Świetne wyniki, mieszane reakcje

Świetne wyniki, mieszane reakcje
Przedpołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Data dodania: 2009-10-16 (09:07)

Dzisiejszymi raportami za trzeci kwartał Bank of America i General Electric kończą „sezon w pigułce”. Sezon, który póki co zaskakuje bardzo pozytywnie. Co prawda, wczoraj rynek wykorzystał dobre wyniki do realizacji zysków, ale już pod koniec notowań w USA indeksy akcyjne ponownie testowały maksima, a notowania EURUSD wracały w okolice 1,50.

Wczoraj wyniki przed sesją w USA podawały banki Citigroup, Goldman Sachs, zaś po sesji spółki technologiczne Google i IBM. W każdym przypadku wynik netto był lepszy niż oczekiwał rynek. Citi ciągle notowało stratę, ale już tylko 27 centów na akcję, Goldman zwiększył zyski do 5,25 USD na akcję i pokazał też wyższe przychody. Mimo tych dobrych wyników na rynku obserwowaliśmy sporą wyprzedaż. Można odczytać to w ten sposób, iż część inwestorów oczekiwała pozytywnej reakcji po wynikach i postanowiła zrealizować zyski bez negatywnego wpływu na rynek. W takich sytuacjach zdarza się, iż strona podażowa nieoczekiwanie okazuje się dominującą i w związku z tym, podane nieco później wyniki Citigroup mogły przynieść już tylko kontynuację tego procesu. Warto zwrócić również, iż reakcje te miały miejsce przed otwarciem sesji kasowej na Wall Street, która często zmienia obraz rynku i tak było też wczoraj. Po otwarciu rynku kasowego w USA nastroje zaczęły się poprawiać, zaś indeksy były na nowych maksimach jeszcze przed publikacją wyników spółek technologicznych, które również okazały się lepsze niż oczekiwano. IBM poinformował o zysku na akcję na poziomie 2,40 USD, zaś Google 5,89 USD. Dodatkowo szefostwo Google uznało, iż nadszedł czas na dalszą ekspansję spółki, co potwierdza pozytywny sygnał wysłany wcześniej przez Intel.

Generalnie dobre były również wczorajsze dane makroekonomiczne. Wskaźnik wyprzedzający w rejonie Nowego Jorku wzrósł znacznie bardziej niż oczekiwano (34,6 pkt.), a liczba nowych bezrobotnych w USA była mniejsza niż oczekiwano (514 tys.). Rozczarował jedynie wskaźnik aktywności w rejonie Filadelfii, notując spadek do 11,5 pkt.

Notowania pary EURUSD wczoraj zachowywały się podobnie jak indeksy akcyjne. Warto zwrócić jednak uwagę, iż cofnięcie na parze zatrzymało się dokładnie na poziomie, który wcześniej był oporem (roczne maksimum 1,4843), co jest kolejnym przykładem zamiany oporu we wsparcie. Notowania dość szybko wróciły do wcześniejszego maksimum (1,4967), po czym jednak znów nastąpiło cofnięcie. Nie można zatem wykluczyć, że para będzie w krótkim terminie poruszać się w wyznaczonym przedziale. Niezależnie od mieszanych reakcji na rynkach akcji i parze EURUSD należy zwrócić uwagę na silne odbicie w notowaniach GBPUSD. Para odnotowała wczoraj wzrost z 1,6050 do 1,64, który mógł być spowodowany zamykaniem krótkich pozycji wobec nieudanego ostatecznie przełamania wsparć w rejonie 1,57-1,58 (funtowi w ostatniej chwili pomogły korzystne tendencje na EURUSD i rynkach akcji).

Dziś wczesnym popołudniem inwestorzy będą mieć już wszystkie kluczowe informacje z tego tygodnia. Bank of America (konsensus -7 centów na akcję) i GE (20c) wyniki podadzą przed sesją w USA, nieco później poznamy dane o produkcji przemysłowej (15.15, konsensus 0,2% m/m) i nastrojach konsumentów (15.55, konsensus 73,5 pkt.).

Źródło: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Waluty - Najnowsze wiadomości i komentarze

Dane “drugiego kalibru”

Dane “drugiego kalibru”

2024-05-10 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Dane “drugiego kalibru” jakimi są wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA grały wczoraj „pierwsze skrzypce”. To trochę efekt tego, że kalendarz makro jest w tym tygodniu dość ubogi. Silna reakcja osłabienia dolara amerykańskiego, wzrosty indeksów giełdowych oraz spadki rentowności amerykańskiego długu były pokłosiem dość dużej niespodzianki jaką otrzymaliśmy.
Dolar będzie dalej słabł?

Dolar będzie dalej słabł?

2024-05-10 Raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przyniósł nieznaczne osłabienie dolara po tym, jak rynek dostał słabe dane nt. cotygodniowego bezrobocia, które mogą podbijać oczekiwania, co do wrześniowej obniżki stóp procentowych przez FED. Ruch ten nie był jednak kontynuowany wieczorem, a piątkowy ranek nie przynosi konkretnego kierunku. Zmiany są kosmetyczne - pośród G-10 najlepiej wypada korona norweska, a najsłabsze są dolar nowozelandzki i japoński jen.
Złoty umacnia się po decyzji RPP

Złoty umacnia się po decyzji RPP

2024-05-10 Poranny komentarz walutowy XTB
Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z oczekiwaniami utrzymała stopy procentowe bez zmian. Oświadczenie banku po decyzji również nie zaskoczyło i nie dało żadnych sygnałów wskazujących na to, że może dojść do zmiany myślenia ze strony polskich bankierów centralnych. Skoro decyzja była oczekiwania, to skąd umocnienie złotego? Najprawdopodobniej ze zwiększającej się dywergencji pomiędzy bankami centralnymi.
Czy to koniec kilkutygodniowych spadków cen ropy naftowej?

Czy to koniec kilkutygodniowych spadków cen ropy naftowej?

2024-05-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Środowa sesja na Wall Street przyniosła mieszane wyniki indeksów giełdowych. Podczas gdy Dow Jones zyskał 0,4 proc. Nasdaq Composite stracił 0,2 proc. SP500 zamknął się w okolicy poziomu otwarcia. Rentowności amerykańskich obligacji urosły na długim końcu krzywej dochodowości a dolar był umiarkowanie mocniejszy. Inwestorzy czekają na kolejną porcję danych o inflacji w USA (przyszła środa).
Czy BoE zakomunikuje obniżki w czerwcu?

Czy BoE zakomunikuje obniżki w czerwcu?

2024-05-09 Komentarz walutowy XTB
Przed nami dwie ważne decyzje ze strony banków centralnych. W przypadku Rady Polityki Pieniężnej nie powinno być zaskoczenia i ewentualna dyskusja na temat obniżek stóp procentowych może rozpocząć się po okresie wakacyjnym, kiedy znany już będzie wpływ częściowych podwyżek cen energii. Z kolei w przypadku Banku Anglii może pojawić się więcej głosów za obniżką, co sugerowałoby, że również w przypadku Wielkiej Brytanii możliwe są obniżki jeszcze w czerwcu.
Bank Anglii w centrum uwagi

Bank Anglii w centrum uwagi

2024-05-09 Raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek rano dolar jeszcze nieco zyskiwał na szerokim rynku, ale był to ruch czysto kosmetyczny. Widać, że do kontynuacji umocnienia amerykańskiej waluty potrzeba będzie nowych argumentów, a te mogą pojawić się (lub wcale nie) dopiero przy okazji publikacji danych CPI z USA w najbliższą środę, 15 maja. Wczoraj mieliśmy niewielką korektę indeksów na Wall Street, ale biorąc pod uwagę skalę ruchu w górę z pierwszych dni maja, jest ona raczej dowodem na to, że rynek jest silny, a apetyt na ryzyko może dalej rozdawać karty (i być może inflacja CPI z USA w przyszłym tygodniu mu w tym aż tak nie przeszkodzi).
Wall Street w konsolidacji. Jutro decyzja NBP oraz BoE

Wall Street w konsolidacji. Jutro decyzja NBP oraz BoE

2024-05-08 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Wall Street we wtorek poruszała się w trybie konsolidacji. Zmienność na indeksach pozostała niewielka po wcześniejszych dynamicznych wzrostach. Z kolei dolar w minimalnym stopniu umocnił się po słowach Neel Kashkariego z Fed, który wspomniał o możliwych podwyżkach stóp procentowych w USA. Rentowności amerykańskich obligacji na „długim końcu krzywej dochodowości” obniżyły się. Złoto straciło wczoraj ok 0,4 proc. Ropa naftowa WTI przeceniana jest w środę rano o ponad 1,5 proc. Riksbank dziś obniżył stopy procentowe o 25 punktów bazowych.
Dolar nieco odbija

Dolar nieco odbija

2024-05-07 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek przynosi próbę odbicia dolara na szerokim rynku, po tym jak w poniedziałek kontynuował on osłabienie z ubiegłego tygodnia. Najsłabszy w zestawieniach jest dzisiaj dolar australijski, chociaż poranny przekaz z RBA był raczej "jastrzębi" - prezeska Bullock przyznała, że podwyżka była brana pod uwagę, ale ostatecznie uznano, że obecny poziom stóp jest odpowiedni. W górę poszły prognozy dla inflacji CPI na ten rok i jednocześnie przyznano, że stopy procentowe mogą nie zostać obniżone wcześniej, niż w połowie 2025 r. Cofnięcie się notowań AUD ma zatem bardziej charakter krótkoterminowej reakcji - tzw. sprzedaży faktów.
Pierwsze komentarze przedstawicieli FOMC za nami

Pierwsze komentarze przedstawicieli FOMC za nami

2024-05-07 Poranny komentarz walutowy XTB
W dniu dzisiejszym na rynku forex obserwujemy lekkie odreagowanie po odwilży, która nastąpiła po gorszym raporcie z rynku pracy oraz decyzji Fed w zeszłym tygodniu. Wśród czołówki zyskujących walut ponownie znajduje się dolar (USD) oraz euro (EUR). Wczoraj w drugiej części dnia mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszymi opiniami przedstawicieli FOMC po kluczowych danych z rynku pracy w zeszłym tygodniu oraz po majowej decyzji Fed.
Wall Street odrabia kwietniowe straty

Wall Street odrabia kwietniowe straty

2024-05-07 Komentarz walutowy Oanda TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja ponownie charakteryzowała się wysokim apetytem na ryzyko, czego odzwierciedleniem były dobre wyniki indeksów z Wall Street oraz europejskich benchmarków. SP500 zanotował najlepszy trzydniowy wzrost od listopada 2023 roku. Rajd był napędzany spekulacjami, że Fed będzie w stanie obniżyć stopy procentowe w tym roku. Obecne nastroje to wciąż pokłosie ubiegłotygodniowych wydarzeń (NFP oraz FOMC) ale również solidnych wyników spółek za I kwartał.