów bieżących w Strefie Euro, jak tez poziomom technicznym samym w sobie.
Poprawa sentymentu jest kwestią czasu

Poprawa sentymentu jest kwestią czasu

2009-02-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Indeksy przebiły swoje minima z listopada (za wyjątkiem indeksu Nasdaq), co należy interpretować jako sygnał sprzedaży. Inwestorzy są przestraszeni ciągle pogarszającą się kondycją sektora finansowego i całej gospodarki.